fbpx

ING Bank Śląski: 160 zł premii na start, 2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym oraz voucher do Decathlona o wartości 20 zł

Pomimo zawirowań, wraz z nowym miesiącem ING Bank Śląski ruszył z kolejną edycją promocji Konta z Lwem Direct. Premia pozostała na niezmienionym poziomie 160 zł na start. Skróceniu uległ natomiast okres karencji, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z promocji 🙂 Co ważne, konto w ING Banku Śląskim możecie założyć za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego, co wpisuje się w akcję #ZostańWDomu i zarabiaj! Z promocji możecie skorzystać bezkosztowo, ponieważ prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, zaś opłaty za kartę bardzo łatwo można się pozbyć (mam na to specjalny fortel). Wisienką na torcie jest konto oszczędnościowe na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Dodatkowo, jeśli macie dzieci, możecie zgarnąć voucher do Decathlona o wartości 20 zł. Wystarczy, że za pośrednictwem bankowości Moje ING wykupicie dziecku dowolny pakiet ubezpieczenia Nationale Nederlanden.

Aktualizacja: obecnie trwa również promocja konta IKZE w ING Banku Śląskim, gwarantująca 100 zł premii na start. Wszystkie promocje możecie ze sobą połączyć.

 

 

Uczestnictwo w promocji

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współ-posiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP) w okresie po 1 stycznia 2019 roku. Warto zwrócić uwagę, iż w poprzedniej edycji promocji okres karencji ustalony był na 1 października 2018 roku. Bank zatem skrócił go o całe 3 miesiące!

 

Jak założyć konto

Wniosek o promocyjne konto z premią 160 zł dostępny jest na dedykowanej stronie banku. Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 1 kwietnia 2020 roku do 30 czerwca 2020 roku. Oprócz Konta z Lwem Direct, należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o dowolną kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.

 

Po wypełnieniu wniosku, umowę możecie finalizować na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

 

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć skany/fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska, T-Mobile Usługi Bankowe (lista banków w międzyczasie może ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku z którego będziecie wykonywali przelew musi być zakładane w oddziale lub za pośrednictwem kuriera – tak, by dany bank posiadał wzór waszego podpisu.

 

Warunki otrzymania 160 zł premii

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 100 zł oraz 60 zł. Warunkiem uzyskania 100 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM na kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 30 września 2020 roku. Płatności można wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 100 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

 

Kolejne 60 zł otrzymacie, jeśli również do 30 września 2020 roku wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) oraz 3-krotnie zapewnicie wpływ wynagrodzenia na konto w wysokości minimum 1000 zł (w trzech dowolnych miesiącach). Co ważne, płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

 

Co do kwestii wynagrodzenia, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z rachunku, którego właścicielem jest osoba indywidualna. Ponadto pod uwagę nie będą brane również wpłaty własne w oddziałach banku lub we wpłatomatach.

 

 

Wypłata premii

Wypłata premii nastąpi 15 października 2020 roku, przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową (choć może to być choćby karta wirtualna). Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta z Lwem Direct.

 

 

 

 

Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta, 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty wirtualnej Mastercard w telefonie,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

 

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja).

W kolejnym akapicie podpowiadam, jak uniknąć opłaty za kartę bez potrzeby wydawania kwoty 300 zł 🙂

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

 

 

 

 

Jak pozbyć się opłat za kartę debetową?

Dopóki będziecie spełniali warunki transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 1000 zł, tak naprawdę z automatu będziecie zapewniali zwolnienie z opłaty za kartę. Jednak po spełnieniu wszystkich warunków promocji, nieco bez sensu będzie wydawać co miesiąc 300 zł kartą, która nie daje żadnego moneyback. Jeszcze bardziej bez sensu byłoby płacenie co miesiąc kwoty 7 zł w przypadku niespełnienia warunku zwalniającego z opłaty.

 

Warto jednak pamiętać, iż jednym z wymogów promocji jest utrzymanie karty aż do momentu wypłaty premii. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zawnioskowanie o „kartę Mastercard w telefonie” i zamknięcie karty plastikowej (na infolinii lub poprzez bankowość online). Karta ta jest bezwarunkowo darmowa.

Powyższy zabieg możecie wykonać już na początku promocji. Dopuszczalną opcją będzie najpierw aktywacja karty plastikowej, następnie aktywacja karty w telefonie, a na końcu zamknięcie karty plastikowej. Otóż bank wymaga posiadania dowolnej karty (w tym między innymi właśnie „karty Mastercard w telefonie”) w chwili wypłaty premii.

 

Pamiętajcie jednak, iż z tego dobrodziejstwa mogą skorzystać posiadacze smartfonów wyposażonych w system Android 5.0 (lub wyższy) oraz funkcję NFC. W przypadku telefonów bez NFC, karta nie zostanie aktywowana. Minusem karty wirtualnej jest fakt, iż nie można nią płacić przez Internet oraz wypłacać gotówki z bankomatów. Jednak w obu przypadkach rozwiązaniem będzie BLIK.

 

Konto oszczędnościowe na 2,5% w skali roku

W ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego możecie ulokować środki na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 pierwsze miesiące od momentu otwarcia OKO. Później oprocentowanie będzie naliczane już według standardowej stawki. Na chwilę obecną jest to 0,5% w skali roku. Identyczne oprocentowanie obowiązuje (od początku) również dla nadwyżki ponad kwotę 100.000 zł.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Ponadto wpłaty i wypłaty środków w ramach z/na konto osobiste są darmowe bez żadnych limitów. To rynkowa rzadkość, która zapewnia płynność środków – bez utraty odsetek.

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

 

 

 

ING Voucher  o wartości 20 zł do Decathlonu w promocji ubezpieczeni

Każdy rodzic wie, że ubezpieczenie dziecka jest sprawą kluczową. Tysiąc pomysłów na minutę i niezaspokojona ciekawość prowadzą często do stłuczeń i innych urazów. Choć wszyscy mamy nadzieję, że nigdy nie będzie potrzebna, dobra polisa ubezpieczeniowa pokryje koszty leczenia i ewentualnej rehabilitacji.

 

ING Bank Śląski oferuje Ubezpieczenie dziecka 24/7 – polisę Nationale Nederlanden, której ochrona obowiązuje nie tylko w szkole i podczas lekcji, ale przez cały czas – cały rok i całą dobę. Również podczas wakacji czy ferii zimowych. Ponadto, za skorzystanie z oferty otrzymacie kartę podarunkową do Decathlonu o wartości 20 zł. W sam raz, by kupić sobie drobny upominek 🙂 Kartę możecie wykorzystać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i na Decathlon.pl. 

Promocja potrwa do 15 maja 2020 roku lub do wyczerpania puli 500 kart podarunkowych. 

 

W ramach oferty ubezpieczenia możecie zdecydować się na jeden z trzech wariantów. Ich ceny wahają się od 55 zł do 159 zł rocznie. Różnica polega oczywiście na zakresie ochrony. Przykładowo, w najtańszym pakiecie Wasze dziecko otrzyma świadczenie w wysokości 900 zł w przypadku złamania kończyny. W kolejnych pakietach ilość zdarzeń zwiększa się i przewiduje dodatkowe zdarzenia, jak zwichnięcia, skręcenia, oparzenia (w tym przypadku aż 3000 zł), rany wymagające szycia czy inne urazy.  

 

Szczegóły w regulaminie promocji oraz na stronie promocji po zalogowaniu w systemie Moje ING.

 

 

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów