fbpx

Lokata na Nowe Środki w Getin Banku: 2,5% w skali roku dla kwoty do 180.000 zł – na 15 miesięcy i to bez konta osobistego!

Trwa do:
3 lutego 2022

Lokata na Nowe Środki Getin Bank to kolejny depozyt, który odrodził się z popiołów po podwyższeniu stóp procentowych. Tym razem Getin Bank ma do zaoferowania całkiem niezłą lokatę w czterech wariantach: na trzy, sześć, dwanaście lub piętnaście miesięcy. Od długości trwania depozytu uzależniona jest ostateczna stawka oprocentowania. W wariancie na 15 miesięcy deponenci mogą liczyć na 2,5% w skali roku, co przy obecnych warunkach jest propozycją bardzo uczciwą. Plusem dla części osób będzie także fakt, że Getin Bank nie wymaga w tym przypadku zakładania konta osobistego. Jeśli jednak zdecydujecie się na taki krok, zyskacie dodatkowe 150 zł na start i dostęp do kolejnych depozytów (w tym przypadku konta oszczędnościowego i lokaty mobilnej).

Dla kogo Lokata na Nowe Środki Getin Bank?

Lokata Getin Bank została stworzona dla wszystkich – zarówno obecnych, jak i nowych klientów banku. Do jej założenia nie jest konieczne posiadanie wcześniej konta osobistego ani innych produktów banku. Obecni klienci powinni jednak mieć na uwadze, że jest to lokata dla nowych środków (co wyjaśnię w dalszej części).

Lokata na Nowe Środki Getin Bank – jak działa?

Produkt daje możliwość wyboru spośród trzech wariantów:

  • lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 1%,
  • na 6 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 1,5%,
  • na 12 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 2%,
  • na 15 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 2,5%.Niezależnie od wybranego wariantu, możliwa do wpłacenia na lokatę kwota waha się w granicach od 500 zł do 180.000 zł. Jeśli przekroczycie ten limit (lub część środków nie będzie „nowymi środkami”) bank uruchomi dwie lokaty: pierwszą  z oprocentowaniem promocyjnym oraz drugą, oprocentowaną na 0,3% w skali roku dla nadwyżki lub „starych środków”. Jeśli na lokatę wpłacicie mniej niż wymagane minimum, pieniądze również zapracują jedynie na 0,3% w skali roku.

Każda osoba może założyć w sumie 5 lokat założonych w każdym okresie umownym. Na każdej z nich zdeponować można po 180.000 zł. Łącznie więc, na Waszych lokatach Getin Banku może pracować 900.000 zł (warto jednak pamiętać, że ochrona Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obejmuje jedynie równowartość 100.000 euro).

Kapitalizacja odsetek nastąpi jednorazowo – ostatniego dnia okresu umownego. Wcześniejsze rozwiązanie lokaty, jak ma to miejsce we wszystkich tego typu produktach, powoduje utratę uzbieranych odsetek. 

Istnieje możliwość założenia lokaty wspólnej – na przykład z małżonkiem.

A co po zakończeniu lokaty?

Lokata Getin Bank może stać się lokatą odnawialną, jednak po minionym okresie promocyjnego oprocentowania wróci ono do standardowej stawki, dostępnej w tabeli oprocentowania, która będzie wówczas obowiązywać. No, chyba że Getin Bank zdecyduje się na nową promocję. 🙂

Jeśli będziecie chcieli wycofać środki, wystarczy, że po odnowieniu lokaty – zerwiecie ją i złożycie dyspozycję zwrotu środków na konto.

Nowe środki – jaka jest definicja?

Na promocyjnym oprocentowaniu lokaty umieścić możecie jedynie nowe środki. Oznacza to, że biorąc pod uwagę ogólne saldo w produktach Getin Banku, należących do klienta, bank obejmie wyższym oprocentowaniem wyłącznie nadwyżkę ponad stan, który posiadaliście w Getin Banku na dzień 13 stycznia 2022 roku. Dotyczy to zarówno środków na produktach depozytowych, jak i koncie osobistym – jeśli takowe posiadacie.

Natomiast, jeżeli aktualnie w Getin Banku nie posiadacie żadnych produktów i/lub nie trzymacie tam żadnych środków, wówczas definicję „nowych środków” spełnia każda złotówka, którą wpłacicie na lokatę. Całość zostanie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Nowe środki – sposób obliczania


Ile to w praktyce 2,5% zysku?

Na stronie promocji znajdziecie kalkulator, który pozwoli Wam obliczyć zysk z lokaty po wskazaniu podstawowych parametrów. Za jego pomocą porównacie też wynik lokaty z Waszym obecnym depozytem.

Różnica pomiędzy dosyć standardowym w ostatnim czasie oprocentowaniem na poziomie 1% a promocyjnym oprocentowaniem na lokacie Getin Banku jest widoczna na pierwszy rzut oka i to nawet przy mniejszych kwotach. Co oczywiste, najwięcej zyskają jednak osoby deponujące kwoty sięgające górnego limitu.

Lokata na Nowe Środki Getin Bank – kalkulator
Kalkulator, wariant maksymalny

Podane kwoty to kwoty brutto, od których należy odjąć jeszcze tak zwany podatek Belki (19%). 

Jak założyć lokatę Getin Banku?

Przystąpić do akcji i skorzystać z promocyjnego oprocentowania możecie do 3 lutego 2022 roku. W tym celu powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i wypełnić krótki wniosek. Konieczne będzie także wyrażenie zgód marketingowych (bez tego nie uzyskacie promocyjnego oprocentowania). Cały proces odbywa się w pełni online.

Lokata na Nowe Środki Getin Bank – wniosek

Po założeniu lokaty należy dokonać depozytu na wskazany rachunek w ciągu maksymalnie 7 dni. Przelew musicie wykonać ze swojego konta w dowolnym banku. Musi być to rzecz jasna konto prowadzone na wasze imię i nazwisko. Szczegóły dotyczące numeru rachunku oraz tytułu do przelewu otrzymacie po złożeniu wniosku.

Jeśli nie macie jeszcze konta w Getin Banku, warto przemyśleć jego założenie. Na start otrzymacie bowiem 150 zł premii oraz możliwość założenia konta oszczędnościowego na 3% w skali roku do kwoty 10.000 zł!

Szczegółów na temat lokaty szukajcie w Arkuszu informacyjnym dla deponentów oraz Tabeli oprocentowania lokat terminowych.

Przydatny może być także regulamin promocji Lokata na Nowe Środki

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów