fbpx

mBank: promocja regularnego inwestowania z nawet 310 zł premii na start! Proste warunki + 750 zł bonusu w promocji darmowego konta osobistego!

Trwa do:
8 sierpnia 2024
Dostępność wniosków
300.000

mBank ogłasza kolejną edycję promocji regularnego inwestowania! Tym razem do zdobycia jest aż 310 zł bonusu! W ramach akcji „Regularne inwestowanie 2024 – edycja 2” zostaniecie nagrodzeni za złożenie wniosku i regularne wpłaty na cel inwestycyjny lub regularne inwestowanie w kolejne jednostki funduszy inwestycyjnych. Maksymalna wartość premii będzie dostępna dla osób, które zdecydują się na założenie celu inwestycyjnego za pośrednictwem smartfona – to zachęta do częstszego korzystania z aplikacji mobilnej banku. Jeśli zaś nie posiadacie jeszcze rachunku osobistego w mBanku, a chcielibyście zacząć regularnie inwestować w swoją przyszłość, możecie założyć nowe darmowe eKonto do usług w promocji z premią gotówkową o wartości nawet 750 zł! Analizę promocji znajdziecie w dedykowanym artykule.

Pamiętajcie – każda promocja związana z inwestowaniem wiąże się z ryzykiem. Podejmujcie świadome decyzje w oparciu o swoje doświadczenie i przekonania. Treści zawarte w tym artykule nie mogą być traktowane jako porady inwestycyjne 😉

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) – słowem wstępu

SFI to narzędzie dostępne w bankowości elektronicznej (w przeglądarce i aplikacji) mBanku. Służy do inwestowania w fundusze inwestycyjne. Jego obsługa jest bardzo uproszczona, skierowana do osób początkujących oraz tych, które nie chcą zagłębiać się w naukę inwestowania, tylko osiągnąć długofalowy dochód na lepszych warunkach niż oferują lokaty.

Po przeprowadzeniu ankiety, która zbada Wasz profil inwestorski, zaproponowane zostaną odpowiadające mu fundusze inwestycyjne. W ramach SFI możecie zainwestować w ponad 300 różnych funduszy organizowanych przez 18 towarzystw. Nie każdy będzie jednak dla Was dostępny! Jeśli Wasze odpowiedzi w ankiecie i oczekiwania okażą się bardzo rozbieżne z możliwościami danego funduszu (profil sprzeczny), będziecie musieli wybrać inny fundusz. W przypadku „mniejszej rozbieżności” (profil niewystarczająco zgodny) zostaniecie poinformowani o ryzyku, jednak ostrzeżenie to będziecie mogli zignorować i przejść dalej. Wszystko to dla ochrony Waszego kapitału oraz uniknięcia rozczarowań.

W przeciwieństwie do tradycyjnych lokat, swoje środki z funduszy inwestycyjnych będziecie mogli wyprowadzić w dowolnej chwili bez straty wypracowanego do tej pory zysku. W takiej sytuacji trzeba będzie jednak liczyć się z utratą prawa do premii.

Korzystając z SFI, nie będziecie narażeni na dodatkowe koszty za nabycie czy późniejsze odkupienie aktywów poza kosztem samego funduszu. Wszystkie opłaty, w tym ta za zarządzanie, wkalkulowane są już w cenę jednostek funduszu i w jego wynik, co pozytywnie wpływa na przejrzystość oferty i brak niepotrzebnego zamieszania. Zysk, który widać na ekranie, należy już do właściciela portfela.

Cennik SFI – mBank

Pamiętajcie, że inwestowanie to maraton, a nie sprint i tego typu „przedsięwzięcia” warto planować na co najmniej kilka-kilkanaście lat. Ich celem nie powinien być szybki zysk.

Uwaga! Fundusze inwestycyjne nie są tak bezpieczne, jak lokaty. Choć nadal uchodzą za bardzo stabilne, a ich konstrukcja ogranicza ryzyko utraty kapitału, nadal jest to możliwe! Przestrzegam więc przed wkładaniem wszystkich oszczędności w jeden fundusz lub w ogóle – w same fundusze inwestycyjne.

Ograniczającymi ryzyko działaniami są przede wszystkim: dywersyfikacja portfela (czyli inwestowanie w różne fundusze, by średni wynik pozostawał na plusie nawet wtedy, gdy któryś z nich jednostkowo spada) oraz regularne inwestowanie, co także uśrednia cenę zakupu.

Nie jest to jednak poradnik inwestorski. Dziś skupimy się na promocji. Więcej szczegółów szukajcie w Taryfie Opłat i Prowizji dla produktów inwestycyjnych mBanku.

mBank: promocja regularnego inwestowania – uczestnicy

Akcja skierowana jest do nowych i obecnych klientów mBanku. Do udziału w promocji konieczne jest prowadzenie konta osobistego z podpiętym Supermarketem Funduszy Inwestycyjnych (SFI).

Co ważne, w momencie przystąpienia do promocji (zlecenia nabycia pierwszych jednostek) saldo środków uczestnika w ramach SFI nie może być niższe niż w dniu startu akcji, czyli 9 maja 2024 roku (chyba że obniżka wynika ze zmiany wyceny posiadanych funduszy – wtedy nadal kwalifikujecie się do promocji). Jeśli więc nie korzystaliście wcześniej z opcji inwestowania w mBanku, to w tym dniu saldo wynosiło po prostu 0 zł i spełniacie ten warunek bez żadnego problemu.

Pamiętajcie, że w tej edycji promocji podobnie jak w poprzednich, obowiązuje limit 300.000 wniosków. Jest on raczej życzeniowy. Z tego typu promocji korzysta niewiele osób 🙂

Nie masz konta w mBanku? Załóż je i odbierz nawet 750 zł!

Jeśli nie jesteście jeszcze klientami mBanku, a mimo to chcecie wziąć udział w promocji regularnego inwestowania, możecie zdobyć dodatkową premię w łącznej kwocie nawet 750 zł! Po założeniu konta możecie też skorzystać z oferty konta oszczędnościowego Moje cele na 7,5% w skali roku (do kwoty 25.000 zł).

Regularne inwestowanie mBank – zasady promocji

Promocja trwa w terminie do 8 sierpnia 2024 roku. W tym czasie należy założyć konto z 750 zł dodatkowej premii na start lub – jeśli jesteście już klientami mBanku – zalogować się w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej, przejść do usługi Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, a następnie:

  • założyć sobie cel inwestycyjny, za co możecie otrzymać 260 zł premii na start z możliwością otrzymania dodatkowego bonusu w wysokości 50 zł – jeśli cel założycie w aplikacji mobilnej banku(!),

LUB

  • zawnioskować o zakup jednostek funduszy (bonus w tym przypadku wyniesie 100 zł – niezależnie od tego, czy skorzystacie z aplikacji mobilnej).

Pamiętajcie, żeby w stosownym momencie zaznaczyć okienko informujące o chęci udziału w promocji. Ewentualnie możecie skorzystać z pomocy dedykowanego doradcy. W tym drugim przypadku wystarczy, że wypełnicie prosty formularz na specjalnej stronie promocji.

mBank – premia za regularne inwestowanie

250 zł premii za cel inwestycyjny + 50 zł bonusu – krok po kroku

Po założeniu konta, aktywacji usługi SFI i wypełnieniu ankiety pora na wybór aktywów, które staną się Waszym narzędziem do regularnego inwestowania. mBank zasugeruje Wam fundusze, w które możecie inwestować w ramach założonego celu. Chcąc zgarnąć premię na start, należy wybrać jeden z rekomendowanych funduszy. Proponowany przez mBank bonus o wartości 260 zł dostępny jest dla osób, które zdecydują się na odkładanie w ramach celu inwestycyjnego. W tym wypadku wystarczy, że początkowo wpłacicie kwotę co najmniej 100 zł, a następnie ustalicie regularne wpłaty comiesięczne. Należy tutaj ustawić konkretny dzień wpłaty, przykładowo 25. dzień danego miesiąca.

Od teraz Waszym zadaniem przez 12 kolejnych miesięcy będzie po prostu pilnowanie, by w dniu wpłaty na cel inwestycyjny (dzień ustalicie podczas ustawiania celu) na koncie osobistym znajdowała się kwota co najmniej 100 zł, która zostanie pobrana w ramach comiesięcznego regularnego inwestowania.

Jeśli powyższe czynności wykonacie w aplikacji mobilnej, otrzymacie dodatkową premię o wartości 50 zł, czyli razem nawet 310 zł bonusu za spełnienie wszystkich warunków.

Oznacza to, iż angażując tylko 1300 zł kapitału, odbierzecie aż 310 zł łatwej premii.

Na dołączenie do promocji, ustalenie celu i wpłatę pierwszej kwoty macie czas w okresie do 8 sierpnia 2024 roku.

Bonus 100 zł za nabycie jednostek funduszy – krok po kroku

Jeśli zamiast odkładania w ramach celu inwestycyjnego zdecydujecie się na comiesięczne kupowanie jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych i tworzenie tym samym swojego portfela inwestycyjnego, należy (po rejestracji w promocji i wypełnieniu ankiety) dokonać wpłaty początkowej o wartości co najmniej 1000 zł oraz ustawić comiesięczne regularne wpłaty w kwocie minimum 200 zł przez 12 kolejnych miesięcy. Należy tutaj ustawić konkretny dzień wpłaty, przykładowo 5. dzień danego miesiąca.

Na wszystko macie oczywiście czas w terminie do 8 sierpnia 2024 roku.

Nie wycofujcie swoich środków w czasie realizowania warunków promocji poprzez zlecenie odkupienia jednostek, nie wykonujcie też konwersji jednostek. Każde z tych działań skutkować będzie utratą prawa do odebrania premii. W przypadku premii za nabycie jednostek funduszy nie ma możliwości zgarnięcia dodatkowej premii w wysokości 50 zł za wykonanie czynności w aplikacji.

Odbiór premii – regularne inwestowanie

Jeśli uda się Wam dopilnować wykonania wpłaty początkowej oraz co najmniej 12 comiesięcznych regularnych wpłat, otrzymacie nagrodę do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania ostatniej regularnej wpłaty na cel lub dokupienia jednostek funduszy inwestycyjnych.

Przykładowo: Jeśli więc dołączycie do promocji w dniu 25 maja 2024 roku, należy najpierw dokonać wpłaty początkowej w wysokości minimum 100 zł (cel inwestycyjny) lub 1000 zł (jednostki funduszu inwestycyjnego). Jeśli ustalicie dzień wykonania automatycznej wpłaty na przykład na 28. dzień miesiąca, to pierwsza „regularna wpłata” nastąpi już w maju 2024 roku, a ostatnie zlecenie stałe powinno mieć miejsce w kwietniu 2025 roku. Premię otrzymacie wówczas w maju 2025 roku.

Dla powyższego przykładu: jeśli ustalonym dniem regularnej wpłaty będzie na przykład 1. dzień miesiąca, to pierwszy automatyczny przelew nastąpi dopiero w czerwcu 2024 roku, a ostatni w maju 2025 roku. Premię otrzymacie wówczas do końca czerwca 2025 roku.

Jeden uczestnik może otrzymać tylko jedną premię – za cel inwestycyjny (+ 50 zł za założenie celu w aplikacji) lub zakup jednostek funduszy. Maksymalnie do zgarnięcia jest więc 310 zł dla każdego uczestnika. Najbardziej opłacalne, pod kątem zdobytej premii, jest oczywiście postawienie na cel inwestycyjny. Decyzję zostawiam jednak Wam 😉

Nagroda wydawana w promocji jest zwolniona z opodatkowania.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów