Ostatnie chwile promocji Inteligo, czyli 100 zł premii za założenie i polecenie konta oraz 30 dni bezpłatnego dostępu do HBO GO w prezencie

Wraz z końcem roku dobiegnie również końca świetna promocja od Inteligo. Na start bieżącej promocji czekaliśmy dość długo, dlatego szkoda byłoby przegapić taką okazję. Kto wie, może na start kolejnej edycji programu poleceń ponownie będziemy musieli poczekać następne kilka miesięcy? Lepiej nie ryzykować, zważywszy, iż do zdobycia jest bardzo łatwe 100 zł premii na start. Musicie się jednak pospieszyć, ponieważ do 31 grudnia należy podpisać umowę o konto (choć są od tego pewne odstępstwa). Same warunki promocji spełnicie już na spokojnie w późniejszym terminie. W dzisiejszym wpisie dodatkowo zwrócę uwagę na kilka praktycznych kwestii, o których nie wspominałem w bazowym artykule. Otwierając konto w Inteligo, jako dodatkowy prezent otrzymacie 30-dniowy dostęp do usługi HBO GO. Standardowa cena miesięcznej subskrypcji to 24,90 zł. Oczywiście uzyskany prezent możecie połączyć z 7-dniowym okresem próbnym, dzięki czemu produkcje HBO GO będziecie mogli oglądać za darmo nawet przez 37 dni.

 

 

Jak zdobyć 100 zł szybko i konkretnie

Na początek wersja dla tych, którzy nie lubią dużo czytać, a chcą w jak najmniej inwazyjny sposób zdobyć stówkę na konto. Warunkiem przystąpienia do akcji jest nieposiadanie konta w Inteligo po 8 października 2016 roku. Wniosek o konto należy złożyć na dedykowanej stronie Konta Inteligo wraz z podaniem kodu polecenia. Mój sprawdzony kod polecenia to 603367619. Umowę o konto otrzymacie kurierem (powinna być podpisana do 31 grudnia 2019 roku). Następnie w ciągu 30 dni od aktywowania konta:

 • wykonajcie płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 200 zł – w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych oraz
 • wykonajcie płatności bezgotówkowe BLIKIEM na łączną kwotę minimum 40 zł – w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych lub w Internecie (na przykład Allegro, sklepy internetowe).

Po wykonaniu wymaganych płatności, możecie zrezygnować z karty debetowej i spokojnie wyczekiwać wypłaty nagrody. Zwyczajowo odbywa się to w ciągu 30 dni. To tyle! 🙂

 

Jak odebrać 30-dniową subskrypcję na HBO GO 

W przypadku tej promocji, okres karencji obowiązuje według daty 1 lipca 2018 roku, zatem spełniając warunki uczestnictwa dla programu poleceń, z automatu możecie wziąć udział w promocji z HBO.

Aby wziąć udział w akcji, podczas wnioskowania o konto wraz z kartą debetową wyraźcie zgody na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych). Następnie do 31 stycznia 2020 roku zarejestrujcie swój udział na dedykowanej stronie promocji HBO GO.

 

Głównym warunkiem uzyskania miesięcznej subskrypcji jest wykonanie:

 • minimum 1 płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 100 zł (w sklepach stacjonarnych lub w Internecie) oraz
 • minimum 1 płatności aplikacją IKO na łączną kwotę co najmniej 40 zł (może to być przelew mobilny na konto w innym banku lub zakupy BLIKIEM).

 

Co tu kryć, spełniając warunki programu poleceń, przy okazji spełnicie warunki dla nagrody dodatkowej. Kod promocyjny otrzymacie za pośrednictwem aplikacji IKO w ciągu 30 dni od momentu spełnienia warunków. Kod ten należy zarejestrować na stronie hbogo.pl w terminie do 15 marca 2020 roku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby najpierw wykorzystać 7-dniowy próbny okres, a następnie „wklepać” kod uzyskany od Inteligo.

Warto zauważyć, iż niezbędne będzie dodanie danych karty płatniczej. Jeśli nie będziecie mieli ochoty przedłużania okresu ważności subskrypcji, wówczas musicie pamiętać o usunięciu danych płatniczych. Można to zrobić w zasadzie zaraz po dodaniu kodu promocyjnego.

Pula nagród w promocji to 12.000 sztuk. Szczegóły na stronie promocji oraz w regulaminie.

 

Jak to jest z tym podpisaniem umowy do 31 grudnia 2019 roku?

Promocje Inteligo różnią się od większości promocji bankowych pod względem daty zakończenia akcji. Otóż w większości przypadków, w ostatnim dniu promocji wystarczy złożyć wniosek. Natomiast Inteligo wymaga, aby w dniu zakończenia akcji podpisać umowę o konto. Jako, że odbywa się to za pośrednictwem kuriera, tak naprawdę nie wiadomo, ile dni potrzeba zostawić kurierowi na dostarczenie umowy. W tym roku 31 grudnia wypada we wtorek. Dlatego moim zdaniem najbezpieczniej będzie złożyć wniosek do weekendu 28-29 grudnia 2019 roku.

Tyle teoria. W praktyce na bazie wielu edycji programu poleceń wiem, iż Inteligo przymyka na to oko. Jeśli ktoś w dobrej wierze złożył wniosek nawet ostatniego dnia promocji z użyciem kodu polecenia, wówczas i tak otrzymywał premię. Od wielkiego dzwonu należało napisać reklamację, którą bank zawsze rozpatrywał pozytywnie. Dlatego, jeśli kurier dotrze do Was dopiero w styczniu 2020 roku, wystarczy…zgonić winę na kuriera, który przybył za późno 🙂

 

Czy kurier może dostarczyć umowę pod inny adres?

Pewnie, że tak. Kurierowi tak jak tobie zależy na tym, aby umowę podpisać sprawnie i szybko. Adres, pod którym najwygodniej jest Wam zapewnić formalności możecie podać podczas rozmowy z konsultantem. We wniosku niestety nie ma dedykowanego pola na wpisanie adresu dostarczenia przesyłki. Umowę możecie zawrzeć na przykład w miejscu pracy lub w szkole.

 

 

Użyj kodu polecającego: 603367619

 

 

Jak zamknąć kartę debetową?

Najprostszym sposobem będzie zastrzeżenie jej poprzez system bankowości elektronicznej. Jako powód możecie wybrać opcję „karta zniszczona” lub „karta zagubiona”. Nie ma to większego znaczenia. W miejsce starej karty, bank z automatu NIE wydaje nowej karty i nie są naliczane opłaty za obsługę karty debetowej.

 

Jak wyłączyć pakiet powiadomień SMS?

Wraz z aktywacją konta, Inteligo z automatu uruchamia również swoim klientom pakiet SMS. Dzięki niemu, na bieżąco będziecie informowani o wszelkich czynnościach związanych z waszym rachunkiem (na przykład o wykonanej płatności kartą, wpływie środków na konto,  czy nieudanym logowaniu). Powiadomienia te są bardzo wygodne i pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo. Mają jednak pewien szkopuł. O ile przez pierwsze 2 miesiące, powiadomienia SMS są darmowe, o tyle w kolejnych miesiącach ich koszt to 5 zł miesięcznie.

Aby zmienić ustawienia lub zrezygnować z usługi Powiadomienia SMS należy zalogować się do serwisu Inteligo według ścieżki: „Dane i ustawienia” -> „Ustawienia” ->”Powiadomienia” -> „Zmień dane”. W tym miejscu możecie dezaktywować powiadomienia. Inną możliwością jest kontakt z konsultantem na infolinii.

Oczywiście standardowe SMS-y autoryzacyjne (potwierdzające przelewy lub inne dyspozycje) są bezwarunkowo darmowe.

 

Czy można posiadać konto w PKO BP i Inteligo? A co z aplikacją IKO?

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest bardzo prosta – tak, Inteligo i PKO BP traktowane są jako osobne podmioty. Śmiało możecie posiadać konto w PKO BP, jak i zdobyć 100 zł premii w ramach akcji Inteligo.

Lekka komplikacja pojawia się w przypadku aplikacji IKO. Jako, że warunkiem zdobycia 100 zł bonusu jest wykonanie płatności BLIKIEM na co najmniej 40 zł, wówczas musicie aktywować IKO dla konta w Inteligo. Jeśli nie posiadacie obecnie konta w PKO BP lub jesteście jego posiadaczami, ale nie używacie aplikacji IKO, wówczas żaden problem. Po prostu pobierzcie aplikację IKO i aktywujcie na niej swoje konto w Inteligo.

 

Nieco bardziej złożona sytuacja zachodzi w przypadku, gdy aktualnie używacie aplikacji IKO dla konta w PKO BP. W takim wypadku musicie albo dezaktywować aplikację dla obecnego konta, albo zainstalować aplikację na drugim telefonie (numer telefonu może być dowolny). Dezaktywacja aplikacji dostępna jest w systemie iPKO. Po wykonaniu regulaminowych transakcji, aplikację możecie z powrotem „przeinstalować” na PKO BP lub pozostawić w ramach Inteligo.

 

Czy konto w Inteligo warto zostawić na dłużej?

Moim zdaniem jak najbardziej. Otóż po zamknięciu karty, konto jest bezwarunkowo darmowe. W związku z tym może sobie ono spokojnie poczekać na kolejną edycję programu poleceń. Wówczas, będziecie mogli zdobywać kolejne bonusy na polecanie konta swoim bliskim. W bieżącej edycji obie strony otrzymują po 100 zł. Jeśli kolejna edycja ruszy w niezmienionej formie, wówczas staniecie przed szansą zarobienia kolejnych setek, a może i tysięcy złotych.

 

Szczegóły konta Inteligo

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za przelewy internetowe oraz zlecenia stałe,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na kwotę co najmniej 100 zł, w przeciwnym razie opłata to 4 zł,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego oraz Santander Banku,
 • 5 zł za wypłaty z obcych bankomatów,
 • 0 zł za wpłaty gotówkowe we wpłatomatach oraz oddziałach PKO BP,
 • płatność za pośrednictwem BLIK, Apple Pay, Garmin Pay oraz kartą w telefonie HCE.
 • szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

 

 

Użyj kodu polecającego: 603367619

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

 

 

 

Po ponad półrocznej przerwie powraca program poleceń „Mam Inteligo”. Ponownie możecie zdobyć 100 zł łatwej premii na start za założenie darmowego konta. Następnie swoje dodatkowe dochody powiększycie poprzez polecanie rachunku bliskim osobom. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie również 100 zł bonusu. Mało tego, dla najskuteczniejszych polecających bank przewidział nagrody ekstra w kwocie od 250 zł do nawet 3000 zł! Co do rachunku w Inteligo, jego prowadzenie jest darmowe, tak samo jak przelewy internetowe. Karta debetowa jest natomiast bezpłatna w przypadku wykonania płatności bezgotówkowych na kwotę co najmniej 100 zł w skali miesiąca (choć można ją zamknąć po spełnieniu warunków promocji). Inteligo umożliwia płatności BLIKIEM, Apple Pay oraz Garmin Pay, a także obsługę kasową w oddziałach PKO BP. Jednocześnie przypominam o trwającej promocji konta w „dużym PKO BP”, gdzie również do zdobycia jest 100 zł premii na start oraz po 100 zł za polecanie kont swoim znajomym. Pomimo, że obie promocje są bliźniaczo podobne, możecie skorzystać zarówno z jednej, jak i z drugiej. Na potrzeby programów poleceń, PKO Bank Polski oraz Inteligo traktowane są jako osobne podmioty!

 

 

Uczestnicy promocji

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów, którzy obecnie nie posiadają konta w Inteligo ani nie byli posiadaczami takowego konta w ciągu ostatnich trzech lat, licząc od daty rozpoczęcia edycji programu. Z racji, że obecna edycja formalnie rozpoczęła się 8 października 2019 roku, wasz poprzedni rachunek (jeśli byliście już posiadaczami konta w Inteligo) powinien zostać zamknięty przed 8 października 2016 roku. Pomimo, że Inteligo jest tworem należącym do PKO Banku Polskiego, obie instytucje traktowane są jako osobne podmioty. Dlatego w przypadku posiadania konta w „dużym” PKO BP, śmiało możecie wziąć udział również w niniejszej promocji.

 

Bieżąca edycja programu poleceń trwa od 8 października 2019 roku do 31 grudnia 2019 roku. Promocja podzielona jest na 3 etapy:

 • 1. etap: 8 października 2019 roku – 31 października 2019 roku,
 • 2. etap: 1 listopada 2019 roku – 30 listopada 2019 roku,
 • 3. etap: 1 grudnia 2019 roku – 31 grudnia 2019 roku.

 

Podział na etapy tak naprawdę determinuje jedynie terminy, w jakich będą wypłacane nagrody. Weryfikacja spełnienia warunków będzie dokonywana niejako zbiorczo po zakończeniu każdego z etapów. Pamiętajcie, iż w okresie trwania promocji należy zarówno złożyć wniosek o konto, jak i podpisać umowę. Dlatego nie zwlekajcie z decyzją do ostatnich chwil promocji!

 

Jak założyć promocyjne konto

Wniosek o konto należy złożyć na dedykowanej stronie Konta Inteligo. Podczas wypełniania wniosku zaakceptujcie regulamin oraz zaznaczcie wszystkie niezbędne zgody. Spośród trzech dostępnych kart debetowych możecie wybrać dowolną, nie ma to żadnego wpływu na udział w promocji. Wiadomo, jedni wolą kartę VISA, inni Mastercarda.

Kluczowym elementem uczestnictwa w promocji jest wpisanie na dole wniosku kodu polecenia. Jeśli nikt z waszych znajomych nie przekazał Wam takowego kodu, możecie skorzystać z mojego polecenia. Mój kod polecenia to 603367619. Korzystając z mojego kodu macie pewność, iż będziecie uczestnikami promocji, ponieważ spełniam wszelkie warunki wymagane przez regulamin dla osób polecających. Oczywiście dzięki użyciu mojego kodu zarabiamy oboje 🙂

Poniżej screen z wniosku przedstawiający, w którym miejscu należy wpisać kod polecenia.

 


Po wysłaniu wniosku, zadzwoni do Was konsultant, by potwierdzić dane oraz umówić termin dostarczenia umowy przez kuriera. Kurier może dostarczyć umowę zarówno do waszego domu, jak i pod inny uzgodniony adres korespondencyjny (na przykład miejsce pracy lub szkoła). W pakiecie od razu otrzymacie również kartę debetową. Dzięki temu w błyskawiczny sposób możecie aktywować konto i sprawnie spełnić warunki promocji, o których mowa poniżej.

 

Zasady promocji – klienci indywidualni

Po otwarciu konta należy spełnić dwa warunki. Pierwszym z nich jest wykonanie płatności bezgotówkowych (jednej lub kilku) kartą na łączną kwotę minimum 200 zł. Drugim warunkiem jest natomiast wykonanie płatności BLIKIEM (jednej lub kilku) na łączną kwotę co najmniej 40 zł. W tym celu należy pobrać i aktywować aplikację IKO. Dostępna jest ona na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne.

 

Regulaminowe transakcje kartą dotyczą wyłącznie stacjonarnych punktów handlowo-usługowych (sklepy, stacje paliw, kina itd.). Zatem płatności kartą w Internecie oraz wypłaty gotówki z bankomatu nie uprawniają do zdobycia premii.

Natomiast w przypadku transakcji BLIKIEM, nie ma wyłączeń co do płatności online (możecie je wykonać przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych). Od siebie podpowiem, iż od pewnego czasu transakcje BLIKIEM honorowane są między innymi w sklepach Biedronka.

 

Na spełnienie obu warunków macie 30 dni od momentu aktywacji konta. Po wykonaniu wymaganych płatności, możecie zrezygnować z karty debetowej. Najprostszym sposobem będzie zastrzeżenie jej poprzez system bankowości elektronicznej. Jako powód możecie wybrać opcję “karta zniszczona” lub “karta zagubiona”. Nie ma to większego znaczenia. W miejsce starej karty, bank z automatu NIE wydaje nowej karty i nie są naliczane opłaty za obsługę karty debetowej. Dostęp do środków na koncie będziecie mieli zapewniony i tak dzięki bankowości internetowej/mobilnej, jak i poprzez BLIKA.

 

Zasady promocji – klienci firmowi

W przypadku kont firmowych, warunkiem uzyskania premii jest wykonanie płatności kartą na minimum 200 zł w ciągu 40 dni od aktywacji konta oraz zapewnienie co najmniej jednego przelewu do ZUS, zleconego za pośrednictwem serwisu internetowego lub telefonicznego – z wykorzystaniem formularza „Przelew do ZUS”.

 

Kiedy Inteligo wypłaci premię?

Premia wypłacana jest po weryfikacji spełnienia warunków niezbędnych do otrzymania nagrody. Inteligo szczegółowo opisuje w regulaminie ile trwa procedura przyznania nagród. Z doświadczenia swojego oraz czytelników bloga wiem, iż wszystko odbywa się o wiele szybciej (zazwyczaj w ciągu 30 dni od momentu zakończenia danego etapu).

Bank dokonuje tego sprawdzenia każdorazowo, w terminie do maksymalnie 50 dni kalendarzowych po zakończeniu każdego etapu Programu. Wypłata nagrody nastąpi w terminie do 44 dni kalendarzowych od momentu sprawdzenia kwestii spełnienia warunków do wypłaty.

 

Ważne dokumenty:

 

 

Użyj kodu polecającego: 603367619

 

 

Szczegóły konta Inteligo

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł za przelewy internetowe oraz zlecenia stałe,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na kwotę co najmniej 100 zł, w przeciwnym razie opłata to 4 zł,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego oraz Santander Banku,
 • 5 zł za wypłaty z obcych bankomatów,
 • 0 zł za wpłaty gotówkowe we wpłatomatach oraz oddziałach PKO BP,
 • 1 zł za wypłatę gotówki w sklepach w ramach usługi cashback,
 • płatność za pośrednictwem BLIK, Apple Pay oraz Garmin Pay,
 • szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Warto zaznaczyć, iż w przypadku Inteligo, okres rozliczeniowy karty debetowej nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym. Pierwszy okres rozliczeniowy liczony jest od daty otwarcia rachunku głównego. Przykładowo, otwierając rachunek 15 listopada 2019 roku, okresy rozliczeniowe będą obowiązywały od 15. dnia danego miesiąca do 14. dnia kolejnego miesiąca.

 

100 zł premii dla polecających

W programie zarabia również osoba polecająca. Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł netto (kwestie podatkowe załatwia za Was bank). Skutecznym poleceniem jest założenie konta przez osobę poleconą oraz spełnienie przez nią warunków uprawniających do otrzymania premii na start. Oprócz tego przewidziane są nagrody dodatkowe dla osób o największej liczbie skutecznych poleceń w kwocie od 250 zł do 3000 zł:

 • 5 – 10 kont – 250 zł,
 • 11 – 20 kont – 500 zł,
 • 21 – 30 kont – 1000 zł,
 • 31 – 40 kont – 1500 zł,
 • 41 – 50 kont – 2000 zł,
 • 51 i więcej – 3000 zł.

 

Aby zostać polecającym, zarejestrujcie się na MamInteligo.pl. Kodem polecenia jest numer telefonu komórkowego osoby polecającej, podany w ramach programu „Mam Inteligo” (podczas rejestracji do programu lub zaktualizowany w czasie jego trwania). Ważne – numer ten musi być tym samym numerem, który znajduje się w danych podanych do wiadomości banku, zarejestrowanych z tytułu umowy o konto Inteligo.

 

 

Użyj kodu polecającego: 603367619

 

 

Jak wyłączyć pakiet powiadomień SMS?

Wraz z aktywacją konta, Inteligo z automatu uruchamia również swoim klientom pakiet SMS. Dzięki niemu, na bieżąco będziecie informowani o wszelkich czynnościach związanych z waszym rachunkiem (na przykład o wykonanej płatności kartą, wpływie środków na konto,  czy nieudanym logowaniu). Powiadomienia te są bardzo wygodne i pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo. Mają jednak pewien szkopuł. O ile przez pierwsze 2 miesiące, powiadomienia SMS są darmowe, o tyle w kolejnych miesiącach ich koszt to 5 zł miesięcznie.

Aby zmienić ustawienia lub zrezygnować z usługi Powiadomienia SMS należy zalogować się do serwisu Inteligo według ścieżki: “Dane i ustawienia” -> “Ustawienia” ->”Powiadomienia” -> “Zmień dane”. W tym miejscu możecie dezaktywować powiadomienia. Inną możliwością jest kontakt z konsultantem na infolinii.

Oczywiście standardowe SMS-y autoryzacyjne (potwierdzające przelewy lub inne dyspozycje) są bezwarunkowo darmowe.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów