Lokata Terminowa Plus ING Banku Śląskiego: nawet 6,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł! Do tego 250 zł premii na start w promocji konta osobistego!

Lokata Terminowa Plus ING Banku Śląskiego to ciekawa opcja oszczędnościowa dla osób chcących ulokować kapitał w kwocie już od 1000 zł. Lokata oferuje duży wybór wariantów czasowych, choć maksymalne oprocentowanie, czyli 6,5% lub 6% w skali roku, dostępne jest dla depozytu 12-miesięcznego oraz 6-miesięcznego. Maksymalna kwota pojedynczej lokaty to nawet 100.000 zł. W odróżnieniu od większości banków, środki ulokowane na lokacie nie muszą stanowić „nowych środków” przelanych z zewnątrz – możecie zdeponować środki już posiadane w ING. Lokata przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Co ważne, jeśli nie jesteście jeszcze klientami „Śląskiego”, możecie zacząć od założenia konta osobistego i zdobycia łatwej premii na start o wartości aż 250 zł! Następnie polecam Wam analizę Otwartego Konta Oszczędnościowego z 7% w skali roku i z limitem do kwoty 200.000 zł!

Dla kogo Lokata Terminowa Plus ING Banku Śląskiego?

Lokata Terminowa PLUS dostępna jest dla klientów ING Banku Śląskiego, posiadających dostęp do bankowości elektronicznej. Dodatkowym warunkiem jest posiadanie jednego z kont oszczędnościowych spośród wymienionych:

  • Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO),
  • Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct (OKO Direct),
  • Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium (OKO Premium) lub
  • Dream Saver w PLN.

Jeśli więc do tej pory nie byliście klientami banku, możecie założyć rachunek osobisty z premią na start w wysokości 250 zł, a do tego zainteresować się także Otwartym Kontem Oszczędnościowym, które na chwilę obecną proponuje aż 7% w skali roku do kwoty 200.000 zł (w ramach dwóch promocji). Pomoże to odblokować dostęp do kolejnego świetnego depozytu, czyli omawianej dziś lokaty. Jeśli macie mniej niż 26 lat, powinno Was natomiast zainteresować konto w opcji Mobi.

Oprocentowanie i szczegóły – Lokata Terminowa Plus ING Banku Śląskiego oraz Lokata Terminowa

Lokata Terminowa Plus ING Banku Śląskiego oraz Lokata Terminowa to funkcjonujące równolegle produkty, różniące się głównie oprocentowaniem (i to dosyć drastycznie!). Wszystkie dostępne warianty przedstawiam Wam w formie tabeli poniżej:

WariantOprocentowanie w skali rokuMinimalna wpłataMaksymalna wpłata
Lokata Terminowa na 3 miesiące1,5%1000 złBrak
Lokata Terminowa na 6 miesięcy2%1000 złBrak
Lokata Terminowa na 12 miesięcy2,5%1000 złBrak
Lokata Terminowa Plus na 6 miesięcy6%1000 zł50.000 zł
Lokata Terminowa Plus na 12 miesięcy6,5%1000 zł100.000 zł

Kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec okresu umownego, a wcześniejsze rozwiązanie lokaty wiąże się oczywiście z utratą wypracowanego zysku. Każdy klient banku może założyć wyłącznie jedną Lokatę Terminową Plus na 6 miesięcy i jedną lokatę 12-miesięczną.

W przypadku standardowej Lokaty Terminowej takie ograniczenie nie występuje. Brak w niej także limitu wpłaty, który obowiązuje już w wyżej oprocentowanej lokacie. Jednak co tu kryć, oprocentowanie „zwykłej” Lokaty Terminowej jest mizerne.

Lokata Terminowa ING Bank Śląski – warianty w walucie PLN

Lokata Terminowa ING Banku Śląskiego w walucie obcej

Warto zwrócić uwagę, że wspomniany depozyt dostępny jest także dla środków w EUR i USD. Oprocentowanie w tym przypadku jest jednak symboliczne i wynosi 0,01% w skali roku. Minimalna wpłata to 500 EUR/USD, a jedyny dostępny wariant czasowy to 12 miesięcy. Brak za to kwoty maksymalnej, co w przypadku tak niskiego oprocentowania nie jest niczym dziwnym 😉

Lokata Terminowa ING Banku Śląskiego w EUR/USD

Jak założyć lokatę terminową?

Lokatę założycie wyłącznie w bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego w zakładce Oszczędności, a następnie Lokata Terminowa. Jeśli nie posiadacie do niej dostępu, jeszcze raz polecam Wam promocję na start. Za założenie konta osobistego otrzymacie bowiem 250 zł premii oraz dostęp do dodatkowego konta oszczędnościowego na 7% w skali roku na okres 3 miesięcy.

Szczegółów szukajcie w tabeli oprocentowania oraz regulaminach dotyczących lokat terminowych.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów