Lokata Urodzinowa IKO: rekordowe 10% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł na okres 6 miesięcy + do 150 zł premii dla nowych klientów

Promocja zakończona

Lokata Urodzinowa IKO to produkt, którym PKO Bank Polski mocno namieszał na rynku. Na szczęście, to nie wy musicie obchodzić urodziny w dniu założenia lokaty (niektóre banki oferują właśnie tego typu produkt dla solenizantów). Chodzi tu o urodziny największego z banków w Polsce, który w ten sposób świętuje swoją rocznicę. 10-procentowy zysk z lokaty mogliśmy ostatni raz obserwować kilka miesięcy temu w ofercie Credit Agricole, jednak obecnie żaden konkurent nie proponuje takiego depozytu. Oprócz wysokiego oprocentowania inne warunki lokaty również napawają optymizmem. Środki mogą pracować z maksymalną mocą przez 6 miesięcy, a limit kwotowy nie jest przesadnie obniżony (50.000 zł). Depozyt jest dostępny wyłącznie w aplikacji mobilnej banku (IKO) – nie założycie go w inny sposób niż tamtą drogą. Żeby otrzymać maksymalne oprocentowanie, trzeba jednak spełnić jeden z trzech sugerowanych przez bank warunków. Dobra wiadomość jest taka, że można to zrobić całkowicie bezkosztowo i bez wykonywania dodatkowej pracy, o czym powiem w dalszej części artykułu. A jeśli nie macie jeszcze konta w PKO Banku Polskim – będziecie mogli zdobyć do 150 zł premii za założenie takowego rachunku. Dodatkowo czeka na Was 200 zł premii ekstra za założenie konta dziecku.

Lokata Urodzinowa IKO – kto może założyć?

Dużym atutem Lokaty Urodzinowej IKO jest praktycznie brak wykluczeń. Środki na depozyt mogą wpłacać zarówno nowi, jak i obecnie klienci. Jeśli nie macie jeszcze konta w PKO BP (co jest podstawowym warunkiem), skorzystajcie z programu poleceń – w ten sposób zapewnicie sobie premię o wartości do 150 zł. Dokładną analizę tej promocji znajdziecie w dedykowanym artykule. Dodatkowe 200 zł do wykorzystania w serwisie Allegro otrzymacie za założenie konta dziecku (a jeśli macie więcej pociech, otrzymacie wielokrotność premii!). Tę promocję przeanalizowaliśmy w tym artykule.

Co ważne, Lokata Urodzinowa IKO nie jest lokatą na nowe środki. Możecie więc, jako aktualni klienci, przetransferować pieniądze z innego depozytu czy konta osobistego prowadzonego w PKO BP na tę lokatę i zyskać pełne oprocentowanie.

Analiza Lokaty Urodzinowej IKO

Przedstawiana lokata ma standardową konstrukcję. Kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec okresu umownego, czyli po 6 miesiącach. Wcześniejsza wypłata środków poskutkuje utratą wypracowanego zysku. Jest też nieodnawialna, więc po okresie pół roku – środki wraz z odsetkami wrócą na konto osobiste w PKO BP. Najważniejsze informacje dotyczące lokaty to:

  • zakres kwot: od 1000 zł do 50.000 zł,
  • okres: 6 miesięcy,
  • oprocentowanie: 5% w skali roku lub 10% w skali roku (w dalszej części artykułu wyjaśnię, jak uzyskać większe oprocentowanie).Wyższe oprocentowanie, czyli 10% w skali roku, dostępne jest dla użytkowników, którzy w swojej aplikacji IKO spełnią jeden z trzech wymienionych warunków:

  • wykupią polisę ubezpieczenia za pośrednictwem aplikacji w PKO Ubezpieczenia,
  • nabędą jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych w PKO TFI (liczy się założenie nowego rejestru lub nabycie dodatkowych jednostek),
  • ustanowią zlecenie stałe z konta w PKO BP.Warunki należy spełnić od dnia otwarcia lokaty do dnia 31 października 2023 roku.

Powinniście spełnić co najmniej jeden warunek. Jeśli nie mieliście zamiaru opłacania nowej polisy ani inwestowania w fundusze, najrozsądniej będzie oczywiście wybrać zlecenie stałe. Możecie więc ustawić stały przelew na przykład z tytułu opłacania kredytu w innym banku, rat za sprzęt czy rachunku za internet. Możecie też zwyczajnie ustawić stałe zlecenie na przelew na swoje konto w innym banku – pełna dowolność, również w zakresie kwot. Sugeruję dla pewności ustawić zlecenie stałe na nieco dłuższy okres niż czas trwania lokaty – na przykład 7 miesięcy. Wtedy nie będzie wątpliwości odnośnie do wywiązania się z wymagań. Jak widzicie, warunek można spełnić bez żadnych kosztów, więc 10% w skali roku dostępne jest dla każdego.

Każdy użytkownik może założyć tylko jedną Lokatę Urodzinową IKO.

Jeśli nie spełnicie żadnego z warunków, oprocentowanie lokaty spadnie do 5% w skali roku.

Wpłacając pełną kwotę 50.000 zł, po 6 miesiącach zarobicie na lokacie 2500 zł (minus tak zwany podatek Belki, czyli 19% kwoty odsetek).

Jak założyć Lokatę Urodzinową IKO?

Lokatę Urodzinową IKO założycie wyłącznie w aplikacji mobilnej PKO BP, czyli IKO. W tym celu, po zalogowaniu do aplikacji IKO przejdźcie do zakładki Oferta Lokaty i oszczędności, a następnie na pierwszym miejscu ukaże się Wam Lokata urodzinowa IKO.

Lokata urodzinowa IKO – widok w aplikacjiJeśli macie konto w banku, macie też dostęp do aplikacji. Jeśli wciąż nie macie rachunku – pamiętajcie o możliwości otrzymania 150 zł premii w programie poleceń oraz 200 zł premii do wykorzystania na zakupy w Allegro za konto dziecka.

Trzy kroki do lokaty na 10% w skali roku!

Oferta nie ma swojego regulaminu ani daty końcowej. Jej szczegóły zostały opisane w tabeli oprocentowania, na stronie promocji oraz w aplikacji mobilnej. Trzeba więc uznać, że oferta ważna jest do odwołania. Nie spodziewam się jednak, by bank długo utrzymywał lokatę w swojej ofercie, dlatego jeśli jesteście zainteresowani tak dużym oprocentowaniem – warto się pospieszyć.

Szczegółów szukajcie w dokumencie dotyczącym oprocentowania depozytów PKO BP oraz w Taryfie opłat i prowizji.

Lokata Urodzinowa IKO

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów