Santander Bank Polska: nawet 1300 zł premii w promocji Konta Firmowego Godnego Polecenia!

Trwa do:
31 października 2021

Santander Bank Polska, oprócz 300 zł premii w promocji konta osobistego, zorganizował także kolejną, czwartą już edycję promocji dla przedsiębiorców. Łączna premia ma wartość nawet 1300 zł i została podzielona na dwie części. Pierwszą z nich, w maksymalnej kwocie 900 zł, otrzymacie w postaci zwrotu za transakcje kartą. Moneyback ma stawkę 3% i będzie obowiązywał przez 6 miesięcy. Druga część premii, o wartości 400 zł, trafi do Was, jeśli zdecydujecie się na podpisanie umowy o terminal płatniczy dla Waszej firmy. Dodatkowym atutem konta firmowego od Santander Bank Polska jest zwolnienie z opłat przez najbliższe 2 lata oraz dostęp do całego pakietu usług elektronicznych dla firm – księgowości, windykacji, faktoringu i wielu innych, które również krótko dla Was opiszę. Nie da się ukryć, iż na etapie prowadzenia biznesu mogą mieć one ogromną (choć niedocenioną początkowo) wartość.

Uczestnicy promocji

Na początek uspokoję: bycie właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego w Santander Bank Polska nie wyklucza Was z udziału w promocji konta firmowego. Mało tego, możecie najpierw wziąć udział w promocji rachunku dla osób indywidualnych i odebrać 300 zł, by potem założyć jeszcze konto biznesowe i zwiększyć zysk z promocji. 

W akcji mogą wziąć udział przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy od 31 marca 2019 roku nie korzystali z żadnego rachunku dla firm, prowadzonego przez Santander Bank Polska.

Zasady promocji – jak założyć konto

Promocja trwa do 31 października 2021 roku. To ostatni dzień, w którym możecie założyć konto w ramach opisywanej akcji. Żeby to zrobić, przejdźcie na dedykowaną stroną promocji  i złóżcie wniosek o otwarcie rachunku i wydanie do niego karty debetowej Mastercard Business Debit lub Visa Business Electron (z promocji wyłączona jest standardowa karta Visa Business) oraz dostęp do bankowości elektronicznej Mini Firma. Konieczne jest oczywiście wyrażenie zgody na przetwarzanie danych marketingowych oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych – bez tego nie otrzymacie swojej premii i nie będziecie brani pod uwagę w promocji. 

900 zł premii za transakcje kartą

Największą premię możecie odebrać w ramach zwrotu za transakcje kartą. By było to możliwe, konieczne jest wykonywanie dwóch czynności: płacenie kartą wydaną do konta oraz robienie przelewów do ZUS lub Urzędu Skarbowego (płatności na rzecz danego urzędu należy wykonywać do 15. dnia miesiąca, w ciągu kolejnych 6 pełnych miesięcy po założeniu konta). Przelew powinien opiewać na kwotę co najmniej 200 zł. Pierwszy przelew powinniście zrobić w miesiącu następującym po tym, w którym założyliście konto, z kolei płatności możecie zacząć wykonywać od razu po otrzymaniu karty. 

Oznacza to, że 3% zwrotu kwoty zapłaconej kartą otrzymacie wtedy, gdy w kolejnym miesiącu zrobicie przelew do ZUS lub US. Może wydawać się to nieco zagmatwane, dlatego rozpiszę dokładnie przebieg promocji. W symulacji uwzględnię, że konto zostało założone w kwietniu.

 • Kwiecień: w tym miesiącu zakładacie konto i wykonujecie płatności kartą debetową. 
 • Maj: w tym miesiącu również wykonujecie transakcje kartą, a dodatkowo robicie pierwszy przelew do ZUS/US i otrzymujecie dzięki temu 3% zwrotu za kwietniowe transakcje
 • Czerwiec: ponownie wykonujecie płatności kartą, a dzięki przelewowi do ZUS otrzymujecie zwrot za transakcje z maja

…i tak dalej. Jeśli więc założycie konto w kwietniu, ostatni przelew do ZUS lub US powinniście wykonać w październiku. Wtedy też otrzymacie ostatnią premię w formie 3% zwrotu za transakcje kartą z poprzedniego miesiąca (w tym przypadku z września).

Mam nadzieję, że udało się to nieco rozjaśnić.

Maksymalny zwrot za transakcje to 900 zł, jednak miesięcznie nie może on przekroczyć 150 zł. Żeby więc odebrać najwyższy możliwy zwrot, konieczne będzie wykonanie płatności na minimum 5000 zł miesięcznie, co w warunkach firmowych (gdy płacimy za najem powierzchni, narzędzia lub materiały) nie powinno być bardzo trudne. 

Pod uwagę nie będą brane transakcje wykonane kartą debetową Visa Business, transakcje w kasynach, firmach bukmacherskich, loteriach czy totalizatorach (również internetowych). Wykluczone są także płatności za pośrednictwem usługi Przelew24 (nie mylić z pośrednikiem przelewy24.pl). Z promocji zostaniecie wykluczeni także wtedy, gdy Wasze roczne przychody przekroczą 10 milionów złotych.

400 zł za terminal płatniczy

Kolejne 400 zł zgarną osoby, którym przyda się terminal płatniczy. Żeby załapać się na dodatkową premię, należy w ciągu 6 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji zawrzeć za pośrednictwem banku, umowę o akceptację kart z Elavon Financial Services oraz aktywować terminal, przyjmując pierwszą transakcję. Konieczne jest oczywiście wskazanie nowego Konta Firmowego Godnego Polecenia jako rachunku do rozliczeń transakcji z terminala.

Premia zostanie wypłacona w miesiącu, następującym po miesiącu przyjęcia pierwszej transakcji kartą. Ta część promocji jest oczywiście przeznaczona dla osób, które nie posiadają aktywnej umowy o terminal z tą firmą. Pamiętajcie także o tym, by nie zamykać konta przed wypłatą premii. 

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

e-usługi dla firm

Konto Firmowe Godne Polecenia to także bogaty pakiet usług online, które przydają się niemal każdemu przedsiębiorcy. Bank oferuje aż 5 różnych e-usług, dostępnych online. 

Darmowa eKsięgowość

To narzędzie do prowadzenia księgowości (samemu lub z pomocą dedykowanej księgowej): wystawiania faktur, generowania i wysyłania plików JPK czy opłacania kosztów. Korzystając z darmowej eKsięgowości, otrzymacie wsparcie księgowego InFakt od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-22:00. Wszystkie te usługi dostępne są w ramach bankowości online Mini Firma oraz za pomocą aplikacji mobilnej. 

eFaktoring

Faktoring to nazwa usługi, pozwalającej przetrwać w sytuacji, gdy gonią Was koszty i zobowiązania, a Wasi klienci nie opłacili jeszcze zamówień. Faktoring Santander Bank Polska pozwala mieć gotówkę na koncie w ciągu 5 minut. Koszt finansowania zaczyna się od 1,99 zł za każde 100 zł. Usługa serwowana przez bank to faktoring cichy lub jawny – zależnie od potrzeb. 

eUmowy

Za pomocą bankowości elektronicznej Santander Bank Polska możecie tworzyć, wysyłać i podpisywać umowy online z wykonawcami i klientami bez względu na ich położenie. Pozwala to zaoszczędzić czas i unikać niepotrzebnego kontaktu z innymi osobami (istotne w ostatnim czasie). Możecie też mieć pewność, że sporządzone w ten sposób umowy mają pełną moc prawną. 

eWindykacja

Każdy przedsiębiorca trafi lub trafił na klienta, którego podejście do terminów płatności jest co najmniej elastyczne. Takie sprawy można załatwiać samodzielnie, jednak w krytycznych sytuacjach konieczne może okazać się przekazanie problemu firmie windykacyjnej. Za pomocą usługi Payhelp odzyskacie swoje pieniądze. Payhelp w pierwszej kolejności korzysta z metod polubownych. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach proponuje ingerencję sądu. Co więcej, jeśli uda się odzyskać pieniądze na etapie działań polubownych, zapłacicie jedynie za odzyskane należności. Payhelp zapewnia także opiekę prawną na każdym etapie postępowania. 

eWadia

Usługa eWadia pozwala uzyskać poręczenie wadialne dla firm startujących w przetargach czy konkursach, wymagających tego typu zabezpieczeń bez blokowania własnych środków. Na początku współpracy otrzymacie limit do 50.000 zł poręczenia!

Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – szczegóły i koszty

W ramach promocji z moneyback otrzymujecie 24-miesięczną gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta. Koszty prowadzenia rachunku w pierwszych 24 miesiącach są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Po upływie 24 miesięcy, opłaty będą naliczane zgodnie z bieżącą taryfą. Ewentualnie bank może też ruszyć z nową promocją lub przedłużyć niniejszą. Ogólnie warto być dobrej myśli 🙂

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Opodatkowanie premii – konto firmowe Santander Bank Polska

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego. W regulaminie promocji znajdziemy jedynie zapis:

Wartość premii (określonej w par.4 ust.2 i 3 Regulaminu) otrzymanej przez Uczestnika w ramach Promocji, stanowi dla niego przychód z działalności gospodarczej. Uczestnik jest zobowiązany do samodzielnego odprowadzenia należnego podatku z tego tytułu.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów