fbpx

ING: 160 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct lub Konta Mobi + 100 zł w promocji IKE/IKZE

Trwa do:
30 czerwca 2021

W ING Banku Śląskim ruszyła kolejna edycja łatwej promocji, w której do zdobycia jest 160 zł premii na start. Dużą zaletą akcji jest fakt, iż konto założycie bez wychodzenia z domu, zaś jego prowadzenie jest darmowe. W najnowszej edycji promocji ponownie uległ skróceniu okres karencji, dzięki czemu kolejne osoby będą mogły załapać się na bonus. Promocję szczególnie polecam osobom do 26. roku, które mogą założyć bardzo fajne i nowoczesne Konto Mobi. Po założeniu konta w łatwy sposób uzyskacie 100 zł ekstra, decydując się na udział w promocji konta IKE lub IKZE.

Uczestnicy promocji

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP, Active) w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 marca 2021 roku.

Nawet jeśli łapiecie się na powyższy okres karencji (zamknęliście swoje konto przed styczniem 2020 roku), musicie zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. Mianowicie, byli klienci ING Banku Śląskiego mogą mieć cały czas aktywną „kartotekę w banku”. Co do zasady, doradcy zamykają konto ROR i inne produkty, ale gdy o to nie poprosimy – kartoteka pozostaje aktywna. W związku z tym, w przypadku posiadania aktywnej kartoteki, Wasz wniosek może zostać odrzucony i zostaniecie zaproszeni do placówki, by założyć konto na standardowych warunkach – bez premii.

Aby uniknąć powyższej sytuacji, przed złożeniem wniosku możecie zadzwonić na infolinię ING Banku Śląskiego lub przespacerować się do placówki w celu zamknięcia aktywnej kartoteki. To dosłownie chwila roboty, a pozwoli Wam na zdobycie 160 zł premii.

Jak założyć konto?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING przygotował dla Was Konto w wersji Mobi. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto z Lwem Ditect.

Wnioski o oba promocyjne konta z 160 zł premii dostępne są na dedykowanej stronie banku (Konto Direct wyżej, a Mobi nieco niżej). Na złożenie wniosku w promocji macie czas do 30 czerwca 2021 roku. Oprócz konta osobistego, należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.

W przypadku karty plastikowej VISA dla konta Direct, możecie ją wyrobić, po czym zamknąć i w jej miejsce zawnioskować o w pełni darmową kartę „Mastercard Debit w telefonie”.

Po wypełnieniu wniosku, umowę możecie finalizować na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć skany/fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków w tak zwanym międzyczasie mogła ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku z którego będziecie wykonywali przelew musi być zakładane w oddziale lub za pośrednictwem kuriera – tak, by dany bank posiadał wzór waszego podpisu. No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 110 zł oraz 50 zł. Warunkiem uzyskania 110 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą i/lub BLIKIEM na kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 30 września 2021 roku. Płatności można wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 110 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 50 zł otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – do 30 września 2021 roku,
 • 3-krotnie zapewnicie wpływ wynagrodzenia (ewentualnie renty lub emerytury) na konto w wysokości minimum 1000 zł (w trzech dowolnych miesiącach w okresie do 30 września 2021 roku),
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie do 30 czerwca 2021 roku,
 • wykonacie minimum 3 przelewy z konta (w różnych miesiącach w okresie do 30 września 2021 roku) na cel oszczędnościowy. Każdy z przelewów musi być w minimalnej wysokości 100 zł. Nie zostaną uwzględnione wpłaty na Cel oszczędnościowy z OKO,
 • na dzień 30 września 2021 roku musicie posiadać na tym celu zgromadzone co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Co do kwestii „wynagrodzenia”, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z rachunku, którego właścicielem jest osoba indywidualna. Ponadto pod uwagę nie będą brane również wpłaty własne w oddziałach banku lub we wpłatomatach.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta z Lwem Direct.

Warunki promocji – Konto Mobi

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 110 zł oraz 50 zł. Pierwsze 100 zł otrzymacie pod warunkiem wykonania 10 płatności bezgotówkowych kartą i/lub BLIKIEM (samą kartą, samym BLIKIEM lub w wersji mieszanej) na dowolną kwotę w terminie do 31 sierpnia 2021 roku. Płatności można wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 110 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 50 zł otrzymacie, jeśli:

 • zapewnicie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (płatności te mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących 110 zł premii) – do 31 sierpnia 2021 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – do 30 czerwca 2021 roku,
 • wykonacie minimum 2 przelewy z konta (w różnych miesiącach w okresie do 31 sierpnia 2021 roku) na cel oszczędnościowy. Każdy z przelewów musi być w minimalnej wysokości 50 zł. Nie zostaną uwzględnione wpłaty na Cel oszczędnościowy z OKO,
 • na dzień 31 sierpnia 2021 roku musicie posiadać na tym celu zgromadzone co najmniej 100 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Mobi.

Wypłata premii

Wypłata premii w przypadku Konta z Lwem Direct nastąpi 15 października 2021 roku, Natomiast w przypadku Konta Mobi, środki zostaną wypłacone o wiele wcześniej, bo już 15 września 2021 roku. W obu przypadkach środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.


Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta, 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty wirtualnej Mastercard w telefonie,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja). Możecie jednak zrezygnować z tradycyjnej karty plastikowej i w jej miejsce aktywować bezwarunkowo darmową kartę Mastercard Debit w telefonie. Głównym wymogiem jest posiadanie funkcji NFC, która jest już w zasadzie rynkowym standardem.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wydanie karty typu zbliżak
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Czym jest cel oszczędnościowy i jak go uruchomić?

Zarówno w przypadku promocji Konta Direct, jak i Konta Mobi przewinął się temat celu oszczędnościowego. Jako, że nie każdy z Was może wiedzieć o co w tym chodzi, spieszę z wyjaśnieniem. Mianowicie cel oszczędnościowy to funkcjonalność w ramach systemu Moje ING wspierająca oszczędzanie na koncie oszczędnościowym na określony przez posiadacza tego rachunku cel (przykładowo wakacje lub zakup hulajnogi).

Aby uruchomić cel oszczędnościowy, przejdźcie do zakładki Oferta ING, następnie Oszczędności i spośród dostępnych opcji wybierzcie Cele oszczędnościowe.

ING – cel oszczędnościowy.

Po kliknięciu Załóż teraz, na początek wybierzcie nazwę celu, na który chcecie odkładać środki. Ja dla przykładu wpisałem Podróże. W tym miejscu należy również podać kwotę jaką chcecie zgromadzić. Ja dla przykładu wpisałem kwotę 300 zł, choć wy możecie oczywiście wpisać każdą inną kwotę. W dodatku w tym miejscu możecie wybrać, czy środki mają być pobierane automatycznie z konta w ramach stałego zlecenia, czy też wolicie dokonywać wpłat samodzielnie. Wygodniejsza będzie raczej wpłata automatyczna, dzięki której warunki promocji spełnicie niemal pasywnie. Jeśli po wypłacie premii będziecie chcieli zrezygnować z celu – nic nie stoi na przeszkodzie.

ING – ustawienie celu oszczędnościowego.

100 zł premii za założenie konta IKE lub IKZE

Kolejne 100 zł premii czeka na Was, jeśli po założeniu konta osobistego, zdecydujecie się na oszczędzanie z myślą o swojej emeryturze. W promocji mogą wziąć udział osoby, które na dzień roboczy poprzedzający start promocji (promocja trwa od 23 marca 2021 roku) oraz w momencie zapisywania się do promocji, nie posiadały w ING Banku Śląskim lub w innej instytucji odpowiednio konta IKE lub IKZE.


ING IKE lub IKZE – 100 zł premii.

Z promocji możecie skorzystać w bankowości elektronicznej do 30 kwietnia 2021 roku (rejestracja + ankieta inwestycyjna + umowa pośrednictwa). W tym samym terminie złóżcie zlecenie otwarcia nowego rejestru wybranego funduszu inwestycyjnego i zakupcie pierwsze jednostki o wartości co najmniej 500 zł. Oprócz tego ustawcie opcję regularnego inwestowania na kwotę minimum 300 zł. W ramach dyspozycji regularnego inwestowania (DRI) jednostki należy nabyć 6 razy w sześciu różnych miesiącach w okresie do 31 grudnia 2021 roku.

Wypłata premii powędruje na wasze konta do 14 stycznia 2022 roku. W tym czasie na waszych rejestrach muszą się znajdować jednostki o wartości co najmniej 2000 zł. Premia zwolniona jest z opodatkowania.

To tylko skrót najważniejszych informacji związanych z promocją. Po szczegóły odsyłam Was do regulaminu promocji. Natomiast więcej na temat IKE i IKZE pisałem w tym artykule.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów