Lokata Plan Depozytowy na 160 dni w Toyota Banku na 2,25% w skali roku + 100 zł bonusu dla nowych lub 50 zł dla obecnych klientów banku

Rusza kolejna promocja w ramach Klubu Korzyści Toyota Banku. Tym razem nowi i powracający klienci banku mogą zdobyć 100 zł bonusu, zaś dotychczasowi 50 zł premii. Promowanym produktem będzie ponownie Lokata Plan Depozytowy na 160 dni, której oprocentowanie wynosi 2,25% w skali roku. Minimalna kwota lokaty, uprawniająca do zdobycia bonusu to 5000 zł. Uwzględniając wypłacane bonusy, rentowność promocyjnych lokat wyniesie odpowiednio 7,89% w skali roku oraz 5,07% w skali roku brutto. Oprócz tego, możecie skorzystać z moneyback za zakup paliwa (od 5% do nawet 10%), a także z profitów płynących z uczestnictwa w Klubie Korzyści (łatwe 50 zł dodatkowej premii oraz możliwość zdobycia cennych nagród). 

 

 

Uczestnicy promocji

Jak wspomniałem we wstępie, promocja dostępna jest zarówno dla całkiem nowych (w tym powracających), jak i obecnych posiadaczy konta w Toyota Banku. Poniżej przedstawiam poszczególne statusy klientów, definiowane przez regulamin promocji.

 

Nowy klient to osoba, która nie posiada i nie posiadała Konta Jedynego w Toyota Banku w okresie od  1 stycznia 2016 roku do 25 czerwca 2017 roku.

Jeśli posiadaliście konto w Toyota Banku, ale zamknęliście je przed 1 stycznia 2016 roku, wówczas posiadacie status nowego klienta. Dzięki temu możecie zdobyć aż 100 zł bonusu. Informacja ta jest ważna szczególnie dla czytelników bloga, którzy brali udział w początkowych akcjach Toyota Banku i przez długi czas nie mogli skorzystać z nadarzających się okazji. Oczywiście nowymi klientami są także osoby, które dotychczasowo nigdy nie miały styczności z Toyota Bankiem.

 

Obecny Klient – osoba, która posiada Konto Jedyne otwarte w ramach poprzednich akcji organizowanych razem z organizatorem promocji. W rozumieniu regulaminu, organizatorem akcji jest spółka Agora. Status obecnego klienta posiadają zatem osoby, które założyły Konto Jedyne w ramach następujących promocji:

Klikając w odnośniki przejdziecie do opisów danych promocji, co pozwoli Wam zweryfikować, czy konto na pewno zakładaliście podczas akcji z Agorą. Warto mieć na uwadze, iż w międzyczasie bank organizował także akcje Money Mania oraz Comperia Bonus. Założenie konta w ramach tych akcji nie uprawnia Was do wzięcia udziału w niniejszej promocji. 

 

Osoby wykluczone z promocji to osoby, które zamknęły Konto Jedyne w terminie od 1 stycznia 2016 roku do 25 czerwca 2017 roku. Toyota Bank nie lubi nielojalnych klientów 🙂 Oprócz tego, standardowo z promocji nie mogą skorzystać pracownicy banku oraz organizatora.

 

Teraz, gdy już mamy wyjaśnioną kwestię uczestnictwa w promocji, możemy przejść do analizy warunków promocji. Na początek przedstawię zasady promocji dla nowych klientów, zaś następnie dla dotychczasowych. Opisy przygotowałem w ten sposób, iż jeśli jesteście obecnymi klientami banku – nie musicie czytać opisu dla nowych klientów i na odwrót. Zawsze to trochę zaoszczędzonego czasu, bo trzeba przyznać, iż akcje Toyota Banku tworzone są z rozmachem 🙂

 

100 zł premii dla nowych klientów – zasady promocji

Aby wziąć udział w akcji, pierwszym krokiem standardowo będzie rejestracja na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas od 26 czerwca 2017 roku do 10 lipca 2017 roku. W tym miejscu wystarczy tylko podać imię, nazwisko oraz adres e-mail oraz zaznaczyć pierwsze okienko (akceptacja regulaminu oraz zgoda na przetwarzanie danych przez organizatora). Po automatycznym zalogowaniu w aplikacji promocyjnej wybierzcie opcję Menu „Nie mam konta w Toyota Banku”. Teraz zostaniecie przeniesieni na stronę banku, gdzie należy wypełnić wniosek o Konto Jedyne.

Pamiętajcie, aby podczas składania wniosku zaakceptować zgodę na przesyłanie informacji handlowych oraz zgodę na przekazywanie przez bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. Chodzi tu głównie o informacje dotyczące przyznawania i wydawania premii oraz nagród w promocji (standardowa procedura w tego typu promocjach).

 

Podczas wypełniania wniosku, bank zapyta Was w jakiej formie chcecie otrzymywać wyciągi. Lepiej wybrać elektroniczne, ponieważ papierowe kosztują 5 zł miesięcznie. Podobnie jest w przypadku Pakietów SMS. Lepiej z nich zrezygnować, żeby nie narażać się na dodatkowe koszty.

Regulamin promocji nie wymaga wnioskowania o kartę debetową. Warto ją jednak wyrobić, ponieważ umożliwia ona uwolnienie się z opłaty za konto. Prowadzenie konta kosztuje 2,49 zł miesięcznie, zaś karta debetowa jest darmowa. Wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę co najmniej 400 zł sprawi, iż opłata za prowadzenie konta zostanie obniżona do 0 zł.

Bank dość precyzyjnie określa, jakie będą dalsze kroki. Otóż w ciągu 4 dni roboczych skontaktuje się z Wami konsultant, by potwierdzić dane oraz umówić wizytę kuriera. Ten zaś zjawi się u Was z umową do podpisania w ciągu następnych 3 dni roboczych. Po podpisaniu umowy otrzymacie SMS-a z informacją o uruchomieniu Konta Jedynego.

 

Najważniejszym z warunków jest oczywiście, założenie lokaty Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem wynoszącym 2,25% w skali roku. Aby uzyskać prawo do wypłaty bonusu, minimalna kwota lokaty musi wynieść co najmniej 5000 zł. Toyota Bank ma dość pokaźną ofertę lokat, dlatego polecam uważny wybór depozytów z listy dostępnej w systemie elektronicznym. Pomyłka może kosztować Was utratę prawa do wypłaty premii. Lokatę należy założyć do 3 sierpnia 2017 roku.

Aktywną lokatę należy utrzymać przez minimum 90 dni. Warto jednak poczekać do końca okresu trwania lokaty (czyli 160 dni), ponieważ przedwczesne zerwanie depozytu będzie skutkować niewypłaceniem naliczonych odsetek (otrzymacie sam bonus). O finalizacji promocji oraz terminach wypłaty premii przeczytacie w elementach wspólnych (po analizie dla obecnych klientów).

Dodatkowym warunkiem promocji jest rejestracja w Klubie Korzyści. Pisałem o nim szczegółowo w osobnym artykule. Rejestracja w klubie będzie możliwa po otrzymaniu mailowego zaproszenia, zawierającego dedykowany link rejestracyjny. Dzięki uczestnictwu w Klubie Korzyści możecie w łatwy sposób zdobyć kolejne 50 zł oraz zawalczyć o cenne nagrody.

 

50 zł premii dla obecnych klientów – zasady promocji

Promocja dla obecnych klientów z pewnością przypadnie do gustu osobom, które założyły Konto Jedyne w akcji „Duet Lokat” zarówno w wersji blogowej, jak i na Grouponie. W oczekiwaniu na wypłatę 140 zł, możecie zdobyć kolejne 50 zł bonusu oraz założyć lokatę na przyzwoite 2,25%. Ba, jeszcze jedną premię równą 50 zł w łatwy sposób możecie otrzymać, korzystając z Klubu Korzyści, o którym pisałem tutaj.

Wróćmy jednak do kwestii technicznych promocji „Lokata 160 dni z premią”. Standardowo, pierwszym krokiem jest rejestracja na dedykowanej stronie promocji w dniach od 26 czerwca 2017 roku do 10 lipca 2017 roku. Spośród trzech okienek wystarczy zaznaczyć pierwsze (akceptacja regulaminu oraz zgoda na przetwarzanie danych przez organizatora). Automatycznie zostaniecie zalogowani w aplikacji promocyjnej. Teraz, przewińcie na dół strony i wybierzcie opcję menu „Mam konto w Toyota Banku”, po czym przejdziecie na stronę banku. W tym miejscu wypełniacie podstawowe dane oraz akceptujecie zgodę na przekazywanie przez bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. Chodzi tu głównie o informacje dotyczące przyznawania i wydawania premii oraz nagród (standardowa procedura w tego typu promocjach). Jednocześnie należy posiadać aktualną zgodę (wyrażoną we wcześniejszych akcjach) na przesyłanie informacji handlowych.

Punktem kulminacyjnym będzie zwiększenie salda depozytów posiadanych w Toyota Banku na dzień 25 czerwca 2017 roku (czyli kwoty środków pieniężnych zgromadzonych na wszystkich kontach i wszystkich lokatach w banku we wskazanym dniu) poprzez założenie co najmniej jednej lokaty Plan Depozytowy na 160 dni na kwotę minimum 5000 zł. Toyota Bank ma dość pokaźną ofertę lokat, dlatego polecam uważny wybór depozytów z listy dostępnej w systemie elektronicznym. Pomyłka może kosztować Was utratę prawa do wypłaty premii. Lokatę należy utrzymać aktywną przez minimum 90 dni, aczkolwiek lepszym rozwiązaniem będzie utrzymanie aktywnego depozytu do okresu zapadalności. Przedwczesne zerwanie lokaty co prawda pozwoli Wam uzyskać 50 zł bonusu, ale pozbawi Was naliczonych odsetek. Na założenie lokaty macie czas do 3 sierpnia 2017 roku.

Dodatkowo przez co najmniej 30 dni (licząc od dnia założenia lokaty) należy utrzymać saldo wszystkich depozytów, które posiadaliście w banku według stanu na dzień 25 czerwca 2017 roku oraz założoną w ramach akcji lokatę (utrzymanie zwiększonego salda depozytów). Definicyjnie wygląda to tak:

Utrzymanie zwiększonego salda depozytów – utrzymanie kwoty środków zgromadzonych na wszystkich kontach i wszystkich lokatach na dzień 25.06.2017 roku oraz założonej w ramach Akcji lokaty: Plan Depozytowy na 160 dni w kwocie minimum 5 000 zł przez minimum 30 dni licząc od dnia zwiększenia salda depozytów…

Zwiększenie salda depozytów – zwiększenie kwoty środków pieniężnych zgromadzonych na wszystkich kontach i wszystkich lokatach dostępnych w ofercie Banku na dzień 25.06.2017 roku, poprzez założenie co najmniej jednej lokaty: Plan Depozytowy na 160 dni na kwotę minimum 5 000 zł…

 

Powyższy wymóg najlepiej wyjaśnić na przykładzie. Załóżmy, że w promocji Duet Lokat założyłem dwie promocyjne lokaty na łączną kwotę 10.000 zł. Oprócz tego, w ramach niniejszej promocji wpłacam kolejne 5000 zł. Ponadto, na Koncie Jedynym posiadam jakąś drobną kwotę, służącą do pokrycia opłat z tytułu prowadzenia rachunku (na przykład 10 zł). Aby zatem spełnić warunki promocji po 30 dniach od założenia Lokaty Plan Depozytowy na 160 dni, w Toyota Banku muszę posiadać: 10.000 zł + 5000 zł + 10 zł na Koncie Jedynym. Dla pewności, w międzyczasie wpłacę na Konto Jedyne dodatkowo 10 zł (saldo wyniesie 20 zł), tak, by przypadkiem saldo po 30 dniach nie było niższe (a nuż w międzyczasie pojawi się jakaś drobna opłata z tytułu użytkowania konta, która wyautuje mnie z promocji).

 

Dodatkowym warunkiem promocji jest rejestracja w Klubie Korzyści. Pisałem o nim szczegółowo w osobnym artykule. Jeśli już zarejestrowaliście się w Klubie Korzyści, nie musicie tego ponownie robić (z automatu spełniacie warunek promocji). Jeżeli natomiast nie jesteście jeszcze uczestnikami klubu, rejestracja będzie możliwa po otrzymaniu mailowego zaproszenia, zawierającego dedykowany link rejestracyjny (być może takowy link dostaliście już jakiś czas temu). Dzięki uczestnictwu w Klubie Korzyści możecie w łatwy sposób zdobyć kolejne 50 zł oraz zawalczyć o cenne nagrody.

 

Wypłata bonusu 100 zł lub 50 zł

Kwestia wypłaty bonusu zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku jest jednakowa, dlatego nie rozbijam jej na osobne części. Finalizacją akcji będzie powiadomienie Was o otrzymaniu prawa do wypłaty premii. Stosownego maila od organizatora z informacją o zakwalifikowaniu do otrzymania premii otrzymacie do 20 listopada 2017 roku.

Następnie do 26 listopada 2017 roku będziecie musieli zalogować się na stronie promocji (link będzie podany w mailu), by uzupełnić dane do wypłaty premii (podstawowe dane do zrealizowania przelewu).

Premia (zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów) zostanie wypłacona w terminie do 6 grudnia 2017 roku na wasze Konto Jedyne (ot, taki prezent mikołajkowy). Oczywiście do momentu wypłaty premii, należy zachować aktywne konto osobiste. Bonusy zwolnione są z opodatkowania.

Po szczegóły promocji odsyłam do regulaminu oraz na stronę promocji.

 

Weź udział w promocji i odbierz 100 zł lub 50 zł bonusu

 

Szczegóły Lokaty Plan Depozytowy na 160 dni

– minimalna kwota jednej lokaty: 3000 zł,

– minimalna kwota jednej lokaty uprawniającej do otrzymania bonusu: 5000 zł,

– maksymalna kwota jednej lokaty : 13000 zł,

– maksymalna ilość lokat dla jednego klienta: 10 lokat, na łączną kwotę 130.000 zł,

– okres lokaty: 160 dni,

– oprocentowanie stałe: 2,25%,

– kapitalizacja odsetek: na koniec okresu lokaty,

– w przypadku zerwania lokaty przed terminem bank nie wypłaca odsetek,

– lokata zakładana w pełni online.

 

Szczegóły Konta Jedynego

 • 0 zł / 2,49 zł za prowadzenie konta – opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę minimum 400 zł miesięcznie,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową,
 • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty w miesiącu ze wszystkich bankomatów w Polsce, pozostałe wypłaty 4,50 zł każda,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • moneyback 5% – 10% zwrotu za zakupy na stacjach paliw,
 • Tabela opłat i prowizji.

Toyota Bank reklamuje Konto Jedyne jako „najlepsze konto dla zmotoryzowanych”. Potwierdzeniem tego hasła reklamowego jest promocja „Tankuj korzyści do pełna”. W jej ramach otrzymacie zwrot od 5% do 10% wartości zakupów dokonanych na stacjach paliw. Szczegóły programu moneyback w osobnym artykule.

 

Ile można na tym zarobić

Aby ocenić sens korzystania z promocji Toyota Banku, warto wyliczyć jaką rentowność (zarówno brutto, jak i netto) można uzyskać po ulokowaniu środków w ramach akcji. Na ostateczną rentowność wpływ mają oprocentowanie lokaty (2,25% w skali roku) + bonus wynoszący 100 zł lub 50 zł.

W założeniu przyjmuję, iż na lokatę wpłacam 5000 zł (minimalna kwota umożliwiająca odebranie bonusu). Depozyt utrzymuję przez 160 dni, czyli do okresu zapadalności. Podatek od zysków kapitałowych wynosi 19%, natomiast premia zwolniona jest z opodatkowania.

 

Obecni klienci:

 • 5000 zł x 2,25% x 160 dni / 365 dni x (1-0,19) = 39,95 zł odsetek netto
 • 39,95 zł + 50 zł bonusu = 89,95 zł łącznego zysku netto na lokacie
 • 89,95 zł / 5000 zł x 365 dni / 160 dni = 4,1% rentowności netto w skali roku
 • 4,1% / (1-0,19) = 5,07% – rentowność w skali roku po „ubruttowieniu”

 

Nowi klienci:

 • 5000 zł x 2,25% x 160 dni / 365 dni x (1-0,19) = 39,95 zł odsetek netto
 • 39,95 zł + 100 zł bonusu = 139,95 zł łącznego zysku netto na lokacie
 • 139,95 zł / 5000 zł x 365 dni / 160 dni = 6,39% rentowności netto w skali roku
 • 6,39% / (1-0,19) = 7,89% – rentowność w skali roku po „ubruttowieniu”

 

Według moich założeń, obecni klienci mogą liczyć na taki sam zysk jak w przypadku tradycyjnej lokaty oprocentowanej na 5,07% w skali roku. W przypadku nowych klientów, ekwiwalent jest wyższy i wynosi 7,89% w skali roku. Na tle rynkowych ofert, propozycja Toyota Banku prezentuje się zatem całkiem okazale. Oprócz tego, możecie jeszcze skorzystać z moneyback za transakcje na stacjach paliw.

 

Weź udział w promocji i odbierz 100 zł lub 50 zł bonusu

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów