fbpx

Curve – jak krok po kroku założyć konto i wyrobić kartę z 10 funtów (ponad 50 zł) premii + recenzja planów Blue, Black i Metal

Karta i platforma Curve to fintech inny niż wszystkie. Usługa nie oferuje konta ani typowego portfela. Pozwala za to trzymać w jednym miejscu inne karty płatnicze – wirtualne i fizyczne. Po co to wszystko? Odpowiedź jest prosta: dla lepszej kontroli i…zarabiania. Podpinając do aplikacji Curve wszystkie używane przez siebie karty możecie monitorować przepływ pieniędzy, opłacane subskrypcje i analizować koszty własnego życia. Karta Curve pozwala też mieć przy sobie zaledwie jeden plastik, zamiast portfela wypchanego różnymi debetówkami i kartami kredytowymi. Do Curve podłączycie również karty lojalnościowe. Usługa oferuje też oszczędności w postaci 1% zwrotu za wszystkie zakupy. Więcej na temat platformy przeczytacie w pierwotnym artykule. Dowiecie się z niego również jak odebrać 10 funtów premii (ponad 50 zł) w promocji dedykowanej czytelnikom bloga JakDorobic.pl. Dziś natomiast skupimy się na procesie zakładania konta (krok po kroku) i uzyskiwania premii. Krótko omówimy też dostępne w Curve plany taryfowe – Blue, Black oraz Metal.

Karta Curve bez weryfikacji

Już na wstępie mam dla Was bardzo dobrą wiadomość, dzięki której dla wielu osób Curve będzie miało sporą przewagę nad innymi fintechami. Otóż Curve nie zbiera waszych danych oraz nie wymaga przesyłania skanów dokumentów, czy też robienia sobie selfie. Weryfikacja tożsamości może co prawda mieć miejsce, ale odbywa się to wyrywkowo i zdarza się naprawdę rzadko.

Jak zamówić kartę Curve?

Aby wziąć udział w promocji pobierzcie aplikację Curve wpisując swój numer telefonu na dedykowanej strony promocji. Stosowny link do pobrania aplikacji otrzymacie SMS-em. Wspomniana sytuacja dotyczy przeglądarki na komputerze. W przypadku, gdy link otworzycie w smartfonie, zostaniecie od razu przeniesieni do sklepu z aplikacjami, a polecenie też zostanie odnotowane.

Natomiast w przypadku bezpośredniego pobrania aplikacji z Google Play lub App Store – niestety nie otrzymacie premii (należy użyć dedykowanego linku). Podczas składania wniosku nie trzeba wpisywać jakiegokolwiek kodu polecenia.

Curve – strona potwierdzająca otrzymanie bonusu

Jako, że na rynku funkcjonowała wcześniej gra mobilna o nazwie Curve, aplikacja w store'ach nazywa się „Curve | Rewarding way to pay”. Pomimo, że aplikacja jest po angielsku, cała procedura jest bardzo prosta.

Aplikacja Curve w sklepie Google Play

Po instalacji aplikacji, przejdźcie do tworzenia nowego konta. W pierwszej kolejności konieczne będzie podanie numeru telefonu oraz przepisanie kodu SMS, który przyjdzie do Was już po chwili. Ustalcie czterocyfrowe hasło do konta, a następnie wypełnijcie prosty formularz. Potrzebne dane to: imię, nazwisko i data urodzenia. Konieczne będzie również podanie adresu e-mail, na który od razu zostanie wysłany link aktywacyjny. Kliknijcie odnośnik w celu weryfikacji, a następnie powróćcie do aplikacji.

Rejestracja w Curve – tylko podstawowe dane

Potrzebne będą również podstawowe dane adresowe: nazwa budynku (jeśli to na przykład apartamentowiec lub biurowiec – jeśli nie, wpiszcie ulicę i numer budynku), ulica, numer, miasto i kod pocztowy.

Curve potrzebuje też danych adresowych

Zaznaczcie również typ swojego zatrudnienia. Większość z Was wybierze prawdopodobnie Employee (pracownik) lub Freelancer/Self-employed (samozatrudniony).

Curve – zaznacz rodzaj zatrudnienia

W kolejnym kroku dodajcie co najmniej jedną kartę płatniczą VISA lub Mastercard. Kliknijcie Create your wallet i wpiszcie niezbędne dane karty lub zeskanujcie ją, klikając ikonę aparatu. Utworzoną w ten sposób wirtualną kartę możecie od razu podpiąć w aplikacji Google Pay, klikając dedykowany przycisk na ekranie.

Tworzenie portfela Curve
Karta Curve – dodawanie w Google Pay

Wasze konto powinno być już gotowe, co potwierdzi sympatyczna grafika, pojawiająca się na ekranie!

Konto i karta Curve czekają 🙂

Odbiór 10 funtów premii

Warunkiem uzyskania bonusu dla czytelników bloga jest wykonanie dowolnej płatności kartą. Nic prostszego. Wystarczy, że pójdziecie do dowolnego sklepu i zapłacicie za zakupy za pomocą telefonu, z kartą Curve podpiętą do Google Pay/Apple Pay (zrobiliście to w poprzednim kroku). Pamiętajcie, by wcześniej wejść w aplikację płatniczą i sprawdzić, czy karta Curve jest ustawiona jako domyślna.

Płatność kartą Curve przez Google Pay
Potwierdzenie płatności z Google Pay i aplikacji Curve

Drugą częścią premii jest możliwość uzyskania zwrotu za zakupy o wartości 1% aż do kwoty 20 funtów. W ramach promocji dla nowych użytkowników tego rodzaju oferta dostępna jest nawet w darmowym planie Blue (o taryfach Curve w dalszej części artykułu) przez 30 dni. Każde skuteczne polecenie konta zagwarantuje Wam kolejny miesiąc dostępu do 1% cashbacku.Premia na start zostanie wypłacona w formie punktów, a mianowicie każde 10 funtów zostanie wydane w postaci 1000 punktów doładowujących konto Curve Cash. Mianowicie, karta Curve oprócz funkcji pośredniczącej w obciążaniu kart bankowych posiada również swoje subkonto prepaid, na które wpływają środki z tytułu premii na start oraz moneyback. Środki te będziecie mogli wydatkować podczas tradycyjnych zakupów lub zakupów online. Innym sposobem wypłaty środków może być na przykład zasilenie kartą konta w innym fintechu. Pamiętajcie, aby przed dokonaniem transakcji ustawić Curve Cash jako domyślną opcję płatniczą. W chwili wykonania transakcji środki znajdujące się na Curve Cash nie mogą być niższe od wartości zakupów. W przeciwnym razie płatność zostanie odrzucona.

Premia pojawiła się w Curve Cash – zgodnie z planem

Karta Curve – Blue, Black czy Metal?

Na chwilę obecną w Curve znajdziecie trzy plany i dedykowane im karty: darmowy plan Blue, plan Black (9,99€ miesięcznie) oraz karty Metal, występujące w trzech kolorach – niebieskim, różowym i czerwonym (14,99€ miesięcznie).

Czym różnią się wymienione plany?

Darmowa karta Blue, oprócz wirtualnego środka płatniczego zapewnia również plastikową kartę z darmowymi wypłatami z bankomatów do kwoty 200 euro miesięcznie. Możecie również liczyć na przewalutowania po kursach międzybankowych do kwoty 500 euro miesięcznie. Zakupy w obych walutach ponad tę kwotę zostaną obciążone opłatą 2% wartości transakcji (w weekendy doliczona zostanie również dodatkowa marża wartości około 0,5-1,5%).

Karta Black podnosi limit dla wypłat z bankomatów do 400 euro i znosi całkowicie limit dla przewalutowań (obowiązują opłaty weekendowe). Karta Black zapewnia również ubezpieczenie podróżne (polisa AXA), szybki dostęp do pomocy działu obsługi klienta i 1% stałego moneybacku (bez limitu czasowego) za zakupy u trzech wybranych partnerów.

Plan Metal wprowadza już całkowicie nową kartę, wykonaną w całości ze stali. Co tu dużo mówić – taki środek płatniczy w portfelu jest dosłownie nie do zdarcia, a do tego prezentuje się naprawdę okazale. Przyjemny gadżet, który po prostu cieszy. Chyba wszyscy to lubimy, prawda? 🙂

To jednak nie koniec udogodnień. W przypadku najdroższego planu zyskacie 1% moneyback nie u 3, a u 6 partnerów Curve – ponownie bez limitu czasowego. Do tego nielimitowane przewalutowania po kursach międzybankowych (obowiązują opłaty weekendowe) i 600 euro limitu dla darmowych wypłat z bankomatów. Oprócz ubezpieczenia podróżnego zyskacie również ubezpieczenie telefonu, chroniące przed przypadkowym zniszczeniem, kradzieżą lub zagubieniem. Polisę dostarcza AXA.

Więcej na temat planów Curve przeczytacie w zakładce Manage Your Curve. którą znajdziecie w swoim profilu.

Natomiast więcej informacji na temat kart dostępnych w Curve znajdziecie w tym miejscu.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów