fbpx

mBank: 50 zł premii za aktywowanie umowy z NJU Mobile w mOkazji – Marzec 2018

Dzisiaj nieco o cyklicznej promocji NJU Mobile organizowanej wraz mBankiem. Kolejny raz możecie zdobyć 50 zł premii w zamian za aktywację numeru oraz utrzymanie go przez minimum 1 pełny cykl rozliczeniowy. Pamiętajcie również o trwającej równolegle promocji, w której do zdobycia jest głośnik bluetooth (o szacunkowej wartości ponad 100 zł) za przeniesienie numeru do NJU Mobile. Co prawda promocji nie można ze sobą łączyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z obu. NJU Mobile nie wyklucza dotychczasowych klientów, a ponadto nie ma żadnych przeciwwskazań do posiadania kilku numerów. Natomiast osobom, które nie mają jeszcze dostępu do mOkazji, przypominam o trwającej promocji eKonta z premią do 800 zł.

 

 

Jak zdobyć 50 zł w ramach mOkazji NJU Mobile

mOkazje z NJU Mobile na stałe zagościły na łamach bloga jako skuteczny sposób na zdobycie 50 zł premii. Warunkiem uzyskania bonusu jest złożenie wniosku o nową usługę z rachunkiem (telefon lub Internet) na stronie NJU Mobile, podpisanie elastycznej umowy oraz utrzymanie aktywnego numeru przez co najmniej jeden pełny okres rozliczeniowy. Minimalny koszt abonamentu w NJU Mobile (zwany również maksymalną kwotą dociążenia) wynosi 9 zł. Po upływie pierwszego okresu, umowę możecie wypowiedzieć w trybie standardowym lub natychmiastowym. Jednym ze sposobów wypowiedzenia umowy jest przeniesienie numeru do innego operatora w ofercie na kartę. W związku z tym, wasz zarobek na czysto może wynieść 41 zł. Jeśli okazja będzie się pojawiać także w kolejnych miesiącach, również będziecie mogli z niej skorzystać.

 

Jak krok po kroku spełnić warunki promocji

Wszystkie mOkazje znajdziecie po zalogowaniu w bankowości elektronicznej mBanku w zakładce Pasaż. Ta mOkazja nie wymaga żadnego zapisu. Zatem aby skorzystać z promocji, przejdźcie na stronę NJU Mobile, na górze rozwińcie zakładkę OFERTA, a następnie wybierzcie opcję Z RACHUNKIEM. Jeśli umowę podpisujecie dla samej premii i nie macie zamiaru aktywnie korzystać z numeru w NJU, możecie wybrać tak naprawdę dowolną opcję. Oferta NJU ma pewną szczególną cechę. Otóż minimalna kwota faktury wynosi 9 zł (jest to kwota tak zwanego maksymalnego dociążenia). Jeśli będziecie aktywnie korzystać z numeru w NJU, wówczas zapłacicie więcej, zgodnie z cennikiem konkretnej usługi. Natomiast w przypadku, gdy w danym miesiącu w ogóle nie korzystacie z telefonu, wówczas zostanie naliczona kwota minimalna rachunku, czyli samo 9 zł. Dla osób, które chcą zostawić sobie numer w NJU na dłużej, przygotowałem analizę oferty „Wszystko – nie więcej niż 29 zł”, w której za maksymalnie 29 zł miesięcznie otrzymacie nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz 10 GB Internetu.

Pamiętajcie, aby podczas składania zamówienia wybrać opcję e-faktury (domyślnie zaznaczona). Wówczas opłata aktywacyjna wyniesie 0 zł. W przeciwnym wypadku koszt opłaty aktywacyjnej to 20 zł.

 

Gdy już złożycie wniosek, kluczowym elementem będzie wpisanie numeru zamówienia po zalogowaniu na dedykowanej stronie promocji pod linkiem:
https://form.mbank.pl/webforms/mokazja/logowanie.html (link do tej strony znajdziecie również w szczegółach mOkazji). Będziecie mieli na to czas do 31 marca 2018 roku. Wystarczy, że do tej daty złożycie wniosek oraz wypełnicie formularz. Sama umowa może być już dostarczona w marcu. Numer zamówienia znajdziecie w mailu oraz wyświetli się Wam on zaraz po wysłaniu wniosku. Umowę o świadczenie usług dostarczy Wam kurier firmy DPD. 

 

Głównym warunkiem promocji jest utrzymanie aktywnego numeru przez co najmniej jeden, pełny okres rozliczeniowy. Warto w tym miejscu wspomnieć jak wygląda specyfika umowy w NJU Mobile pod względem naliczania okresów rozliczeniowych. Otóż pierwszy okres rozliczeniowy ma charakter cząstkowy i trwa kilka dni od momentu aktywacji numeru. Dokładny czas trwania tego okresu możecie sprawdzić po zalogowaniu się na stronie NJU Mobile, zaraz po aktywacji numeru. Dopiero drugi okres jest pełnym, miesięcznym okresem rozliczeniowym. To właśnie w tym okresie koniecznie musicie utrzymać aktywny numer. Zwrot zostanie wypłacony na wasze konta w mBanku w ciągu 60 dni od momentu upływu pierwszego pełnego cyklu rozliczeniowego.

Więcej na temat mOkazji po zalogowaniu na stronie banku oraz w nocie prawnej.  Oferta nie łączy się z innymi promocjami Orange, Orange Finanse i mBanku. 

 

Oferta NJU Mobile „Wszystko – nie więcej niż 29 zł”

NJU Mobile to marka telefonii komórkowej należąca do Orange Polska. W ramach planu taryfowego „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” otrzymacie:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne w kraju oraz w UE;
  • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w kraju oraz w UE;
  • transfer danych do 10 GB w kraju (z czego 1,87 GB do wykorzystania w UE).

Za to wszystko zapłacicie maksymalnie 29 zł miesięcznie. Nie jest to jednak sztywna stawka, jak w przypadku tradycyjnych abonamentów. Jeśli korzystacie mniej w danym miesiącu, zapłacicie…mniej. Do osiągnięcia pułapu 29 zł za usługi płacicie według cennika (m.in. 19 gr za minutę rozmowy czy 9 gr za SMS-a). Dopiero po przekroczeniu kwoty maksymalnej, opłaty nie będą już naliczane (zapłacicie 29 zł). Oczywiście dotyczy to standardowych usług (bez SMS-ów Premium itp.).

Po szczegóły oferty odsyłam na stronę NJU Mobile.

 

Wypowiedzenie umowy w NJU Mobile

Cechą charakterystyczną oferty NJU Mobile jest elastyczność. Pomimo, iż jest to oferta z rachunkiem, umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Oznacza to, iż możecie ją wypowiedzieć w każdej chwili bez konsekwencji. W ten sposób NJU Mobile promuje się jako „najlepsze rozwiązanie dla niezdecydowanych”. W praktyce wypowiedzenie umowy następuje ze skutkiem na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego (następującego po okresie, w którym złożyliście wypowiedzenie). Jedną z opcji wypowiedzenia umowy jest przeniesienie numeru do innej sieci w ofercie na kartę. Wówczas to nowy operator załatwia za Was wszelkie formalności związane z wypowiedzeniem umowy w NJU oraz przenosinami numeru do nowej sieci. Niekiedy takie przeniesienie wiąże się z dodatkowymi bonusami na start u nowego operatora. Po przeniesieniu numeru, sami zdecydujecie co zrobicie z kartą SIM. Będzie to już standardowa oferta typu prepaid.

 

Ciekawą sprawą jest również wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym (lub przeniesienie numeru w trybie natychmiastowym). Kwestię rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia reguluje ustawa Prawo Telekomunikacyjne:

Art. 71a. Abonent, o którym mowa w art. 71, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.

Ulga przyznana abonentowi jest nieco wirtualną kwotą, którą udziela operator w zamian za podpisanie umowy na usługę telekomunikacyjną (przykładowo na 24 miesiące). Jest to niejako rabat, za to, że związaliśmy się z operatorem na określony czas. W przypadku takiej umowy, rzeczywiście należy zapłacić karę umowną, jeśli przedwcześnie zerwiecie umowę. Jednak w przypadku NJU Mobile ulga wynosi 0,00 zł (przynajmniej tak jest we wszystkich moich umowach, które dotychczas podpisywałem z NJU). Oznacza to, że NJU Mobile nie może naliczać żadnych kar za wypowiedzenie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

 

Wybór okresu wypowiedzenia należy oczywiście do Was (standardowy czy natychmiastowy). Z moich doświadczeń wynika, że NJU Mobile nie wystawia faktury dociążeniowej zarówno za pierwszy (cząstkowy), jak i ostatni okres rozliczeniowy (jedynie za wykonane usługi). Zatem w przypadku standardowego okresu wypowiedzenia, przygoda z NJU będzie Was kosztować 18 zł, zaś w przypadku natychmiastowego wypowiedzenia tylko 9 zł. Pomimo, że regulamin tego nie precyzuje, z jakimkolwiek wypowiedzeniem lepiej wstrzymać się do momentu aż upłynie jeden pełny cykl rozliczeniowy (da Wam to pewność spełnienia warunków promocji). Najbardziej hardcorowa wersja to złożenie wypowiedzenia w standardowym trybie  w pierwszym (cząstkowym) okresie rozliczeniowym. Wówczas umowa zostanie rozwiązana na koniec drugiego (czyli pierwszego pełnego) okresu rozliczeniowego. W ten sposób spełnicie warunki promocji, a przy okazji nie zostanie Wam naliczona żadna opłata (zdobędziecie pełne 50 zł). Osobiście nie testowałem tej opcji i nie wiem czy zadziała w praktyce. Są to tylko moje osobiste wnioski wysnute na podstawie regulaminów związanych ze świadczeniem usług przez NJU Mobile.

 

Przeniesienie numeru do Virgin Mobile

Ciekawą propozycję dla chcących przenieść numer do oferty prepaid ma Virgin Mobile. Główne aspekty przemawiające za przeniesieniem numeru do tego wirtualnego operatora to:

  • wszystkie formalności załatwiane są bez wychodzenia z domu – wniosek składa się online, zaś dokumenty dostarcza kurier (koszty pokrywa Virgin Mobile),
  • sami wybieracie datę przeniesienia – konkretny dzień (tryb natychmiastowy) lub zgodnie z okresem wypowiedzenia,
  • starter jest bezpłatny,
  • na start otrzymujecie saldo w wysokości 5 zł,
  • w prezencie na start otrzymujecie 10 GB Internetu,
  • w prezencie otrzymujecie do wyboru: 3-miesięczną kartę rabatową Good For U Restaurants, 90-dniowy dostęp do TIDAL, lub zestaw 3 sztuk prezerwatyw SKYN, 
  • możecie skorzystać z oferty Freemium, która zapewnia co miesiąc 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB Internetu. 

Więcej na temat oferty Virgin Mobile w tym artykule.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów