fbpx

ING Bank Śląski: 100 zł bonusu w promocji konta IKZE, do 2007 zł oszczędności na podatkach oraz 160 zł premii na start za założenie konta

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Nie po raz pierwszy ING Bank Śląski stara się zachęcić obecnych i nowych klientów do regularnego inwestowania swoich pieniędzy. W najnowszej promocji, premiowaną czynnością będzie zlecenie otwarcia konta IKZE i regularne zasilanie go za pomocą stałych przelewów ze swojego rachunku osobistego. Minimalna kwota automatycznego miesięcznego przelewu, uprawniająca do odbioru 100 zł premii to 300 zł (po wykonaniu minimum 6 przelewów). W artykule omówię dokładne warunki promocji, obowiązujące terminy oraz wyjaśnię pokrótce jak działa IKZE. Warto mieć na względzie, iż 100 zł premii od banku to tylko część korzyści. Otóż IKZE pozwala znacząco obniżać podatek PIT. W 2020 roku możecie na tym zaoszczędzić nawet 2007 zł! Z promocji mogą skorzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci banku. W przypadku tych drugich, dodatkową zachętą będzie 160 zł łatwej premii za założenie Konta z Lwem Direct lub Konta z Lwem Mobi.

Uczestnicy promocji

Organizator kieruje swoją promocję do osób fizycznych (konsumentów), będących właścicielami dowolnego konta osobistego w ING Banku Śląskim i posiadających pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby nieposiadające rachunku osobistego w tym banku są również mile widziane. Warunkiem będzie jednak założenie konta typu ROR w ramach promocji z premią na start. Pamiętajcie o konieczności wyrażenia niezbędnej zgody na przekazywanie przez bank informacji handlowych (zgodę należy wyrazić najpóźniej w dniu przystąpienia do IKZE).

Ponadto, aby wziąć udział w akcji, nie możecie posiadać Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (w jakiejkolwiek innej instytucji) w momencie zapisywania się do promocji. W przypadku IKZE działa zasada, iż jedna osoba może posiadać tylko jedno konto IKZE.

Warunki promocji

Jeśli spełniacie warunki uczestnictwa, przejdźmy do konkretów. Do promocji możecie dołączyć najpóźniej 8 maja 2020 roku. Zrobicie to po przejściu na dedykowaną stronę akcji i kliknięciu przycisku Załóż IKZE. Podczas procesu przystępowania do IKZE będziecie zobowiązani do wyrażenia zgody na warunki umowy. Inna ścieżka przystąpienia do promocji to zakładka Promocje w bankowości Moje ING.

Kolejnym krokiem będzie ustanowienie zlecenia stałego w wysokości co najmniej 300 zł. Taka kwota musi zasilać Wasze Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego przez 6 kolejnych miesięcy. Przez ten czas, jedyną rzeczą, o której będziecie musieli pamiętać, jest zapewnienie wpływu, czyli pilnowanie, aby w dniu wysyłki przelewu stałego, na koncie osobistym znajdowało się przynajmniej 300 zł.

Warunki wypłaty bonusu

Aby uzyskać prawo do otrzymania premii należy w okresie od momentu przystąpienia do promocji do 10 listopada 2020 roku wykonać co najmniej sześć przelewów za pomocą zlecenia stałego ze swojego konta osobistego na IKZE oraz nie dokonywać zmiany kwoty dyspozycji przelewu stałego.

 

10 listopada 2020 roku należy posiadać na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego kwotę w wysokości minimum 1800 zł.  Premia zostanie wypłacona w terminie do 20 listopada 2020 roku na rachunek, z którego pochodziły wpłaty na IKZE.

Wypłacony bonus jest kwotą netto, bank załatwi za Was wszelkie sprawy związane z opodatkowaniem (najpierw przyzna nagrodę dodatkową, którą następnie przekaże w formie podatku na konto odpowiedniego urzędu).

Szczegóły na stronie promocji oraz w regulaminie promocji.

IKZE, czyli najlepszy produkt emerytalny na rynku?

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to obok IKE i PPE, produkt będący częścią III filara systemu emerytalnego, posiadający wbudowane preferencje dla oszczędzających. Chodzi tu głównie o rozwiązania podatkowe. Maksymalna wpłata na konto IKZE w danym roku wynosi 1,2–krotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia brutto ustalonego w projekcie ustawy budżetowej. W 2019 roku maksymalna kwota wpłat na IKZE wynosiła 5718 zł, zaś w 2020 roku jest to aż 6272,40 zł.

Wpłaty na IKZE powinny zostać przez Was ujęte w rocznym zeznaniu podatkowym, co skutecznie obniży wysokość podatku dochodowego (w zależności od wysokości dochodu i sposobu opodatkowania – o 17%, 19% lub nawet 32%).

Oprócz ulgi podatkowej za wpłaty na IKZE, wszelkie zyski uzyskane przez wasze inwestycje będą zwolnione z podatku od zysków kapitałowych. Przykładowo, zarabiając przez rok 3% od kwoty 1000 zł, pełne 30 zł trafi na wasze konto. Dla odróżnienia, w przypadku tradycyjnej lokaty, bank pobrałby i przekazał do właściwego Urzędu Skarbowego 19% “podatku Belki”, czyli 5,70 zł. Warto mieć na uwadze, iż w ramach IKZE inwestujemy w perspektywie długoterminowej. W związku z tym efekt procenta składanego sprawi, iż wasze zyski będą rosły o wiele szybciej niż w przypadku tradycyjnych form inwestowania.

Dużo więcej na temat działania konta IKZE pisałem w dedykowanym artykule.

Rachunek IKZE w ING Banku Śląskim – szczegóły

  • 0 zł za otwarcie rachunku,
  • 0 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku,
  • środki wpłacone na rachunek IKZE oprocentowane są według stawki 0,7% w skali roku,
  • 1% prowizji od całości środków w przypadku zlecenia wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu pełnego przed upływem 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy rachunku IKZE. 

Zatem decydując się na tę promocję, warto utrzymać środki przez co najmniej 12 miesięcy. Wówczas z promocji skorzystacie bezkosztowo. Później IKZE możecie przenieść do innej instytucji lub zlikwidować zgodnie z obowiązującym prawem.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji (sekcja IKZE).

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów