Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank Polska: nawet 1950 zł łącznej premii i bezterminowe zwolnienie z opłat!

Trwa do:
19 marca 2023

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Bank Polska to obecnie jeden z najlepszych rachunków biznesowych na polskim rynku i to pomimo obecności trudnej do przebicia konkurencji. W aktualnej promocji konta nowi użytkownicy mogą otrzymać na start nawet 1500 zł premii bezpośrednio od banku oraz 450 zł w ramach bonusu w promocji organizowanej przez spółkę Rankomat.pl (ta część nagrody jest wyjątkowo prosta do zdobycia). To kolejna już edycja współpracy pomiędzy bankiem i najpopularniejszą porównywarką (a będąc bardziej konkretnym, siódma edycja promocji). Całość nagrody została podzielona na 3 części: 450 zł bonusu od współorganizatora dzisiejszej promocji, czyli spółki Rankomat.pl, a także (w bezpośredniej ofercie banku): do 900 zł zwrotu za płatności kartą i nawet 600 zł za skorzystanie z oferty kredytowej dla firm i/lub leasingu. Oczywiście zdobycie pełnej puli będzie trudne, jednak kilkaset, a nawet 1000 zł jest już jak najbardziej w zasięgu większości przedsiębiorców. Dużym atutem omawianego konta jest jego bezterminowe i bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie i korzystanie z podstawowych usług.

Uczestnicy promocji

Na początek uspokoję: bycie właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego w Santander Bank Polska nie wyklucza Was z udziału w promocji konta firmowego. Mało tego, możecie najpierw wziąć udział w promocji rachunku dla osób indywidualnych i odebrać nawet 480 zł premii, by potem założyć jeszcze konto biznesowe i zwiększyć zysk z promocji. 

W obu akcjach mogą wziąć udział przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy od 1 stycznia 2022 roku nie korzystali z żadnego rachunku dla firm, prowadzonego przez Santander Bank Polska. Wykluczone są osoby o łącznych przychodach przewyższających 10 milionów złotych.

Zasady zestawu promocji

Omawiana akcja to tak naprawdę dwie promocje. Pierwsza z nich o nazwie Konto Firmowe Godne Polecenia z BONUSEM – edycja 7 jest organizowana przez spółkę Rankomat.pl, która sponsoruje nagrodę w wysokości do 450 zł. Promocja potrwa do 19 marca 2023 roku.

Druga promocja – Promocja Godna Polecenia Edycja 4 – to z kolei trwająca do 31 lipca 2023 roku akcja organizowana przez Santander Bank Polska. Biorąc w niej udział, możecie zdobyć do 900 zł premii za transakcje kartą w formie zwrotu za płatności oraz 600 zł za skorzystanie z oferty kredytowej i/lub leasingu.

Wszystkie te składowe i ich zasady omawiam poniżej.

Konto Firmowe Godne Polecenia – skrót warunków promocji

450 zł premii od Rankomat.pl – jak założyć Konto Firmowe Godne Polecenia?

Premia podzielona jest na dwie części: 200 zł i 250 zł. Do zdobycia obu z nich konieczne będzie wykonanie innych czynności, jednak bez obaw – to nic skomplikowanego.

Promocja trwa do 19 marca 2023 roku. To ostatni dzień, w którym możecie założyć konto w ramach opisywanej akcji. Żeby to zrobić, przejdźcie na dedykowaną stroną promocji, kliknijcie przycisk Weź udział, zalogujcie się lub zarejestrujcie w formularzu na stronie partnera, a następnie złóżcie wniosek o otwarcie rachunku (zakładka Konto Bonus) i wydanie do niego karty debetowej oraz dostęp do bankowości elektronicznej Mini Firma. Konieczne jest oczywiście wyrażenie zgody na przetwarzanie danych marketingowych, ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie spełnienia warunków promocji oraz na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz w celu realizacji wniosku – bez tego nie otrzymacie swojej premii i nie będziecie brani pod uwagę w promocji. 

Umowę z bankiem o prowadzenie rachunku należy podpisać najpóźniej 26 marca 2023 roku.

450 zł premii od Rankomat.pl – warunki promocji

Żeby otrzymać pierwszą część premii o wartości 250 zł należy co najmniej jeden raz zalogować się do aplikacji mobilnej banku oraz wyrazić dla banku niezbędne zgody marketingowe (jeśli nie zrobiliście tego podczas wnioskowania o rachunek). Na spełnienie tych warunków macie czas do 9 kwietnia 2023 roku.

Druga część premii trafi do Was, jeśli w tym samym terminie (do 9 kwietnia 2023 rokuwykonacie co najmniej:

 • 1 przelew zewnetrzny LUB,
 • 1 dowolną płatność kartą LUB,
 • zapewnicie 1 dowolny wpływ.

Jak widzicie – pełna dowolność 😉 Bank w żaden sposób nie określa minimalnych kwot, więc może to być przelew/wpływ lub płatność o dowolnej wartości. Robiąc transakcję kartą, pamiętajcie jednak, że musi to być bezgotówkowa zapłata za towar lub usługę (nie zostaną zaliczone doładowania Revoluta lub karty miejskiej). Zakupy możecie robić stacjonarnie lub w sklepach internetowych, a także telefonem z podpiętą kartą. Jeśli chodzi o wpływ – powinien pochodzić z konta, które nie należy do Was. Co ważne, podobny warunek dotyczy przelewu – jeśli będziecie go wykonywać w celu otrzymania premii, nie powinniście robić go na własne konto. Dotyczy to rachunków prowadzonych nie tylko w Santander Bank Polska, ale również we wszystkich innych bankach. Co ważne, żeby otrzymać drugą nagrodę, powinniście zakwalifikować się też do otrzymania pierwszej, więc pamiętajcie o logowaniu do konta w aplikacji.

To wszystko! Teraz pozostaje Wam już tylko poczekać na maila z informacją o przyznaniu prawa do wypłaty premii oraz linkiem do formularza, w którym należy uzupełnić dane do wypłaty premii. Organizator roześle stosowne informacje w terminie do 21 kwietnia 2023 roku. Następnie w ciągu 3 kolejnych dni będziecie musieli uzupełnić dane do wypłaty premii na stronie promocji (chodzi głównie o numer rachunku założonego w promocji, na który powędruje premia). Premia zostanie wypłacona w okresie do 28 kwietnia 2023 roku.

Szczegóły w regulaminie na stronie promocji.

W tym miejscu możecie poprzestać na samej premii bazowej lub spróbować powalczyć o dodatkowe benefity.

900 zł premii za transakcje kartą

Największą premię możecie odebrać w ramach zwrotu za transakcje kartą debetową. By było to możliwe, konieczne jest wykonywanie dwóch czynności: płacenie kartą wydaną do konta oraz robienie przelewów do ZUS (płatności na rzecz urzędu należy wykonywać do 20. dnia miesiąca, w ciągu kolejnych 6 pełnych miesięcy po założeniu konta). Przelew do ZUS powinien opiewać na kwotę co najmniej 200 zł. Pierwszy przelew powinniście zrobić w miesiącu następującym po tym, w którym założyliście konto, z kolei płatności możecie zacząć wykonywać od razu po otrzymaniu karty. 

Oznacza to, że 3% zwrotu kwoty zapłaconej kartą otrzymacie wtedy, gdy w kolejnym miesiącu zrobicie przelew do ZUS. Może wydawać się to nieco zagmatwane, dlatego rozpiszę dokładnie przebieg promocji. W symulacji uwzględnię, że konto zostało założone w styczniu.

 • Styczeń (2023 rok): w tym miesiącu zakładacie konto i wykonujecie płatności kartą debetową. 
 • Luty: w tym miesiącu również wykonujecie transakcje kartą, a dodatkowo robicie pierwszy przelew do ZUS. Otrzymacie dzięki temu 3% zwrotu za styczniowe transakcje
 • Marzec: ponownie wykonujecie płatności kartą, a dzięki przelewowi do ZUS otrzymacie zwrot za transakcje z lutego

…i tak dalej. Jeśli więc założycie konto w styczniu 2023 roku, ostatni przelew do ZUS powinniście wykonać w lipcu 2023 roku.

Mam nadzieję, że udało się to nieco rozjaśnić.

Maksymalny zwrot za transakcje to 900 zł, jednak miesięcznie nie może on przekroczyć 150 zł. Żeby więc odebrać najwyższy możliwy zwrot, konieczne będzie wykonanie płatności na minimum 5000 zł miesięcznie, co w warunkach firmowych (gdy płacimy za najem powierzchni, narzędzia lub materiały) nie powinno być bardzo trudne. 

Pod uwagę nie będą brane transakcje wykonane w kasynach, firmach bukmacherskich, loteriach czy totalizatorach (również internetowych). Wykluczone są także płatności za pośrednictwem usługi Przelew24 (nie mylić z pośrednikiem przelewy24.pl). Z promocji zostaniecie wykluczeni także wtedy, gdy Wasze roczne przychody przekroczą 10 milionów złotych.

Premia za każdy zostanie wypłacona w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym wykonano transakcje.

300 zł za kredyt lub leasing (razem nawet 600 zł)

Kolejną część nagrody w postaci 300 zł premii otrzymają osoby, które w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji podpiszą z bankiem:

 • umowę kredytu z Santander Bank Polska,
 • umowę leasingu z Santander Leasing,
 • umowę pożyczki leasingowej z Santander Leasing.

Ponadto konieczne będzie wyrażenie niezbędnych zgód marketingowych.

Możecie otrzymać maksymalnie 600 zł premii: 300 zł za skorzystanie z oferty kredytu oraz kolejne 300 zł bonusu za skorzystanie z pożyczki leasingowej lub leasingu.

W obu przypadkach do spełnienia całości warunków konieczne będzie wykonywanie przelewów do ZUS-u na kwotę minimum 200 zł, do 20. dnia każdego miesiąca. Pierwsza wpłata na rzecz ZUS powinna odbyć się w najbliższym terminie płatności po podpisaniu umowy , a ostatnia co najmniej do miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę.

Premia zostanie wypłacona w ciągu 45 dni po miesiącu, w którym podpiszecie umowę.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

e-usługi dla firm

Konto Firmowe Godne Polecenia to także bogaty pakiet usług online, które przydają się niemal każdemu przedsiębiorcy. Bank oferuje aż 7 różnych e-usług, dostępnych online. 

Usługi dla firm w ramach konta firmowego Santander Bank Polska

Darmowa eKsięgowość

To narzędzie do prowadzenia księgowości (samemu lub z pomocą dedykowanej księgowej): wystawiania faktur, generowania i wysyłania plików JPK czy opłacania kosztów. Korzystając z darmowej eKsięgowości, otrzymacie wsparcie księgowego InFakt od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-22:00. Wszystkie te usługi dostępne są w ramach bankowości online Mini Firma oraz za pomocą aplikacji mobilnej. 

eFaktoring

Faktoring to nazwa usługi, pozwalającej przetrwać w sytuacji, gdy gonią Was koszty i zobowiązania, a Wasi klienci nie opłacili jeszcze zamówień. Faktoring Santander Bank Polska pozwala mieć gotówkę na koncie w ciągu 5 minut. Koszt finansowania zaczyna się od 1,99 zł za każde 100 zł. Usługa serwowana przez bank to faktoring cichy lub jawny – zależnie od potrzeb. 

eUmowy

Za pomocą bankowości elektronicznej Santander Bank Polska możecie tworzyć, wysyłać i podpisywać umowy online z wykonawcami i klientami bez względu na ich położenie. Pozwala to zaoszczędzić czas i unikać niepotrzebnego kontaktu z innymi osobami (istotne w ostatnim czasie). Możecie też mieć pewność, że sporządzone w ten sposób umowy mają pełną moc prawną. 

eWindykacja

Każdy przedsiębiorca trafi lub trafił na klienta, którego podejście do terminów płatności jest co najmniej elastyczne. Takie sprawy można załatwiać samodzielnie, jednak w krytycznych sytuacjach konieczne może okazać się przekazanie problemu firmie windykacyjnej. Za pomocą usługi Payhelp odzyskacie swoje pieniądze. Payhelp w pierwszej kolejności korzysta z metod polubownych. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach proponuje ingerencję sądu. Co więcej, jeśli uda się odzyskać pieniądze na etapie działań polubownych, zapłacicie jedynie za odzyskane należności. Payhelp zapewnia także opiekę prawną na każdym etapie postępowania. 

eWadia

Usługa eWadia pozwala uzyskać poręczenie wadialne dla firm startujących w przetargach czy konkursach, wymagających tego typu zabezpieczeń bez blokowania własnych środków. Na początku współpracy otrzymacie limit do 50.000 zł poręczenia!

eZdrowie

W ramach tej usługi zyskacie dostęp do ponad 7000 lekarzy w ramach grupy LUX MED w ponad 850 placówkach w całej Polsce. Będziecie mogli także skorzystać z wygodnych e-recept i konsultacji online.

eLeasing

Usługa oferowana w ramach Santander Leasing, skorzystacie z niej za pomocą bankowości MiniFirma, finansując swoje przedsięwzięcia, zakup maszyn, oprogramowania i innych narzędzi.

Oprócz tego wśród usług dla firm znajdziecie także zakładkę eSklep. To pakiet korzyści dla osób działających w sektorze e-commerce lub dopiero planujących założenie sklepu online. Znajdziecie tam zniżki do przydatnych usług, platform i narzędzi (Shoper, Apaczka.pl, Omnipack). Szczegóły oraz dokładne zasady promocji znajdziecie w dedykowanej zakładce.

Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – szczegóły i koszty

W ramach promocji z moneyback otrzymujecie bezterminową gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta!

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Opodatkowanie premii – konto firmowe Santander Bank Polska

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów