fbpx

Konto Godne Polecenia w BZ WBK – 20 Euro (około 85 zł) premii z tytułu założenia konta

BZ WBK nie ustaje w tworzeniu kolejnych promocji dla klientów banku. Beneficjentami dotychczasowych okazji byli posiadacze konta, karty kredytowej, a także rachunku maklerskiego. Tym razem do zdobycia jest premia o wartości 20 Euro. Wystarczy założyć KGP wraz z kontem walutowym oraz wykonać transakcje bezgotówkowe na kwotę co najmniej 300 zł. Zasady wydają się być przejrzyste oraz łatwe do spełnienia. BZ WBK po fuzji z Kredyt Bankiem jest obecnie na 3. miejscu w Polsce pod względem posiadanych aktywów oraz na tym samym miejscu jeśli chodzi o liczbę placówek. O ile pozycja lidera – PKO BP jest niezagrożona (największy bank w Europie Środkowo-Wschodniej), to wicelider Pekao S.A. może czuć oddech trzeciego BZ WBK. Na koniec 2014 roku aktywa Pekao S.A. to ok. 167 mld zł, zaś BZ WBK ok. 134 mld zł. Jednak jeśli chodzi o przyrost aktywów w stosunku rok do roku, pierwszy z banków wygenerował 5,7% zwyżki, natomiast BZ WBK aż 26,8% (dane ze strony stefczykradzi.pl). Z pewnością jest to pokłosiem wielu promocji oferowanych przez BZ WBK. Na tym polu Pekao S.A. jest raczej biernym graczem.

 

 

Warunki promocji

Najnowsza promocja nosi tytuł „Najtańszy kantor w mieście”. Skierowana jest do osób, które w okresie od 24 lipca do 31 sierpnia br. poprawnie wypełnią wniosek internetowy o pakiet konta dostępny na dedykowanej promocji stronie banku. Aby zdobyć premię należy następnie:

 • do 30 września br. zawrzeć umowę o pakiet konta (konto + karta + bankowość elektroniczna) za pośrednictwem kuriera lub przelewu weryfikacyjnego (najszybsza opcja)
 • uruchomić usługę Platforma e-FX przez złożenie w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24 stosownego oświadczenia woli w zakresie korzystania z usługi
 • do 30 września br. wykonać płatności kartą na łączną kwotę minimum 300 zł

W promocji biorą udział transakcje bezgotówkowe wykonane w dowolnym punkcie usługowo – handlowym lub w dowolnym serwisie internetowym umożliwiającym wykonanie takiej transakcji.

 • na dzień wypłaty nagrody być posiadaczem konta walutowego w Euro (otwartego w bankowości elektronicznej lub pod linkiem).

 

Kto może skorzystać

Jak zawsze BZ WBK jest bardzo liberalny w tym zakresie. Promocja skierowana jest do osób, które:

 • na dzień 23 lipca 2015 r. nie posiadały w Banku Zachodnim WBK konta osobistego prowadzonego w złotych polskich (jeżeli posiadaliście konto w BZ WBK przed tym terminem, ale zdążyliście je zamknąć – możecie wziąć udział w promocji);
 • posiadają obywatelstwo polskie i pełną zdolność do czynności prawnych;
 • nie złożyły sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych;
 • wyraziły zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną;
 • podały numer telefonu komórkowego do kontaktu.

 

Wypłata premii

Nagroda zostanie przekazana w formie przelewu na konto walutowe w EUR:

a) do 30 września 2015 wszystkim uczestnikom, którzy spełnią warunki do 31. Sierpnia 2015 r.;

b) do 31 października 2015 wszystkim uczestnikom, którzy spełnią warunki do 30 września 2015 r. 

 

Szczegóły Konta Godnego Polecenia

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo
 • 7 zł opłaty miesięcznej za zbliżeniową kartę debetową MasterCard Omni

To potencjalnie największy mankament oferty. Jednak na końcu artykułu znajdziecie dobrą wiadomość, jak uniknąć opłaty.

 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce kartą MasterCard Omni
 • 0 zł za przelewy internetowe, przelew24, przelewy cykliczne
 • Szeroka sieć placówek w Polsce z obsługą kasową
 • Bardzo dobra aplikacja mobilna (osobiście byłem testerem przed jej wdrożeniem 🙂 )

 

Szczegóły Konta walutowego w EUR

 • Konto jest darmowe pod warunkiem, że średnie miesięczne saldo wynosi co najmniej 20 Euro.

Już wiecie dlaczego promocja nazywa się najtańszy kantor w mieście. Najlepiej tuż po otwarciu konta warto wykorzystać platformę e-FX w celu wymiany złotówek na 20 Euro, które powinno spokojnie leżeć na koncie walutowym, aż do wypłaty premii (również 20 euro).

Przelewy służące do wymiany PLN na EUR oraz odwrotnie są bezpłatne. Jedyny koszt to spread walutowy, który występuje w każdym kantorze. W przypadku e-FX spread jest całkiem przyzwoity (0,6-0,7%).

 

Opodatkowanie

Według aktualnego stanu prawnego, Wartość Nagród w Promocji jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r. , poz.361 z późn. zm.).

 

Regulamin promocji

 

Moja opinia na ten temat, czyli jak dorobić na promocji konta w BZ WBK

Klasyczny bonus za założenie konta oraz aktywne korzystanie z karty przyjął nieklasyczną formę – wypłacany jest w obcej walucie, a mianowicie w Euro. W ten sposób bank zachęca do skorzystania z jego kantoru internetowego e-FX. Po ogromnym sukcesie Kantoru Internetowego Alior Banku, BZ WBK również pragnie zdobyć nieco kantorowego rynku. Biorąc pod uwagę średni kurs EUR/PLN = 4,125, wysokość premii wynosi około 85 zł. To bardzo dobry cashback w stosunku do 300 zł, jakie należy wydać kartą debetową. Mankamentem jest karta Mastercard OMNI, która bezwarunkowo kosztuje 7 zł. Jak zdobyć premię bez jej uszczerbku:

 • zakładamy konto pod koniec lipca / na początku sierpnia. Karta przychodzi w połowie sierpnia. Do końca miesiąca wykonujemy transakcje na 300 zł. Za pierwszy, niepełny miesiąc bank nie pobiera opłat. Po przeprowadzeniu transakcji na 300 zł zastrzegamy kartę (na przykład ostatniego dnia sierpnia). Regulamin nic nie mówi o potrzebie posiadania aktywnej karty w dniu wypłaty premii, lub
 • robimy tak samo jak powyżej, ale po zamknięciu karty OMNI wyrabiamy darmową kartę VISA SOL. 
  (Visa SOL – 0 zł opłaty miesięcznej za kartę, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym dokonano co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych, w przeciwnym przypadku opłata wynosi 4 zł), lub
 • od razu po wyrobieniu karty Mastercard OMNI zamykamy ją w oddziale, wyrabiamy kartę VISA SOL oraz wykonujemy nią transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł.

 

Wymienione przeze mnie sposoby są moimi pomysłami wysnutymi na podstawie regulaminu oraz znajomości dotychczasowych promocji. Najprostsza jest opcja nr 1. Czy bank może odmówić przyznanie premii jeżeli karta będzie zastrzeżona w dniu wypłaty? Nie może, gdyż co nie jest zabronione, jest dozwolone. Gdy promocja ruszy otrzymam oficjalne stanowisko co do tego zapisu. Z góry dziękuję za wasze opinie na ten temat.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów