Nowe plany taryfowe w Monese oraz 15 funtów premii na start dla czytelników bloga

Kolejna dawka świetnych wiadomości płynących od fintechu Monese, którego liczba użytkowników przekroczyła już milion osób! Aby uatrakcyjnić swoją ofertę, Monese postanowiło wdrożyć nowe plany taryfowe, a wraz z nimi nowoczesne wizerunki kart płatniczych. W miejsce pakietów Standard oraz Plus pojawiły się pakiety Simple oraz Classic. Niezmienny natomiast pozostał pakiet Premium, zapewniający najwięcej korzyści. W tym miejscu warto podkreślić kilka ważnych informacji. Po pierwsze, we wszystkich nowych planach zniesiono opłatę za dostawę karty w formie fizycznej, która wynosiła aż 4,95 jednostki danej waluty Monese z powrotem nalicza opłatę za dostawę karty w wysokości 4,95 funtów/euro. Po drugie, Monese wprowadziło możliwość płatności kartą oraz wypłat z bankomatów bez kosztów przewalutowania po kursie hurtowym Mastercarda! Pomimo, że transakcje te są limitowane, nie da się ukryć, iż jest to rzucenie rękawicy dwóm dominującym fintechom na tym polu oraz bankom oferującym karty wielowalutowe. Oprócz tego bezterminowo przedłużono promocję na 3-miesięczny darmowy pakiet Premium, znoszący wszelkie limity, zaś studenci będą mogli korzystać przez pełny rok z darmowego planu Classic. Oprócz tego, jako czytelnicy mojego bloga otrzymacie 15 funtów (około 75 zł) premii na start. Później będziecie mogli natomiast polecać Monese swoim bliskim, za co wy otrzymacie 10 funtów, zaś polecone przez Was osoby po 5 funtów.

 

Nowe plany taryfowe, w tym darmowy plan Simple!

Monese postanowiło odświeżyć nieco swoją ofertę. Od teraz nowa nazwa planu startowego to Simple. Na pierwszy rzut oka, w pakiecie Simple nie zaszło tak wiele zmian w stosunku do planu Standard. Najbardziej zauważalną zmianą jest zwolnienie z opłaty za wydanie karty oraz jej nowy wizerunek – perłowo biała z metalicznym logo Monese w kolorze niebieskim oraz pionowym układem.

Jednak to wprowadzenie przewalutowań po kursach Mastercarda bez narzucania dodatkowej marży jest głównym wyróżnikiem najnowszej oferty Monese. Do kwoty o równowartości 2000 funtów/euro możecie robić zakupy w dowolnym kraju świata, zaś w przypadku bankomatów maksymalna kwota to 200 jednostek danej waluty. Cóż, gdzieś już to widziałem 😉 A jeśli interesuje Was jak bardzo konkurencyjne są kursy Mastercarda, sprawdźcie je tutaj.

 

Najważniejsze cechy planu Simple to:

 • darmowe prowadzenie kont walutowych w walutach euro oraz funt brytyjski,
 • darmowe wydanie karty walutowej koszt dostawy to 4,95 GBP/EUR,
 • darmowa obsługa kart walutowych,
 • darmowe przelewy walutowe w walucie euro lub w funcie brytyjskim,
 • darmowe doładowanie konta w Monese za pośrednictwem karty płatniczej,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie do równowartości 200 euro/funtów (po przekroczeniu limitu naliczona zostanie opłata w wysokości 2% całej kwoty),
 • płatności w walucie obcej (innej niż waluta konta) po kursach rzeczywistych Mastercarda, bez kosztów przewalutowania do limitu 2000 €/£ miesięcznie, powyżej tej kwoty prowizja wynosi 2%,
 • darmowe przelewy do innych kont Monese,
 • darmowe przelewy między własnymi kontami Monese (bez kosztów przewalutowania),
 • 2% prowizji (minimum 2 euro lub funty) za przelewy walutowe w walucie innej niż waluta konta Monese (na przykład przelew z Monese na konto w polskim banku).

 

Co tu kryć, planem Simple „można się tanio najeść do syta”. Brak możliwości bezprowizyjnych płatności, czy też wypłat z bankomatów były największą dotychczasową bolączką  planu Starter. Od teraz Monese może być zatem waszym głównym rozwiązaniem płatniczym podczas zagranicznych wojaży lub płatności w międzynarodowych sklepach internetowych.

 

Konto w Monese możecie doładować bezpłatnie na wiele sposobów:

 • przelewem z waszego konta walutowego w polskim banku,
 • przelewem z konta w ramach kantoru walutowego,
 • przelewem z konta walutowego, założonego w zagranicznym banku lub fintechu (bez przewalutowania),
 • kartą płatniczą wydaną do polskiego konta z przewalutowaniem po kursach rzeczywistych (przykładowo z Getin Banku, Pekao S.A., Alior Banku, Envelo Banku),
 • kartą walutową wydaną do konta walutowego lub konta w ramach kantoru walutowego (bez prowizji i bez przewalutowania),
 • kartą wydaną do konta walutowego założonego w zagranicznym banku,
 • kartą wydaną przez inny fintech.

 

Monese nie pobiera opłat ani za doładowanie konta za pośrednictwem karty, ani za przyjęcie przelewu. Jeśli posiadacie już konto w Monese, możecie zmienić dotychczasowy plan na nowy pakiet w ustawieniach profilu. Natomiast kartę z nowym wizerunkiem zamówicie poprzez czat.

 

Plan Classic oraz Premium

Jeśli podstawowa opcja to dla Was za mało, możecie skorzystać z wyższych taryf. Plan Classic kosztuje 4,95 funtów lub euro miesięcznie, zaś najbardziej wypasiona opcja 14,95 jednostki danej waluty.

Taryfa Classic w stosunku do Simple zapewnia wyższe limity pod względem płatności kartą (8000 zamiast 2000 jednostek), wypłat z zagranicznych bankomatów (800 zamiast 200 jednostek) oraz niższą prowizję przy przelewach walutowych w walucie obcej (0,5% zamiast 2%).

Jak pewnie się domyślacie, plan Premium zapewnia wszystkie powyższe możliwości bez żadnych limitów oraz bez kosztów przewalutowania. Oprócz tego plan Premium zapewnia priorytetową obsługę klienta oraz najbardziej ekskluzywną kartę pod względem wizerunku.

 

15 funtów (około 75 zł) premii dla czytelników bloga!

Od pewnego czasu standardowa stawka w programie poleceń Monese to 10 funtów dla polecającego oraz 5 funtów dla poleconego. Potwierdza to notka w aplikacji mobilnej w zakładce Zarabiaj.

 

 

Jednak zakładając konto w Monese za pośrednictwem bloga JakDorobic, otrzymacie aż 15 funtów premii na start! Jako, że jestem partnerem biznesowym Monese, mam dla Was specjalny, dedykowany kod, który pozwala uzyskać podwyższoną premię. Warunki zdobycia premii na start są bardzo proste. Wystarczy założyć konto z mojego polecenia, zasilić je na dowolną kwotę oraz wykonać co najmniej jedną transakcję kartą o dowolnej wartości (choćby za pieczywo w osiedlowej piekarni). 

Aby skorzystać z promocji dla czytelników bloga, dedykowany link musicie otworzyć bezpośrednio na smartfonie. Zostaniecie wówczas przeniesieni do sklepu z aplikacjami mobilnymi. W zależności od posiadanego systemu operacyjnego będzie to App Store lub Google Pay. Po zainstalowaniu aplikacji wpiszcie mój 8-literowy kod polecenia: JAKDOROB.

 

Więcej na temat zakładania konta w Monese znajdziecie w bazowym artykule. Zawarte są tam również informacje dotyczące polecania aplikacji swoim bliskim. Przypominam, że za każde skuteczne polecenie, polecający zarobi 10 funtów premii, zaś polecony 5 funtów bonusu. Cała procedura odbywa się w pełni online.

Szczegóły promocji na stronie programu poleceń.

 

Jak aktywować darmowy plan Premium?

W ramach aktualnej promocji możecie skorzystać przez 3 miesiące z darmowego planu taryfowego Premium, który standardowo kosztuje 14,95 funtów miesięcznie. Łącznie daje to zatem oszczędność o wartości około 45 funtów, czyli ponad 200 zł! Początkowo promocja ta trwała wyłącznie do końca czerwca, aczkolwiek została przedłużona bezterminowo.

Aby skorzystać z próbnego planu Premium musicie posiadać aktywne konto oraz aktywowaną kartę debetową. W celu uruchomienia planu Premium należy zalogować się w aplikacji i rozwinąć menu w lewym górnym rogu, a następnie przejść do zakładki Promocje. W tym miejscu wpiszcie kod PREMIUMPLEASE.

 

 

W ten sposób, nowy plan taryfowy zostanie uruchomiony na kolejne 3 miesiące.

 

 

Dokładna data zakończenia subskrypcji znajduje się w zakładce Mój plan. Oprócz tego znajdziecie tam wykaz benefitów jakie należą Wam się z tytułu posiadania danego planu taryfowego.

 

 

 

Promocja dla studentów – darmowe konto Classic

Co ciekawe, studenci mogą skorzystać z planu Classic za darmo przez 12 miesięcy. Aby skorzystać z promocji, należy założyć najpierw konto Monese (na przykład w ramach programu poleceń) w planie Simple. Jeśli użyjecie przy rejestracji adresu e-mail domeny uniwersyteckiej, ułatwi to weryfikację waszego statusu studenta. Wówczas wystarczy, że po założeniu konta Monese wyślecie na adres adres [email protected] swój numer Monese ID, a w ciągu 3 dni roboczych wasz plan zostanie zmieniony na taryfę Plus.

W przypadku skorzystania z tradycyjnego maila, w wiadomości do Monese, oprócz numeru ID prześlijcie również skan lub fotkę dokumentu potwierdzającego studiowanie, na przykład legitymacji, karty studenta lub listu akceptacyjnego z uczelni.

Więcej na temat promocji dla studentów znajdziecie na dedykowanej stronie promocji (tłumacz Google świetnie sobie z nim radzi).

 

 

Załóż konto w Monese – link otwórz na smartfonie!

Jeśli chcesz zdobyć 15 funtów premii, użyj mojego kodu polecenia: JAKDOROB

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter
.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów