fbpx

Jak dorobić oglądając show? Zasiądź na publiczności.

Kolejną propozycją jak w łatwy sposób dorobić na studiach, do pensji czy ogólnie rzecz biorąc w wolnym czasie, jest uczestnictwo w nagraniach programach typu Show. Pobyt na publiczności naszego ulubionego programu (np. Mam talent) oprócz samego pozytywnego wrażenia „bycia po drugiej stronie szklanego ekranu” może pozwolić nam podreperować osobisty budżet.

 

Kwoty wypłacane za zasiadanie na publiczności podczas nagrania standardowo zależą od czasu jaki poświęcamy za udział w wydarzeniu. Może to być 25, 30 a nawet 50 zł za jeden dzień nagraniowy. Czas każdego nagrania to od 6 do nawet 10 godzin, choć nie jest to normą. Wszystko zależy od tego czy nagrywany jest początek wydarzenia, kontynuacja czy też tylko zgrywane jest „coś co nie wyszło” lub urywki na potrzeby prezenterów. Charakterystyczny jest fakt, iż płatności nie odbywają się od ręki, lecz po pewnym czasie np. za 2 lub 3 tygodnie.

Jeśli chodzi o lokalizację nagrań to odbywają się one w dużych studiach, zaadaptowanych w przestronnych halach fabrycznych jak np Hala Mera w Warszawie czy hale po zakładach w Ursusie.

 

W kwestiach organizacyjnych, pamiętajmy żeby zabrać ze sobą coś do jedzenia i picia, gdyż organizatorzy tego nie zapewniają, a z racji znacznej długości nagrań musimy zapewnić sobie odpowiednią dawkę energii, by wytrzymać do końca nagrania. Ubiór określony jest zazwyczaj w ogłoszeniu o nagraniu. Nie mogą to być bluzy czy dresy. Należy ubrać się schludnie i klasycznie. Pamiętajmy, aby nasz strój nie posiadał żadnych napisów (np. nazwa producenta), gdyż może to być potraktowane jako „lokowanie produktu”. Najbezpieczniej jest ubrać się w koszulę czy sweterek o jednolitej barwie. Godziny rozpoczęcia nagrania każdorazowo podawane są w ogłoszeniach przed zapisami, podobnie jak lokalizacja. Punktualność to podstawa.

Informacje o aktualnie prowadzonych naborach można znaleźć na stronach z darmowymi ogłoszeniami. Obecnie popularny jest również kontakt z zainteresowanymi poprzez facebooka. Dzięki polubieniu strony agencji zajmującej się organizacją publiczności, udostępniamy jej swoje podstawowe dane wraz ze zdjęciem, dzięki czemu możemy być zapraszani na nagranie. W standardowym zgłoszeniu podaje się wiek oraz wysyła zdjęcie (wszystko zgłasza się poprzez sms). Z praktyki mogę dodać, iż mile widziane są „nowe twarze”.

Poza wynagrodzeniem można również liczyć na inne atrakcje jak na przykład koszulki, płyty lub inne gadżety. Ponadto na nagraniach, można śpiewając lub udzielając się wygrać dodatkowe nagrody. Niekiedy możemy liczyć na wspólne zdjęcie z ulubionym celebrytą.

Jeśli chodzi o formalności to ważna jest szybkość zapisu, gdyż zainteresowanie jest ogromne. Musimy również pamiętać o wypełnieniu wszelkich dokumentów (formularzy), by otrzymać swoje wynagrodzenie. Jeżeli już zagłębiamy się w  kwestiach finansowych, należy wspomnieć, iż wszystko odbywa się legalnie, za sprawy związane z podatkami odpowiada organizator.

Podsumowując, należy wspomnieć o stałej współpracy z organizatorami odpowiedniej publiki. Otóż polega ona na tym ,iż jeśli kandydat okaże się rzetelny, będzie regularnie zapraszany na nagrania po zapisie. Nagrania publiczności są przeglądane i analizowane, więc jeżeli dana osoba się sprawdzi, będzie zapamiętana i wybierana częściej niż pozostali.
.
Dla wytrwałych, którzy dobrnęli do końca wpisu, garść praktyki:
PublicoTV , największa agencja organizująca publikę w takich programach jak „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Must be the Music”, „The Voice of Poland” czy „Mam talent”.
.
Za wszystkie informacje dziękujemy Małgosi, która w praktyce przetestowała ten sposób na dorabianie do pensji. Ponadto Małgosia jest znaną warszawską energoterapeutką, więc jeśli potrzebujesz przypływu pozytywnej energii, możesz się z nią skontaktować na maila: [email protected]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów