fbpx

Konto oszczędnościowe Aion Bank: wyższe oprocentowanie od 1 grudnia, czyli nawet 2% w skali roku!

konto oszczędnościowe aion bank

Aion Bank to wciąż świeżynka na polskim rynku finansowym. Bezpieczny jak bank, funkcjonalny jak fintech. Użytkownicy Aion Banku mogli do tej pory cieszyć się oprocentowaniem złotówkowych kont oszczędnościowych na poziomie 1% (darmowy plan Light), 1,25% (plan Smart) oraz 1,5% (plan All-Inclusive). Dla depozytów w euro było to z kolei (odpowiednio): 0,5%, 0,75% i 1%. Według informacji rozesłanej w wiadomościach do klientów banku, konta oszczędnościowe (PLN) w planach Smart i All-Inclusive, otwarte od 1 grudnia 2021 roku będą objęte oprocentowaniem odpowiednio na 1,5% oraz 2% w skali roku. Bez zmian pozostają konta oszczędnościowe w darmowym planie Light. Oferta dostępna jest dla nowych, jak i obecnych klientów!

Dla kogo konto oszczędnościowe Aion Bank z podwyższonym oprocentowaniem?

Nowe warunki zakładają przyznanie wyższego poziomu oprocentowania dla rachunków oszczędnościowych w planie Smart oraz All-Inclusive, założonych 1 grudnia 2021 roku i później. Konta oszczędnościowe w planie Light nie otrzymają wyższego oprocentowania, jednak stawka 1% została oficjalnie przedłużona do 28 lutego 2022 roku. Podobnie przedłużone zostaje oprocentowanie w pozostałych planach w przypadku depozytów złożonych na kontach oszczędnościowych do 30 listopada 2021 roku (czyli stare oprocentowanie odpowiednio 1,25% oraz 1,5%). O wiele lepszym pomysłem będzie zatem otwarcie nowego konta oszczędnościowego.

Aion Bank nie wprowadza żadnych zmian w oprocentowaniu konto oszczędnościowych, prowadzonych w walucie EUR.

Podwyższone oprocentowanie dla kont oszczędnościowych założonych od 1 grudnia 2021 roku dostępne jest dla wszystkich użytkowników – również tych, którzy założyli już konto osobiste w Aion Banku, a nawet tych, którzy otworzyli już w nim konto oszczędnościowe na starych zasadach. Żeby “załapać” się na wyższe oprocentowanie, wystarczy więc założyć nowe konto oszczędnościowe. O tym jak to zrobić w praktyce piszemy nieco niżej 🙂

Warto też powtórzyć, że promocyjne oprocentowanie na kontach oszczędnościowych Aion Banku nie jest ograniczane limitem kwoty. Jeśli posiadacie już jedno (lub wiele) dobrym pomysłem będzie zamknięcie ich oraz wpłacenie środków na nowe konto z wyższym oprocentowaniem. Warto jednak pamiętać o gwarancjach depozytów do równowartości 100.000 euro.

Nie masz konta w Aion Banku?

Czytelnicy bloga mogą skorzystać z 2-miesięcznego zwolnienia z opłat za wymienione płatne plany lub 6-miesięcznego rabatu na poziomie 50% na dowolny z nich.

Miły upominek w postaci 30 zł premii czeka również na zakładających darmowe konto Light.

O tym, jak założyć konto i odebrać bonus pisałem tutaj.

Skorzystaj z kodu JAKDOROBIC6

Jak otworzyć konto oszczędnościowe Aion Bank na 2% w skali roku

Konto oszczędnościowe Aion Bank założycie po zalogowaniu do aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej za pomocą przeglądarki. Wystarczy, że klikniecie zakładkę Finanse, a następnie wybierzecie opcję Otwórz nowe konto oszczędnościowe. W zakładce Finanse możecie również przejrzeć i zamknąć dotychczasowe konta oszczędnościowe. Poniższe screeny zostały wykonane przed 1 grudnia 2021 roku, zatem widzicie na nich jeszcze oprocentowanie przed „podwyżką”.

Konto oszczędnościowe Aion Bank

Potem wystarczy już tylko potwierdzić zapoznanie się ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami.

Konto oszczędnościowe Aion Bank – otwieranie w dwóch krokach

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów