fbpx

Jak tanio latać, czyli świetne propozycje dla posiadaczy kart Citibanku oraz Raiffeisen Polbank

79b61ba0a6a37ab3e1Dzisiejszy wpis powstał z myślą o osobach, które korzystają z usług linii lotniczych. Główną przesłanką stworzenia tego artykułu jest optymalizacja kosztów podróży.Taką możliwość daje posiadanie karty płatniczej dedykowanej dla osób podróżujących liniami lotniczymi. Najciekawiej prezentują się propozycje Citibanku (premia 450 zł na zakup biletów) oraz Raiffeisen Polbank (benefity dla użytkowników Wizz Air).

O sposobach na tanie latanie napisano już w Internecie chyba wszystko. Porady typu: kupuj z dużym wyprzedzeniem, kupuj poza sezonem, kupuj bilety z przesiadkami, kupuj bilety do portów oddalonych od metropolii, lataj w środku tygodnia – znają chyba wszyscy, którzy próbują zaoszczędzić na przelotach. Nieobce są im również porównywarki cen takie jak skycscanner.pl lub loter.pl. W dzisiejszym artykule jednak nie będę pochylał się nad tym tematem. Skupię się na dwóch (a jak się okaże trzech) formach płatności, które pozwolą taniej a niekiedy wręcz za darmo wybrać się w wymarzoną podróż.

  Pierwsza z propozycji dotyczy karty kredytowej Citibank PremierMiles. Każda osoba, która wyrobi sobie tego typu kartę może otrzymać voucher o wartości 450 zł na zakupy w serwisie eSky.pl. Voucher możecie przeznaczyć na dowolne loty i/lub rezerwacje hoteli poprzez ten serwis. eSky.pl to serwis typu internetowe centrum podróży. Możecie na nim wykupić wczasy, zarezerwować hotel, ale też potraktować go jako tradycyjnego pośrednika w zakupie biletów lotniczych.

Kto może skorzystać z promocji

Uczestnikiem akcji może być osoba, która od 1 stycznia 2013 roku nie posiadała żadnej głównej Karty Kredytowej Citibank. Jeżeli nie posiadaliście nigdy karty kredytowej w Citibanku lub posiadaliście ale zrezygnowaliście z niej przed 1.01.2013 – możecie skorzystać z promocji.

Co więcej, musicie spełniać pewne kryteria. Karta kredytowa to jak sama nazwa wskazuje jedna z form kredytu. Jednak warunki jej otrzymania nie są zbyt wyśrubowane. Wystarczy tak naprawdę zarabiać minimalną krajową, by móc wnioskować o kartę. Może to być również umowa cywilna (zlecenie/o dzieło). Dokumenty respektowane przez bank zawarte są w regulaminie, dostępnym na końcu wpisu. Warunki minimum:

 • Dla pracujących na etacie minimalny wiek to 21 lat, zaś dochód netto jedynie 1200 zł miesięcznie. Okres zatrudnienia w obecnej firmie przynajmniej 3 miesiące;
 • Dla osób prowadzących działalność gospodarczą – wiek minimum
  25 lat, działalność gospodarcza prowadzona od co najmniej 2 lat.

Jak zdobyć voucher 450 zł na eSky.pl

Pierw należy złożyć wniosek o kartę kredytową – Karta kredytowa Citibank PremierMiles

Następnie tradycyjnie skontaktuje się z wami konsultant, by potwierdzić wprowadzone dane oraz przedstawić dalsze instrukcje niezbędne w celu uzyskania karty. Chodzi tu głównie o umówienie kuriera oraz informację, jakie konkretnie dokumenty należy mu przekazać. Jeżeli wasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, karta będzie do was przesłana drogą pocztową.

Kolejny krok to aktywacja karty. Teraz rzecz kluczowa. W ciągu 30 dni kalendarzowych od podpisania przez bank umowy musicie dokonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 2000 zł. Mogą to być transakcje w punktach stacjonarnych (sklepy, restauracje), czy w Internecie (allegro, sklepy internetowe).

W tym samym okresie należy zalogować się minimum 1 raz w serwisie bankowości internetowej Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej CitiMobile /CitiHandlowy for iPad. Ponadto w dniu wypłaty premii musicie nadal być posiadaczami karty. W przypadku jej wcześniejszej likwidacji, bank ma prawo odmówić przyznania bonusu.

Jeżeli spełnicie wyżej wymienione warunki, bank poinformuje was mailowo o przyznaniu nagrody. Nastąpi to w pierwszym tygodniu miesiąca, następującym po miesiącu, w którym spełniono warunki. Bank przyzna voucher (elektroniczny) o wartości 450 zł poprzez wysłanie wiadomości e-mail z kodem vouchera nie później niż w przeciągu 30 dni kalendarzowych od daty wysłania wiadomości e-mail informującej o wygranej.

Ważne:

 • Rezerwacja biletu lotniczego i/lub hotelu przy użyciu vouchera musi być zrealizowana w ramach jednej podróży.
 • Voucher jest ważny do 30.12.2015 r., podróż może odbyć się w dowolnym terminie.
 • Jeśli wartość wybranych produktów przekracza wartość vouchera, stosowna dopłata może zostać uiszczona przelewem lub za pomocą karty kredytowej.

Pozostałe ważne informacje znajdziecie w Regulaminie Promocji.

Ile kosztuje karta kredytowa Citibank PremierMiles

Miesięczna opłata za kartę to 18 zł i niestety nie da się jej uniknąć. Dodatkowa opłata to
6 zł za korzystanie z serwisu CitiPhone. Jednak możecie jej uniknąć. Wystarczy wysłać krótką wiadomość do banku (poprzez Citi Online), iż rezygnujecie z usługi CitiPhone.

Jeżeli więc chcecie wyrobić kartę jedynie dla zdobycia vouchera, możecie zrezygnować z posiadania karty zaraz po otrzymaniu nagrody. Wybór należy do Was. Być może otrzymacie propozycję zdjęcia opłaty za kartę. To zaś zależy od dobrej woli banku, który chcąc utrzymać klienta dokona takiej decyzji. Więcej na temat opłat w TOiP.

 

  Drugą z propozycji, którą pragnę Wam dzisiaj przestawić jest karta kredytowa/debetowa Wizz Air od Raiffeisen Polbank. Już wiecie dlaczego wcześniej napisałem Skupię się na dwóch (a jak się okaże trzech) formach płatności. Jakie korzyści daje posiadanie karty kredytowej a jakie debetowej dowiecie się poniżej.

Karta kredytowa Wizz Air Mastercard:

1) Jako posiadacze karty otrzymujecie bezpłatne członkostwo w klubie WIZZ Discount Club (na 12 miesięcy), którego wartość to 139 zł. WIZZ Discount Club oferuje szeroki wybór zniżek na podróż i powiązane usługi. Oprócz gwarantowanej minimalnej zniżki w wysokości 45 PLN na bilety (zniżki dotyczą biletów w cenie od 99 zł) członkowie klubu mogą skorzystać z dodatkowej zniżki w wysokości 23 PLN na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego i bagażu rejestrowanego zakupionego online.

2) Premię w postaci 1 punktu za każde wydane 5 PLN kartą kredytową Wizz Air MasterCard i 2 punkty za każde wydane 5 PLN kartą kredytową Wizz Air MasterCard na stronie WizzAir.com. Każde 100 punktów zebranych na karcie Wizz Air Mastercard to 10 zł przeniesione na twoje konto WIZZ. Możesz je przeznaczyć na:

 • kupno tańszych biletów,
 • zapłatę za bagaż,
 • dodatkowe usługi oferowane przez Wizz Air

3) 500 punktów za pierwsze zakupy dokonane kartą Wizz Air MasterCard w ciągu 6 miesięcy od momentu wydania karty Wizz Air MasterCard. Inaczej mówiąc otrzymujecie 50 zł na zakup biletu lotniczego za wykonanie tylko jednej transakcji nową kartą kredytową.

Ważność punktów to 12 miesięcy.

Minimalny dochód, przy którym można wnioskować o kartę kredytową to 1200 zł.

 

Ile kosztuje karta kredytowa Wizz Air Mastercard

 • Oprocentowanie 10% (okres bezodsetkowy 56 dni)
 • Opłata roczna za prowadzenie karty (w pierwszym roku) to 79 zł, nie jest pobierana pod warunkiem dokonania średnio miesięcznie transakcji na kwotę 1000 zł w ciągu 3 pierwszych miesięcy od zawarcia umowy.
 • W kolejnych latach opłata roczna to również 79 zł, nie jest pobierana pod warunkiem dokonania średnio miesięcznie transakcji na kwotę 1 000 PLN w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 • Opłata miesięczna za administrowanie kartami to 4,5 zł, nie jest pobierana pod warunkiem dokonania minimum 4 transakcji miesięcznie.

Jak widzicie opłat można uniknąć w łatwy sposób. W końcu kartę wyrabia się, żeby z niej korzystać (i przy okazji zbierać punkty). Więcej w Tabeli Opłat i Prowizji.

Jeżeli zainteresowała Was ta propozycja, możecie złożyć wniosek pod linkiem
Wizz Air Mastercard

Jeśli zaś nie chcecie karty kredytowej lub nie spełniacie wymogów do jej otrzymania, możecie skorzystać z karty debetowej Wizz Air Mastercard. W jej ramach otrzymujecie darmowe członkostwo w WIZZ Discount Club typu Standard na okres 12 miesięcy od dnia aktywacji karty. Jak wcześniej wspomniałem, wartość członkostwa to 139 zł. W przypadku karty debetowej nie zbieracie jednak punktów za płatności kartą. Jednak perspektywa zniżek wynikających z uczestnictwa w klubie jest kusząca. Oprócz gwarantowanej minimalnej zniżki w wysokości 45 PLN na bilety (zniżki dotyczą biletów w cenie od 99 zł) członkowie klubu mogą skorzystać z dodatkowej zniżki w wysokości 23 PLN na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego i bagażu rejestrowanego zakupionego online.

Ile kosztuje karta debetowa Wizz Air Mastercard

 • 0 zł, gdy suma zaksięgowanych transakcji bezgotówkowych kartą debetową wynosi co najmniej 450 zł miesięcznie
 • 8 zł, gdy suma zaksięgowanych transakcji bezgotówkowych kartą debetową wynosi mniej niż 450 zł miesięcznie

Wypłaty z bankomatów Raiffeisen Polbank oraz Euronet są bezpłatne. Więcej w TOiP.

Kartę debetową można zamówić do dowolnego konta w Raiffesien Polbank. Obecnie najkorzystniejszą propozycją jest Wymarzone Konto. W zamian za jego otwarcie otrzymujecie 55 zł. Jeżeli zaś skorzystacie z 3-miesięcznej lokaty oprocentowanej na dobre 4%, bonus rośnie do 65 zł. Więcej na ten temat Lokata na 4% + bonus 65 zł w promocji Comperia Bonus – Raiffeisen Polbank

Jeżeli zainteresowała Was propozycja karty debetowej, możecie ją zamówić pod linkiem
Wizz Air Mastercard

Regulamin PROGRAMU LOJALNOŚCIOWEGO WIZZ AIR

Nowy obraz

Podsumowując, należy stwierdzić, iż zamieszczone dzisiaj propozycję można zaliczyć do cyklu „zarabianie na długu”. Karta kredytowa to jedna z form zaciągania zobowiązań. Jednak mądre korzystanie z karty (niewpadanie w okres odsetkowy, wyrabianie limitów zwalniających z opłat) może sprawić, iż uda się Wam uzyskać dodatkowy dochód. Więcej na ten temat pisałem w publikacji 200 zł premii za wyrobienie karty kredytowej Citibanku, czyli jak zarabiać na długu. Zachęcam Was do zapoznania się z tym artykułem, szczególnie gdy zamiast korzystać z bonusów przeznaczonych dla podróżników, wolicie standardową premię wynoszącą 200 zł.

 

 

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów