Glovo: dostawy z restauracji i sklepów pod drzwi – analiza usługi oraz 30 zł na start i nawet 150 zł za polecenia!

Kod do Glovo, w ramach którego otrzymacie łącznie 30 zł na swoje zamówienia – po 10 zł na trzy pierwsze transakcje – to ciekawy sposób na przetestowanie jedzenia z lokalnych restauracji bez nadwyrężania portfela. Później sami będziecie mogli polecać aplikację, co umożliwi Wam zarabianie po 15 zł na kolejne zamówienia aż do osiągnięcia limitu 150zł. Z Glovo możecie korzystać zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w wersji przeglądarkowej.

Glovo – co wiemy o firmie

Glovo jest hiszpańskim start-upem. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku oferując dowóz jedzenie z restauracji oraz dostarczanie prostych zakupów ze sklepów spożywczych (choć nie tylko). To jedna z niewielu hiszpańskich firm technologicznych, której udało się zaistnieć na globalnym rynku, zyskując dużą rozpoznawalność.

Kurierów Glovo z łatwością zaobserwujecie na ulicach największych polskich miast. Żółte plecaki z zielonym logo widoczne są już z daleka. 

Kod do Glovo dla nowych użytkowników

W dalszej części artykułu wymieniam kilka dostępnych w aplikacji usług. Zanim do niej przejdziecie, podam Wam kod, uprawniający do odebrania 3 zniżek po 10 zł. Każdą zniżkę wykorzystacie przy zamówieniu powyżej 35 zł.

Kod EGB8QWJ należy wpisać w zakładce Kody promocyjne, którą znajdziecie w menu po kliknięciu ikony w lewym górnym rogu ekranu. 

Glovo – kod polecenia

Teraz możecie już testować do woli. 🙂

Glovo – aplikacja lifestylowa

Pozwoliłem sobie nazwać Glovo w ten sposób z prostego powodu: to coś znacznie więcej niż apka do zamawiania jedzenia z restauracji, które nie mają własnego transportu. Glovo ma ambicje, by być wszechstronna platformą do załatwiania najważniejszych rzeczy. Zresztą spójrzcie sami. Po włączeniu aplikacji rozwija się wachlarz możliwości.

Glovo – wachlarz usług

Za pomocą aplikacji możecie zamówić kawę, kanapkę i ciastko, jedzenie z ulubionych restauracji, porcję owoców z warzywniaka, większe zakupy z Biedronki a nawet… artykuły papiernicze z Empiku. Zależnie od Waszej lokalizacji, dostępna może być także opcja dowożenia zakupów z apteki. Może warto nauczyć rodziców i dziadków korzystania z aplikacji Glovo?

Glovo – sklepy

Niektóre sklepy mogą być w danej chwili wygaszone. Oznacza to chwilowy brak możliwości skorzystania z usługi (brak dostępnych kurierów w okolicy lub inna przyczyna).

Mało tego! W Glovo możesz zamówić transport, dosłownie, czegokolwiek. Stosowna opcja znajduje się w samym centrum aplikacji. Pewnym ograniczeniem są gabaryty – przedmiot musi zmieścić się w plecaku kuriera.  

Glovo – zamów cokolwiek

Po wpisaniu w okienku tytułu zlecenia (na przykład przewiezienie kilku książek) należy uzupełnić szczegóły, czyli dokładniejsze parametry transportu (skąd, dokąd, kiedy) oraz szacunkową wartość przedmiotu. Potem pozostaje kwestia uregulowania płatności i potwierdzenia zlecenia.

Glovo – zamów cokolwiek

Ceny w Glovo

Opłata za transport jest uzależniona od rodzaju usługi. W przypadku zamówień z kawiarnii i restauracji, ceny w większości miast zaczynają się od 4,99. Rzadko zdarza się, by cena za dostawę przekraczała 12 zł. Ponadto w Glovo cały czas dostępnych jest mnóstwo promocji na dowóz jedzenia. Zazwyczaj są to promocje darmowej dostawy lub specjalne rabaty.

Glovo – promocje

Przewożenie czegokolwiek jest już zazwyczaj bardziej kosztowne. Ceny kształtują się różnie, w zależności od wartości przedmiotu i odległości pomiędzy punktami. Trzeba tutaj liczyć się już zazwyczaj z kosztem co najmniej kilkunastu złotych.

Współpraca Biedronki i Glovo

Jeden z popularnych (jeśli nie najpopularniejszy) polskich supermarketów – Biedronka – o możliwości zamawiania produktów z ich sklepu z dowozem za pośrednictwem Glovo chwali się nawet na swojej stronie internetowej. Według zapewnień marki, ceny w aplikacji, jak i w sklepach stacjonarnych są równie niskie. Promocje dostępne są dla wszystkich. W ofercie znajdziecie ponad 2000 produktów gotowych do dostawy. 

Koszty dostawy są następujące:

Glovo – Biedronka

Nie występuje ograniczenie wagi ani kwoty zamówienia, a sklep dolicza do rachunku opłatę za reklamówki jednorazowe (0,49 zł/sztuka i 2,69 zł/sztuka w przypadku torby do mrożonek). Dostawę zakupów możecie zamówić „na teraz” lub zaplanować na kolejny dzień. Standardowy czas realizacji zamówienia to około 1 godzina.

Lista dostępnych lokalizacji została od ostatniej analizy znacznie rozszerzona. Jak na razie z dostawy zakupów z Biedronki mogą korzystać klienci w: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Olsztynie, Grudziądzu, Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Płocku, Lublinie, Białymstoku, Gliwicach, Chorzowie, Sosnowcu, Zielonej Górze, Rzeszowie, Bielsku-Białej, Tychach, Częstochowie, Bytomiu, Elblągu, Opolu, Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim, Rumi, Lesznie, Koszalinie, Tczewie, Pruszkowie, Redzie, Ząbkach, Jabłonnej, Legionowie, Tomaszowie Mazowieckim, Piekarach Śląskich, Wołominie, Inowrocławiu, Radomiu, Grodzisku Mazowieckim, Starachowicach, Mysłowicach, Skierniewicach, Gnieźnie, Jastrzębiu-Zdroju, Kaliszu, Kędzierzynie-Koźlu, Kołobrzegu, Lubinie, Nowym Targu, Raciborzu, Sieradzu, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu, Zakopanem, Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Jeleniej Górze, Legnicy, Ostrowie Wielkopolskim, Rybniku, Nowym Sączu, Nysie, Olkuszu i Słupsku w ramach obszaru dostaw Glovo..

Korzystając z zakupów przez aplikację nie możecie niestety użyć karty Moja Biedronka. 


Dostępne formy płatności to standardowe opcje online – przez aplikację – a także gotówka, bezpośrednio przy odbiorze. 

Podaj znajomym własny kod do Glovo i zarabiaj!

Skorzystaliście z kodu i zgarnęliście zniżkę? To jeszcze nie koniec. Teraz to Wy stoicie po stronie polecającego! Wystarczy, że wygenerujecie własny kod, który podacie znajomym, niekorzystającym z usług Glovo. Otrzymają oni zniżkę dla nowych klientów (3 x 10 zł = 30 zł). Na Wasze konto wpadnie z kolei 15 zł za każdą skutecznie poleconą osobę. Zniżkę wykorzystacie przy zamówieniach powyżej 35 zł. Na wykorzystanie kodu zniżkowego macie 30 dni.

Skąd wziąć własny kod

Wystarczy, że na stronie głównej aplikacji, w prawym górnym rogu, klikniecie ikonę prezentu. Zobaczycie wtedy zakładkę jak na grafice poniżej. Kod znajduje się w zaznaczonym miejscu i ma zazwyczaj postać ciągu cyfr i liczb (przykładowo – EGB8QWJ– to mój kod).

Kod do Glovo

Im sprawniej będziecie polecać znajomym i rodzinie usługę, tym częściej będziecie jadać za półdarmo. 🙂

Glovo a konkurencja

Aplikacje do zamawiania jedzenia z restauracji nie są niczym nowym. Prawdopodobnie każdy z Was zna i korzysta z aplikacji UberEats czy Wolt. Glovo wyróżnia się jednak na ich tle możliwością przetransportowania także innych przedmiotów, artykułów i zakupów spożywczych. To aplikacja przydatna w wielu kryzysowych sytuacjach.

Kod do konkurencyjnej aplikacji znajdziecie poniżej:

  • Wolt – 40 zł zniżki (4 x 10 zł) z kodem JAKDOROBICtutaj artykuł.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów