Lokata na 3% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł + 200 zł premii oraz konto oszczędnościowe na 3% i 2,6% w skali roku (łącznie do 120.000 zł)

Jeśli zastanawiacie się, który obecnie bank posiada najbogatszą ofertę depozytową, odpowiedź może być tylko jedna. Alior Bank to absolutny lider pod względem propozycji ulokowania wolnych środków pieniężnych. Flagowym produktem jest 100-dniowa lokata dla nowych klientów, której oprocentowanie wynosi 3% w skali roku. Jednak o ile jesteśmy przyzwyczajeni do dość niskich limitów lokat startowych (na przykład 10.000 zł), tak Alior pozwoli nam ulokować na promocyjnej lokacie aż 50.000 zł! Deponując kwotę maksymalną, po 100 dniach nasz zarobek wyniesie niemal 411 zł! Kolejny godny uwagi produkt to konto oszczędnościowe dodawane jako korzyść do Konta Jakże Osobistego. W tym przypadku oprocentowanie również wyniesie 3% w skali roku. Co prawda maksymalna kwota ograniczona jest do 20.000 zł, jednak dużą zaletą jest fakt, iż obowiązywanie preferencyjnego oprocentowanie jest stale przedłużane (obecnie obowiązuje do 31 marca 2020 roku). Idąc dalej natrafiamy na Konto Mega Oszczędnościowe, które zastąpiło w ofercie dotychczasowe Konto Mocno Oszczędnościowe. Jedyna zmiana jaka zaszła to… zmiana nazwy, ponieważ oprocentowanie zostało utrzymane na poziomie 2,6% w skali roku dla kwoty sięgającej 100.000 zł! Podsumowując, wasze oszczędności będą otulone bardzo przyjemnymi procentami łącznie do kwoty 170.000 zł. Na koniec deser, czyli promocje startowe. Wiadomo, dla samego konta oszczędnościowego nie opłaca się zakładać rachunku osobistego. Jednak 200 zł premii na start skutecznie może zachęcić do złożenia wniosku. Ale uwaga! Promocja potrwa już tylko do 31 grudnia 2019 roku!

 

 

Lokata na 3% w skali roku do 50.000 zł

Dla nowych klientów, Alior Bank przygotował preferencyjną lokatę na 100 dni dla kwoty do 50.000 zł. Lokata skierowana jest do osób, które nie posiadały nigdy kartoteki klienta w Alior Banku. Lokatę możecie założyć w dowolnej placówce banku (oddział banku lub agencja) w ciągu 14 dni od momentu otwarcia Konta Jakże Osobistego. Szczegóły na ten temat znajdziemy w tabeli oprocentowania:

Do zawarcia lokaty uprawnieni są tylko nowi Klienci Banku w terminie 14 dni od dnia otwarcia Karty Klienta w systemie bankowym, co oznacza udostępnienie Bankowi danych umożliwiających identyfikację Klienta w ww. systemie oraz pod warunkiem posiadania Konta Jakże Osobistego. Maksymalna kwota lokat dla jednego Klienta to 50.000,00 zł (włącznie).

Szczegóły w Tabeli oprocentowania (ważna od 13 grudnia 2019 roku).

 

Konto oszczędnościowe na 3% w skali roku (do 20.000 zł),

Preferencyjne oprocentowanie rachunku oszczędnościowego na poziomie 3% w skali roku dostępne jest jako korzyść dodawana do Konta Jakże Osobistego. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta. Aktywacji korzyści możecie dokonać w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię.

Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku na (tradycyjnym) koncie oszczędnościowym obowiązuje do 31 marca 2020 roku dla kwoty do 20.000 zł. Oprocentowanie może zostać przedłużone na kolejne okresy, co już miało miejsce kilkukrotnie.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. W każdym miesiącu możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny, zaś każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Szczegóły w Tabeli oprocentowania (ważna od 13 grudnia 2019 roku).

 

Konto Mega Oszczędnościowe

Konto Mega Oszczędnościowe to kolejny mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 2,2% w skali roku. Jednak wystarczy, że spełnicie warunki zwalniające z opłaty za prowadzenie Konta Jakże Osobistego, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 2,6% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Cóż, Alior Bank słynie wręcz z doceniania lojalnych klientów. Warunki uzyskania oprocentowania są bardzo proste. Wystarczy zasilać comiesięcznie konto osobiste na kwotę minimum 1500 zł. Środki te mogą pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku (wykluczone są jedynie przelewy z Alior Banku, w tym z T-Mobile Usługi Bankowe oraz Kantoru Alior Banku).

 

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od aktywacji konta. Nadwyżka ponad 100.000 zł oprocentowana jest według stawki 0,5% w skali roku. Do promocji Konta Mega Oszczędnościowego możecie przystąpić do 30 stycznia 2020 roku (do tego czasu należy wpłacić środki, by aktywować promocję). KMO otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. 

 

 

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest darmowe, tak samo jak przelewy wewnętrzne na konto osobiste w Alior Banku (bez limitu). Dodatkowo możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 8 zł.

Szczegóły znajdziecie w:

 

200 zł premii na start za założenie konta!

Jeśli skusiła Was oferta depozytowa Alior Banku, dodatkową zachętą do założenia Konta Jakże Osobistego będzie premia startowa wynosząca 200 zł. Promocja ta trwa jednak wyłącznie do 31 grudnia 2019 roku! Szczegóły promocji dostępne są dedykowanym artykule, dlatego nie będę dublować tych treści. Znajdziecie tam również informację jak krok po kroku założyć konto w ramach akcji promocyjnej:

 

W tej chwili tylko wspomnę, iż aby zdobyć 200 zł premii należy przez 3 kolejne pełne miesiące po założeniu konta:

  • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
  • zapewniać wpływy na łączną kwotę co najmniej 1000 zł,
  • wykonywać minimum 3 płatności kartą na dowolną kwotę.

 

 

Załóżmy, iż z promocji korzystacie głównie dla lokaty na 3% oraz zdobycia obu premii. Lokując 50.000 zł na okres 3 miesięcy, uzyskacie  410,96 zł odsetek brutto, co po odjęciu podatku od zysków kapitałowych da nam kwotę 332,88 zł odsetek netto.

Gdy do obliczonej kwoty dodamy 200 zł premii, która jest nieopodatkowana, łączny zysk wyniesie 532,88 zł. To tak, jakbyście ulokowali środki na lokacie, której oprocentowanie to 4,8% w skali roku!

 

 

 

 

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie lub bezwarunkowo dla osób w weiku do 26 lat, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł,

0 zł zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł (aby uniknąć opłaty można na przykład doładowywać Revoluta),

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu, wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów (chyba, że wybierzecie korzyść dotyczącą darmowych bankomatów),

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay oraz karty wirtualnej HCE,

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

 

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

  • poprzez infolinię,
  • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
  • w oddziale banku,
  • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

 

Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Zapytanie, Rachunki bankowe, Zamknięcie konta osobistego… W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany osad pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona, co potwierdza poniższy screen 🙂

 

 

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów