fbpx

ING Bank Śląski: 100 zł premii za przetestowanie usługi „regularne inwestowanie” oraz solidny zestaw promocji dla nowych klientów

W ING Banku Śląskim ruszyła kolejna edycja bardzo fajnej promocji „100 zł za regularne inwestowanie”. Ponownie angażując relatywnie niewielki kapitał (tym razem będzie to łącznie 1400 zł) możecie w łatwy sposób uzyskać solidną premię. ING nie narzuca, w jakie fundusze należy zainwestować, zatem możecie wybrać na przykład jeden spośród funduszy pieniężnych, uznawanych za najbezpieczniejsze. Z promocji mogą skorzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci banku. W przypadku obecnych klientów nie ma wykluczeń co do kwestii uczestnictwa w poprzednich edycjach promocji „regularnego inwestowania”. Wystarczy, iż w chwili rozpoczęcia promocji nie będziecie posiadać jednostek funduszy inwestycyjnych na rejestrach w ramach ING Banku Śląskiego. Nowi klienci mogą natomiast skorzystać z całego zestawu promocji: 190 zł premii za założenie Konta z Lwem, 400 zł w promocji karty kredytowej, 10 zł za przelewy BLIK na telefon, 100 zł zwrotu odsetek z limitem w koncie oraz 100 zł w niniejszej akcji. Do zdobycia jest zatem solidne 800 zł premii. Więcej na ten temat pod koniec wpisu. Znajdziecie tam między innymi odnośniki do artykułów związanych z promocją. 

 

 

Uczestnicy promocji „100 zł za regularne inwestowanie”

Z promocji mogą skorzystać w zasadzie wszyscy klienci ING Banku Śląskiego. Tak naprawdę jedynym wyłączeniem są pracownicy banku, co jest raczej standardem w tego typu promocjach. Warto jednak pamiętać, iż w dniu wypłaty premii należy posiadać aktywny ROR i/lub konto oszczędnościowe, zatem niezbędne będzie założenie takowego rachunku (na przykład w promocji z 190 zł premii na start).

Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy pośrednictwa z bankiem ING w momencie rozpoczęcia promocji, czyli 20 sierpnia 2018 roku. Jeśli zatem korzystaliście z poprzednich edycji promocji lub po prostu inwestowaliście w fundusze w ramach ING Banku Śląskiego, wówczas w dniu startu promocji wasze rejestry powinny być puste (choć nadal mogą być aktywne). 

 

Jak wziąć udział w promocji

Pierwszy krok jaki musicie wykonać to zapisanie się w promocji po zalogowaniu w bankowości elektronicznej, macie na to czas od 20 sierpnia 2018 roku do 30 września 2018 roku. W tym celu przejdźcie do zakładki Oferta ING, za następnie Promocje. Odszukajcie teraz promocję Zyskaj 100 zł za regularne inwestowanie i kliknijcie na „Sprawdź jak zyskać”. Poniżej screen baneru z bankowości online:

 

W tym momencie otrzymacie wiadomość w ramach poczty wewnętrznej z potwierdzeniem udziału w promocji. W dalszym kroku wypełnijcie ankietę inwestycyjną za pomocą której bank określi wasz profil inwestora, a następnie podpiszcie umowę pośrednictwa. Ankieta ma na celu sprawdzić stan waszej wiedzy na temat inwestowania oraz określić wasz profil inwestycyjny. Jej wypełnienie jest jednym z warunków promocji z 100 zł bonusu. Nie zdziwcie się, jeśli wynikiem ankiety będzie formułka „produkt jest dla Ciebie nieodpowiedni”. Tego typu ocena pojawia się w przypadku, gdy nigdy dotychczasowo nie korzystaliście z funduszy inwestycyjnych. W ten sposób bank musi Was dość dosadnie poinformować o ryzyku związanym z inwestowaniem. Po wypełnieniu ankiety należy zaakceptować umowę ramową oraz umowę pośrednictwa w nabyciu jednostek funduszy (otwarcie rejestru).

 

Gdy dopełnicie powyższe formalności, w okresie trwania promocji:

  • złóżcie zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych,
  • dokonajcie wpłaty za nabycie jednostek na wymieniony rejestr za minimum 200 zł,
  • złóżcie dyspozycję regularnego inwestowania w ramach rejestru na kwotę minimum 200 zł.

 

Jeżeli z promocji korzystacie po raz pierwszy, w tym miejscu krok po kroku omówię w jaki sposób ustawić regularne inwestowanie. Jeśli natomiast zagadnienie to nie jest Wam obce, wówczas możecie przejść do warunków wypłaty bonusu.

 

Instrukcja „krok po kroku” + wybór funduszu

Po kliknięciu w Zapisz się i inwestuj regularnie i wypełnieniu ankiety możecie przejść do wyboru funduszu. Do wyboru macie całą paletę funduszy, które możecie posegregować według różnych kryteriów. Załóżmy, iż wybiorę typ funduszy uznawanych za najbezpieczniejsze, czyli – fundusze pieniężne. Teraz z listy funduszy wybieram ten, który najbardziej mnie interesuje (po zapoznaniu się z dokumentami określającymi dany fundusz). Po kliknięciu Wybierz pojawi się pole do wpisania kwoty pierwszej wpłaty (minimum 200 zł, choć niektóre TFI ustanawiają wyższe progi wejścia). W drugim kroku, należy natomiast określić kwotę (minimum 200 zł) oraz termin regularnych wpłat. Na koniec pozostaje zapoznanie się z wszelkimi dokumentami dotyczącymi danego funduszu oraz zaakceptowanie zlecenia.

 

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy niniejszego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast wszelkie decyzje inwestycyjne należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi. Ogólnie rzecz biorąc, warto wybrać fundusz, który nie pobiera opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobiera względnie niską opłatę za zarządzanie. Akurat w przypadku opłaty za nabycie jednostek, sprawa jest prosta, ponieważ w ramach dodatkowej promocji „0 zł za zakup funduszy w Moim ING” zakup wszystkich funduszy oferowanych przez ING zwolniony jest z opłaty manipulacyjnej.

Przejrzałem oferty kilku funduszy pieniężnych z listy dostępnej na stronie ING. Opłat za nabycie i umorzenie jednostek nie pobierają między innymi: UniKorona Pieniężny, UniAktywny Pieniężny, PZU Gotówkowy, MetLife Pieniężny, NN Lokacyjny Plus, Investor Płynna Lokata, Investor Gotówkowy, czy MetLife Lokacyjny.

Jeśli zależy Wam głównie na uzyskaniu premii, wówczas fundusze pieniężne są najlepszym rozwiązaniem. Być może przynoszą one symboliczne zyski (szczególnie przy tak małych kwotach alokacji), aczkolwiek ryzyko straty w ich przypadku jest bardzo niskie. W ten sposób, przy niskim ryzyku, zainkasujecie 100 zł premii, co bardzo pozytywnie wpłynie na rentowność inwestycji.

 

Warunki wypłaty 100 zł bonusu

Aby uzyskać prawo do otrzymania premii należy w okresie od 20 sierpnia 2018 roku do 30 kwietnia 2019 roku co najmniej sześć razy nabyć jednostki uczestnictwa w ramach dyspozycji Regularnego inwestowania (na przykład od września do lutego). Ponadto w dniu wypłaty premii – 16 maja 2019 roku należy posiadać aktywne konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz jednostki na rejestrze.

Bonus w wysokości 100 zł jest kwotą netto, bank załatwi za Was wszelkie sprawy związane z opodatkowaniem (dodaje nagrodę dodatkową, którą w formie podatku przekazuje na konto odpowiedniego urzędu). Co ciekawe, w dotychczasowych edycjach promocji, premia była wypłacana na konto oszczędnościowe. Tym razem bonus zostanie wypłacony na rejestr funduszu. Za kwotę premii bank zakupi dla Was dodatkowe jednostki uczestnictwa w ramach rejestru. Prezentacja jednostek uczestnictwa na rejestrze nastąpi w terminie od 4 do 7 dni od dnia wypłaty premii. Po tym okresie będziecie mogli umorzyć wszystkie jednostki i wypłacić premię.

 

Jeszcze na koniec mała uwaga. Otóż w regulaminie znajdziemy zapis:

Uczestnik korzystający z Promocji deklaruje, że będzie regularnie nabywać jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania otwartej zgodnie z ust.1.4) przez okres min. 12 miesięcy, począwszy od dnia otwarcia rejestru.

Na szczęście jest to tylko luźna deklaracja, a nie warunek od którego uzależniona jest wypłata premii. Fakt ten dodatkowo potwierdziłem w banku. Oprócz tego poprzednie edycje promocji pokazały, iż w przypadku wyłączenia regularnego inwestowania przed upływem 12 miesięcy, nic się nie działo. Oznacza to, iż w celu spełnienia warunków promocji wystarczy zaangażować 1400 zł (200 zł na start i sześć regularnych składek po 200 zł).

 

Po szczegóły odsyłam na stronę promocji oraz do regulaminu promocji „100 zł za regularne inwestowanie”.

 

Nawet 800 zł premii w pozostałych promocjach banku

Artykuł jest już dość długi, zatem, aby nie dublować treści, odsyłam Was do wpisów dotyczących aktualnych promocji oferowanych przez ING Bank Śląski:

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów