fbpx

Santander Bank Polska: Lokata Mobilna na 5% w skali roku oraz 4% w skali roku na Koncie Max Oszczędnościowym + nawet 530 zł premii na start za konto osobiste!

Trwa do:
30 czerwca 2022

W ramach analizy kolejnych produktów oszczędnościowych na tapet weźmiemy dziś Santander Bank Polska. Lokata Mobilna, dostępna w aplikacji banku oferuje teraz aż 5% w skali roku i dostępna jest już po kilku kliknięciach (nawet dla użytkowników, którzy już z niej skorzystali). Konto Max Oszczędnościowe to z kolei depozyt oprocentowany nieco niżej (na 4% w skali roku), jednak oferujący znacznie wyższy limit kwotowy i większą elastyczność. Oferta depozytowa jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu każdy może zdecydować się na produkt idealnie dopasowany do swojej sytuacji i potrzeb. Warto zaznaczyć, że zakładając konto osobiste w Santander Bank Polska, zyskacie nawet 530 zł łącznej premii na start!

Santander Bank Polska – Lokata Mobilna na 5% w skali roku

Oferowana przez Santander Bank Polska Lokata Mobilna to dobrze znany produkt oszczędnościowy. Jego standardowe oprocentowanie przez długi czas było jednak znacznie mniej atrakcyjne. Obecne parametry pozwolą oszczędzać mniejsze kwoty na dosyć krótki okres, za to z bardzo zadowalającym zwrotem. Lokata Mobilna dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Każdy użytkownik może skorzystać z niej tylko raz oraz założyć tylko jedną lokatę w tym samym czasie. Nagroda w tej promocji polega na możliwości ponownego założenia w aplikacji Santander Bank Polska Lokaty Mobilnej. W regulaminie znajdziemy bowiem zapis: Jeżeli w okresie od dnia 24.09.2021 r. do 2.03.2022 r. skorzystałeś już z Lokaty Mobilnej, dzięki Promocji masz możliwość założenia Lokaty Mobilnej raz jeszcze.

Najważniejsze informacje dotyczące lokaty to:

  • oprocentowanie – 5% w skali roku,
  • okres – 4 miesiące,
  • zakres kwot – od 1000 zł do 20.000 zł.

Lokata Mobilna nie jest odnawialna – po zakończeniu czwartego miesiąca środki automatycznie wrócą na Wasze konto osobiste.

Więcej na temat lokaty znajdziecie w Tabeli oprocentowania dla klientów indywidualnych.

Jak założyć Lokatę Mobilną?

Lokatę Mobilną, jak wskazuje jej nazwa, otworzycie wyłącznie w aplikacji mobilnej banku. Po zalogowaniu się do swojego konta przescrollujcie ekran na sam dół. W sekcji Lokaty znajdziecie kilka pozycji, a Lokata Mobilna będzie wśród nich. Zdecydujcie, ile pieniędzy chcecie umieścić na lokacie. Lokatę możecie oczywiście bez żadnych komplikacji rozwiązać w dowolnym momencie, jednak będziecie wówczas musieli liczyć się z utratą odsetek. Są one bowiem kapitalizowane na koniec okresu umownego.

Lokatę Mobilną założycie do dnia 30 czerwca 2022 roku.

Santander Bank Polska – Lokata Mobilna

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Konto Max Oszczędnościowe dla nowych środków na 4% w skali roku

Konto Max Oszczędnościowe to zupełnie inny produkt. Dostępny dla dużo wyższych kwot (do 100.000 zł) z miesięczną kapitalizacją odsetek – typową dla kont oszczędnościowych (dzięki czemu są one znacznie bardziej elastyczne od lokat). Promocyjne oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku dostępne jest jednak wyłącznie dla nowych środków. Co to oznacza? Jeśli jesteście nowymi klientami i po założeniu konta osobistego (i zgarnięciu przy tym nawet 530 zł premii!) zdecydujecie się na Konto Max Oszczędnościowe, wszystkie Wasze pieniądze będą spełniały definicję nowych środków. Jeśli jednak jesteście już klientami od pewnego czasu, promocyjnym oprocentowaniem będą objęte środki, które wpłaciliście do banku po dniu 20 maja 2022 roku. Uwzględnione będzie saldo ze wszystkich produktów – kont osobistych, lokat i tak dalej. Mało tego, weryfikacja stanu salda w banku odbywać się będzie codziennie, przez cały okres promocji. Stare środki będą musiały zostać na koncie, by nowe w całości mogły pracować na 4% w skali roku.

Przykładowo: dnia 21 maja na Waszym koncie znajdowało się 30.000 zł, które postanowiliście wypłacić z banku. Jeśli kilka dni później zasilicie Konto Max oszczędnościowe kwotą 35.000 zł, promocyjnym oprocentowaniem objęte zostanie 5000 zł.

Standardowe oprocentowanie, które obowiązuje poza promocją (oraz dla „starych środków”) to 1% w skali roku. Jeśli w danym dniu przekroczycie kwotę 100.000 zł na Koncie Max Oszczędnościowym całe saldo tego dnia zostanie automatycznie objęte oprocentowaniem standardowym (a nie tylko nadwyżka)!

Santander Bank Polska – Konto Max Oszczędnościowe

Parametry produktu w skrócie to:

  • oprocentowanie – 4% w skali roku,
  • okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania – do dnia 29 września 2022 roku,
  • zakres kwot – do 100.000 zł,
  • data obliczania salda nowy środków – dzień 20 maja 2022 roku.

Konto Max Oszczędnościowe prowadzone jest za darmo. Pierwszy przelew w miesiącu z rachunku oszczędnościowego będzie bezpłatny. Każdy kolejny to koszt 10 zł. Wypłaty nie powodują utraty odsetek.

Jak założyć Konto Max Oszczędnościowe?

Rachunek założycie najwygodniej w bankowości elektronicznej Santander Bank Polska. Jeśli macie już konto osobiste, zalogujcie się do niego w aplikacji bądź przeglądarce, a następnie przejdźcie do zakładki Oferta Banku i Konta oszczędnościowe. Kliknijcie przycisk Szczegóły przy omawianym produkcie, a potem Przystąp, co pozwoli zyskać promocyjne oprocentowanie (bez tej czynności środki będą pracować jedynie na 1% w skali roku).

Jeśli w Waszej bankowości internetowej nie ma możliwości przystąpienia do promocji i założenia Konta Max Oszczędnościowego, możecie to zrobić telefonicznie lub w placówce banku.

Do promocji możecie przystąpić najpóźniej dnia 29 września 2022 roku, jednak im wcześniej to zrobicie, tym dłużej Wasze środki będą pracować na wyższy procent.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów