Bank Citi Handlowy: 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 100.000 zł oraz karta kredytowa z nagrodą o wartości 400 zł

W dobie rekordowo niskich stóp procentowych i dość wysokiej inflacji, musimy się naprawdę mocno natrudzić, aby nasze oszczędności przynosiły realne dochody. Spośród rynkowej dżungli, ciekawą perełkę możemy odnaleźć w banku Citi Handlowy. Otóż w ramach konta oszczędnościowego możecie oszczędzać na 3% w skali roku dla kwoty sięgającej 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie gwarantowane jest przez okres 6 miesięcy. Zatem lokując maksymalną kwotę, po 6 miesiącach odbierzecie do ręki około 1214 zł (jest to kwota na czysto, już po opodatkowaniu). Z promocyjnego oprocentowania mogą skorzystać posiadacze karty kredytowej. Jeśli jeszcze takowej nie posiadacie, aktualnie trwają promocje, w których do zdobycia są vouchery o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka lub mi-home. Ewentualnie możecie jeszcze zgarnąć smartfona LG, którego bank wycenia na 599 zł. Co do samego konta Citi Priority, po spełnieniu warunków promocji zapewnia ono darmowe prowadzenie rachunku, bezpłatną kartę debetową oraz nielimitowane wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie.

 

 

Uczestnictwo w promocji

Z promocji wykluczone są osoby, które posiadały lub współposiadały po 1 stycznia 2018 roku konto osobiste typu Citi Priority, Citigold lub Citigold Private Client, bądź też rachunek oszczędnościowy w Citibanku. Co ciekawe, w promocji mogą wziąć udział posiadacze konta osobistego Citikonto, którzy postanowią je przekształcić w konto Citi Priority.

 

Dodatkowym warunkiem uczestnictwa w promocji jest posiadanie karty kredytowej z logo Citi. Jeśli posiadacie już takową kartę, od razu możecie przejść do sekcji „Jak założyć konto w promocji?”. Natomiast nowi klienci, na początek muszą zawnioskować o kartę kredytową. W tym przypadku do wyboru macie 3 świetne promocje z premią na start:

 

Po założeniu i aktywowaniu karty, powróćcie do tego artykułu, by założyć konto.

 

Jak założyć konto w promocji?

Pierwszym krokiem będzie złożenie krótkiego wniosku na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas do 31 stycznia 2020 roku. Liczba wniosków w promocji jest nielimitowana. Po wypełnieniu formularza skontaktuje się z Wami konsultant, by podczas rozmowy przekazać niezbędne dane do sporządzenia umowy. Co ciekawe, regulamin nic nie wspomina o potrzebie wyrażania jakichkolwiek zgód marketingowych lub handlowych.

Jeśli jesteście już klientami Citi, nie będzie nawet potrzeby wysyłania do Was kuriera. Po weryfikacji, umowa zostanie udostępniona w serwisie bankowości elektronicznej.

 

3% w skali roku na rachunku oszczędnościowym – warunki promocji

Gdy już założycie konto Citi Priority, śmiało możecie przejść do spełniania warunków promocji. Na początek, do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po założeniu konta, zalogujcie się do bankowości elektronicznej lub mobilnej oraz otwórzcie rachunek oszczędnościowy. Przykładowo, zakładając konto osobiste w styczniu 2020 roku, warunki te spełnijcie w styczniu lub w lutym 2020 roku.

 

Preferencyjne oprocentowanie będzie naliczane od kolejnego miesiąca po założeniu rachunku oszczędnościowego (dla naszego przykładu będzie to zatem luty lub marzec 2020 roku). Stawka na poziomie 3% w skali roku będzie obowiązywała przez kolejne 6 pełnych miesięcy. Aby uzyskać preferencyjne oprocentowanie w danym miesiącu, musicie spełnić przynajmniej jeden z dwóch poniższych warunków:

 • zapewnienie wpływu na konto osobiste w kwocie minimum 8000 zł lub
 • utrzymanie średniomiesięcznego łącznego salda na wszystkich kontach w Citi Handlowym na poziomie co najmniej 100.000 zł.

 

Jeśli macie zamiar wpłacić na konto oszczędnościowe maksymalne 100.000 zł, wówczas z automatu spełnicie warunki promocji. Jeśli zaś dysponujecie mniejszą kwotą, wówczas pamiętajcie, aby co miesiąc przelewać na konto Citi Priority kwotę minimum 8000 zł. Wpływ może pochodzić z waszego konta w innym banku. Środki te możecie przelać z powrotem zaraz po zaksięgowaniu w Citibanku.

 

Ostateczny warunek to dokonanie spłaty karty kredytowej z rachunku w Citibanku w jednym z dwóch miesięcy:

 • w miesiącu, za który naliczane są odsetki na koncie oszczędnościowym lub
 • w miesiącu poprzedzającym miesiąc, za który naliczane są odsetki na koncie oszczędnościowym.

 

Jeśli nie spełnicie ostatniego z warunków, wówczas oprocentowanie zamiast 3%, wyniesie 2% w skali roku. Warto również wspomnieć, iż nadwyżka ponad 100.000 zł oprocentowana jest według standardowej stawki, którą odnajdziecie w aktualnej tabeli oprocentowania. Ponadto nie zdziwcie się, jeśli oprocentowanie będzie wypłacane „w ratach”. Otóż bank najpierw wypłaca oprocentowanie standardowe, by następnie dorzucić odsetki w ramach promocji.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji.

 

 

 

 

7 dni darmowego limitu w koncie w każdym miesiącu

Zakładając konto Citi Priority możecie również skorzystać z preferencyjnej oferty limitu w koncie. Motywy takiego działania mogą być dwa. Po pierwsze, przez 84 dni w roku możecie za darmo korzystać ze środków udostępnionych przez bank, które przykładowo ulokujecie w tym czasie na koncie oszczędnościowym.

Drugi z motywów to budowa pozytywnej historii kredytowej w bazach BIK-u. Jest to świetny (czytaj: darmowy) sposób na polepszenie scoringu, ponieważ bank nie pobiera prowizji za przydzielenie limitu w pierwszym roku. Prowizja może pojawić się dopiero w przypadku odnowienia limitu po pierwszym roku (wynosi ona 1% wartości limitu, nie mniej niż 50 zł). Oczywiście możecie uniknąć tej opłaty, rezygnując z usługi przed upływem roku. Warto jeszcze wspomnieć, iż w przypadku korzystania z limitu dłużej niż 7 dni w miesiącu, standardowe oprocentowanie dla konta Citi Priority wynosi 8,75% w skali roku (RRSO 9,11%).

 

O tym jak funkcjonuje tego typu usługa szczegółowo opowiadałem w artykule dotyczącym limitu w koncie Banku Millennium. Tam działa to podobnie. Bank również nie pobiera odsetek, jeśli korzystacie ze środków do 7 dni w miesiącu.

Szczegóły na dedykowanej podstronie banku

 

Ile kosztuje konto Citi Priority

 • 0 zł lub 30 zł za prowadzenie konta (szczegóły poniżej),
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową – bezwarunkowo,
 • 0 zł za standardowe przelewy internetowe oraz mobilne, 
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych.

 

Opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana w przypadku spełnienia jednego z poniższych warunków:

 • utrzymywanie łącznego średniego salda środków na wszystkich rachunkach w Citibanku na poziomie minimum 30.000 zł lub
 • suma wpływów w danym miesiącu wyniesie co najmniej 5000 zł (mogą to być wpływy z waszego konta w innym banku).

 

Jak zatem widzicie, spełniając warunki dla promocyjnego oprocentowania, jednocześnie zapewniacie sobie zwolnienie z wszelkich opłat z tytułu użytkowania rachunku. Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów