fbpx

Jak działa Kantor Walutowy Alior Banku oraz jak zdobyć 50 zł premii w ramach programu poleceń

Ten artykuł jest już nieaktualny. Sprawdź jednak nową edycję promocji z premią dla obu stron programu poleceń. Akcja potrwa do 30 listopada 2020 roku!

Kantor Walutowy Alior Banku od lat jest jedną z najpopularniejszych tego typu instytucji na rynku w Polsce. Z jednej strony zapewnia on bardzo dużo korzyści, jak darmowe prowadzenie konta i karty walutowej, darmowe przelewy walutowe, obsługę gotówkową w oddziałach, korzystne kursy wymiany walut, czy też współpracę z Google Pay oraz Apple Pay. Z drugiej strony zapewnia on bezpieczeństwo, ponieważ będąc częścią Alior Banku, środki do 100.000 euro gwarantowane są w pełni przez BFG. Jeśli jesteście zadowoleni z usług bankowego kantoru, możecie zdobyć 50 zł premii za jego polecenie. Pomimo, że dla osoby poleconej nie ma żadnej premii pieniężnej, Kantor Walutowy Alior Banku ma wiele innych zalet, które zachęcają do skorzystania z jego usług. Część z nich już wymieniłem, zaś pozostałe znajdziecie w dzisiejszym tekście. Warto pamiętać, iż konto w kantorze Alior Banku może być skutecznym narzędziem do korzystania z innych promocji opisywanych na blogu, między innymi TransferGo, N26, Curve, czy Monese. Ba, w najbliższym czasie zaprezentuję kolejne pomysły na dodatkowe dochody, wykorzystujące kwestię transakcji walutowych online. Co ważne, konto w Kantorze Walutowym Alior Banku otworzycie i zamkniecie bez ruszania się sprzed komputera.

Uczestnictwo w promocji

Definicja osoby polecającej jest bardzo prosta. Mogą to być po prostu obecni właściciele konta klienta w Kantorze Alior Banku. Poleconym może zostać natomiast osoba, która nigdy wcześniej nie podpisała z Alior Bankiem umowy o Kantor Walutowy. Poleconymi mogą być również dotychczasowi posiadacze konta osobistego w Alior Banku. W ich przypadku procedura rejestracyjna będzie znacznie uproszczona. Jednak w celu uzyskania premii przez polecającego, umowa o dotychczasowy produkt w Alior Banku nie może być zawarta na więcej niż 7 dni, licząc od zawarcia umowy o Kantor Walutowy. Oznacza to, iż promocja skierowana jest raczej do nowych klientów oraz do „bardzo świeżych” klientów, których umowa z Alior Bankiem wiąże krócej niż 7 dni.

Aby polecić komuś konto w kantorze walutowym należy wygenerować kod polecenia. Znajdziecie go po zalogowaniu w zakładce Benefity. Aby wziąć udział w promocji, należy zawnioskować o konto walutowe na dedykowanej stronie promocji. Kod rekomendacyjny wpiszecie na drugiej stronie wniosku. Poniżej screen ukazujący w którym miejscu należy wpisać kod.

Do wyboru macie konta w 13 różnych walutach obcych oraz w PLN. Możecie wybrać jeden lub więcej rachunków. Karty walutowe dostępne są w trzech podstawowych walutach: Euro, Dolar (USD) oraz Funt brytyjski (GBP). Podczas składania wniosku możecie użyć mojego kodu promocyjnego: M4JNMR46JZGG.

Promocja ma charakter stały i trwa do odwołania. Rejestracja w Kantorze Walutowym Alior Banku może odbyć się w pełni online, ponieważ umowę możecie zawrzeć za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego. Inną opcją jest dostarczenie umowy kurierem. Na zawarcie umowy macie 30 dni od wysłania wniosku internetowego.

Zasady promocji – 50 zł premii za polecenie

Głównym warunkiem wypłaty premii jest dokonanie transakcji wymiany walut o łącznej równowartości nie mniejszej niż 2000 zł w ciągu 6 miesięcy od daty zawarcia umowy. Dla transakcji wymiany, w których PLN nie jest walutą kupowaną ani sprzedawaną, kwota transakcji jest przeliczana na PLN po kursie średnim podanym w tabeli kursów średnich walut obcych opublikowanej przez NBP w dniu zawarcia transakcji.

Premie będą wypłacane do 25-go dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Kwota premii jest kwotą netto, ponieważ wszelkie kwestie podatkowe załatwia za Was organizator.

Szczegóły w regulaminie programu rekomendacyjnego Kantoru Walutowego.

Złóż wniosek o Kantor Walutowy Alior Banku

Konto walutowe w Kantorze Walutowym Alior Banku – szczegóły

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie każdego konta walutowego,
 • 0 zł za wydanie karty walutowej do kont EUR, USD, GBP (musicie jednak w ciągu 6 miesięcy od jej wydania wykonać co najmniej jedną transakcję na dowolną kwotę, w przeciwnym wypadku pobrana będzie opłata 15 zł z tytułu wydania karty),
 • 0 zł za użytkowanie karty walutowej, bez żadnych warunków,
 • 0 zł za przelew europejski SEPA oraz przelewy w pozostałych walutach w systemie SHA (w ramach tak zwanego licznika, czyli ilości środków wymienionych przez klienta w Kantorze Walutowym, liczonych w każdej z walut oddzielnie, środki w walucie obcej wpłacone na przykład w kasie banku nie zwiększają wartości licznika),
 • nie trzeba posiadać konta osobistego w banku, środki w PLN można wpłacać i przelewać na konto w innym banku,
 • darmowy odbiór gotówki w PLN, USD, Euro, GBP w wybranych oddziałach banku,
 • 0 zł za pierwszą w miesiącu wypłatę waluty obcej w bankomacie zagranicznym, każda kolejna wypłata to koszt 9 zł,
 • spready poniżej 1 % = korzystne kursy,
 • gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego,
 • wersja mobilna serwisu,
 • współpraca kart walutowych z Apple Pay i Google Pay,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Karta walutowa kantoru Alior Banku

Karta denominowana w walucie obcej pozwala płacić za granicą oraz wypłacać gotówkę z zagranicznych bankomatów bez potrzeby przewalutowania, co jest dość dużą oszczędnością. O ile konta walutowe możecie otworzyć w wielu walutach, o tyle karty walutowe wydawane są w trzech podstawowych walutach: Euro, Dolar (USD) oraz Funt brytyjski (GBP). Dlatego pamiętajcie, jeżeli wybieracie się do krajów strefy Euro – zabierzcie ze sobą kartę walutową denominowaną w Euro, w USA – w dolarze, w UK – w GBP.

W przypadku wyjazdu do kraju, gdzie obowiązuje inna waluta, na przykład Węgry – forint, Chorwacja – kuna, Czechy – korona czeska warto zabrać ze sobą kartę walutową w Dolarze. Płacąc taką kartą w kraju “waluty trzeciej” nastąpi wówczas tylko jedno przewalutowanie. Posiadacze karty denominowanej w USD nie zapłacą ani grosza za przewalutowanie transakcji, w dodatku środki przeliczane są według korzystnego kursu Mastercarda. Pamiętajcie jednak, że takie zjawisko ma miejsce jedynie w przypadku karty denominowanej w USD. Jeżeli przez pomyłkę użyjecie karty w Euro, nastąpi podwójne przewalutowanie z waluty lokalnej na dolary, a następnie z dolarów na Euro, co będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Więcej na ten temat w regulaminie kart płatniczych Kantoru Walutowego Alior Banku.

Jeszcze ważniejsza kwestia, na którą musicie zwrócić uwagę (w przypadku korzystania z zagranicznych bankomatów) to zapytanie bankomatu o przewalutowanie na PLN. Pomimo, iż posługujecie się kartą dolarową, bankomat “wyczuje”, że karta należy do polskiego banku i zapyta się o przewalutowanie na PLN w trybie DCC. Gdy zamiast NOnaciśniecie YES, nastąpi przewalutowanie z waluty lokalnej na USD, a następnie z USD na PLN (po kursie banku).

Transakcje w ramach Kantoru Alior Banku

Po zalogowaniu się do kantoru, na dole odnajdziecie posiadane w jego ramach rachunki walutowe. Domyślnie są to rachunek w PLN, EUR, USD oraz CHF. Do dyspozycji macie również dodatkowe rachunki walutowe. Ich otwarcie wystarczy zatwierdzić kodem SMS. Po kliknięciu w dane konto ukażą się Wam jego szczegóły, w tym przede wszystkim numer rachunku. To właśnie na te numery możecie przesyłać środki do wymiany. Przy poszczególnych rachunkach odnajdziecie aktualny kurs kupna/sprzedaży danej waluty. Wystarczy wybrać jedną z opcji, następnie wpisać kwotę transakcji, potwierdzić… i waluta obca jest już na waszym rachunku. Spread zazwyczaj wynosi poniżej 1%.

Aby dokonać przelewu, wystarczy kliknąć przelew oraz wypełnić odpowiednie dane, tak jak podczas robienia standardowego przelewu poprzez konto osobiste. Co do opłat za przelew, są one jedną z głównych zalet Kantoru Alior Banku. Przelew krajowy, jak i przelewy w walucie obcej są w większości przypadków bezpłatne w ramach licznika.

przelewy kantor alior

Jeśli zamiast przelewu wolicie gotówkę, w oddziale lub placówce partnerskiej Alior Banku możecie odebrać wymienione w Kantorze Walutowym środki lub zasilić swój rachunek (obsługiwane waluty to PLN, GBP, EUR i USD). Wypłaty niskokwotowe są realizowane ”od ręki”, w przypadku większych kwot konieczne jest wcześniejsze awizowanie odbioru gotówki.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów