Program poleceń Monese: 20 GBP (około 100 zł) premii za założenie darmowego konta i karty walutowej oraz dostęp do Apple Pay i Google Pay

PROMOCJA ZAKOŃCZONA

W dzisiejszym artykule przedstawię nową odsłonę programu poleceń aplikacji Monese, zapewniającą rekordowe 25 20 funtów premii na start. Jako, że kurs funta oscyluje wokół wartości 5 zł, śmiało możemy przyjąć, iż stawka na start wynosi nawet 125 100 zł. Co ważne, taką samą kwotę możecie zgarniać za polecanie Monese wśród swoich bliskich – i to bez ograniczeń. Premia złożona jest z dwóch części. Pierwsze 10 5 funtów otrzymacie za założenie konta Monese oraz wykonanie 1 płatności kartą fizyczną lub wirtualną na dowolną kwotę (choćby za bułki w piekarni). Premia ta zostanie wypłacona w ciągu 48 godzin od wykonania transakcji. Kolejne 15 funtów trafi na wasze konto pod warunkiem, iż wykonacie płatności kartą lub przelewy z konta Monese na łączną kwotę co najmniej 500 funtów. Użytkowanie konta i karty Monese jest darmowe. Możecie je zarówno otworzyć, jak i zamknąć z pozycji smartfona. Monese zapewnia darmowe przelewy walutowe, przewalutowania bez prowizji (do ograniczonej kwoty), a także płatności z wykorzystaniem Google Pay oraz Apple Pay. Kartę warto rozpatrzyć również pod kątem wygodnego narzędzia podczas zakupów międzynarodowych, zarówno podczas zagranicznych pobytów, jak i transakcji internetowych. Na konto w Monese możecie także przyjmować wpłaty środków w obcych walutach, przykładowo z tytułu wynagrodzenia z zagranicy. Dla niektórych osób plusem może być również fakt, iż środki zgromadzone w ramach Monese nie podlegają polskiej jurysdykcji.

Co nieco na temat Monese

Monese to bardzo ciekawy fintech działający w formie aplikacji mobilnej, zapewniający darmową e-portmonetkę w walucie euro lub w funtach brytyjskich wraz z darmową kartą walutową oraz spersonalizowanym numerem IBAN. Monese było odpowiedzią na problem z zakładaniem kont osobistych przez osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, ale nie posiadające stałego adresu zamieszkania. W ten sposób powstała aplikacja zapewniająca dostęp do większości usług finansowych, posiadająca międzynarodowy charakter. Mogą z niej skorzystać wszyscy mieszkańcy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym oczywiście Polacy. Monese działa wyłącznie na smartfonach, zaś cały proces zakładania konta odbywa się zdalnie w ciągu kilku minut. Monese nie wydaje kroci na drogie reklamy, opierając swój rozwój na programie poleceń, w którym możemy naprawdę dużo zarobić, promując ten bardzo przydatny startup. 

Monese wyróżnia się dość mocno na tle promocji innych fintechów, ponieważ premia na start jest naprawdę solidna, aplikacja oraz support są po polsku, zaś weryfikacja klienta jest bardzo prosta. Obecnie, w ramach programu poleceń możecie zdobyć 25 20 funtów premii na start (stawka ta może się zmieniać, jej aktualna wartość dostępna jest w aplikacji). W celu zdobycia bonusu wystarczy złożyć wniosek z użyciem kodu polecenia. Premię będziecie mogli wypłacić lub po prostu wydać w sklepach. Po skorzystaniu z promocji, sami będziecie mogli polecać aplikację w ramach programu poleceń. Aplikacja Monese może się przydać również podczas rozliczeń międzynarodowych. 

Jak założyć konto w Monese

Nie owijamy w bawełnę, czyli od razu przechodzimy do działania. Cały proces odbywa się w ramach aplikacji mobilnej Monese. Aplikację możecie pobrać zarówno z Google Play, App Store, jak i strony internetowej Monese. Cała procedura odbywa się w języku polskim, dlatego jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Po pobraniu aplikacji, podajemy adres e-mail, kraj zamieszkania oraz kod zaproszenia, który pozwala zdobyć nawet 25 20 funtów na start. Mój kod polecenia dla czytelników bloga to JACEK559. UWAGA, kod polecenia można wpisać tylko podczas rejestracji. Jako, że później będzie to niemożliwe, skupcie się podczas zakładania konta.

Złóż wniosek o darmowe konto w Monese

Aby zdobyć 25 20 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JACEK559

Kolejne kroki to ustalenie pinu zabezpieczającego, kodu zabezpieczającego do aplikacji oraz weryfikacja numeru telefonu, by następnie przejść do wyboru konta walutowego. Osobiście wybrałem konto w funtach. Powód? Prozaiczny, premia w funtach ma po prostu wyższą wartość niż w euro. Samo konto w europejskiej walucie założyłem sobie później, już po aktywacji. Prowadzenie drugiego konta (w walucie Euro) również jest darmowe, a może się przydać do innych promocji lub zagranicznych rozliczeń. Po uzupełnieniu danych osobowych, Monese będzie chciało potwierdzić waszą tożsamość. Weryfikacja tożsamości jest naturalnym procesem, ponieważ Monese nadzorowane jest przez brytyjski odpowiedni komisji nadzoru finansowego. W tym celu zostaniecie poproszeni o zdjęcie paszportu lub inny dokument, na przykład dowód osobisty, książeczkę wojskową, czy prawo jazdy.

Powyższe formy weryfikacji to tak zwana weryfikacja automatyczna. Istnieje również forma manualna, w której niezbędne jest działanie supportu, a mianowicie wideorozmowa z konsultantem. Osobiście skorzystałem z wideokonferencji, ponieważ nie miałem przy sobie paszportu. Odbyła się ona po angielsku, jednak pytania były bardzo proste. Wystarczy powiedzieć swoje imię i nazwisko, jaki rodzaj konta wybraliście (w moim przypadku funty brytyjskie), jakie jest źródło waszych dochodów oraz potwierdzić udział w programie poleceń. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 17:00. Ostatnia możliwa forma weryfikacji to przesłanie zdjęcia/skanów rachunków lub innych dokumentów potwierdzających adres zamieszkania. W tym przypadku weryfikacja trwa jednak do 3 dni. Monese to dość inteligentna aplikacja, ponieważ w razie przerwania procesu weryfikacji, powrócicie do niego zaraz po ponownym odpaleniu aplikacji. Na szczęście nie będzie potrzeby wypełniania wszystkiego od nowa. Po kilku minutach od weryfikacji automatycznej lub wideorozmowy, wasze konto jest już aktywne! Więcej info na temat weryfikacji konta znajdziecie na tej podstronie Monese.

Jak spełnić warunki promocji

Łączna premia podzielona jest na dwie części. Pierwsze 10 5 funtów premii powędruje do Was po wykonaniu 1 płatności kartą na dowolną kwotę. W związku z tym, aby wykonać płatność, najpierw należy doładować konto Monese na jeden z kilku sposobów. Temat ten szczegółowo omawiam w kolejnym akapicie. Płatność możecie wykonać zarówno kartą fizyczną, jak i wirtualną. Kwota płatności, jak i miejsce jej wykonania nie mają znaczenia. Może to być zarówno zakup lizaka w kiosku, jak i zamówienie czegoś w Internecie. Bonusy zostaną wypłacone obu stronom w ciągu 48 godzin od chwili zaksięgowania przelewu.

Druga część premii to 15 funtów. Nagroda ta trafi na wasze konto pod warunkiem, iż wykonacie płatności kartą lub przelewy zewnętrzne (międzynarodowe) na łączną kwotę co najmniej 500 funtów lub jej równowartość w innej walucie (około 2500 zł). Wystarczy zatem przelać na konto Monese 500 funtów z innego banku, fintechu, czy kantoru internetowego, a następnie środki te przelać z powrotem (jak zauważyli niektórzy czytelnicy bloga, przelew na Revoluta nie zapewnia 15 funtów premii, musi to być doładowanie konta kartą). Ewentualnie, możecie to podzielić na kilka transakcji, przykładowo 2 x 250 GBP/EUR lub 5 x 100 GBP/EUR.

Szczegóły na stronie programu poleceń oraz w regulaminie programu poleceń.

Jak doładować konto w Monese?

Dla nas (Polaków) najprostsze i najtańsze są dwie opcje doładowania konta w Monese. Pierwsza to przelew międzynarodowy, który zostanie zaksięgowany w ciągu 1 dnia roboczego. Otóż wasze konto w Monese posiada przydzielony tradycyjny numer rachunku IBAN. Właścicielem rachunku (a zarazem odbiorcą) jest jednak Monese. Jest to zatem niejako konto techniczne, udostępniane użytkownikom brytyjskiego fintechu. Związane jest to z faktem, iż Monese nie jest bankiem, więc nie może oferować tradycyjnych rachunków bankowych dla poszczególnych klientów (to taka bardziej forma e-portmonetki, zaś środki zdeponowane są w jednym z dużych brytyjskich banków). Numer swojego konta znajdziecie w aplikacji po kliknięciu w Wpłać środki, a następnie Przelew międzynarodowy. Wykonując przelew do Monese pamiętajcie koniecznie, aby w tytule przelewu wpisać swój numer ID Monese. Znajdziecie go również w zakładce Przelew międzynarodowy. Wpisanie tego numeru zagwarantuje, iż środki znajdą się na waszym konkretnym koncie, a nie koncie ogólnym w Monese. Pamiętajcie również, aby nie wysyłać przelewu w PLN, ponieważ Monese nie obsługuje tego typu transakcji.

Rachunek w Monese możecie doładować wykonując przelew:

 • z waszego konta walutowego w polskim banku,
 • z konta w ramach kantoru walutowego,
 • z konta walutowego, założonego w zagranicznym banku lub fintechu (bez przewalutowania).

Druga opcja to doładowania konta kartą płatniczą. W przypadku takiej operacji Monese pobiera 0% prowizji, zaś transakcja zostanie zrealizowana natychmiastowo. Potwierdzeniem stosowania 0% prowizji jest screen, który zamieszczam poniżej.

Warto pamiętać, iż w większości banków, takowa wpłata będzie potraktowana jako transakcja bezgotówkowa i może zapewnić zwolnienie z opłaty za kartę lub nawet uzyskanie moneyback. Wpłatę możecie dokonać:

 • kartą debetową wydaną do polskiego konta – warto sprawdzić koszty prowizji oraz przewalutowania, na przykład w Getin Banku (promocja z 150 zł premii) nie zapłacicie prowizji, zaś przewalutowanie nastąpi po korzystnym kursie VISY, zaś w przypadku Pekao S.A. (promocja z 200 zł premii) przewalutowanie nastąpi po kursie Mastercarda,
 • kartą walutową wydaną do konta walutowego lub konta w ramach kantoru walutowego (bez prowizji i bez przewalutowania),
 • kartą wydaną do konta walutowego założonego w zagranicznym banku, (jeśli konto Monese prowadzone w funtach doładujecie przelewem w walucie Euro, wówczas środki te zostaną przewalutowane na GBP po kursie rynkowym),
 • kartą wydaną przez inną instytucję (na przykład Revolut lub bnc10).

Monese czasami odrzuca doładowanie za pośrednictwem karty. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, iż w adresie potwierdzającym dane posiadacza karty wystarczy nie podawać polskich znaków, zaś w kodzie pocztowym nie stosować kreseczki.

Złóż wniosek o darmowe konto w Monese

Aby zdobyć 25 20 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JACEK559

Jak wypłacać środki z Monese

No dobrze, a co w przypadku gdy będziemy chcieli wypłacać środki z konta Monese. Oczywiście i w tym przypadku mamy spory wybór. Możecie to zrobić wypłacając gotówkę z bankomatu (choć opcja ta nie zapewni otrzymania premii) lub po prostu płacąc kartą Monese w sklepach (w tym przypadku premia Wam się jak najbardziej należy). Przewalutowania do kwoty 2000 €/£ rozliczane są po kursie zapewnionym przez organizację Mastercard, zatem nie jest to najgorsze rozwiązanie. Inną, zarazem najprostszą opcją będzie wykonanie darmowego przelewu za pośrednictwem aplikacji. 

Aby wykonać przelew, odpalcie aplikację Monese i na dole wybierzcie opcję Zapłać. Dodajcie nowego odbiorcę, wybierzcie walutę oraz wpiszcie numer konta odbiorcy wraz z kodem (oba możecie przekopiować). Następnie jak w każdym innym przelewie wybieracie kwotę oraz tytuł przelewu. Na koniec wystarczy przesunąć w dół kropkę z napisem Zapłać i potwierdzić dyspozycję kodem SMS. Środki powinny się znaleźć na koncie odbiorcy jeszcze tego samego dnia roboczego, ewentualnie w kolejnym dniu roboczym. Poniżej wybrane screeny z opisanej procedury 🙂

Konto Monese – szczegóły

Monese oferuje trzy taryfy: Simple, Classic oraz Premium. Docelowo interesuje nas pierwsza z nich (ustawiona domyślnie), gwarantująca darmowe prowadzenie konta oraz użytkowanie karty debetowej. Dostawa karty w planie Simple kosztuje 4,95 GBP/EUR, lecz w łatwy sposób można uniknąć tej opłaty (szczegóły w kolejnym akapicie). Opłata ta nie jest pobierana w przypadku planów Classic oraz Premium. Po zamówieniu karty fizycznej, możecie również zamówić kartę wirtualną.

Darmowe są również przelewy walutowe, zarówno w funtach, jak i przelewy w walucie euro z wykorzystaniem systemu SEPA. Oczywiście transakcje bezgotówkowe kartą wykonane w danej walucie także nie są obarczone jakąkolwiek prowizją lub kosztami przewalutowania. Zatem karty Monese mogą świetnie się sprawdzić podczas wycieczek do Wielkiej Brytanii lub strefy euro, bądź też podczas zakupów w zagranicznych sklepach online.

Wypłaty z bankomatów są darmowe na całym świecie do równowartości 200 euro/funtów (po przekroczeniu limitu naliczona zostanie opłata w wysokości 2% całej kwoty). Darmowa jest również usługa cashback, czyli wypłata gotówki podczas zakupów w sklepie (tylko dla kont w funtach). 

Więcej na temat opłat oraz konta Plus w cenniku Monese.

Najważniejsze cechy planu Simple – podsumowanie:

 • darmowe prowadzenie kont walutowych w walutach euro oraz funt brytyjski,
 • 4,95 GBP/EUR za dostawę karty walutowej – opłaty tej można uniknąć!,
 • darmowa obsługa kart walutowych,
 • darmowe przelewy walutowe w walucie euro lub w funcie brytyjskim,
 • darmowe doładowanie konta w Monese za pośrednictwem karty płatniczej,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie do równowartości 200 euro/funtów (po przekroczeniu limitu naliczona zostanie opłata w wysokości 2% całej kwoty),
 • płatności w walucie obcej (innej niż waluta konta) po kursach rzeczywistych Mastercarda, bez kosztów przewalutowania do limitu 2000 €/£ miesięcznie, powyżej tej kwoty prowizja wynosi 2%,
 • darmowe przelewy do innych użytkowników Monese,
 • darmowe przelewy między własnymi kontami Monese (bez kosztów przewalutowania),
 • 2% prowizji (minimum 2 euro lub funty) za przelewy walutowe w walucie innej niż waluta konta Monese (na przykład przelew z Monese na konto w polskim banku),
 • dostęp do Google Pay oraz Apple Pay,
 • usługa „skarbonka” do oszczędzania na końcówkach płatności.

Jak uniknąć opłaty za dostawę karty fizycznej?

Aby uniknąć opłaty za kartę, wystarczy, że nie będziecie jej zamawiali od razu, tylko założycie początkowo konto bez karty. Następnie w zakładce Promocje użyjcie kodu PREMIUMPLEASE lub 1MONTHFREE. W ten oto sposób bezpłatnie aktywujecie pakiet Premium, zapewniający między innymi… darmową dostawę karty fizycznej. Przy okazji skorzystacie z wielu dobrodziejstw planu Premium. Po dostarczeniu karty, z powrotem możecie wrócić do darmowego pakietu Simple 🙂

Złóż wniosek o darmowe konto w Monese

Aby zdobyć 25 20 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JACEK559

Jak zamknąć konto w Monese?

Jeśli będziecie chcieli zamknąć swoje konto, możecie zrobić to w bardzo łatwy sposób. W tym celu wyślijcie wiadomość na adres [email protected] z adresu e-mail użytego do rejestracji lub poprzez wbudowany czat w aplikacji w zakładce „Kontakt”.

Promocja dla studentów – darmowe konto Classic

Co ciekawe, studenci mogą skorzystać z Monese Classic za darmo przez 12 miesięcy. Aby skorzystać z promocji, należy założyć najpierw konto Monese w dowolnym planie. Jeśli użyjecie przy rejestracji adresu e-mail domeny uniwersyteckiej, ułatwi to weryfikację waszego statusu studenta. Wówczas wystarczy, że po założeniu konta Monese wyślecie na adres adres [email protected] swój numer Monese ID, a w ciągu 3 dni roboczych wasz plan zostanie zmieniony na taryfę Plus. 

W przypadku skorzystania z tradycyjnego maila, w wiadomości do Monese, oprócz numeru ID prześlijcie również skan lub fotkę dokumentu potwierdzającego studiowanie, na przykład legitymacji, karty studenta lub listu akceptacyjnego z uczelni.

Konto Classic zapewnia darmową dostawę karty, 6 darmowych wypłat z bankomatów w miesiącu oraz obniżenie prowizji przy wymianie walut do 0,5% (minimum 2 funty).

Więcej na temat promocji dla studentów znajdziecie na dedykowanej stronie oraz w tym artykule (Google tłumacz świetnie sobie z nim radzi).

Jak polecać aplikację Monese swoim bliskim

Polecanie aplikacji możliwe jest zaraz po założeniu konta. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w rozwijane menu w lewym górnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Zaproś i zarabiaj. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Udostępnij kod. Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania kodów poleceń w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję. Ilość zarejestrowanych uczestników z waszego polecenia możecie śledzić na bieżąco w zakładce Zaproś i zarabiaj. Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w aplikacji mobilnej. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus.

Złóż wniosek o darmowe konto w Monese

Aby zdobyć 25 20 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JACEK559

Bezpieczeństwo

Korzystając z usług fintechów nie będących bankami, kluczową kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo. Jako, że Monese nie jest bankiem, wasze środki nie podlegają bezpośrednio ochronie brytyjskiego odpowiednika Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednak, jak można przeczytać w zakładce Bezpieczeństwo na stronie Monese, spółka Monese Ltd jest zarejestrowanym przedstawicielem PrePay Technologies Limited, która jest instytucją pieniądza elektronicznego, autoryzowaną przez Financial Conduct Authority (odpowiednik polskiego KNF, choć na na wiele wyższym poziomie) na mocy Electronic Money Regulations 2011 (900010) do wydawania pieniądza elektronicznego i instrumentów płatniczych. W przeciwieństwie do banków, nie dokonuje inwestycji środkami klientów i musi przechowywać wszystkie pieniądze klientów oddzielnie od własnych finansów. Gwarantuje to, że, gdy Monese nie będzie już działać, wszyscy klienci otrzymają zwrot w wysokości 100%.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów