Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Bank Śląski: 8% w skali roku do kwoty 800.000 zł + 250 zł w promocji darmowego konta

Trwa do:
13 grudnia 2022

Konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego po raz kolejny doczekało się kolejnej edycji promocji podwyższonego oprocentowania. Wasze oszczędności wciąż mogą pracować na 8% w skali roku do maksymalnej kwoty 800.000 zł (w ramach dwóch promocji z limitem do kwoty 400.000 zł każda) przez okres 3 miesięcy. Preferencyjne oprocentowanie obejmuje tak zwane nowe środki, czyli nadwyżkę ponad saldo, które znajdowało się na Waszym koncie w ustalonym przez bank dniu. Dokładną definicję i sposób, w jaki należy rozumieć ten zapis, przedstawię w dalszej części artykułu. Dobra wiadomość dla nowych klientów: wszystkie Wasze środki, będą nowymi środkami. Dodatkowo możecie też otrzymać premię za założenie konta osobistego: łącznie nawet 250 zł na bardzo prostych warunkach. Szczegóły przeczytacie w tym miejscu.

Dla kogo konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego?

Otwarte Konto Oszczędnościowe dostępne jest w ramach dwóch promocji: obie oferują oprocentowanie na poziomie 8% w skali roku przez okres 3 miesięcy oraz obie nakładają limit środków do kwoty 400.000 zł.

  • Pierwsza z promocji (Bonus na start) przeznaczona jest dla nowych klientów banku oraz obecnych, którzy mają lub mieli konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego, jednak nie korzystali z niego od 16 listopada 2021 roku, a saldo na tym rachunku nie przekroczyło kwoty 10 zł.
  • W drugiej promocji (Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus) mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci bez żadnych przeszkód. Ci drudzy powinni jednak wpłacić na konto nowe środki, czyli środki ponad te, które znajdowały się na Waszym saldzie dnia 13 listopada 2022 roku. Obecni klienci powinni także posiadać inny rachunek oszczędnościowy (Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium), na który przeksięgowane zostaną, po zakończeniu promocji, środki (kapitał + odsetki) z otwartego w ramach promocji OKO. Uwaga: odsetki promocyjne zostaną wypłacone wyłącznie wtedy, gdy saldo końcowe będzie wyższe od salda początkowego z dnia 13 listopada 2022 roku!

Obie przedstawione wyżej promocje można połączyć (choć nie każdy będzie miał taką możliwość), deponując łącznie kwotę aż 800.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Nowe środki – definicja

Nowe środki, jak już wspomniałem, to pieniądze ponad saldo znajdujące się na Waszych produktach depozytowych ING Banku Śląskiego na dzień 13 listopada 2022 roku. W tym dniu zsumowany został Wasz kapitał na:

  • rachunkach oszczędnościowych (z wyłączeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego oraz Smart Saver),
  • lokatach terminowych,
  • lokatach w ramach pakietu Lokata z Funduszem,
  • Inwestycyjnych Lokatach Terminowych.

Jak to rozumieć?

Przykładowo: jeśli na innych Waszych kontach oszczędnościowych w ING, lokatach terminowych lub pozostałych z wymienionych wyżej produktów 13 listopada 2022 roku (na koniec dnia) znajdowało się 10.000 zł, to wyższym oprocentowaniem objęta zostanie kwota, którą wpłacicie teraz ponad ten stan. Jeśli więc przeniesiecie tę kwotę na Otwarte Konto Oszczędnościowe, a następnie wpłacicie jeszcze 7000 zł, na 8% w skali roku zapracuje tylko 7000 zł (nawet, jeśli 10.000 zł wypłacicie z banku i wpłacicie jeszcze raz już po dniu obliczenia salda początkowego).

Nie masz konta? Odbierz nawet 250 zł ekstra!

Nowi klienci ING Banku Śląskiego, oprócz „automatycznego” spełnienia warunku dla nowych środków, mogą otrzymać jeszcze więcej – nawet 250 zł bardzo łatwej premii na start za założenie darmowego i kilka innych czynności. Wysokość bonusu zależy już tylko od Was! Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.

Otwarte Konto Oszczędnościowe – analiza

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego to solidny rachunek depozytowy o naprawdę obiecujących parametrach. O ile poza okresem promocyjnym jego oprocentowanie nie wybija się na tle konkurencji, to nowi i obecni klienci, którzy spełnią warunki opisane wyżej, mogą liczyć aż na 8% w skali roku i to do kwoty nawet 800.000 zł (łącząc obie dostępne promocje).

Konto zapewnia darmowe wpłaty i wypłaty z/na swój rachunek osobisty w ING Banku Śląskim (a ten jest darmowy!). Przelewy na rachunek prowadzony w ING są darmowe i to bez limitu. Nie powodują też utraty odsetek. Darmowy będzie też pierwszy przelew w miesiącu na konto w inny banku (każdy kolejny to 9 zł opłaty).

Opłaty dla konta oszczędnościowe ING Banku Śląskiego

Kapitalizacja odsetek występuje tu dosyć nietypowo (jak na konto oszczędnościowe) – na koniec okresu umownego, czyli po 3 miesiącach od wpłaty środków na konto. Przy tak krótkim okresie nie jest to jednak dużą przeszkodą. W trakcie trwania okresu promocji środki możecie swobodnie wpłacać i wypłacać. Bank rzecz jasna zajmie się prawidłowym naliczeniem odsetek na bazie salda średnio-3-miesięcznego.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest oczywiście całkowicie darmowe.

Rachunek może być prowadzony również jako wspólny – z partnerem, dzieckiem czy inną osobą. Sprzyja to oszczędzaniu na Wasze cele.

Konto oszczędnościowe ING Bank Śląski – jak założyć

Oferta ważna jest do dnia 15 grudnia 2022 roku. Otwarte Konto Oszczędnościowe możecie „wyklikać” w bankowości elektronicznej banku lub aplikacji mobilnej. Jeśli jeszcze nie macie dostępu do konta osobistego, jeszcze raz polecam je założyć i odebrać przy okazji nawet 250 zł premii na start!

Co ważne, dopisanie do konta współwłaściciela musi odbyć się w placówce banku 🙂

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start oraz OKO bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów