fbpx

ING Bank Śląski: 150 zł premii za regularne inwestowanie z IKE/IKZE. Do tego 200 zł za konto i 150 zł z kartą kredytową

Trwa do:
31 maja 2022

Największym problemem oszczędzania na emeryturę jest fakt, że większości z nas wydaje się, iż jesteśmy na to za młodzi. To oczywiście duży błąd, bo im wcześniej zaczniemy, tym mniejsze miesięczne kwoty wystarczą do odłożenia pokaźnej sumy na starość. Z pomocą przychodzi ING Bank Śląski oraz jego konta emerytalne, czyli IKE i IKZE. Po raz kolejny już możecie otrzymać premię za założenie i dokonanie co najmniej 7 wpłat na konta emerytalne IKE lub IKZE. Dla każdego z produktów premia wynosi 150 zł. Oznacza to, że oszczędzając za pomocą zarówno IKE jak i IKZE, możecie odebrać aż 300 zł bonusu! Warto uzupełnić to premią za założenie konta osobistego (200 zł) oraz karty kredytowej (150 zł)!

O samym tworze, jakim są IKE oraz IKZE napisałem w tym miejscu. Jeśli nie wiecie, jak działają konta emerytalne, polecam zacząć od lektury podlinkowanego wpisu. 🙂

Uczestnicy promocji – ING Bank Śląski

W promocji mogą uczestniczyć osoby, które w terminie od 28 marca 2022 roku ani w momencie rejestracji w promocji nie posiadały IKE/IKZE w żadnym banku ani instytucji. Z uwagi na fakt, że premiowany rachunek otworzycie wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej – powinniście mieć do niej dostęp jako klienci banku. 

Jeśli nie należycie do tego grona, możecie zarobić dodatkowo 200 zł, zakładając darmowe konto osobiste! Idąc za ciosem, warto sprawić sobie także kartę kredytową, za co otrzymacie kolejną nagrodę – 150 zł

Założenie IKE, IKZE Oszczędnościowego oraz IKZE Inwestycyjnego z przyjęciem wypłaty transferowej nie jest objęte promocją. Zatem przeniesienie konta z innej instytucji odpada.

ING Bank Śląski – zasady akcji

Promocją objęte są trzy rodzaje produktów. Klikając poszczególne linki możecie dowiedzieć się więcej na temat każdego z nich.

 • IKE – Indywidualne Konto Emerytalne
 • IKZE Inwestycyjne – za pośrednictwem tego rachunku będziecie inwestować w fundusze,
 • IKZE Oszczędnościowe – ten rodzaj rachunku nie lokuje środków w funduszach inwestycyjnych.

Dostępne opcje emerytalne w ING Bank Śląski

Bank zadbał o bardzo przejrzystą tabelę, obrazującą ważne różnice i podobieństwa pomiędzy produktami emerytalnymi.

Charakterystyka produktów emerytalnych – ING Bank Śląski

Żeby otrzymać 150 zł premii w ramach regularnego oszczędzania na emeryturę, powinniście wykonać następujące czynności: 

 • Najpóźniej 31 maja 2022 roku, za pomocą bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego (zakładka: Oferta ING), zarejestrujcie się do promocji, wypełnijcie ankietę inwestycyjną i podpiszcie z bankiem ING umowę pośredniczenia w zakupie jednostek funduszy inwestycyjnych (ostatni warunek tylko dla osób zdecydowanych na IKE oraz IKZE Inwestycyjne). Konieczne będzie także wyrażenie zgody na weryfikację behawioralną. 
 • W tym samym terminie kupcie jednostki funduszy o wartości lub wykonajcie wpłatę początkową na kwotę:

  co najmniej 500 zł, jeśli wybraliście oszczędzanie w ramach IKZE Inwestycyjnego, a następnie złóżcie zlecenie regularne inwestowania (DRI) na kwotę minimum 300 zł,

  LUB

  co najmniej 500 zł, jeśli wybraliście oszczędzanie w ramach IKE, a następnie złóżcie zlecenie regularne inwestowania (DRI) na kwotę minimum 300 zł,

  LUB

  co najmniej 500 zł, jeśli wybraliście oszczędzanie w ramach IKZE Oszczędnościowego i podobnie jak wyżej – złóżcie stałe zlecenie na 300 zł lub więcej.


 • Do 30 grudnia 2022 roku, za pomocą zlecenia regularnego inwestowania:

  – co najmniej 6 razy kupcie jednostki funduszy w ramach IKZE Inwestycyjnego (minimum 300 zł w każdej transakcji),

  LUB

  – co najmniej 6 razy kupcie jednostki funduszy w ramach IKE o wartości co najmniej 300 zł miesięcznie,

  LUB

  – wykonajcie minimum 6 wpłat na co najmniej 300 zł w ramach IKZE Oszczędnościowe za pomocą dyspozycji regularnego inwestowania.

  W praktyce powinniście po prostu dopilnować, by kwota znajdowała się na Waszym koncie – wpłata zrobi się automatycznie.

Zamiast regularnych wpłat możecie także spełnić warunki jednym przelewem na 12.000 zł w przypadku IKE oraz 5000 zł w przypadku IKZE Inwestycyjnego/Oszczędnościowego.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Wypłata premii

Wypłata premii nastąpi najpóźniej 20 stycznia 2023 roku pod warunkiem, że na Waszym IKE lub IKZE zgromadzi się kwota co najmniej 2000 zł. 

Jeszcze raz wspomnę o tym, że oszczędzać możecie na jednym, jak i drugim produkcie emerytalnym. Jeśli uda się Wam spełnić opisane warunki, na Waszym koncie pojawi się wtedy nie 150, a 300 zł bonusu. 

Gdy dodamy do tego premię za założenie konta oraz premię za kartę kredytową, łączna wartość nagród od ING Banku Śląskiego wyniesie aż 650 zł!

Kwestie podatkowe

Regulamin promocji jest skonstruowany w taki sposób, że jej uczestnicy nie muszą przejmować się opłacaniem podatku od nagrody. W przypadku premii za regularne inwestowanie w ramach IKZE Oszczędnościowego bonus jest zwolniony z opodatkowania. Z kolei premia za oszczędzanie na IKE oraz IKZE Inwestycyjnym zostanie uregulowana przez bank – organizatora promocji.

W regulaminie znajdują się też szczegóły dotyczące opodatkowania premii dla nierezydentów podatkowych w Polsce.

Jeśli chodzi o opodatkowanie tzw. podatkiem Belki – mam dobrą wiadomość: zyski wypracowane na kontach emerytalnych są z niego zwolnione. Wpłaty na IKZE można dodatkowo odliczyć od podstawy opodatkowania w danym roku, dzięki czemu sam podatek dochodowy będzie niższy. Służy do tego formularz PIT-0, jednak szczegóły dotyczące takich rozliczeń sugeruję konsultować ze specjalistą/ką ds. podatków.

Czy oszczędzanie z IKE/IKZE się opłaca?

Co do tego, że emerytury dzisiejszych trzydziestolatków będą miały raczej charakter symboliczny, nie ma raczej żadnych wątpliwości. Wpływ ma na to oczywiście sama konstrukcja systemu, który z założenia jest niewydolny. Problem pogłębia także coraz mniejsza dzietność, z którą zmaga się niemal cały świat. Na stronie ING Banku Śląskiego możecie skorzystać z ciekawego kalkulatora, który oszacuje za Was wartość Waszej przyszłej emerytury. Pomoże też w przybliżeniu poznać wartość wypłat z kont emerytalnych prowadzonych na własną rękę.

Kalkulator emerytalny – ING Bank Śląski

Narzędzie daje ciekawy przykład tego, jak może wyglądać nasza przyszłość. Pamiętajcie jednak, żeby wskazania kalkulatora traktować bardzo, bardzo niezobowiązująco. Tego typu wyliczeń nie jesteśmy w stanie wykonać z dużą dokładnością.

Maksymalna wartość wpłat na konta emerytalne IKE oraz IKZE jest regulowana przez prawo. W 2022 roku limity wyglądają następująco:

IKE – maksymalnie 17.766 zł rocznie,

IKZE – maksymalnie 7.106,40 zł dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i innych umów cywilnoprawnych oraz 10.659,60 zł dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów