fbpx

Konto Lokacyjne na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł oraz 100 zł za założenie Konta Internetowego w Alior Banku

Jakiś czas temu pisałem o bardzo dobrej promocji Alior Banku, w której możecie zdobyć 100 zł w bonach Sodexo w zamian za założenie Konta Internetowego. Obecnie pojawił się kolejny argument przemawiający za tym, aby skorzystać z promocji. Otóż Alior Bank wprowadził do oferty rachunek oszczędnościowy Konto Lokacyjne z bardzo dobrym jak na owe czasy oprocentowaniem wynoszącym 2,5% w skali roku. Oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 100.000 zł, przez 4 kolejne miesiące od aktywacji konta oszczędnościowego. Co ważne, z promocyjnego oprocentowania mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci Alior Banku. W ofercie depozytowej Alior Banku znajdziemy również Lokatę na nowe środki z oprocentowaniem 2,25% w skali roku oraz 9-miesięcznym okresem zapadalności.

 

 

Konto Lokacyjne – oprocentowanie

Konto Lokacyjne możecie otworzyć najłatwiej poprzez bankowość elektroniczną, ewentualnie w placówce lub na infolinii banku. Każdy klient banku może posiadać tylko jeden rachunek tego typu. Promocyjne oprocentowanie wynoszące 2,5% w skali roku obowiązuje dla nowych środków. Bank będzie weryfikował łączne saldo zgromadzone na koncie osobistym, rachunkach oszczędnościowych, rachunkach walutowych oraz lokatach w dniu 1 sierpnia 2017 roku. Nowi klienci banku, którzy otworzyli konto po tej dacie nie musza przejmować się kwestią weryfikacji. W ich przypadku saldo ustalane jest jako 0,00 zł i wszystkie wpłacone środki będą pracowały według promocyjnego oprocentowania. W przypadku osób, które posiadały konto przed datą weryfikacji, promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało dla nadwyżki środków ponad saldo z dnia weryfikacji. W ten sposób bank ewidentnie chce, abyście „przynieśli do niego świeże środki”. Jeśli w dniu weryfikacji wasze łączne saldo wynosiło 0 zł, wówczas oprocentowanie będzie obejmowało wszystkie wpłacone środki.

Oprocentowanie poza promocją oraz dla kwoty ponad 100.000 zł jest zmienne. Ustala się je co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca (lub poprzedniego dnia roboczego) pomniejszoną o 0,5 punktu procentowego. W chwili pisania tego artykułu wynosi ono 0,96% w skali roku. W przypadku modyfikacji parametrów Konta Lokacyjnego, promocyjne oprocentowanie wygaśnie. 

 

Konto Lokacyjne – opłaty

Prowadzenie Konta Lokacyjnego jest darmowe. W ciągu miesiąca możecie wykonać jeden bezpłatny przelew internetowy z konta oraz jedną wypłatę w kasie banku. Każdy kolejny przelew (również ten w placówce banku) będzie się wiązał z opłatą wynoszącą 10 zł. Do Konta Lokacyjnego można wyrobić kartę debetową. Odradzam jednak ten pomysł, ponieważ wydanie karty kosztuje 10 zł, zaś jej miesięczna obsługa 3 zł. Wniosek o Konto Lokacyjne dostępny jest po zalogowaniu w zakładce „Centrum produktów”.

 

100 zł premii w bonach Sodexo za założenie Konta Internetowego

Pomimo, że Konto Lokacyjne można założyć bez posiadania klasycznego ROR-u, obecnie jest świetna okazja, aby w Alior Banku założyć również konto osobiste. W ramach promocji „Konto Internetowe z bonem Sodexo” możecie zdobyć 100 zł w formie vouchera, akceptowanego przez wiele sklepów, czy punktów usługowych. Alior Bank w ostatnich latach nie rozpieszczał nas promocjami z premią na start, dlatego warto połączyć obie promocje i z jednej strony zdobyć bonus za założenie konta, a z drugiej ulokować środki korzystając z dobrego oprocentowania. W promocja Konta Internetowego, nowy klient definiowany jest jako osoba nieposiadająca ROR w Alior Banku po 1 stycznia 2017 roku, zatem okres karencji jest bardzo krótki.

 

Lokata na nowe środki na 2,25% w skali roku

W tabeli oprocentowania Alior Banku możemy również znaleźć ciekawą propozycję lokaty na nowe środki, której okres trwania to aż 9 miesięcy. Minimalna kwota lokaty to 1000 zł, zaś bank nic nie wspomina o górnej kwocie limitu (choć zawsze warto pamiętać o limitach BFG). Lokatę możecie założyć według następujących zasad:

Do zawarcia lokaty 9-miesięcnzej uprawnieni są klienci deponujący w Banku nowe środki, tj. środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych w złotych polskich, według stanu na 1 sierpnia 2017 r. Łączna kwota lokat nie może przekroczyć różnicy pomiędzy saldem bieżącym rachunków, a saldem z 1 sierpnia 2017 r. Zerwanie lokaty możliwe jest w Placówce Banku. Jeżeli lokata zostanie zerwana przed terminem zapadalności, odsetki nie zostaną naliczone, a wypłata może być zrealizowana jako przelew krajowy (po otwarciu konta i pobraniu prowizji zgodnie z Taryfą Opłat i Prowizji) lub w gotówce.

 

Złóż wniosek o Konto Internetowe i skorzystaj z promocji

 

Ważne dokumenty

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów