fbpx

Wielowalutowa Karta Otwarta na Świat od BNP Paribas, czyli przewalutowania bez prowizji, darmowe bankomaty oraz ubezpieczenie

W ostatnim czasie jeden ze studentów kierunku Finanse i Rachunkowość zapytał mnie jakie obecnie główne trendy dostrzegam w sferze rozliczeń płatniczych, niemal bez chwili zawahania odpowiedziałem, iż są to płatności zagraniczne dokonywane przez osoby fizyczne. Otóż o ile jeszcze kilka lat temu głównym punktem zapalnym w Polsce była kwestia akceptowalności kart płatniczych w sklepach oraz stawek interchange, tak obecnie konsumenci postawili wyższe wymagania, oczekując korzystnych rozwiązań podczas płatności w zagranicznych sklepach internetowych oraz podczas wakacyjnych wojaży. Odpowiedzią na tę sytuację był wysyp wielu fintechów zapewniających tanie i wygodne płatności dla osób indywidualnych. Rozwój konkurencji sprawił, iż również banki dostrzegły ten trend i postanowiły wprowadzać do swoich ofert karty wielowalutowe bez kosztów przewalutowania. Jednym z banków, który mocno postawił na tego typu rozwiązanie jest BNP Paribas, oferujący Kartę Otwartą na Świat. Jej główne zalety to płatności w prawie 160 walutach bez kosztów prowizyjnych, darmowe wypłaty gotówki za granicą z bankomatów grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance, a także bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”. Więcej na temat karty dowiecie się z dzisiejszej analizy, której partnerem jest bank BNP Paribas.

 

 

Jak działa karta wielowalutowa?

Przez długie lata klienci banków mieli dość spory dylemat, jakie rozwiązanie płatnicze wybrać podczas zagranicznych wypadów. Do dyspozycji była albo polska karta płatnicza (debetowa lub kredytowa) lub miks złożony z konta walutowego, karty walutowej oraz kantoru online. Największą bolączką pierwszej opcji były wysokie koszty związane z niekorzystnymi kursami obarczonymi wysokimi spreadami, kosztami prowizyjnymi oraz podwójnym przewalutowaniem w przypadku mniej popularnych par walutowych. Opcja numer dwa była natomiast dość skomplikowana ze względu na fakt posiadanie trzech instrumentów płatniczych. Ponadto konta i karty walutowe były dedykowanej tylko jednej walucie. W związku z tym, osoba podróżująca do różnych zakątków świata musiała posiadać całą paletę kont walutowych, co było dość niewygodne, a zarazem kosztowne.

 

Zbawieniem dla powyższej sytuacji okazało się wprowadzenie inteligentnych kart wielowalutowych. Ideą tego rozwiązania jest fakt, iż nie musicie posiadać kont walutowych, ani korzystać z kantorów walutowych. Ba, karty walutowej też nie musicie wyrabiać, bo wasza standardowa karta płatnicza wydana do konta osobistego prowadzonego w PLN spełnia jednocześnie rolę karty walutowej…wielowalutowej. Inteligentny mechanizm zaszyty w tym rozwiązaniu sprawia, iż przewalutowanie następuje w czasie rzeczywistym podczas dokonywania płatności. Środki pobierane są z konta w PLN i automatycznie przeliczane po kursie rynkowym na daną walutę. Karta sama rozpoznaje, której waluty należy użyć i w tej właśnie walucie dokonywane są płatności. W przypadku Karty Otwartej na Świat banku BNP Paribas stosowane są kursy rozliczeniowe zapewniane przez organizację Mastercard. Kursy te tylko nieznacznie odbiegają od średnich kursów NBP publikowanych w danej chwili, dlatego podczas przewalutowania nie ponosicie zbędnych kosztów. Kursy przeliczeniowe możecie śledzić w czasie rzeczywistym na stronie internetowej BNP Paribas w zakładce Kurs obciążeniowy. Sprawdzicie tam również kursy historyczne, stosowane podczas przeliczenia płatności, która miała miejsce w przeszłości.

 

 

 

 

Wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i za granicą

Jednym z głównych zadań należących do Karty Otwartej na Świat jest zapewnienie nam bezproblemowego dostępu do gotówki, bez względu na to gdzie się znajdujemy. W ten oto sposób, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce otrzymujecie bezwarunkowo za darmo. Dzięki temu nie będziecie musieli biegać od bankomatu do bankomatu, by nie ponosić zbędnych kosztów.

Co do zagranicznych bankomatów, bezprowizyjne wypłaty gotówki macie zapewnione w przypadku urządzeń należących do grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance. W związku z tym nie powinniście mieć problemu z dostępnością do darmowych bankomatów. Grupa BNP Paribas to międzynarodowa grupa bankowa działająca na 5 kontynentach, w 75 krajach, będąca jednocześnie europejskim liderem pod względem bankowości. Zapewnia ona sieć bankomatów Global Network, składającą się z 16 tysięcy urządzeń rozlokowanych w 17 krajach. Natomiast Global Alliance to 54 tysiące bankomatów zlokalizowanych w ponad 50 krajach. są to bankomaty stowarzyszone na podstawie umowy z największymi bankami: BNP Paribas, Barclays, Bank of America, Deutsche Bank, Westpac, czy też Scotiabank. Lokalizację poszczególnych bankomatów znajdziecie na dedykowanej stronie BNP Paribas.

 

Co ważne, wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów wykonane Kartą Otwartą na Świat podlegają przewalutowaniu na takiej samej zasadzie jak transakcje bezgotówkowe. Bank stosuje kursy rzeczywiste Mastercarda i nie dolicza do tego żadnej prowizji! Jedyna opłata jaka może się pojawić to tak zwane „surcharge”, czyli opłata narzucana przez właściciela bankomatu, jednak jest on w pełni niezależna od BNP Paribas. Jeśli bankomat będzie chciał naliczyć surcharge, stosowna informacja pojawi się na monitorze urządzenia.

 

Na koniec tego warto wątku warto wspomnieć, iż zagraniczne wypłaty poza Global Network i Global Alliance kosztują 5 zł bez względu na kwotę transakcji, zatem nie jest to jakiś wygórowany koszt.

 

Bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży”

Jako, że Karta Otwarta na Świat została przygotowana z myślą o podróżnikach, w pakiecie nie mogło zabraknąć ubezpieczenia związanego z zagranicznymi wypadami. BNP Paribas postawił na zabezpieczenie Was w sytuacji, gdy jesteście zmuszeni do rezygnacji z podróży. W ten oto sposób otrzymujecie możliwość zwrotu kosztów odwołania zarezerwowanej podróży, którą opłaciliście za pośrednictwem karty płatniczej lub przelewu z konta osobistego. Wiadomo, różne przypadki chodzą po ludziach. A, że jak śpiewała „wszystko się może zdarzyć” lepiej być zabezpieczonym od niepotrzebnych kosztów związanych z odwołaniem danej rezerwacji. Przykładowe przyczyny odwołania rezerwacji to nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, czy też atak terrorystyczny w miejscu docelowym podróży. Wszystkim z nas zdarza się czasem zachorować, a ataki terrorystyczne w miejscowościach turystycznych jak pokazała historia mogą się zdarzyć w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Maksymalna kwota ochrony to 40.000 zł na podróż jednej osoby. Zwrotem może być objętych do 4 osób podróżujących razem z osobą ubezpieczoną, będącą posiadaczem Karty Otwartej na Świat. Za ubezpieczenie „Rezygnacja z podróży” nie musicie dodatkowo płacić. Jego koszt jest niejako wkalkulowany w stałą opłatę z tytułu użytkowania karty.

 

Więcej na temat ubezpieczenia w:

  • Karcie Produktu Ubezpieczenia Podróży GoTravel,
  • Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Podróży GoTravel.

 

 

 

 

Bonus, czyli bezpłatna usługa Boingo Wi-Fi

Jesteście za granicą i obawiacie się, że wasz pakiet internetowy jest zbyt mały, by sprostać waszym oczekiwaniom co będzie się wiązać z wysokim rachunkiem po powrocie do kraju? I na to BNP Paribas znalazł rozwiązanie. Otóż do końca 2019 roku, posiadacze Karty Otwartej na Świat mogą bezpłatnie korzystać z usługi Boingo Wi-Fi. Jest to system złożony z ponad miliona hot-spotów zlokalizowanych na całym świecie, między innymi na lotniskach, w hotelach, kawiarniach, czy na stadionach. Mówiąc krótko w tych miejscach, gdzie pilnie musimy skorzystać z Internetu. Ba, system Boingo dostępny jest na pokładzie około tysiąca wybranych samolotów, dzięki czemu podróż nie będzie już nudna, lecz wypełnicie ją pracą lub rozrywką. Jako posiadacze Karty Otwartej na Świat możecie korzystać z usługi Boingo Wi-Fi na czterech różnych urządzeniach, między innymi na tablecie, smartfonie, czy laptopie.

 

Ile kosztuje Karta Otwarta na Świat i Konto Otwarte na Ciebie?

Opłata za Kartę Otwartą na Świat jest stała i niezależna od spełniania jakichkolwiek warunków. Miesięczny koszt karty to równe 10 zł. W ramach tej opłaty otrzymujecie darmowe bankomaty, ubezpieczenie podróżne, funkcję walutową, czy usługi Internetu za granicą. Czy warto ponosić zatem takową opłatę? Odpowiedź zostawiam już dla Was, ponieważ jest to indywidualna kwestia każdego klienta.

Wiem natomiast na pewno, iż wraz z kartą debetową otworzycie Konto Otwarte na Ciebie, którego warunki prowadzenia są naprawdę dobre, bo…w większości darmowe. Za 0 zł otrzymujecie:

  • prowadzenie konta – bezwarunkowo,
  • standardowe przelewy internetowe oraz przelewy mobilne,
  • wpłaty we wpłatomatach własnych,
  • pierwszą wpłatę w miesiącu w oddziałach banku (kolejna 5 zł lub 10 zł).

 

Oprócz tego bank umożliwi Wam wykonywanie przelewów natychmiastowych. Koszt takiego przelewu to 5 zł. Jeśli chodzi o mobilność, BNP Paribas pod tym względem jest naprawdę mocny. Poza możliwością korzystania z nowoczesnej aplikacji mobilnej GOmobile, możecie wykonywać płatności za pośrednictwem BLIKA, Google Pay oraz Apple Pay.

 

Spodobała Ci się ta propozycja? W takim razie…

Złóż wniosek o konto wraz z kartą Otwartą na Świat

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów