Lokata na nowe środki od Credit Agricole: 7% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł oraz 555 zł premii na start!

Lokata Credit Agricole na nowe środki to ciekawy pomysł na długi i stabilny zysk. Oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku może obowiązywać przez okres 1-2 lat. Jeśli jednak będziecie w stanie przystać na 6-procentowy zwrot w skali roku, Wasze oszczędności mogą znaleźć swoją przystań na 3, 6 lub 9 miesięcy, ewentualnie na okres 3 lat. Maksymalna kwota możliwa do zdeponowania na lokatach w jednym okresie to 200.000 zł. Oprócz tego produktu, w Credit Agricole dostępna jest także lokata mobilna na 8% w skali roku, dostępna dla nowych klientów banku, którzy za założenie swojego konta otrzymają także 555 zł premii na start!

Dla kogo lokata Credit Agricole?

Z lokaty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (pełnoletnie osoby fizyczne). O ile nowi nie muszą przejmować się żadnymi ograniczeniami (ba, zdobędą dodatkowe 555 zł premii na start!), to dotychczasowi użytkownicy konta lub innych produktów Credit Agricole muszą mieć na uwadze, że w przypadku tej lokaty wyższym oprocentowaniem zostaną objęte tak zwane nowe środki, które omówię w następnym akapicie.

Czym są nowe środki? Jak je obliczyć?

Bank definiuje nowe środki dosyć standardowo – podobnie do swoich konkurentów.

To więcej pieniędzy na Twoim koncie w porównaniu z jego stanem na 31 maja 2022 r. (z wyłączeniem środków przekazanych z innych kont prowadzonych w Banku, w tym z kont prowadzonych dla klientów instytucjonalnych i rolników indywidualnych).

Oznacza to po prostu, że 31 maja 2022 roku bank zliczył środki znajdujące się na Waszym rachunku bieżącym, rachunkach walutowych, lokatach, Rachunkach Oszczędzam oraz Programach Systematycznego Oszczędzania. Wyższym oprocentowaniem na dany okres mogą zostać objęte wyłącznie pieniądze stanowiące nadwyżkę ponad saldo z tamtego dnia. Jeśli więc na Waszych rachunkach znajdowało się wtedy 10.000 zł, a dziś macie na nich łącznie 22.000 zł, wyższym oprocentowaniem zostanie objęte 12.000 zł.

Lokata Credit Agricole – analiza, oprocentowanie

Lokata na nowe środki Credit Agricole oferuje aż 6 różnych okresów zapadalności z niewielką różnicą w oprocentowaniu. Kapitalizacja odsetek następuje tradycyjnie – na koniec okresu umownego. Jeśli lokata zostanie zerwana wcześniej, odzyskacie włożoną kwotę, jednak utracicie cały wypracowany zysk. Dlatego jak zawsze polecam Wam rozłożenie oszczędności na kilka lokat. Dzięki temu, w razie kłopotów finansowych lub wystąpienia nagłych potrzeb, będziecie mogli rozwiązać tylko jedną z nich i „nie przeszkadzać” reszcie w zarabianiu na kapitale.

Maksymalna kwota, jaką możecie zdeponować na swoich lokatach w ramach jednego konta osobistego w jednym okresie umownym to 200.000 zł. Oznacza to, że możecie założyć na przykład 4 lokaty z okresem zapadalności 180 dni, a łączna kwota depozytu na tych lokatach może wynosić do 200.000 zł. Równolegle ten sam limit będzie przysługiwał Wam w innych okresach umownych – na przykład kolejne 200.000 zł w lokatach 90-dniowych, 200.000 zł w lokatach 3-letnich i tak dalej. Limit liczymy dla lokat założonych po 2 sierpnia 2022 roku. Środki ponad limit zapracują zgodnie ze standardowym oprocentowaniem, które znajdziecie w tabeli.

Minimalna kwota, jaką możecie zdeponować, to tylko 1000 zł. W połączeniu z dostępnością krótkich okresów umownych, lokata Credit Agricole może być świetnym schowkiem na czarną godzinę.

Obowiązującą tabelę oprocentowania lokaty na nowe środki Credit Agricole znajdziecie poniżej.

Lokata Credit Agricole – oprocentowanie nowych środków

Lokata nie jest lokatą odnawialną, jednak klient ma możliwość osobistego odnowienia jej na kolejny wybrany okres – tym razem na standardowych warunkach, a zatem ze sporo niższym oprocentowaniem.

Szczegółów szukajcie w tabeli oprocentowania.

Jak założyć lokatę na nowe środki Credit Agricole?

Lokatę założycie w stacjonarnych placówkach banku lub – znacznie wygodniej – na infolinii CA24 pod telefonem: 19 019 (działa w godzinach 8:00-20:00 w dni robocze). Jeśli jednak chcecie wziąć udział w promocji i otrzymać 555 zł premii na start dla nowych klientów, zachęcam Was do wcześniejszego założenia konta samodzielnie. Odwiedzając stacjonarny oddział, taka opcja może być niedostępna, a przecież szkoda byłoby przegapić sporą sumkę 😉

Oferta nie ma na ten moment daty końcowej. Dostępna jest do odwołania. Na pewno poinformujemy Was, gdy zmienią się jej warunki. W tym miejscu opisałem promocję dla nowych klientów, wskazując, w jaki sposób odebrać premię.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów