fbpx

Bezpłatne konto i karta walutowa Monese oraz 15 funtów łatwej premii na start dla czytelników bloga – promocja przedłużona do odwołania!

Ta promocja została już zakończona. Trwa jednak akcja, w której możecie zdobyć aż 25 funtów premii na start!

Przyszedł czas na kolejną aktualizację wpisu na temat promocji fintechu Monese. Otóż jak pewnie pamiętacie, od 18 listopada 2019 roku znacząco zmieniły się zasady programu poleceń – premia wynosi 20 funtów dla obu stron. Jednak zdobycie bonusu nie jest już tak łatwe. Premia złożona jest z dwóch części. Pierwsze 5 funtów otrzymacie za założenie konta Monese oraz wykonanie 1 płatności kartą na dowolną kwotę (choćby za bułki w piekarni). Premia ta zostanie wypłacona w ciągu 48 godzin od wykonania transakcji. Kolejne 15 funtów trafi na wasze konto pod warunkiem, iż wykonacie płatności kartą lub przelewy międzynarodowe na kwotę co najmniej 500 funtów. Polecający otrzyma natomiast premię w wysokości 20 funtów w przypadku, gdy polecony spełni oba warunki. Cóż, nie da się ukryć, iż tak skonstruowana promocja sprawia, iż koszty przewalutowania mogą solidnie nadgryźć wartość wypłaconej premii. Na szczęście nadal trwa promocja Monese z dedykowanym kodem polecającym dla czytelników bloga JakDorobic.com. Akcja miała zostać zakończona wraz z końcem roku, aczkolwiek została przedłużona do odwołania! Korzystając z mojego dedykowanego kodu polecenia JAKDOROB otrzymacie 15 funtów premii za wykonanie 1 płatności kartą na dowolną kwotę (bez żadnych dodatkowych warunków). Udział w promocji biorą transakcje wykonane zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i płatności internetowe (wykonane kartą tradycyjną lub wirtualną). 

 

 

Co nieco na temat Monese

Monese to bardzo ciekawy fintech działający w formie aplikacji mobilnej, zapewniający darmową e-portmonetkę w walucie euro lub w funtach brytyjskich wraz z darmową kartą walutową oraz spersonalizowanym numerem IBAN. Monese było odpowiedzią na problem z zakładaniem kont osobistych przez osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, ale nie posiadające stałego adresu zamieszkania. W ten sposób powstała aplikacja zapewniająca dostęp do większości usług finansowych, posiadająca międzynarodowy charakter. Mogą z niej skorzystać wszyscy mieszkańcy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym oczywiście Polacy. Monese działa wyłącznie na smartfonach, zaś cały proces zakładania konta odbywa się zdalnie w ciągu kilku minut. Monese nie wydaje kroci na drogie reklamy, opierając swój rozwój na programie poleceń, w którym możemy naprawdę dużo zarobić, promując ten bardzo przydatny startup. 

 

Monese wyróżnia się dość mocno na tle promocji innych fintechów, ponieważ premia na start jest naprawdę solidna, aplikacja oraz support są po polsku, zaś weryfikacja klienta jest bardzo prosta. Obecnie, czytelnicy bloga mogą zdobyć 15 funtów premii na start (promocja potrwa do odwołania). W celu zdobycia bonusu wystarczy złożyć wniosek z dedykowanego linku zamieszczonego na blogu wraz z użyciem kodu dla czytelników bloga JakDorobic. Później już tylko pozostaje doładowanie konta na dowolną kwotę oraz wykonanie jednej płatności kartą, również na dowolną kwotę. Premię będziecie mogli wypłacić lub po prostu wydać w sklepach. Po skorzystaniu z promocji, sami będziecie mogli polecać aplikację w ramach programu poleceń. Aplikacja Monese może się przydać również podczas rozliczeń międzynarodowych. Zapewnia ona darmowe przelewy walutowe, przewalutowania bez prowizji (do ograniczonej kwoty), a także płatności z wykorzystaniem Google Pay oraz Apple Pay. Kartę warto rozpatrzyć również pod kątem wygodnego narzędzia podczas zakupów międzynarodowych, zarówno podczas zagranicznych pobytów, jak i transakcji internetowych. Na konto w Monese możecie również przyjmować wpłaty środków w obcych walutach. 

 

 

Jak założyć konto w Monese

Nie owijamy w bawełnę, czyli od razu przechodzimy do działania. Cały proces odbywa się w ramach aplikacji mobilnej Monese. Aplikację możecie pobrać zarówno z Google Play, App Store, jak i strony producenta (link należy otworzyć bezpośrednio na smartfonie). Cała procedura odbywa się w języku polskim, dlatego jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Na początku podajemy adres e-mail, kraj zamieszkania oraz kod zaproszenia, który pozwala zdobyć 15 funtów na start. Kod dedykowany dla czytelników bloga to JAKDOROB. Używając mojego linku i kodu uzyskujecie 15 funtów premii na start, nawet jeśli stawka w standardowym programie poleceń ulegnie zmianie! UWAGA, kod polecenia można wpisać tylko podczas rejestracji. Jako, że później będzie to niemożliwe, skupcie się podczas zakładania konta.

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

Kolejne kroki to ustalenie pinu zabezpieczającego, kodu zabezpieczającego do aplikacji oraz weryfikacja numeru telefonu, by następnie przejść do wyboru konta walutowego. Osobiście wybrałem konto w funtach. Powód? Prozaiczny, premia w funtach ma po prostu wyższą wartość niż w euro. Samo konto w europejskiej walucie założyłem sobie później, już po aktywacji, ponieważ jest to oczywiście darmowe, a może się przydać. Po uzupełnieniu danych osobowych, Monese będzie chciało potwierdzić waszą tożsamość. Cóż, Monese nadzorowane jest przez brytyjskiego regulatora, zatem weryfikacja tożsamości jest naturalnym procesem. W tym celu zostaniecie poproszeni o zdjęcie paszportu lub dwóch innych dokumentów, na przykład dowodu osobistego, książeczki wojskowej, czy prawa jazdy.

 

 

Powyższe formy weryfikacji to tak zwana weryfikacja automatyczna. Istnieją również formy manualne, w których niezbędne jest działanie supportu. Jedną z form takiej weryfikacji jest wideorozmowa z konsultantem. Osobiście skorzystałem z wideokonferencji, ponieważ nie miałem przy sobie paszportu. Odbyła się ona po angielsku, jednak pytania były bardzo proste. Wystarczyło powiedzieć swoje imię i nazwisko, jaki rodzaj konta wybraliście (w moim przypadki funty), jakie jest źródło dochodów oraz czy korzystam z programu poleceń. Ostatnia możliwa forma weryfikacji to przesłanie zdjęcia/skanów rachunków lub innych dokumentów potwierdzających adres zamieszkania. W tym przypadku weryfikacja trwa jednak do 3 dni. Monese to dość inteligentna aplikacja, ponieważ w razie przerwania procesu weryfikacji, powrócicie do niego zaraz po ponownym odpaleniu aplikacji. Na szczęście nie będzie potrzeby wypełniania wszystkiego od nowa. Po kilku minutach od weryfikacji automatycznej lub wideorozmowy, wasze konto jest już aktywne! Więcej info na temat weryfikacji konta znajdziecie na tej podstronie Monese.

 

 

Jak doładować konto w Monese oraz spełnić warunki promocji

Głównym warunkiem otrzymania bonusu w promocji jest wykonanie 1 płatności kartą na dowolną kwotę. Bonus wyniesie 15 jednostek danej waluty. W związku z tym, aby wykonać płatność, najpierw należy doładować konto Monese na jeden z kilku sposobów. Dla nas (Polaków) najprostsze i najtańsze są dwa z nich. Pierwszy to przelew międzynarodowy, który zostanie zaksięgowany w ciągu 1 dnia roboczego. Otóż wasze konto w Monese posiada przydzielony tradycyjny numer rachunku IBAN. Właścicielem rachunku (a zarazem odbiorcą) jest jednak Monese. Jest to zatem niejako konto techniczne, udostępniane użytkownikom brytyjskiego fintechu. Związane jest to z faktem, iż Monese nie jest bankiem, więc nie może oferować tradycyjnych rachunków bankowych dla poszczególnych klientów (to taka bardziej forma e-portmonetki, zaś środki zdeponowane są w jednym z dużych brytyjskich banków). Numer swojego konta znajdziecie w aplikacji po kliknięciu w Wpłać środki, a następnie Przelew międzynarodowy. Wykonując przelew do Monese pamiętajcie koniecznie, aby w tytule przelewu wpisać swój numer ID Monese. Znajdziecie go również w zakładce Przelew międzynarodowy. Wpisanie tego numeru zagwarantuje, iż środki znajdą się na waszym konkretnym koncie, a nie koncie ogólnym w Monese. Pamiętajcie również, aby nie wysyłać przelewu w PLN, ponieważ Monese nie obsługuje tego typu transakcji.

 

Rachunek możecie doładować wykonując przelew:

 • z waszego konta walutowego w polskim banku,
 • z konta w ramach kantoru walutowego,
 • z konta walutowego, założonego w zagranicznym banku lub fintechu (bez przewalutowania).

 

Druga opcja to doładowania konta kartą płatniczą. W przypadku takiej operacji Monese pobiera 0% prowizji, zaś transakcja zostanie zrealizowana natychmiastowo. Potwierdzeniem stosowania 0% prowizji jest screen, który zamieszczam poniżej.

 

 

Warto pamiętać, iż w większości banków, takowa wpłata będzie potraktowana jako transakcja bezgotówkowa i może zapewnić zwolnienie z opłaty za kartę lub nawet uzyskanie moneyback. Wpłatę możecie dokonać:

 • kartą debetową wydaną do polskiego konta (warto sprawdzić koszty prowizji oraz przewalutowania, na przykład w Getin Banku oraz EnveloBanku nie zapłacicie prowizji, zaś przewalutowanie nastąpi po korzystnym kursie VISY, zaś w przypadku Pekao S.A. po kursie Mastercarda),
 • kartą walutową wydaną do konta walutowego lub konta w ramach kantoru walutowego (bez prowizji i bez przewalutowania),
 • kartą wydaną do konta walutowego założonego w zagranicznym banku, w przypadku konta w funtach, po wpłynięciu płatności w euro, środki zostaną przewalutowane na GBP po kursie rynkowym,
 • kartą wydaną przez inną instytucję.

 

Monese czasami odrzuca doładowanie za pośrednictwem karty. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, iż w adresie potwierdzającym dane posiadacza karty wystarczy nie podawać polskich znaków, zaś w kodzie pocztowym nie stosować kreseczki.

 

Jak wcześniej wspominałem, głównym warunkiem w promocji jest wykonanie jednej płatności kartą w sklepie lub w Internecie na dowolną kwotę. Bonusy zostaną wypłacone obu stronom w ciągu 48 godzin od chwili zaksięgowania przelewu.

 

Jak wypłacać środki z Monese

No dobrze, a co w przypadku gdy będziemy chcieli wypłacać środki z konta Monese. Oczywiście i w tym przypadku mamy spory wybór. Możecie to zrobić wypłacając gotówkę z bankomatu lub po prostu płacąc kartą Monese w sklepach. Na terenie Polski nie będzie to jednak najbardziej efektywny sposób ze względu na koszty przewalutowania, o czym szczegółowo piszę w kolejnym akapicie. Innym rozwiązaniem będzie wykonanie darmowego przelewu za pośrednictwem aplikacji. 

 

Aby wykonać przelew, odpalcie aplikację Monese i na dole wybierzcie opcję Zapłać. Dodajcie nowego odbiorcę, wybierzcie walutę oraz wpiszcie numer konta odbiorcy wraz z kodem (oba możecie przekopiować). Następnie jak w każdym innym przelewie wybieracie kwotę oraz tytuł przelewu. Na koniec wystarczy przesunąć w dół kropkę z napisem Zapłać i potwierdzić dyspozycję kodem SMS. Środki powinny się znaleźć na koncie odbiorcy jeszcze tego samego dnia roboczego, ewentualnie w kolejnym dniu roboczym. Poniżej wybrane screeny z opisanej procedury 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Konto Monese – szczegóły

Monese oferuje trzy taryfy: Simple, Classic oraz Premium. Docelowo interesuje nas pierwsza z nich (ustawiona domyślnie), gwarantująca darmowe prowadzenie konta oraz użytkowanie karty debetowej. Od listopada 2019 roku w planie Simple dostawa karty kosztuje 4,95 GBP/EUR. W przypadku pozostałych planów, dostawa karty jest darmowa. Opłata ta nie jest pobierana w przypadku planów Classic oraz Premium. Po zamówieniu karty fizycznej, możecie również zamówić kartę wirtualną.

 

Darmowe są również przelewy walutowe, zarówno w funtach, jak i przelewy w walucie euro z wykorzystaniem systemu SEPA. Oczywiście transakcje bezgotówkowe kartą wykonane w danej walucie także nie są obarczone jakąkolwiek prowizją lub kosztami przewalutowania. Zatem karta Monese może świetnie się sprawdzić podczas wycieczek do Wielkiej Brytanii lub strefy euro, bądź też podczas zakupów w zagranicznych sklepach online.

 

Wypłaty z bankomatów są darmowe na całym świecie do równowartości 200 euro/funtów (po przekroczeniu limitu naliczona zostanie opłata w wysokości 2% całej kwoty). Darmowa jest również usługa cashback, czyli wypłata gotówki podczas zakupów w sklepie (tylko dla kont w funtach). Monese może Wam służyć jako portmonetka do trzymania środków w walucie obcej. Dla niektórych osób plusem może być fakt, iż środki te nie podlegają polskiej jurysdykcji.

Z ciekawostek dodam, iż karty Monese współpracują z Google Pay (działa tylko w Wielkiej Brytanii) oraz Apple Pay.

Więcej na temat opłat oraz konta Plus w cenniku Monese.

 

Najważniejsze cechy planu Simple – podsumowanie:

 • darmowe prowadzenie kont walutowych w walutach euro oraz funt brytyjski,
 • 4,95 GBP/EUR za dostawę karty walutowej,
 • darmowa obsługa kart walutowych,
 • darmowe przelewy walutowe w walucie euro lub w funcie brytyjskim,
 • darmowe doładowanie konta w Monese za pośrednictwem karty płatniczej,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie do równowartości 200 euro/funtów (po przekroczeniu limitu naliczona zostanie opłata w wysokości 2% całej kwoty),
 • płatności w walucie obcej (innej niż waluta konta) po kursach rzeczywistych Mastercarda, bez kosztów przewalutowania do limitu 2000 €/£ miesięcznie, powyżej tej kwoty prowizja wynosi 2%,
 • darmowe przelewy do innych kont Monese,
 • darmowe przelewy między własnymi kontami Monese (bez kosztów przewalutowania),
 • 2% prowizji (minimum 2 euro lub funty) za przelewy walutowe w walucie innej niż waluta konta Monese (na przykład przelew z Monese na konto w polskim banku).

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

Jak zamknąć konto w Monese?

Jeśli będziecie chcieli zamknąć swoje konto, możecie zrobić to w bardzo łatwy sposób. W tym celu wyślijcie wiadomość na adres [email protected] z adresu e-mail użytego do rejestracji lub poprzez wbudowany czat w aplikacji w zakładce „Kontakt”.

 

Promocja dla studentów – darmowe konto Classic

Co ciekawe, studenci mogą skorzystać z Monese Classic za darmo przez 12 miesięcy. Aby skorzystać z promocji, należy założyć najpierw konto Monese w dowolnym planie. Jeśli użyjecie przy rejestracji adresu e-mail domeny uniwersyteckiej, ułatwi to weryfikację waszego statusu studenta. Wówczas wystarczy, że po założeniu konta Monese wyślecie na adres adres [email protected] swój numer Monese ID, a w ciągu 3 dni roboczych wasz plan zostanie zmieniony na taryfę Plus. 

W przypadku skorzystania z tradycyjnego maila, w wiadomości do Monese, oprócz numeru ID prześlijcie również skan lub fotkę dokumentu potwierdzającego studiowanie, na przykład legitymacji, karty studenta lub listu akceptacyjnego z uczelni.

Konto Classic zapewnia darmową dostawę karty, 6 darmowych wypłat z bankomatów w miesiącu oraz obniżenie prowizji przy wymianie walut do 0,5% (minimum 2 funty).

Więcej na temat promocji dla studentów znajdziecie na dedykowanej stronie oraz w tym artykule (Google tłumacz świetnie sobie z nim radzi).

 

Jak polecać aplikację Monese swoim bliskim

Polecanie aplikacji możliwe jest zaraz po założeniu konta. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w rozwijane menu w lewym górnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Zaproś i zarabiaj. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Udostępnij kod. Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania kodów polecenia w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję. Ilość zarejestrowanych uczestników z waszego polecenia możecie śledzić na bieżąco w zakładce Zaproś i zarabiaj. Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w aplikacji mobilnej. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, by obie strony otrzymały bonus.

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

Bezpieczeństwo

Korzystając z usług fintechów nie będących bankami, kluczową kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. Jako, że Monese nie jest bankiem, wasze środki nie podlegają bezpośrednio ochronie brytyjskiego odpowiednika Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednak, jak można przeczytać w zakładce Bezpieczeństwo na stronie Monese, spółka Monese Ltd jest zarejestrowanym przedstawicielem PrePay Technologies Limited, która jest instytucją pieniądza elektronicznego, autoryzowaną przez Financial Conduct Authority (odpowiednik polskiego KNF, choć na na wiele wyższym poziomie) na mocy Electronic Money Regulations 2011 (900010) do wydawania pieniądza elektronicznego i instrumentów płatniczych. W przeciwieństwie do banków, nie dokonuje inwestycji środkami klientów i musi przechowywać wszystkie pieniądze klientów oddzielnie od własnych finansów. Gwarantuje to, że, gdy Monese nie będzie już działać, wszyscy klienci otrzymają zwrot w wysokości 100%.

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów