fbpx

Lokata na Nowe Środki w Getin Banku: 6,5% w skali roku dla kwoty do 180.000 zł i to bez konta osobistego!

Trwa do:
30 czerwca 2022

Dziewiąta edycja lubianej promocji Getin Banku przynosi nam przede wszystkim podwyższenie oprocentowania Lokaty na Nowe Środki. We flagowym produkcie oszczędnościowym Getin Banku Wasze środki będą od teraz pracować na 6,5% na lokacie rocznej i 6-miesięcznej. Maksymalna kwota to wciąż 180.000 zł na jednej lokacie (a założyć możecie ich nawet 5). Plusem dla części osób będzie także fakt, że Getin Bank nie wymaga w tym przypadku zakładania konta osobistego – możecie więc złożyć pieniądze na solidnym depozycie, minimalizując przy tym formalności.

Dla kogo Lokata na Nowe Środki Getin Bank?

Lokata Getin Bank została stworzona dla wszystkich – zarówno obecnych, jak i nowych klientów banku. Do jej założenia nie jest konieczne posiadanie wcześniej konta osobistego ani innych produktów banku. Obecni klienci powinni jednak mieć na uwadze, że jest to lokata dla nowych środków (co wyjaśnię w dalszej części).

Lokata na Nowe Środki Getin Bank – jak działa?

Produkt daje możliwość wyboru spośród trzech wariantów:

  • lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 6%,
  • na 6 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 6,5%,
  • na 12 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 6,5%.


Niezależnie od wybranego wariantu, możliwa do wpłacenia na lokatę kwota waha się w granicach od 5000 zł do 180.000 zł. Jeśli przekroczycie ten limit (lub część środków nie będzie „nowymi środkami”) bank uruchomi dwie lokaty: pierwszą  z oprocentowaniem promocyjnym oraz drugą, oprocentowaną standardowo, czyli zgodnie z tabelą.

Każda osoba może założyć w sumie 5 lokat w każdym okresie umownym. Na każdej z nich zdeponować można po 180.000 zł. Łącznie więc, na Waszych lokatach Getin Banku może pracować 900.000 zł (warto jednak pamiętać, że ochrona Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obejmuje jedynie równowartość 100.000 euro).

Kapitalizacja odsetek nastąpi jednorazowo – ostatniego dnia okresu umownego. Wcześniejsze rozwiązanie lokaty, jak ma to miejsce we wszystkich tego typu produktach, powoduje utratę naliczonych odsetek. 

Istnieje możliwość założenia lokaty wspólnej – na przykład z małżonkiem.

A co po zakończeniu lokaty?

Lokata Getin Bank może stać się lokatą odnawialną, jednak po minionym okresie promocyjnego oprocentowania wróci ono do standardowej stawki, dostępnej w tabeli oprocentowania, która będzie wówczas obowiązywać. No, chyba że Getin Bank zdecyduje się na nową promocję. 🙂

Jeśli będziecie chcieli wycofać środki, wystarczy, że po odnowieniu lokaty zerwiecie ją i złożycie dyspozycję zwrotu środków na konto.

Nowe środki – jaka jest definicja?

Na promocyjnym oprocentowaniu lokaty umieścić możecie jedynie nowe środki. Oznacza to, że biorąc pod uwagę ogólne saldo w produktach Getin Banku, należących do klienta, bank obejmie wyższym oprocentowaniem wyłącznie nadwyżkę ponad stan, który posiadaliście w Getin Banku na koniec dnia 23 maja 2022 roku. Dotyczy to zarówno środków na produktach depozytowych, jak i koncie osobistym – jeśli takowe posiadacie.

Natomiast, jeżeli aktualnie w Getin Banku nie posiadacie żadnych produktów i/lub nie trzymacie tam żadnych środków, wówczas definicję „nowych środków” spełnia każda złotówka, którą wpłacicie na lokatę. Całość zostanie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Nowe środki – sposób obliczania


Ile to w praktyce 6,5% zysku?

Na stronie promocji znajdziecie kalkulator, który pozwoli Wam obliczyć zysk z lokaty po wskazaniu podstawowych parametrów. Za jego pomocą porównacie też wynik lokaty z Waszym obecnym depozytem.

Różnica pomiędzy dosyć standardowym w ostatnim czasie oprocentowaniem na poziomie 4% a promocyjnym oprocentowaniem na lokacie Getin Banku jest widoczna na pierwszy rzut oka i to nawet przy mniejszych kwotach. Co oczywiste, najwięcej zyskają jednak osoby deponujące kwoty sięgające górnego limitu.

Lokata na Nowe Środki Getin Bank – kalkulator
Kalkulator, wariant maksymalny

Podane kwoty to kwoty brutto, od których należy odjąć jeszcze tak zwany podatek Belki (19%), czyli podatek od zysków kapitałowych. 

Jak założyć lokatę Getin Banku?

Przystąpić do akcji i skorzystać z promocyjnego oprocentowania możecie do 30 czerwca 2022 roku. W tym celu powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i wypełnić krótki wniosek. Konieczne będzie także wyrażenie zgód marketingowych (bez tego nie uzyskacie promocyjnego oprocentowania). Cały proces odbywa się w pełni online.

Lokata na Nowe Środki Getin Bank – wniosek

Po założeniu lokaty należy dokonać depozytu na wskazany rachunek w ciągu maksymalnie 7 dni. Przelew musicie wykonać ze swojego konta w dowolnym banku. Musi być to rzecz jasna konto prowadzone na Wasze imię i nazwisko. Szczegóły dotyczące numeru rachunku oraz tytułu do przelewu otrzymacie po złożeniu wniosku.

Szczegółów na temat lokaty szukajcie w Arkuszu informacyjnym dla deponentów oraz Tabeli oprocentowania lokat terminowych.

Przydatny może być także regulamin promocji Lokata na Nowe Środki – edycja nr 9.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów