Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Bank Śląski: 7% w skali roku do kwoty 600.000 zł + 250 zł premii w promocji darmowego konta

Trwa do:
30 marca 2023

Konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego jest obecnie dostępne w nowej edycji promocji podwyższonego oprocentowania (trwającej w dniach 15-30 marca 2023 roku). Bank utrzymał praktycznie identyczną ofertę (po ostatniej obniżce), czyli 7% w skali roku z limitem do kwoty 600.000 zł (to maksymalny depozyt w ramach dwóch akcji). Okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania to wciąż 3 miesiące. Banki w ubiegłym roku udzieliły rekordowo mało kredytów (mniej niż zostało spłaconych w tym okresie), więc wszystko wskazuje na to, że kapitał nie jest już towarem deficytowym, a oprocentowanie będzie prawdopodobnie powoli spadać. Preferencyjne oprocentowanie w ING Banku Śląskim obejmuje tak zwane nowe środki, czyli nadwyżkę ponad saldo, które znajdowało się na Waszym koncie w ustalonym przez bank dniu. Dokładną definicję i sposób, w jaki należy rozumieć ten zapis, przedstawię w dalszej części artykułu. Dobra wiadomość dla nowych klientów: wszystkie Wasze środki, będą nowymi środkami. Dodatkowo możecie też otrzymać premię za założenie konta osobistego: nawet 250 zł na bardzo prostych warunkach. Szczegóły przeczytacie w tym miejscu. Dostępna jest także promocja Konta Mobi dla użytkowników do 26. roku życia, w której zdobędziecie 250 zł premii na start!

Dodatkowa promocja czeka na osoby chcące zacząć inwestować na przyszłość w ramach kont emerytalnych (IKE/IKZE) – robiąc to w ING Banku Śląskim, zyskacie nawet 300 zł premii! Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.

Dla kogo konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego?

Otwarte Konto Oszczędnościowe dostępne jest w ramach dwóch promocji: obie oferują oprocentowanie na poziomie 7% w skali roku przez okres 3 miesięcy oraz obie nakładają limit środków do kwoty 300.000 zł.

  • Pierwsza z promocji (Bonus na start) przeznaczona jest dla nowych klientów banku oraz obecnych, którzy mają lub mieli konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego, jednak nie korzystali z niego od 15 marca 2022 roku, a saldo na tym rachunku nie przekroczyło kwoty 10 zł.
  • W drugiej promocji (Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus) mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci bez żadnych przeszkód. Ci drudzy powinni jednak wpłacić na konto nowe środki, czyli środki ponad te, które znajdowały się na Waszym saldzie dnia 23 lutego 2023 roku (próg pozostaje więc bez zmian względem poprzedniej edycji). Obecni klienci powinni także posiadać inny rachunek oszczędnościowy (Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium), na który przeksięgowane zostaną, po zakończeniu promocji, środki (kapitał + odsetki) z otwartego w ramach promocji OKO. Uwaga: odsetki promocyjne zostaną wypłacone wyłącznie wtedy, gdy saldo końcowe będzie wyższe od salda początkowego.

Obie przedstawione wyżej promocje można połączyć (choć nie każdy będzie miał taką możliwość), deponując łącznie kwotę 600.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Nowe środki – definicja

Nowe środki, jak już wspomniałem, to pieniądze ponad saldo znajdujące się na Waszych produktach depozytowych ING Banku Śląskiego na dzień 23 lutego 2023 roku. W tym dniu zsumowany został Wasz kapitał na:

  • rachunkach oszczędnościowych (z wyłączeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego oraz Smart Saver),
  • lokatach terminowych,
  • lokatach w ramach pakietu Lokata z Funduszem,
  • Inwestycyjnych Lokatach Terminowych.

Jak to rozumieć?

Przykładowo: jeśli na innych Waszych kontach oszczędnościowych w ING, lokatach terminowych lub pozostałych z wymienionych wyżej produktów 23 lutego 2023 roku (na koniec dnia) znajdowało się 10.000 zł, to wyższym oprocentowaniem objęta zostanie kwota, którą wpłacicie teraz ponad ten stan. Jeśli więc przeniesiecie tę kwotę na Otwarte Konto Oszczędnościowe, a następnie wpłacicie jeszcze 7000 zł, na 7% w skali roku zapracuje tylko 7000 zł (nawet, jeśli 10.000 zł wypłacicie z banku i wpłacicie jeszcze raz już po dniu obliczenia salda początkowego).

Nie masz konta? Odbierz nawet 250 zł premii ekstra!

Nowi klienci ING Banku Śląskiego, oprócz „automatycznego” spełnienia warunku dla nowych środków, mogą otrzymać jeszcze więcej – nawet 250 zł premii bardzo łatwej premii na start za założenie darmowego Konta Direct i kilka innych czynności. Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule. Omówiłem tam nie tylko promocję, ale także szczegółowo przeanalizowałem sam rachunek. Alternatywnie, jeśli jesteście w wieku do 26 lat, skorzystajcie z niemal identycznej promocji darmowego Konta Mobi.

Otwarte Konto Oszczędnościowe – analiza

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego to wciąż solidny rachunek depozytowy o naprawdę obiecujących parametrach. O ile poza okresem promocyjnym jego oprocentowanie nie wybija się na tle konkurencji, to nowi i obecni klienci, którzy spełnią warunki opisane wyżej, mogą liczyć aż na 7% w skali roku i to do kwoty nawet 600.000 zł (łącząc obie dostępne promocje).

Konto zapewnia darmowe wpłaty i wypłaty z/na swój rachunek osobisty w ING Banku Śląskim (a ten jest darmowy!). Przelewy na rachunek prowadzony w ING są darmowe i to bez limitu. Nie powodują też utraty odsetek. Darmowy będzie też pierwszy przelew w miesiącu na konto w inny banku (każdy kolejny to 9 zł opłaty).

Opłaty dla konta oszczędnościowe ING Banku Śląskiego

Charakterystyczną cechą omawianego rachunku oszczędnościowego jest kapitalizacja odsetek, która przebiega w inny sposób niż zazwyczaj. O tym jednak poniżej.Kiedy otrzymam odsetki?

  • W przypadku konta w PLN prowadzonego w ramach oferty specjalnej „Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego 1,50%, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego 5,50%, otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
  • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto po zakończeniu oferty specjalnej. Aby otrzymać odsetki bonusowe Twoje Saldo końcowe musi być wyższe od Salda początkowego.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest oczywiście całkowicie darmowe.

Konto oszczędnościowe ING Bank Śląski – jak założyć

Oferta ważna jest tylko do 30 marca 2023 roku. Otwarte Konto Oszczędnościowe możecie „wyklikać” w bankowości elektronicznej banku lub aplikacji mobilnej. Jeśli jeszcze nie macie dostępu do konta osobistego, jeszcze raz polecam je założyć i odebrać przy okazji 250 zł premii na start!

Co ważne, dopisanie do konta współwłaściciela musi odbyć się w placówce banku 🙂

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start oraz OKO bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów