fbpx

ING Bank Śląski: do 200 zł premii w kolejnej edycji promocji regularnego inwestowania

ING Bank Śląski uruchomił kolejną edycję promocji regularnego inwestowania. Tym razem premia może wynieść już nie 100 zł, a nawet 200 zł, choć zmienił się charakter jej naliczania. Dotychczasowo 100 zł było stałym bonusem, bez względu na wyniki wybranego przez Was funduszu. Tym razem premia naliczana jest jako podwojenie uzyskanego zysku (maksymalnie do 200 zł) lub uzupełnienie osiągniętej straty (również do maksymalnie 200 zł). Konstrukcja promocji jest dość ciekawa i nie da się ukryć, iż zachęca do podjęcia nieco większego ryzyka niż dotychczas.

 

 

Uczestnicy promocji

Promocja skierowania jest do klientów ING Banku Śląskiego, którzy w momencie rozpoczęcia promocji (czyli 11 czerwca 2018 roku) nie posiadali jednostek funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy pośrednictwa z bankiem ING. Jeśli zdarzyło się Wam korzystać z poprzednich edycji promocji lub po prostu inwestowaliście w fundusze poprzez platformę ING Banku Śląskiego, wówczas w dniu startu promocji wasze rejestry powinny być puste (choć nadal mogą być aktywne).

Na zapisanie się w promocji macie czas od 11 czerwca 2018 roku do 31 lipca 2018 roku.

 

Kto może zostać poleconym w promocji 

Regularne inwestowanie dostępne jest w zakładce Oferta ING Promocje – Zacznij inwestować, a podwoimy Twój zysk. Po kliknięciu Zapisz się, w dalszym kroku wypełnijcie ankietę inwestycyjną za pomocą której bank określi wasz profil inwestora, a następnie podpiszcie umowę pośrednictwa. Ankieta ma na celu sprawdzić stan waszej wiedzy na temat inwestowania oraz określić wasz profil inwestycyjny. Po wypełnieniu ankiety należy zaakceptować umowę ramową oraz umowę pośrednictwa w nabyciu jednostek funduszy (otwarcie rejestru). Nie zdziwcie się, jeśli wynikiem ankiety będzie formułka „produkt jest dla Ciebie nieodpowiedni”. Tego typu ocena pojawia się w przypadku, gdy nigdy dotychczasowo nie korzystaliście z funduszy inwestycyjnych. W ten sposób bank musi Was dość dosadnie poinformować o ryzyku związanym z inwestowaniem.

 

Gdy dopełnicie powyższe formalności, w okresie trwania promocji:

  • złóżcie zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych (do wyboru macie całą paletę funduszy, które możecie posegregować według różnych kryteriów, przed ostatecznym wyborem polecam zapoznać się z dokumentami określającymi dany fundusz),
  • dokonajcie wpłaty za nabycie jednostek na wymieniony rejestr za minimum 150 zł,
  • złóżcie dyspozycję regularnego inwestowania w ramach rejestru na kwotę minimum 150 zł.

 

Po otwarciu rejestru, głównym warunkiem będzie 6-krotne nabycie przez poleconego jednostek funduszy w ramach regularnego inwestowania, każde na kwotę minimum 150 zł. Oznacza to, iż na potrzeby promocji należy zaangażować co najmniej 1050 zł (pierwszy przelew przy otwarciu rejestru oraz sześć automatycznych wpłat). Nabycia jednostek powinny nastąpić do 11 stycznia 2019 roku.

 

Warunki wypłaty premii do 200 zł

Aby uzyskać prawo do wypłaty premii, do 18 stycznia 2019 roku nie możecie zlecić transakcji odkupienia, konwersji lub zamiany jednostek uczestnictwa. Mówiąc kolokwialnie, zakupionych jednostek nie możecie „ruszać” do momentu wskazanego przez regulamin. Ponadto w dniu wypłaty premii (29 stycznia 2019 roku) musicie posiadać aktywną usługę regularnego inwestowania oraz aktywne konto osobiste lub konto oszczędnościowe. Na jeden z tych rachunków zostanie wypłacony bonus.

Dodatkowo w regulaminie znajdziemy zapis:

Uczestnik korzystający z Promocji deklaruje, że będzie regularnie nabywać jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania otwartej zgodnie z ust.1.4) przez okres min. 12 miesięcy; począwszy od dnia otwarcia rejestru.

Na szczęście jest to tylko luźna deklaracja, a nie warunek od którego uzależniona jest wypłata premii. Fakt ten dodatkowo potwierdziłem w banku. Oprócz tego poprzednie edycje promocji pokazały, iż w przypadku wyłączenia regularnego inwestowania przed upływem 12 miesięcy, nic się nie działo.

 

W jaki sposób bank naliczy premię?

Wasza premia będzie wyliczona jako równowartość zysku lub straty liczonych jako różnica wartości jednostek na rejestrze w dniu 18 czerwca 2018 roku i sumy wpłat na rejestr od 11 czerwca do 11 stycznia 2018 roku.  

Maksymalna kwota premii to 200 zł. Przykładowo, gdy wasz zysk wyniesie 120 zł, wówczas otrzymacie 120 zł bonusu. Gdy zysk osiągnie 350 zł to premia wyniesie 200 zł. Podobnie będzie w przypadku straty. Gdy strata wyniesie 180 zł, bank przekaże Wam 180 zł i wyjdziecie na zero. Jeśli natomiast strata wyniesie 320 zł, wówczas bank przekaże Wam 200 zł, a z całej inwestycji będziecie 120 zł „do tyłu”. Gdyby coś było nadal niejasne – pytajcie o to w komentarzach.

Wypłacony bonus jest kwotą netto, tyle zostanie przelane na wasze konta. Bank załatwi za Was wszelkie sprawy związane z opodatkowaniem (dodaje nagrodę dodatkową, którą w formie podatku przekazuje na konto odpowiedniego urzędu).

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Podwajamy Twój zysk”.

 

Jaki wybrać fundusz w promocji?

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy niniejszego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast wszelkie decyzje inwestycyjne należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi. Ogólnie rzecz biorąc, warto wybrać fundusz, który nie pobiera opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobiera względnie niską opłatę za zarządzanie. Akurat w przypadku opłaty za nabycie jednostek, sprawa jest prosta, ponieważ w ramach dodatkowej promocji „0 zł za zakup funduszy w Moim ING” zakup wszystkich funduszy oferowanych przez ING zwolniony jest z opłaty manipulacyjnej.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów