ING: 160 zł premii za założenie konta + 50 zł w programie poleceń + 50 zł za konto dla dziecka – ostatnie chwile!

Trwa do:
30 czerwca 2021

Zastanawiacie się nad założeniem konta w ING Banku Śląskim? Jeśli tak, to przypominam, iż akcja trwa wyłącznie do 30 czerwca 2021 roku. Co tu kryć, jest to najlepszy moment na skorzystanie z kumulacji promocji. Z jednej strony macie szansę zdobyć pełną pulę, z drugiej zaś, warunek utrzymywania aktywnego konta i karty będzie dla Was maksymalnie krótki. Dla przypomnienia, w ramach łatwej promocji do zdobycia jest 160 zł premii na start. Oprócz tego odbierzecie 50 zł ekstra za skorzystanie z mojego kodu polecenia. Wystarczy, że wpiszecie odpowiedni kod i spełnicie dodatkowe warunki, które są niejako tożsame z premią bazową. Razem daje to 210 zł solidnej premii na start. No chyba, że macie dziecko. Wówczas za założenie konta dla swojej pociechy dostaniecie 50 zł ekstra, a to już daje 260 zł łącznej premii. Dużą zaletą akcji jest fakt, iż konto założycie bez wychodzenia z domu, zaś jego prowadzenie jest darmowe. Promocję szczególnie polecam osobom do 26. roku, które mogą założyć bardzo fajne i nowoczesne Konto Mobi.

Uczestnicy promocji ING

Promocja z 160 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP, Active) w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 marca 2021 roku.

Nawet jeśli łapiecie się na powyższy okres karencji (zamknęliście swoje konto przed styczniem 2020 roku), musicie zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. Mianowicie, byli klienci ING Banku Śląskiego mogą mieć cały czas aktywną „kartotekę w banku”. Co do zasady, doradcy zamykają konto ROR i inne produkty, ale gdy o to nie poprosimy – kartoteka pozostaje aktywna. W związku z tym, w przypadku posiadania aktywnej kartoteki, Wasz wniosek może zostać odrzucony i zostaniecie zaproszeni do placówki, by założyć konto na standardowych warunkach – bez premii.

Aby uniknąć powyższej sytuacji, przed złożeniem wniosku możecie zadzwonić na infolinię ING Banku Śląskiego lub przespacerować się do placówki w celu zamknięcia aktywnej kartoteki. To dosłownie chwila roboty, a pozwoli Wam na zdobycie 160 zł premii.

Osobny okres karencji tyczy się programu poleceń – jest nieco krótszy. Mianowicie, w przypadku promocji „Poleć konto znajomemu”, nowym klientem jest osoba, która nie posiadała konta osobistego w banku w ciągu 12 miesięcy wstecz, licząc od momentu założenia rachunku. Przykładowo, składając wniosek 27 czerwca 2021 roku, wystarczyłoby nie posiadać konta w ING po 27 czerwca 2020 roku. Jednak łącząc obie promocje musicie uwzględnić dłuższy okres karencji.

Jak założyć konto w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING przygotował dla Was Konto w wersji Mobi. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto z Lwem Ditect.

Wnioski o oba promocyjne konta z 160 zł premii dostępne są na dedykowanej stronie banku (Konto Direct wyżej, a Mobi nieco niżej). Na złożenie wniosku w promocji macie czas do 30 czerwca 2021 roku. Oprócz konta osobistego, należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.

W przypadku karty plastikowej VISA dla konta Direct, możecie ją wyrobić, po czym zamknąć i w jej miejsce zawnioskować o w pełni darmową kartę „Mastercard Debit w telefonie”.

Jeśli zdecydowaliście się na dodatkowy bonus wynoszący 50 zł, otrzymacie go pod warunkiem, iż podczas wypełniania wniosku o konto, podacie kod osoby polecającej. Taki kod możecie otrzymać na przykład od członka rodziny lub znajomego, który bierze aktywny udział w programie poleceń. Jeżeli wśród Twoich bliskich nie ma żadnego uczestnika programu, a chcesz zdobyć dodatkowe 50 zł za założenie konta – mogę zostać Twoim polecającym. Spełniam wszelkie warunki stawiane przez organizatora promocji wobec osób polecających. W celu otrzymania kodu polecającego napisz do mnie poprzez zakładkę Kontakt (w temacie oraz treści wpisując kod ING). Dzięki temu Ty otrzymasz wyższą premię, ja otrzymam bonus za polecenie, a bank zyska nowego klienta. Win-Win-Win Po wypełnieniu wniosku, umowę możecie finalizować na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć skany/fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków w tak zwanym międzyczasie mogła ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku z którego będziecie wykonywali przelew musi być zakładane w oddziale lub za pośrednictwem kuriera – tak, by dany bank posiadał wzór waszego podpisu. No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 110 zł oraz 50 zł. Warunkiem uzyskania 110 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą i/lub BLIKIEM na kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 30 września 2021 roku. Płatności można wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 110 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 50 zł otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – do 30 września 2021 roku,
 • 3-krotnie zapewnicie wpływ wynagrodzenia (ewentualnie renty lub emerytury) na konto w wysokości minimum 1000 zł (w trzech dowolnych miesiącach w okresie do 30 września 2021 roku),
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie do 30 czerwca 2021 roku,
 • wykonacie minimum 3 przelewy z konta (w różnych miesiącach w okresie do 30 września 2021 roku) na cel oszczędnościowy. Każdy z przelewów musi być w minimalnej wysokości 100 zł. Nie zostaną uwzględnione wpłaty na Cel oszczędnościowy z OKO,
 • na dzień 30 września 2021 roku musicie posiadać na tym celu zgromadzone co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Co do kwestii „wynagrodzenia”, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z rachunku, którego właścicielem jest osoba indywidualna. Ponadto pod uwagę nie będą brane również wpłaty własne w oddziałach banku lub we wpłatomatach.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta z Lwem Direct.

Warunki promocji – Konto Mobi

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 110 zł oraz 50 zł. Pierwsze 100 zł otrzymacie pod warunkiem wykonania 10 płatności bezgotówkowych kartą i/lub BLIKIEM (samą kartą, samym BLIKIEM lub w wersji mieszanej) na dowolną kwotę w terminie do 31 sierpnia 2021 roku. Płatności można wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 110 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 50 zł otrzymacie, jeśli:

 • zapewnicie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (płatności te mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących 110 zł premii) – do 31 sierpnia 2021 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – do 30 czerwca 2021 roku,
 • wykonacie minimum 2 przelewy z konta (w różnych miesiącach w okresie do 31 sierpnia 2021 roku) na cel oszczędnościowy. Każdy z przelewów musi być w minimalnej wysokości 50 zł. Nie zostaną uwzględnione wpłaty na Cel oszczędnościowy z OKO,
 • na dzień 31 sierpnia 2021 roku musicie posiadać na tym celu zgromadzone co najmniej 100 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Mobi.

Wypłata premii

Wypłata premii w przypadku Konta z Lwem Direct nastąpi 15 października 2021 roku, Natomiast w przypadku Konta Mobi, środki zostaną wypłacone o wiele wcześniej, bo już 15 września 2021 roku. W obu przypadkach środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

50 zł ekstra w programie poleceń – warunki

Aby spełnić warunki programu poleceń, wystarczy, że wykonacie transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości co najmniej 300 zł przy użyciu dowolnej karty płatniczej i/lub kodu BLIK w każdym z dwóch dowolnych miesięcy (wliczając miesiąc, w którym otworzyliście konto oraz kolejne miesiące), jednak nie później niż do 7 lutego 2022 roku. Do transakcji bezgotówkowych zaliczają się zarówno płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. W ten sposób możecie upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu. Wykonując płatności kartą na określoną kwotę zapewniacie spełnienie warunków dla promocji z 160 zł premii, a także warunków programu poleceń. Jednocześnie zagwarantujecie sobie zwolnienie z opłaty za kartę w danym miesiącu (dotyczy to oczywiście Konta z Lwem Direct).

Nagrody będą wypłacane od grudnia 2021 roku do marca 2022 roku – do 25. dnia każdego miesiąca, następującego po spełnieniu warunków określonych w regulaminie.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Poleć konto znajomemu”.

50 zł premii za konto dla dziecka

ING Bank Śląski ma również w swojej ofercie promocję przeznaczoną dla najmłodszych. W ramach akcji Wasze dziecko otrzyma 50 zł premii, jeśli założycie mu Konto Mobi przeznaczone dla pociech w wieku od 13 do 18 lat. Niestety w tej edycji promocji nie biorą udziału młodsze dzieci.

Uczestnicy promocji – konto dla dziecka

Choć promocja ma przybliżyć świat finansów Waszym dzieciom, to oficjalnym uczestnikiem akcji jest jak zawsze rodzic – posiadacz jednego z kont prowadzonych przez ING Bank Śląski. Na dostępnej liście są oczywiście Konto z Lwem Direct oraz Konto z Lwem Mobi będące głównym bohaterem dzisiejszego spektaklu. Jeśli jeszcze nie posiadacie konta w ING, najpierw załóżcie konto dla siebie z 210 zł premii, a dopiero potem dla dziecka.

Ważne jest też, aby w momencie przystąpienia do akcji dziecko nie posiadało konta w ING Banku Śląskim.

Przed przystąpieniem do promocji, upewnijcie się, że wyraziliście wcześniej zgodę na przekazywanie informacji handlowych. Sprawdzicie to w swojej bankowości elektronicznej.

Konto dla dziecka – zasady promocji

Żeby zapracować na nagrodę dla Waszego dziecka, powinniście wykonać kilka czynności. 

Po pierwsze: za pomocą bankowości elektronicznej Moje ING załóżcie Konto Mobi (dla nastolatków w wieku 13-18 lat). Niezbędne będzie zdjęcie lub skan aktu urodzenia Waszego dziecka. Na wykonanie tej czynności macie czas do 17 sierpnia 2021 roku

Po drugie: wykonajcie przelew ze swojego rachunku w ING na Konto Mobi swojego dziecka (może to być też przelew BLIK). Płatność powinna zostać zaksięgowana do 17 września 2021 roku. Minimalna wymagana kwota przelewu to 50 zł. 

Premia w wysokości 50 zł zostanie przyznana dziecku 1 października 2021 roku. To dobra lekcja cierpliwości dla najmłodszych. Premiowane konto dla dziecka oraz konto osobiste rodzica powinny pozostać aktywne co najmniej do dnia wypłaty premii. Nagroda o wartości 50 zł (a także nagrody dla rodziców) są zwolnione z opodatkowania. Na takie lekcje przyjdzie jeszcze pora. 

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Mobi (13-18 lat).

Konto Mobi (dla dziecka w wieku 13-18 lat) – szczegóły

Produkt jest przeznaczony dla nastolatków w wieku od 13 do 18 lat. Oferuje to, co najważniejsze w tym wieku: poczucie niezależności i dorosłości. Konto Mobi jest bezwarunkowo darmowe. Chodzi tu zarówno o prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, przelewy oraz wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash. Opłatą obarczone są jedynie druga i każda następna wypłata z obcego bankomatu (tylko pierwsza jest za darmo). Za każdym razem będzie to 2,50 zł. Natomiast wypłaty BLIKIEM z obcych bankomatów są bezwarunkowo darmowe.

Oprócz tego, Konto Mobi jest w praktyce regularnym rachunkiem bankowym: z możliwością płatności kartą i BLIK, Google Pay i Apple Pay, z wygodną aplikacją mobilną i dostępem do bankowości online. 

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.


Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta, 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty wirtualnej Mastercard w telefonie,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja). Możecie jednak zrezygnować z tradycyjnej karty plastikowej i w jej miejsce aktywować bezwarunkowo darmową kartę Mastercard Debit w telefonie. Głównym wymogiem jest posiadanie funkcji NFC, która jest już w zasadzie rynkowym standardem.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wydanie karty typu zbliżak
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Czym jest cel oszczędnościowy i jak go uruchomić?

Zarówno w przypadku promocji Konta Direct, jak i Konta Mobi przewinął się temat celu oszczędnościowego. Jako, że nie każdy z Was może wiedzieć o co w tym chodzi, spieszę z wyjaśnieniem. Mianowicie cel oszczędnościowy to funkcjonalność w ramach systemu Moje ING wspierająca oszczędzanie na koncie oszczędnościowym na określony przez posiadacza tego rachunku cel (przykładowo wakacje lub zakup hulajnogi).

Aby uruchomić cel oszczędnościowy, przejdźcie do zakładki Oferta ING, następnie Oszczędności i spośród dostępnych opcji wybierzcie Cele oszczędnościowe.

ING – cel oszczędnościowy.

Po kliknięciu Załóż teraz, na początek wybierzcie nazwę celu, na który chcecie odkładać środki. Ja dla przykładu wpisałem Podróże. W tym miejscu należy również podać kwotę jaką chcecie zgromadzić. Ja dla przykładu wpisałem kwotę 300 zł, choć wy możecie oczywiście wpisać każdą inną kwotę. W dodatku w tym miejscu możecie wybrać, czy środki mają być pobierane automatycznie z konta w ramach stałego zlecenia, czy też wolicie dokonywać wpłat samodzielnie. Wygodniejsza będzie raczej wpłata automatyczna, dzięki której warunki promocji spełnicie niemal pasywnie. Jeśli po wypłacie premii będziecie chcieli zrezygnować z celu – nic nie stoi na przeszkodzie.

ING – ustawienie celu oszczędnościowego.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów