Konto Rozsądne w Alior Banku z 3% moneyback do 400 zł rocznie + lokata 4% na 2 miesiące [+100 zł w ramach Programu Rodzina 500+]

alior

W dzisiejszym wpisie zaprezentuję konto osobiste, które śmiało można nazwać rachunkiem stworzonym z myślą o osobach z tak zwanej klasy średniej. Konto Rozsądne w Alior Banku, bo o nim mowa zapewnia darmowe prowadzenie, pełną obsługę w oddziale czy bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Klienci mogą również skorzystać z ciekawych rozwiązań oszczędnościowych, w tym między innymi z dwumiesięcznej lokaty na 4% do kwoty 10000 zł lub konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 2,25% w skali roku.

Cechą wyróżniającą Konto Rozsądne jest 3% zwrot od transakcji bezgotówkowych wykonanych w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach. Maksymalny miesięczny zwrot to 50 zł, zaś rocznie 400 zł. Karta do konta kosztuje 5 zł miesięcznie, co jest do „przełknięcia” przez potencjalnych użytkowników konta. Ponadto warto zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury co zwalnia z wielu opłat, o których będzie mowa później. Na dokładkę, dla beneficjentów Programu Rodzina 500+ Konto Rozsądne zapewnia dodatkowy bonus wynoszący 100 zł. 

 

 

Uczestnictwo w promocji 3% CashBack

Regulamin w żaden sposób nie narzuca okresu karencji dla osób, które chcą otworzyć promocyjne konto. Promocja przeznaczona jest zarówno dla nowych jak i byłych klientów banku. Wniosek możecie złożyć korzystając z dedykowanej strony promocji. Umowę o konto możecie zawrzeć z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego bądź też poprzez dostarczenie umowy wysyłką kurierską. W zamian za zwroty od transakcji, Alior Bank pragnie, aby Konto Rozsądne było waszym głównym rachunkiem. Dlatego, aby móc otrzymać moneyback należy zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia, stypendium bądź renty lub emerytury z ZUS. Jeśli zaś nie ukończyliście 19. roku życia, nie musicie zapewniać wpływu, by otrzymywać comiesięczne zwroty.

 

Zasady premiowania

Zwrot 3% na stronie banku określony jest jako „zwrot za zakupy spożywcze”. Nie jest to do końca prawda, gdyż dotyczy on zakupów w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach (kody MCC 5411 lub 5499). Bank nie ma możliwości sprawdzenia czy kupiliście jedynie produkty spożywcze, czy też chemię domową bądź środki czystości. Ba, w hipermarketach można nabyć opony samochodowe, telewizory, a nawet wyposażenie do…siłowni domowej. Bank wyklucza za to transakcje w sklepach internetowych.

Maksymalny miesięczny zwrot wynosi 50 zł. Oznacza to, iż w celu osiągnięcia pełnej miesięcznej puli należy wykonać transakcje na 1500 zł. Jednak z racji, iż roczne ograniczenie moneyback'u to 400 zł, zatem uzyskiwane zwroty można sobie rozłożyć wedle wydatków w danym miesiącu.

Moneyback wypłacany jest 15. dnia kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym dokonaliście transakcji. W dniu poprzedzającym dzień wypłaty premii wasze konto nie może być zamknięte ani nie może być w fazie wypowiedzenia. Ponadto nie może zostać zmieniony wariant rachunku z Konta Rozsądnego na żaden inny. 

Więcej na temat premiowania doczytacie w regulaminie promocji.

 

Lokata 4% na 2 miesiące oraz inne produkty oszczędnościowe

Nowi klienci, którzy założą Konto Rozsądne (jak również Konto Wyższej Jakości oraz Konto Internetowe) w Alior Banku mają możliwość skorzystać z promocyjnej lokaty na 4%. Okres zapadalności to 2 miesiące, zaś kwoty jakie możecie na niej ulokować to zakres od 1000 zł do 10 000 zł. Lokatę możecie założyć w ciągu 30 dni od daty otwarcia rachunku oszczędnościowo- rozliczeniowego. Początkowo oprocentowanie wynosić będzie 1%. Jeśli zaś utrzymacie lokatę do końca oraz nie zamkniecie konta, wówczas oprocentowanie zostanie podniesione do 4%, a odsetki skorygowane, do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu założenia lokaty.

Warto również zwrócić uwagę na lokatę 120- oraz 210-dniową z oprocentowaniem 2,35% w skali roku, a także lokatę 2-letnią z oprocentowaniem 2,75%. Natomiast konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 2,25%.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli Oprocentowania.


.

Szczegóły Konta Rozsądnego

 Jeśli na Twoje konto wpływa wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium

0 zł za prowadzenie konta

0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów (również za granicą),

0 zł za wypłatę gotówki w placówce Alior Banku,

0 zł za internetowe przelewy krajowe w złotych,

5 zł za obsługę karty do konta lub 0 zł za naklejkę zbliżeniową

 

Jeśli na Twoje konto NIE jest przelewane wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium

– 8 zł za prowadzenie konta

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku, Euronetu oraz za granicą,

– 3 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów,

– 0 zł za wypłatę gotówki w placówce Alior Banku,

– 0 zł za internetowe przelewy krajowe w złotych,

– 13 zł za obsługę karty do konta lub 0 zł za naklejkę zbliżeniową

 

Dodatkowo pobierana jest opłata za wydanie karty debetowej 10 zł lub 15 zł w przypadku naklejki zbliżeniowej Szczegóły znajdziecie w Tabeli Opłat i Prowizji.

Alior Bank zapewnia również inne ciekawe rozwiązania w zakresie usług finansowych:

 

Dodatkowe 100 zł premii dla beneficjentów Programu Rodzina 500+

Jeżeli jesteście uprawnienie do pobierania świadczenia w ramach Programu Rodzina 500+, Alior Bank przygotował dla Was specjalną promocję. W tym celu należy założyć Konto Rozsądne w placówce banku (w dniach od 1 kwietnia 2016 roku do 30 czerwca 2016 roku) oraz złożyć wniosek o świadczenie w ramach platformy internetowej Alior Banku. 

Premia pieniężna w wysokości 100 zł zostanie wypłacana w 14. miesiącu od daty otwarcia rachunku. Warunkiem jej uzyskania jest odnotowanie w ciągu 12 następujących po sobie miesięcy regularnych comiesięcznych wpływów z tytułu wynagrodzenia/stypendium/renty/emerytury. Ponadto w przeddzień wypłaty ROR nie może być zamknięty lub w fazie wypowiedzenia oraz nie został zmieniony wariant konta.

Plusem promocji jest fakt, iż bank nie wymaga posiadania statusu nowego klienta, przynajmniej nic nie mówi o tym regulamin. Minusem zaś jest długi, a wręcz prawdopodobnie najdłuższy w historii okres wyczekiwania na wypłatę premii. Po 14 miesiącach niewiele osób będzie pamiętać o „promesie” otrzymania bonusu. Może to i lepiej, szczególnie dla osób lubiących niespodzianki 🙂

Więcej na temat promocji dla beneficjentów Programu Rodzina 500+ na stronie Alior Banku oraz w regulaminie.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Lokata z premią 100 zł w Toyota Banku + program poleceń

eKonto z premią do 300 zł + oprocentowanie 3% w mBanku

Konto dla Młodych w PKO BP z premią 100 zł oraz 10 biletów do kina

Konto Freemium/Premium w TMUB z 5% moneyback

Bank Millennium: do 360 zł premii w ramach moneyback

PKO BP: Otwórz konto i odbierz 100 zł premii

Konto z Lwem w banku ING z 100 zł premii

Lokata db Plan 500+Premia w Deutsche Banku z premią roczną do 500 zł

Nawet 600 zł premii od Idea Banku w promocji „Premiowanie za bankowanie”

Karta kredytowa BPH Fair z premią do 300 zł oraz moneyback

Karta kredytowa Simplicity + voucher o wartości 400 zł

Karta kredytowa Simplicity + telefon LG o wartości 549 zł

Alerty BIK za darmo przez 12 miesięcy

Getin Up Free z premią do 320 zł dla studentów

Konto Orange Finanse z premią do 240 zł + konto oszczędnościowe 3,5%

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Zapisz się na NewsletterJAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów