mBank: 150 zł premii na start + 100 zł za zakup ubezpieczenia

Trwa do:
31 maja 2021

W mBanku ruszyła kolejna odsłona promocji eKonta osobistego. W ramach najnowszej edycji premii startowa wynosi 150 zł. Oprócz tego w ramach nowej promocji ubezpieczenia na zdrowie i życie oraz NNW możecie uzyskać 100 zł zwrotu. Ochroną możecie objąć zarówno siebie i swojego partnera, czy też dziecko. Dużą wygodą tego rozwiązania jest zakup polisy na klik oraz automatyczne pobieranie składki z konta w mBanku. Konto w mBanku założycie bez wychodzenia z domu, zaś zamknięcie rachunku możliwe jest z poziomu bankowości elektronicznej. Dodatkowo w ramach darmowej usługi CyberRescue, mBank zapewni Wam ochronę przed przykrymi konsekwencjami działań cyberprzestępców. Dla oszczędzających – rachunek oszczędnościowy Moje cele z oprocentowaniem 1,8% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł.

Kto może zostać uczestnikiem promocji?

Z promocji „Aktywność się opłaca” mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci mBanku. W przypadku tych drugich, warunkiem udziału w promocji jest nieposiadanie po 1 stycznia 2017 roku rachunku osobistego lub rachunku oszczędnościowego w mBanku. Posiadanie innego produktu w wymienionym okresie (przykładowo samej karty kredytowej lub pożyczki) oczywiście umożliwia wzięcie udziału w niniejszej promocji.

Jak założyć promocyjne konto?

Jeśli spełniacie powyższe warunki, złóżcie wniosek o promocyjne eKonto osobiste wraz z kartą debetową na dedykowanej stronie promocji. Umowę o konto należy podpisać do 31 maja 2021 roku. Warunkiem przystąpienia do akcji promocyjnej jest zaakceptowanie oświadczeń o treści wskazanej w części wniosku „X. Oświadczenia”.

Na etapie wnioskowania o konto możecie od razu zaznaczyć chęć otwarcia konta oszczędnościowego „Moje cele”, a także przystąpić do darmowego ubezpieczenia Cyber Rescue. W ramach tej usługi, specjaliści od bezpieczeństwa w sieci pomogą Wam przez całą dobę w sytuacjach kryzysowych typu: włamanie na skrzynkę mailową, przejęcie profilu na Facebooku lub w innym serwisie społecznościowym, oszustwo podczas zakupów online, kradzież telefonu, czy też otrzymanie załącznika z wirusem.

Cyber Rescue + Moje Cele. mBank.


Umowę możecie podpisać na dwa sposoby 🙂

Pierwszy z nich to zawarcie umowy w obecności kuriera. Zdecydowanie polecam tę formę zawarcia umowy ze względu na wygodę oraz możliwość podania adresu innego niż adres zamieszkania, na przykład miejsca pracy lub szkoły. 

Druga opcja to podpisanie umowy w placówce banku. Doświadczenie pokazuje, iż w tym przypadku bywają pewne problemy. Otóż musicie uważać, aby pracownik nie wygenerował umowy na nowo (na standardowych warunkach), co spowoduje, iż wypadniecie z promocji. Najlepiej po złożeniu wniosku zapiszcie sobie jego numer (znajdziecie go w wiadomości e-mail, zaczyna się od liter RAC) i porównajcie go później z wnioskiem w placówce.

150 zł premii na start – zasady

Maksymalna kwota premii na start to 150 zł. To, ile finalnie uda się Wam zdobyć, zależy już tylko od Was. Bank będzie bowiem premiował określone (spokojnie, najbardziej podstawowe) czynności.

Żeby jednak zdobyć cokolwiek, powinniście, w każdym z trzech miesięcy, następujących po miesiącu otwarcia konta, spełnić następujące warunki:

 • zapewnić jednorazowy wpływ na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • zrobić co najmniej jedną płatność kartą,
 • co najmniej jedną transakcję opłacić przy użyciu telefonu (Google Pay albo Apple Pay) lub kodu BLIK.Każdego miesiąca możecie zgarnąć maksymalnie 50 zł. Bank naliczy Wam 1 zł premii za każdą płatność kartą i 2 zł premii za każdą płatność przy użyciu kodu BLIK lub telefonu (Google Pay albo Apple Pay). Co ważne, jako płatność BLIK traktowana jest także wypłata z bankomatu BLIKIEM, jak również przelew BLIK. Wystarczy zatem 25 przelewów na dowolną kwotę w danym miesiącu i pełna pula Twoja!

O ile zrobienie 50 płatności kartą, by uzyskać maksymalny wymiar nagrody, może być trudne, to 25 płatności w przypadku BLIK/transakcji telefonem większość z nas może zrobić rutynowo każdego miesiąca. Warto więc rozważyć tę formę płatności w najbliższym czasie. Zaliczone zostaną zarówno płatności w punktach stacjonarnych, jak i również w Internecie.

Pamiętajcie jednak, by wykonać choć jedną płatność plastikiem. Przy okazji nie zostanie wtedy naliczona opłata za kartę.

Premia będzie wypłacana po spełnieniu miesięcznych warunków – na koniec kolejnego miesiąca. Przykładowo, zakładając konto w lutym, warunki spełnijcie w marcu, kwietniu oraz maju 2021 roku. Dla tego przykładu premie będą wypłacane do końca kwietnia, maja oraz czerwca 2021 roku.


Konto oszczędnościowe Moje cele

W ramach promocji dodatkowo będziecie mogli skorzystać z preferencyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym Moje cele. Od momentu aktywowania rachunku przez trzy pełne miesiące kalendarzowe, oprocentowanie gwarantowane jest na poziomie 1,8% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł. Aby skorzystać z preferencyjnego oprocentowania, konto Moje cele należy otworzyć podczas wnioskowania o eKonto osobiste. Przykładowo otwierając konto Moje cele 14 lutego 2021 roku, podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało od 1 marca do końca maja 2021 roku.

Promocyjne oprocentowanie naliczane jest, gdy suma wpływów na konto oszczędnościowe w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek ten weryfikowany jest ostatniego dnia roboczego miesiąca. Mówiąc prościej, jeśli nie zamierzacie wypłacać w okresie promocji środków z rachunku, wystarczy dopłacać do niego co najmniej 100 zł miesięcznie. W ten oto sposób zapewnicie sobie preferencyjne oprocentowanie.

Rachunek Moje cele to konto typu Saver, na które automatycznie odkładane są środki po każdej transakcji kartą lub po przelewie. Może to być stała kwota (na przykład 3 zł po każdej transakcji), zaokrąglenie do pełnej kwoty (na przykład do 10 zł) lub procent danej transakcji (na przykład 1% od wykonanej płatności). Możecie również ustanowić stałe wpływy w wybranej kwocie w konkretnym dniu miesiąca. Domyślnie jest to kwota 200 zł, w 10. dniu danego miesiąca. Zatem pozostawiając domyślną kwotę lub nawet zmniejszając ją do 100 zł zapewnicie sobie automatyczne utrzymanie preferencyjnego oprocentowania.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na koncie od razu „upchać” kwotę 10.000 zł, tak aby w pełni wykorzystać potencjał podwyższonego oprocentowania. Prowadzenie rachunku jest darmowe. W każdym miesiącu możecie wykonać jeden bezpłatny przelew z rachunku Moje cele na eKonto osobiste.

Szczegóły w regulaminie promocji „Aktywność się opłaca”.


100 zł premii za zakup pakietu ubezpieczeń

Dotychczasowo, mBank słynął głównie z promocji ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Kilkukrotnie bank oferował zwroty w gotówce, czy też 15% zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne dla swoich klientów. W najnowszej promocji, zwrot przysługuje za zakup pakietu ubezpieczenia na życie i NNW (w wariancie optymalnym lub premium). Oczywiście w tym przypadku ubezpieczającym nie jest bank, lecz współpracujące z nim Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA.

Z promocji mogą skorzystać zarówno obecni klienci, jak i osoby, które dopiero założą eKonto osobiste. Promocja nie dotyczy osób, które w okresie ostatnich 6 miesięcy przed dniem rozpoczęcia promocji posiadały następujące ubezpieczenia: Terminowe ubezpieczenie na Życie 24h Klientów mBanku S.A lub Ubezpieczenie na wypadek nowotworu mWaleczni lub NNW „Ochrona 24h” dla posiadaczy rachunków BRE Banku SA otwartych i prowadzonych przez mBank lub NNW Moja Ochrona dla posiadaczy rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych MultiKonto. Ponadto promocja nie dotyczy osób, które przed dniem rozpoczęcia akcji odstąpiły lub wypowiedziały następujące umowy ubezpieczenia:

a) ubezpieczenie na życie lub
b) ubezpieczenie na wypadek nowotworu,
c) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla Ciebie i Partnera lub
d) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka.Promocja trwa do 26 lutego 2021 roku. Do tego dnia należy złożyć wniosek o zawarcie umów ubezpieczenia dotyczących minimum 3 ubezpieczeń z pakietu ubezpieczeń życia i zdrowia. Wniosek możecie złożyć poprzez bankowość internetową, aplikację mobilną, w placówce lub przez telefon. Do wyboru następujące opcje ubezpieczeniowe:

 • ubezpieczenie na życie – możliwe zawarcie tylko jednej umowy ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie na wypadek nowotworu – możliwe zawarcie tylko jednej umowy ubezpieczenia,
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla Ciebie i Partnera – możliwe zawarcie maksymalnie 2 umów ubezpieczenia, ale tylko w jednej można być ubezpieczonym,
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka – możliwe zawarcie maksymalnie 2 umów ubezpieczenia na jedno dziecko.Premia w wysokości 100 zł zostanie wypłacona w ciągu kolejnego miesiąca po opłaceniu składek aktywacyjnych (za pierwszy miesiąc każdego ubezpieczenia). Warunkiem wypłaty premii jest nieodstępowanie od umów ubezpieczenia w ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy. Wypłacony zwrot zwolniony jest z opodatkowania. 

Umowę zawiera się na okres minimum 5 lat, aczkolwiek można ją wypowiedzieć w dowolnym momencie, choćby nawet po wypłacie premii na konto. Umowa jest również automatycznie wypowiadana w przypadku zamknięcia konta w mBanku.

Szczegóły dotyczące premii znajdziecie w regulaminie promocji, zaś szczegółowe dane na temat samych ubezpieczeń na dedykowanej podstronie banku. Zawarte są tam między innymi kluczowe dokumenty jak OWU oraz karty produktów.

Cóż, analiza każdego z dostępnych ubezpieczeń zdecydowanie wykracza poza ramy tego bloga, nie mówiąc już o porównaniu propozycji mBanku i AXY z innymi rynkowymi ofertami. Z pewnością zaletą tego rodzaju ubezpieczeń jest zarówno wygoda w zakupie (miesięczne składki są opłacane automatycznie z konta), jak i prostota samych produktów. Jeśli nie posiadacie żadnych polis życiowych, warto pomyśleć o jakiejkolwiek ochronie, zaczynając choćby od ubezpieczeń dostępnych na klik. Dodatkowo kupując 3 ubezpieczenia życia i zdrowia, zyskacie 10% zniżki na 2 najtańsze.

Szczegóły eKonta osobistego

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za kartę do konta w przypadku wykonania minimum 1 płatności bezgotówkowej na dowolną kwotę, w przeciwnym razie opłata wyniesie 7 zł (od 1 marca 2021 roku, aby zostać zwolnionym z opłaty za kartę będzie należało wykonać płatności na łączną kwotę minimum 350 zł),
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce na kwotę co najmniej 100 zł lub 2,50 zł za wypłaty poniżej 100 zł,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • 0 zł za transakcje i wypłaty z bankomatów BLIKIEM,
 • 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i aplikację mobilną,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach przy okazji zakupów kartą,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach sieci mBanku, Planet Cash i Cashline,
 • dostęp do Google Pay oraz Apple Pay,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów