fbpx

ING Bank Śląski: rekordowe 500 zł premii za założenie Konta Direct (dla osób w wieku 26+) + 100 zł premii za konto dla nastolatka + 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym do 400.000 zł

Trwa do:
29 sierpnia 2024

Bez choćby jednego dnia przerwy startuje nowa edycja promocji Konta Direct z oferty ING Banku Śląskiego, który ma aż 5 argumentów zachęcających do rozpoczęcia z nim współpracy!

Po pierwsze – bardzo duża premia. Dotychczas pomarańczowy bank przyzwyczaił nas do regularnych promocji Konta Direct, oferujących premię na poziomie do 250 zł. Przed Wami jednak trzecia edycja promocji, w której premia została podwojona! Tak – premia, którą możecie zdobyć, zakładając flagowy rachunek banku, to obecnie aż 500 zł! Mało tego – bonus wypłacany jest w najprzyjemniejszej formie, czyli w gotówce, a nie w jakichś tam bonach czy voucherach!

Po drugie – z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i byli klienci ING Banku Śląskiego. W stosunku do ostatniej edycji, bank zdecydował się na skrócenie okresu karencji o kolejne 3 miesiące. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z promocji i odebrać bonus na start.

Po trzecie – prowadzenie Konta Direct jest bezwarunkowo darmowe, natomiast karta debetowa będzie dla Was bezpłatna po spełnieniu prostych warunków.

Po czwarte – dla oszczędzających, ING Bank Śląski przygotował dwie promocje konta oszczędnościowego – obie podnoszą standardowe oprocentowanie do poziomu 6% w skali roku. Możecie w ten sposób ulokować łącznie nawet 400.000 zł.

Po piąte – zakładając konto dla swojego dziecka w wieku od 13 do 17 lat, możecie zgarnąć dodatkowe 100 zł bonusu na bardzo łatwych zasadach! Szczegóły promocji znajdziecie w dedykowanej analizie.

Uczestnicy promocji Konta z Lwem

Promocja z 500 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i byłych klientów banku, czyli osób, które nie posiadały i nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski oraz nie były pełnomocnikami w okresie od 1 kwietnia 2023 roku do 27 czerwca 2024 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej mieliście już konto w ING Banku Śląskim i ponownie chcecie wziąć udział w promocji, upewnijcie się, że nie macie w nim aktywnej „kartoteki klienta”, która może pokrzyżować plany. Wystarczy telefon na infolinię lub spacer do placówki banku, żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Jak założyć konto w ING?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Wniosek o Konto Direct z premią na start dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o bankowość internetową, umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe. Na wypełnienie wniosku macie czas w terminie do 29 sierpnia 2024 roku. Co ciekawe, o kartę debetową nie musicie wnioskować od razu z kontem. Możecie ją domówić później, już poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną. Najważniejsze, aby kartę domówić przed 29 sierpnia 2024 roku.

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie sfinalizować na kilka sposobów, ale miejcie na uwadze, że w skład 500 zł premii wchodzi także bonus za założenie konta metodą „na selfie”, a jego wartość to aż 200 zł! Jeśli wybierzecie inną dostępną metodę, będziecie mogli otrzymać nie więcej niż 300 zł premii. Dlatego lepiej wniosek od razu zacznijcie składać na telefonie (otwórzcie artykuł w przeglądarce i kliknijcie w dedykowany link promocyjny, by później przejść do aplikacji mobilnej). Do wyboru są następujące metody finalizacji umowy:

 • za pośrednictwem selfie, po przejściu do aplikacji Moje ING (z dodatkową premią),
 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć zdjęcia dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu.

Jak założyć konto na selfie w ING Banku Śląskim?

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio: 300 zł i 200 zł premii.

Warunkiem uzyskania 300 zł bonusu jest spełnienie następujących warunków w ciągu 3 miesięcy kalendarzowych po założeniu rachunku:

 • zapewnienie wpływów na konto w łącznej kwocie minimum 1000 zł w każdym z dwóch wybranych miesięcy spośród trzymiesięcznego okresu po założeniu konta,
 • wykonanie co najmniej 15 płatności bezgotówkowych kartą i/lub BLIKIEM za zakupy lub usługi (zaliczone zostaną wyłącznie płatności w sklepach stacjonarnych) na dowolną kwotę,
 • wykonanie co najmniej 1 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych)
 • pobranie aplikacji mobilnej banku i zalogowanie się do niej co najmniej 3 razy w trzymiesięcznym okresie po założeniu konta.

Na dzień 30 listopada 2024 roku należy ponadto posiadać saldo oszczędnościowe na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w wysokości co najmniej 500 zł.

Przykładowo, zakładając konto w czerwcu 2024 roku, wpływy o łącznej wartości 1000 zł miesięcznie należy zapewnić w dwóch wybranych miesiącach w okresie od lipca do września 2024 roku. To już Wasza decyzja, w których dwóch miesiącach postanowicie spełnić te warunki.

Ponadto w tym samym okresie, czyli najpóźniej do końca września 2024 roku wykonajcie minimum 15 transakcji bezgotówkowych kartą/BLIKiem w sklepach stacjonarnych, minimum 1 płatność BLIKiem w Internecie oraz zalogujcie się trzy razy do aplikacji banku.

Nie zapomnijcie, by na dzień 30 listopada 2024 roku posiadać na koncie oszczędnościowym kwotę minimum 500 zł.

Jeśli spełnicie powyższe warunki, a do tego Wasze konto zostało założone metodą „na selfie”, oprócz 300 zł premii, otrzymacie także dodatkowy bonus w wysokości 200 zł!

Co do kwestii „wpływu”, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z tytułu wpłaty własnej w oddziałach banku lub we wpłatomatach. Nie może on również pochodzić z waszego konta w ING Banku Śląskim. Natomiast przykładowy przelew z własnego konta w innym banku zapewni spełnienie warunków promocji. Może to być również przelew od kogoś bliskiego lub od pracodawcy.

​Wypłata premii – ING Konto Direct

Wypłata 300 zł lub 500 zł premii nastąpi najpóźniej 16 grudnia 2024 roku. Środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji ING Banku Śląskiego.

​Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta (z wyjątkiem wpłaty/wypłaty w punkcie obsługi kasowej i przelewu w placówce bankowej), 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, każda kolejna 10 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN (z wyjątkiem przelewów Express ELIXIR, BlueCash, SORBNET),
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł lub 10 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca i trwa do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 stycznia do 28 lutego).

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

ING Bank Śląski – 6% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci ING mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na poziomie 6% w skali roku na dwóch dostępnych w banku rachunkach: Otwartym Koncie Oszczędnościowym oraz Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące. To, czy założycie jeden czy dwa rachunki, zależy głównie od tego, ile macie oszczędności. W ramach promocji na każdym z nich możecie zdeponować do 200.000 zł oszczędności.

OKO i OKO Bonus

Pamiętajcie, że pierwsze z nich, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe, należy założyć tak czy inaczej, jeśli tylko chcecie skorzystać z premii na start, którą opisaliśmy wyżej (na konto oszczędnościowe wpłynie bonus od banku).

Jeśli dopiero zakładacie konto osobiste w ING i chcecie skorzystać z promocyjnego oprocentowania, należy założyć konto oszczędnościowe (jedno lub dwa przedstawione wyżej) i w terminie do 23 lipca 2024 roku zasilić je środkami.

 1. Jeśli posiadacie do 200.000 zł oszczędności, proponuję Wam skorzystać z promocji Bonus na start.

  W tej promocji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które w okresie od 25 czerwca 2024 roku: nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver. Oznacza to tyle, że jest to promocja dla zupełnie nowych klientów, którzy dopiero założą (po 25 czerwca 2024 roku) konto osobiste i oszczędnościowe w ING Banku Śląskim.

 2. Jeśli dodatkowo posiadacie większe środki, nadwyżkę możecie zdeponować w ramach drugiej akcji na koncie o nazwie OKO Bonus. To konto można założyć tylko wtedy, gdy posiada się już pierwsze Otwarte Konto Oszczędnościowe. W tym przypadku limit środków również wynosi 200.000 zł, a oprocentowanie to 6% w skali roku. Jako nowi klienci spełniacie wszystkie warunki otrzymania podwyższonego oprocentowania bez dodatkowych wysiłków.

Każda z promocji, w celu otrzymania oprocentowania na poziomie 6%, wymaga ponadto:

 • wykonania minimum 15 transakcji bezgotówkowych kartą w sklepach stacjonarnych/internetowych lub BLIKiem w sklepach stacjonarnych,
 • trzykrotnego zalogowania się do aplikacji mobilnej banku.

Powyższe warunki należy spełnić w ciągu 3 miesięcy od chwili otwarcia konta oszczędnościowego.

Będąc nowymi klientami możecie śmiało połączyć obie promocje, deponując łącznie kwotę do 400.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Kiedy bank wypłaci odsetki?

 • W przypadku konta prowadzonego w ramach oferty specjalnej „Bonus na start” odsetki, które wynikają z oprocentowania standardowego, bank dopisuje do konta na koniec każdego miesiąca. Odsetki, które wynikają z oprocentowania podwyższonego otrzymacie po zakończeniu oferty specjalnej, czyli po 3 miesiącach od założenia konta.
 • W przypadku oferty „OKO Bonus” odsetki wynikające z oprocentowania bonusowego i podstawowego otrzymacie na konto do 5. dnia miesiąca po zakończeniu oferty specjalnej.


​Ile kosztuje Otwarte Konto Oszczędnościowe i Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus ?

Konta zapewniają darmowe wpłaty i wypłaty z/na swój rachunek osobisty w ING Banku Śląskim. Przelewy na rachunek prowadzony w ING (w obu rachunkach), a także wypłaty BLIKiem w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash w Polsce są darmowe i to bez limitu (BLIKiem tylko w przypadku OKO). Wykonane przelewy nie powodują też utraty dotychczas naliczonych odsetek. Darmowy będzie też pierwszy przelew w miesiącu na konto w innym banku (każdy kolejny to 9 zł opłaty).

Opłaty i prowizje – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów