fbpx

Jak założyć konto w Aion Banku, czyli przejrzysta instrukcja krok po kroku + promocja dla czytelników bloga

Konto Aion Bank z ochroną depozytu do 100.000 euro, bardzo dobrym rachunkiem oszczędnościowym (EUR i PLN), kartą wielowalutową i niskimi kosztami przewalutowania staje się coraz popularniejsze. Proces zakładania rachunku przypomina ten, który znają użytkownicy fintechów. Jest tym samym całkowicie różny od procedury znanej z tradycyjnych banków, dlatego postanowiłem przedstawić Wam krótką instrukcję – krok po kroku. Wiadomo, nie każdy korzysta z usług fintechów, w związku z czym niektóre kwestie mogą być czarną magią dla bardziej tradycyjnych użytkowników bankowości. Wszystkich formalności dopełnicie z poziomu aplikacji. Nie będzie potrzebna wizyta w placówce stacjonarnej (Aion Bank ich nie posiada) ani nawet składania tradycyjnego podpisu na papierowym dokumencie. Oprócz tego, przypominam o specjalnym prezencie dla czytelników bloga, o którym szczegółowo opowiadam w pierwotnym artykule.

Sprawdź również analizę najlepszej pożyczki gotówkowej na rynku. Aion Bank zapewnia kredyt bez prowizji, z niskimi i stałymi odsetkami oraz procesem w pełni online dla kwoty do 90.000 zł. Co ciekawe – do 5500 zł bez zaświadczeń o dochodach.

Aktualizacja: wybierając darmowy plan Light otrzymacie 30 zł premii na start.

Słowem wstępu – Jak założyć konto w Aion Banku?

Bank podkreśla, że założenie konta to jedynie cztery proste kroki. Choć sam proces jest bardzo intuicyjny (i co ważne – po polsku) może nieco zaskoczyć osoby, które do tej pory otwierały konta w sposób tradycyjny – za pośrednictwem kuriera lub podpisując umowę w punkcie stacjonarnym. Przed przystąpieniem do działania przygotujcie swój smartfon, dowód osobisty lub paszport i dobrze oświetlone miejsce do zrobienia zdjęć dokumentu oraz krótkiego video-selfie swojej twarzy. Nie ma konieczności rozmowy wideo z konsultantem. Wszyscy wiemy, jakie to krępujące. 🙂

Więcej na temat Aion Banku, oferowanych planów i usług przeczytacie w pierwszym artykule.

Konto Aion Bank – krok pierwszy

Przejdźcie na dedykowaną stronę promocji i wpiszcie swój numer telefonu w widocznym miejscu lub pobierzcie aplikację bezpośrednio, gdy link otwieracie na urządzeniu mobilnym.

Konto Aion Bank – tutaj wszystko się zaczyna

Kliknijcie link otrzymany w wiadomości SMS i pobierzcie aplikację. Otwórzcie ją, wybierzcie kraj zamieszkania i kliknijcie żółty przycisk Załóż konto. Jeśli formularz nie będzie wyświetlał się od razu po polsku – zmieńcie język ręcznie.

Zakładanie konta w Aion Bank

Wybierzcie profil indywidualny (konto firmowe pojawi się wkrótce), podajcie swój adres e-mail i numer telefonu, a potem przejdźcie dalej. Przepiszcie SMS kod i przygotujcie dowód osobisty.

Konto Aion Bank dla klientów indywidualnych

Przyszła pora na ustawienie kodu dostępowego do aplikacji. Pamiętajcie, by nie było to 123456 🙂

Kod dostępu w Aion Bank

To również dobry moment, aby ustawić logowanie za pomocą danych biometrycznych. Na ekranie, który się pojawił, kliknijcie Aktywuj i zostawcie odcisk palca w widocznym na ekranie miejscu. Jeśli nie macie na to ochoty, możecie pominąć logowanie biometryczne.

Wyraźcie również zgodę na sprawdzanie lokalizacji (ma to znaczenie dla bezpieczeństwa).

Biometryka w Aion Bank

Skorzystaj z kodu JAKDOROBIC6

Krok drugi – weryfikacja

Weryfikacja w Aion Banku przebiega standardowo. Potrzebny będzie Wam dowód osobisty lub paszport. Zaznaczcie wybrany dokument i kliknijcie Dalej

Do weryfikacji potrzebny będzie dowód osobisty lub paszport

Wykonajcie dwie czynności opisane na ekranie: zdjęcie dowodu oraz krótki selfie-filmik, w którym wypełnicie proste polecenie (u mnie było to obejrzenie się przez lewe ramię i odczytanie na głos trzech cyfr po polsku, czyli zwyczajna procedura KYC). Prześlijcie filmik i zaczekajcie na weryfikację konta. Nie powinno to zająć więcej niż 10 minut.

W przypadku paszportu dodatkowym zadaniem będzie zeskanowanie strony z danymi oraz przyłożenie smartfonu do paszportu w celu odczytu danych przez moduł NFC.

Aion Bank stosuje standardową procedurę KYC

Po tym procesie należy potwierdzić dane, które system odczytał z dokumentu tożsamości i podać kraj urodzenia.

Krok trzeci – szczegółowe dane

Podajcie adres zamieszkania, odpowiedzcie na pytania dotyczące rezydencji podatkowej oraz wpiszcie swój PESEL (wystarczy go potwierdzić – został wstępnie spisany z dowodu osobistego lub paszportu). Kolejne pytania dotyczą statusu zawodowego i źródła dochodów. Osoby prowadzące działalność gospodarczą powinny też podać dane swojej firmy (wystarczy NIP, reszta zostanie odnaleziona w rejestrze).

Skorzystaj z kodu JAKDOROBIC2

Krok czwarty – konto Aion Bank w wyższym pakiecie za darmo!

Ostatni krok procesu jest kluczowy dla otrzymania bonusu. To właśnie teraz macie okazję do wpisania kodu polecającego. Odpowiednie pole znajduje się po przewinięciu strony do samego dołu. Po wpisaniu kodu powinniście otrzymać komunikat o jego poprawności. Aktywacja kodu może potrwać do kilku dni, choć zazwyczaj aktywacja następuje jeszcze tego samego dnia. 

Kod polecający Aion Bank należy wpisać podczas wybierania planu

A skąd wziąć kod? 🙂

W ramach specjalnej oferty przygotowanej przez Aion Bank dla czytelników bloga JakDorobic.pl mogę Wam zaproponować trzy duże korzyści do wyboru

  • 30 zł premii na start przy wyborze bezpłatnego planu Light – podczas rejestracji wpiszcie kod JAKDOROBIC2.
  • 2 miesiące płatnych planów – Smart albo All-Inclusive całkowicie za darmo. W tym przypadku, przy rejestracji, również powinniście podać kod JAKDOROBIC2 (rekomenduję wybrać tę opcję w pakiecie All-Inclusive).
  • 6 miesięcy zniżki 50% na płatne plany Smart albo All-Inclusive – dla tych, którzy ofercie chcą się przyjrzeć jeszcze dokładniej. Chcąc zyskać zniżkę, wykorzystajcie kod JAKDOROBIC6.

Osobiście zdecydowałem się na opcję numer trzy, a konkretnie 6 miesięcy planu All-Inclusive w bardzo atrakcyjnej cenie (obniżonej o 50%). Dzięki temu zyskałem konto oszczędnościowe na 1,5% (w grudniu 2021 roku oprocentowanie w tym planie zrosło do 2%), kartę fizyczną, przewalutowania bez prowizji i dostęp do wszystkich przydatnych funkcji. Po upływie promocji zdecyduję, czy chcę „cofnąć” się do darmowego planu Light, czy pozostać w płatnym All-Inclusive.

Otwarcie rachunku nastąpi po zaakceptowaniu niezbędnych zgód (obowiązkowe są dwie pierwsze). Na końcu kliknijcie Podpisz umowę.

Aion Bank – konto jest gotowe!

Voilà! Teraz pozostaje Wam już tylko dodać swoją kartę wirtualną, wygenerowaną automatycznie, do portfela (np. Google Pay) i zamówić kartę fizyczną – jeśli tylko chcecie (w przypadku planu Light koszt dostawy karty to 11,99 zł). Wszystkie niezbędne dokumenty powinny już trafić na Waszą skrzynkę mailową.

Dodaj wirtualną kartę Aion Bank do Google Pay lub Apple Pay

Kiedy należy zrezygnować z pakietu, by nic nie płacić?

Dość kluczową dla Was kwestią jest pytanie – z jakim wyprzedzeniem należy wyłączyć płatny pakiet, by nie został on przedłużony po okresie testowym już na tradycyjnych warunkach? W tym celu zadałem pytanie do przedstawiciela Aion Banku i otrzymałem następującą odpowiedź:

Zmiana pakietu na niższy lub rezygnacja z pakietu odbywa się z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Dla przykładu, jeśli mamy 2-miesięczny okres promocji na plan All-Inclusive i założyliśmy konto 5 września 2021 roku, to żeby nie płacić za wybrany plan od listopada, należy zmienić plan/ wypowiedzieć umowę najpóźniej ostatniego dnia września.

Czy wiesz, że…

…w Aion Banku, możesz zaciągnąć pożyczkę na kwotę do 90.000 zł bez prowizji! Dokładnie! Prowizja wyniesie okrągłe 0%. Zapłacisz tylko same odsetki, które wyniosą 6,7% w skali roku. Co tu kryć, jest to gigantyczna oszczędność wobec tradycyjnych ofert pożyczek, gdzie prowizja może wynieść kilka procent. Co ciekawe – do 5500 zł bez zaświadczeń o dochodach. Nie musisz nawet posiadać konta w Aion Banku.

Sprawdź również analizę najlepszej pożyczki gotówkowej na rynku.

Jako, że cały proces odbywa się w pełni automatycznie (z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i otwartej bankowości), decyzja kredytowa wydawana jest bardzo szybko (zazwyczaj tego samego dnia roboczego). Natomiast środki zostaną wypłacone na konto w Aion Banku w ciągu 30 minut od akceptacji umowy lub zgodnie z sesjami przelewów Elixir dla pozostałych banków.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów