fbpx

Bank Millennium: nawet 370 zł premii za założenie konta + 300 zł w promocji karty kredytowej

Trwa do:
28 października 2020
Dostępność wniosków
1000

Bank Millennium mocno podbija stawkę! W najnowszej odsłonie promocji Konta 360º możecie zdobyć aż 300 zł premii na start! Na łączną gratyfikację składa się 200 zł premii bazowej oraz 100 zł ekstra, jeśli zdecydujecie się otworzyć lokatę strukturyzowaną. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ organizator przewidział pulę jedynie 1000 promocyjnych wniosków. Kolejne 70 zł premii trafi do Was, jeśli zdecydujecie się założyć konto swojemu dziecku. Oprócz tego do waszej dyspozycji będzie dodatkowa promocja karty kredytowej zapewniająca 300 zł premii na start (w formie voucherów Allegro) oraz do 760 zł moneyback za rutynowe płatności. Oczywiście korzystanie z promocji karty kredytowej nie jest obowiązkowe 🙂 Wracając do samego konta, po spełnieniu prostych warunków zapewnia ono darmowe prowadzenie, obsługę karty oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Rachunek otworzycie i zamkniecie w pełni online. A przy okazji, jeśli jesteście przedsiębiorcami, możecie również skorzystać z promocji konta firmowego z 500 zł premii.


Kto może zostać uczestnikiem promocji?

Bank Millennium stosuje dwa warunki uczestnictwa. Po pierwsze, z promocji może skorzystać osoba, która na dzień 1 października 2020 roku (czyli dzień rozpoczęcia promocji) nie posiada jakiegokolwiek produktu Banku Millennium oraz nie jest wobec niej aktualnie procesowany wniosek o jakikolwiek produkt banku. Wymóg ten dotyczy również kwestii współposiadania, czy też pełnomocnictwa do rachunku lub innego produktu, a także poręczania kredytu.

Drugim z warunków uczestnictwa jest niekorzystanie dotychczasowo z jakiejkolwiek promocji Konta 360º. Chodzi tutaj o typowe akcje z premią na start, organizowane zazwyczaj we współpracy z zewnętrznymi partnerami, jak również o akcje własne banku (na wzór niniejszej promocji). Jeśli natomiast zdarzyło się Wam składać wniosek w takowej promocji, ale ostatecznie nie założyliście konta – bez problemu możecie wziąć udział w niniejszej akcji.

Jeśli powyższy warunek uczestnictwa wyklucza Was z promocji, na szczęście możecie skorzystać z innej akcji promocyjnej Konta 360º. Mianowicie chodzi o program „Lubię to polecam”, w którym zastosowano o wiele bardziej liberalne warunki uczestnictwa. W tym przypadku premia wynosi co prawda 80 zł, aczkolwiek okres karencji liczony jest 12 miesięcy wstecz. Przykładowo, w chwili pisania tego artykułu wystarczyło nie posiadać konta w Banku Millennium po 7 października 2019 roku. Miejcie na uwadze fakt, iż obie promocje się ze sobą nie łączą!

Po założeniu konta w programie poleceń, możecie natomiast skorzystać z promocji Konta Junior (70 zł premii) oraz promocji karty kredytowej (300 zł premii).

Jak założyć promocyjne konto

Wniosek o konto z premią znajdziecie na dedykowanej stronie promocji. Do wyboru będziecie mieli dwie opcje konta – standardowe lub w wersji Student. W tym drugim przypadku nie musicie być tak naprawdę studentami, ponieważ jest to wyłącznie nazwa handlowa konta przeznaczonego dla osób w wieku do 26 lat. UWAGA – opcja założenia konta przez foto weryfikację dostępna jest wyłącznie podczas składania wniosku na smartfonie!

Na złożenie wniosku w promocji macie czas do 28 października 2020 roku lub do wyczerpania puli 1000 wniosków. W chwili wyczerpania limitu, strona promocji po prostu przestanie przyjmować nowe wnioski. Jeśli zatem uda Wam się złożyć wniosek – macie pewność wzięcia udziału w promocji. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • za pośrednictwem foto weryfikacji – podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz dowodu osobistego. Proces ten może się odbyć wyłącznie na smartfonie. Ponadto, aby uzyskać prawo do otrzymania premii, do 31 października 2020 roku musicie udać się do placówki i złożyć wzór podpisu wraz z okazaniem dowodu tożsamości,
 • za pośrednictwem kuriera – po złożeniu wniosku zadzwoni do Was konsultant, aby potwierdzić dane oraz umówić datę wizyty kuriera firmy TNT. Kurier może być u Was już na następny dzień roboczy po złożeniu wniosku. Wizyta kuriera jest bardzo krótka, wystarczy jeden podpis na umowie oraz jeden na terminalu. Co ważne, z kurierem możecie się umówić na przykład w miejscu pracy lub w szkole. W przesyłce od razu otrzymacie kartę debetową,
 • w placówce banku (po wcześniejszym złożeniu wniosku online). Pamiętajcie tylko, aby było to dokończenie wniosku złożonego w promocji. Jeśli pracownik zacznie wypełniać wniosek na nowo – wówczas będzie to wniosek o standardowe konto poza promocją. Patrzcie na ręce doradcy 😉

Podczas składania wniosku pamiętajcie również o akceptacji regulaminu oraz wyrażeniu zgód na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingu banku przez kanały elektroniczne oraz przez telefon. Po odebraniu premii zgody możecie oczywiście wycofać.

Wypełniając wniosek możecie również wybrać usługi dodatkowe:

 • Pakiet Bardzo Pomocny (darmowy przez rok, potem 4,98 zł miesięcznie) oraz
 • Pakiet Bezpieczeństwa (darmowy przez pierwszy miesiąc, potem 3,99 zł miesięcznie).

Pierwszy z pakietów to typowe home-assistance oraz pomoc medyczna. Szczerze polecam wypróbować ten pakiet choćby w okresie, gdy jest on darmowy. Szerzej na jego temat piszę pod koniec artykułu. Drugi z pakietów zapewnia powiadomienia na temat wykonanych transakcji kartą oraz zwrot do 1000 zł w przypadku utraty środków na karcie.

Warunki uzyskania 200 zł premii

Aby zdobyć premię gotówkową w wysokości 200 zł, należy spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest aktywacja aplikacji mobilnej w terminie do 29 stycznia 2021 roku. Aplikacja dostępna jest zarówno na system Android, jak i iOS. 

Drugi, a zarazem główny warunek to:

 • zapewnienie łącznych wpływów na konto w wysokości co najmniej 1000 zł oraz
 • wykonanie co najmniej jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKIEM.

Wymienione czynności należy spełniać w listopadzie i w grudniu 2020 roku oraz w styczniu 2021 roku (w każdym miesiącu z osobna).

Teraz technikalia. Wymagane transakcje bezgotówkowe możecie wykonać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Kwota płatności jest dowolna. Jedynymi wykluczeniami w tym zakresie są transakcje niebędące zapłatą za towary lub usługi oraz transakcje hazardowe.

Wpływy na konto mogą natomiast pochodzić na przykład z waszego konta w innym banku. Może to być również wpłata gotówki w kasie banku lub we wpłatomacie. Liczy się suma wpływów, zatem akceptowalne są przykładowo dwa wpływy po 500 zł. Po zapewnieniu wpływu, środki możecie z powrotem wypłacić, nawet w dniu ich zaksięgowania na rachunku. 

Wypłata premii w ramach konta 360º

Premia główna i premia dodatkowa (za lokatę strukturyzowaną, o której będzie mowa poniżej) zostaną wypłacone na Konto 360º do 28 lutego 2021 roku. Do tego dnia należy utrzymać aktywne konto wraz z wyrażonymi zgodami oraz kartą debetową. Po wypłacie premii, otrzymane środki możecie przelać na swoje konto w innym banku, wypłacić w bankomacie, czy wydać na zakupy.

Jeśli będziecie chcieli zamknąć swoje konto, możecie to zrobić w oddziale, na infolinii lub przez bankowość online. Być może bank zaproponuje Wam przy okazji jakiś solidny moneyback w zamian za rezygnację z wypowiedzenia umowy 🙂 Więcej na temat zamykania konta w tym artykule.

Szczegóły w regulaminie promocji.

100 zł za założenie lokaty strukturyzowanej

Dodatkową okazją do zgarnięcia 100 zł ekstra będzie założenie Lokaty strukturyzowanej Niemiecka Siła I, której oprocentowanie może wynieść nawet 10,49% (czyli prawie 3,5% rocznie). Brzmi kusząco, prawda? Najpierw wyjaśnijmy sobie jednak podstawy, czyli…

Lokata strukturyzowana – co to takiego

Lokata strukturyzowana jest produktem całkowicie różnym od lokat, które znacie z innych promocji. Powodzenie tej inwestycji jest uzależnione od spełnienia (lub niespełnienia) przez rynek określonego warunku. Zyski z lokaty strukturyzowanej są zazwyczaj kuszące, jednak sama inwestycja obarczona jest ryzykiem. Ponadto zrywając umowę lokaty strukturyzowanej, nie otrzymacie wypracowanych odsetek (jak w przypadku większości tradycyjnych lokat), ale także zapłacicie opłatę manipulacyjną, która nieco uszczupli wpłacony kapitał.

Lokata strukturyzowana w Millennium Banku

Domyślam się, że powyższa definicja może nie wystarczyć do zrozumienia mechanizmu działania lokaty strukturyzowanej. Przyjrzyjmy się więc temu produktowi na przykładzie oferty Banku Millennium. 

Omawiana lokata zakładana jest na okres 3 lat, a minimalna wartość depozytu wynosi 1000 zł. Jej wcześniejsze rozwiązanie wiąże się z utratą części kapitału – im wcześniej zerwiecie umowę, tym więcej stracicie. Dokładna tabela opisująca te wartości znajduje się w regulaminie promocji (poniżej screen).

Od razu jednak powiem, że jeśli postanowicie założyć lokatę jedynie w celu zgarnięcia dodatkowych 100 zł premii i wycofać środki tuż po wymaganym terminie. Mianowicie, żeby zyskać premię powinniście utrzymać aktywny produkt do 31 stycznia 2021. Załóżmy zatem, że lokatę zerwiecie po 16 lutego 2021 roku. W ten sposób Wasza strata wyniesie 3,75% wpłaconej kwoty (czyli 37,50 zł, jeżeli kwota lokaty to 1000 zł). Jeśli odejmiecie to od 100 zł premii, nadal pozostaniecie na plusie, zarabiając 62,50 zł. 

Pomyślicie teraz: no dobrze, ale skoro jest lokata, to musi być jakieś oprocentowanie! I jest to prawda, ale tylko częściowo. 🙂

Jak mówiłem – oprocentowanie lokaty strukturyzowanej uzależnione jest od tego, co dzieje się na rynku. W przypadku „lokaty” oferowanej przez Bank Millennium, wzrok powinniśmy skierować w stronę indeksu DAX na niemieckiej giełdzie. Żeby Wasza lokata przyniosła jakikolwiek zysk, powinniście utrzymać ją przez całe 3 lata, a wzrost indeksu DAX przez cały ten okres nie może przekroczyć pułapu 35% (ani zrównać się z nim). Jeśli tak się stanie – nie zarobicie ani złotówki (ale także jej nie stracicie). Jeśli jednak wzrost będzie trzymał się w odpowiednich ryzach, oprocentowanie lokaty wyniesie 30% procentowej wartości wzrostu. 

Choć wydaje się to skomplikowane, to wcale takie nie jest. Załóżmy, że wzrost w okresie od 3 listopada 2020 roku do 31 października 2023 roku wyniesie 34%. Oprocentowanie Waszej lokaty będzie stanowiło 30% tej wartości, a więc 10,2% (za cały okres).

Należy również wspomnieć, że nie otrzymacie także żadnych odsetek, jeśli indeks DAX choć raz zaliczy wzrost o 35% (lub więcej) od wartości bazowej, a następnie opadnie do „bezpiecznego” poziomu. Nawet jednorazowe wahnięcie powyżej tej wartości wyklucza Wasze szanse na jakikolwiek zysk. Podobny scenariusz rozegra się, jeśli wartość indeksu spadnie poniżej poziomu z 3 listopada 2020 roku. Co tu kryć, bardzo ciężko będzie spełnić warunki do uzyskania jakiegokolwiek zysku.

Nie czujecie w sobie żyłki inwestora? Nic straconego. Nadal możecie wykorzystać mój fortel i zarobić 62,50 zł (przy minimalnej wpłacie w wysokości 1000 zł), które zostanie Wam po odliczeniu straty od otrzymanej premii. Razem da to 262,50 zł w promocji, co jest świetnym wynikiem.

Żeby wziąć udział w tej promocji, powinniście otworzyć lokatę za pomocą bankowości elektronicznej do 31 października 2020 roku i utrzymać ją co najmniej do 31 stycznia 2021 roku. Premia zostanie wypłacona razem z nagrodą z promocji konta osobistego, czyli do 28 lutego 2021 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji oraz w regulaminie lokaty strukturyzowanej.

Korzyści wynikające z Konta 360º w Millennium Bank – charakterystyka

W przypadku Konta 360º w bardzo łatwy sposób można uniknąć większości podstawowych opłat. Wystarczy zapewnić minimum 1000 zł wpływów miesięcznie na konto oraz wykonać minimum 1 płatność kartą w miesiącu. W ten sposób za jednym razem spełnicie warunki promocji, jak i zapewnicie sobie zwolnienie z opłat.

Pierwszy „cząstkowy” miesiąc jest bezwzględnie darmowy. W kolejnych miesiącach, po spełnieniu warunków, rachunek prowadzony jest na następujących zasadach:

0 zł zł za prowadzenie konta,

0 zł zł za kartę debetową do konta,

– 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,

– 0 zł za wypłaty gotówki w ramach usługi Cash Back,

– 0 zł za wypłaty gotówki w placówce banku,

– 0 zł za wpłatę gotówki w placówce lub we wpłatomatach Banku Millennium,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i aplikację mobilną,

0 zł za Pakiet Bardzo Pomocny w pierwszym roku, 

– możliwość płatności mobilnych BLIKIEM, Apple Pay oraz kartą HCE w telefonie.

– szeroka sieć placówek z obsługą kasową oraz dobra aplikacja mobilna.

W przypadku niespełnienia warunków zapewniających „darmowość”, obowiązują opłaty zgodne z tabelą opłat i prowizji oraz z cennikiem usług kartowych (między innymi prowadzenie konta – 8 zł, opłata za kartę debetową – 7 zł, wypłata z obcych bankomatów – 5 zł).

Konta 360º dla Studentów (dla osób w wieku 18–26 lat, nie ma potrzeby bycia studentem):

0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,

0 zł za kartę do konta w przypadku wykonania co najmniej 1 płatności bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata wyniesie 4 zł,

– pozostałe stawki obowiązuje jak w przypadku Konta 360º.

Szczegóły na temat opłat:

70 zł za założenie Konta Junior

Jeśli dodatkowo założycie Konto Junior dla swojego dziecka w wieku do 18 lat (wieku minimalnego nie stwierdzono), wówczas możecie zdobyć kolejne 70 zł premii. Konto Junior wraz z kontem oszczędnościowym Profit (je też musicie założyć) wyklikacie poprzez bankowość elektroniczną. Warunkiem udziału w tej części promocji jest fakt, iż wasze dziecko nigdy wcześniej nie mogło brać udziału w promocji Konta Junior w Banku Millennium.

 • 20 zł na konto cashback Goodie – wystarczy, że założycie konto swojemu dziecku w Millenecie do 31 października 2020 roku. Jeżeli Wasze dziecko ukończyło 13. rok życia, musi dodatkowo wykonać minimum 1 płatność zbliżeniową telefonem za pomocą HCE w terminie do 30 listopada 2020 roku. Nagrodę otrzymacie SMS-owo w formie kodu, w terminie do 31 grudnia 2020 roku. Ważność kodu to 14 dni od jego otrzymania. Realizacja kodu jest identyczna jak w przypadku promocji dla dorosłych.
 • 50 zł na eKarcie podarunkowej Goodie – nagroda trafi do Was, pod warunkiem, że do 30 listopada 2020 roku zasilicie nowo otwarte konto dziecka kwotą co najmniej 100 zł. Jeśli Wasze dziecko ukończyło 13 lat, zasilicie konto kwotą minimum 100 zł i wykonacie co najmniej 3 płatności kartą wydaną do konta (w tym zbliżeniowo telefonem) lub BLIKIEM. Ta nagroda również zostanie udostępniona w formie kodu SMS w terminie do 31 grudnia 2020 roku. W ciągu 60 dni od otrzymania SMS-a, wymieńcie kod na eKartę podarunkową w aplikacji Goodie. Będziecie mogli ją wykorzystać w dowolnym sklepie internetowym w Polsce oraz w sklepach stacjonarnych (w tym przypadku niezbędne będzie zaimplementowanie karty w Apple Pay lub Google Pay). Na wykorzystanie salda w ramach eKarty podarunkowej macie 12 miesięcy.

Promocja Konta Junior trwa do 31 października 2020 roku, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit 5000 kont. Szczegóły promocji znajdują się w regulaminie promocji „Powrót do szkoły”.

Prowadzenie Konta 360° Junior jest darmowe. Karta jest bezpłatna w przypadku wykonania 1 płatności kartą lub BLIKIEM na dowolną kwotę. W przeciwnym przypadku opłata za kartę wyniesie 4 zł. Co do bankomatów, wszystkie maszyny w Polsce są darmowe, również pod warunkiem wykonania 1 płatności bezgotówkowej. W przypadku niespełnienia tego warunku, wypłaty gotówki będą Was kosztować od 0 zł do 5 zł.

300 zł premii w promocji karty kredytowej

Gdy już skutecznie założycie konto z premią, możecie dodatkowo dorobić nawet 300 zł w promocji karty kredytowej. Tym razem nagroda wydawana jest w formie kart podarunkowych Allegro. Z promocji wyłączeni są klienci, którzy w okresie od 1 stycznia 2018 roku posiadali jakąkolwiek główną kartę kredytową Banku Millennium lub w wymienionym okresie byli w trakcie procesowania dyspozycji dotyczącej rezygnacji z głównej karty kredytowej (w tym odstąpienia od umowy karty kredytowej lub wypowiedzenia takiej umowy).

Promocja potrwa do 31 października 2020 roku lub do wyczerpania puli 10.000 promocyjnych wniosków. Po wyczerpaniu puli, stosowny komunikat pojawi się na stronach poświęconych kartom kredytowym Banku Millennium, przykładowo na podstronie karty Impresja. Wniosek o kartę należy złożyć w systemie Millenet lub poprzez aplikację mobilną (już po założeniu konta osobistego). Przykładowo, po zalogowaniu do systemu i przejściu do zakładki Oferta, a następnie Nowa karta kredytowa pojawi Wam się baner promocyjny.

Do wyboru macie następujące karty:

 • Mastercard Impresja,
 • Millennium Mastercard,
 • Millennium Mastercard Gold.

Po złożeniu wniosku, bank będzie weryfikował waszą zdolność kredytową. Jeśli wszystko będzie w porządku, wówczas podpiszecie umowę online, zaś karta zostanie dosłana pocztą. Pamiętajcie, iż minimalny limit kredytowy biorący udział w promocji to 3000 zł (dla karty Gold minimalny limit to 5000 zł).

Natomiast swoją aktualną sytuację kredytową sprawdzicie jeszcze przed wnioskowaniem o kartę. W tym celu wystarczy zawnioskować o pełny pakiet BIK za 39 zł.

Po aktywacji karty, wystarczy, że wykonacie za jej pośrednictwem transakcje bezgotówkowe kartą i/lub BLIKIEM o łącznej wartości 300 zł w każdym z trzech wymienionych okresów (w każdym z osobna): listopad i grudzień 2020 roku oraz styczeń 2021 roku.

W zasadzie to już wszystko. Jak widzicie, w ramach promocji należy wykonać łącznie transakcje za co najmniej 900 zł. Na szczęście bank nie wyłącza żadnych rodzajów transakcji według kodów MCC. Mogą to być zatem zarówno płatności internetowe, jak i stacjonarne. Uważajcie jedynie na transakcje dokonane w punktach akceptujących kartę oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory. W ich przypadku transakcja bezgotówkowa obarczona jest prowizją na poziomie 3% (minimum 7 zł).

Premia w postaci karty podarunkowej Allegro o wartości 300 zł zostanie wydana do końca lutego 2021 roku poprzez wiadomość SMS. W dniu wydania nagród, wasza karta musi być aktywna i nie może być w fazie wypowiedzenia. Premia zwolniona jest z opodatkowania. Zakupy na Allegro z wykorzystaniem karty możecie wykonać do 28 lutego 2022 roku. Zatem nawet prezenty na kolejne święta się załapią 😉

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Październik z kartą kredytową”.

Karty kredytowe Banku Millennium

W ramach promocji dodatkowo otrzymujecie zwolnienie z opłaty miesięcznej za obsługę karty kredytowej w każdym z kolejnych 12 miesięcy kalendarzowych, w których dokonacie minimum jednej transakcji bezgotówkowej. Okres ten rozpoczyna się od daty wydania karty. Samo wydanie karty jest bezwarunkowo darmowe. Pozostałe opłaty znajdziecie w cenniku kart kredytowych.

Karta Impresja zapewnia 5% zwrotu za zakupy u wybranych partnerów. Roczny limit zwrotów to 760 zł (bez limitu miesięcznego). Partnerzy dla karty Impresja:

 • Apart, Baldinini, Bershka, Coccinelle, Deichmann, Empik, Francesco Biasia, Marella, Massimo Dutti, MaxMara, Oysho, Pennyblack, Pollini, Pull&Bear, Sephora, Smyk, Sony Centre, Stradivarius, Travelplanet.pl, Uterque, Venezia, Zara, Zara Home oraz w sklepach Carrefour choć na nieco innych zasadach.

Karty VISA Gold zapewniają natomiast: 

 • bezpłatne pakiety Assistance & Concierge Gold – pomocne w codziennych sytuacjach (na przykład: rezerwacje biletów, dostarczenie kwiatów) oraz zapewniające wsparcie w nieprzewidzianych sytuacjach,
 • bezpłatny pakiet Ubezpieczenie w podróży zagranicznej – przydatne w każdej podróży zagranicznej.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów