fbpx

ING: 200 zł premii za założenie darmowego konta oraz 2% dla oszczędności do 400.000 zł – ostatnie chwile promocji

Trwa do:
31 marca 2022

Jakiś czas temu, informowałem Was, iż w ING Banku Śląskim ruszyła kolejna edycja promocji z solidną premią za założenie konta. Dziś postanowiłem zaktualizować artykuł, ponieważ pomarańczowy bank postanowił podwyższyć oprocentowanie rachunku oszczędnościowego z 1,5% do 2% w skali roku. Możecie na nim ulokować do 200.000 zł, zaś na drugim koncie BONUS kolejne 200.0000 zł. Dużą zaletą akcji jest fakt, iż konto założycie bez wychodzenia z domu, zaś jego prowadzenie jest darmowe. Promocję szczególnie polecam osobom do 26. roku, które mogą założyć bardzo fajne i nowoczesne Konto Mobi. Po założeniu konta, oprócz zdobycia 200 zł premii możecie dodatkowo skorzystać z promocji karty kredytowej z 150 zł premii ekstra. Na skorzystanie z promocji macie czas tylko do końca marca. Jest to najlepszy moment na działanie, ponieważ regulamin promocji wymaga posiadania aktywnej karty debetowej aż do momentu wypłaty premii. Zatem zakładając konto na sam koniec promocji, okres utrzymywania aktywnej karty jest możliwe jak najkrótszy.

Uczestnicy promocji Konta z Lwem

Promocja z 200 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP, Active) w okresie od 1 października 2020 roku do 19 stycznia 2022 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Nawet jeśli łapiecie się na powyższy okres karencji (zamknęliście swoje konto przed październikiem 2020 roku), musicie zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. Mianowicie, byli klienci ING Banku Śląskiego mogą mieć cały czas aktywną „kartotekę w banku”. Co do zasady, doradcy zamykają konto ROR i inne produkty, ale gdy o to nie poprosimy – kartoteka pozostaje aktywna. W związku z tym, w przypadku posiadania aktywnej kartoteki, Wasz wniosek może zostać odrzucony i zostaniecie zaproszeni do placówki, by założyć konto na standardowych warunkach – bez premii.

Aby uniknąć powyższej sytuacji, przed złożeniem wniosku możecie zadzwonić na infolinię ING Banku Śląskiego lub przespacerować się do placówki w celu zamknięcia aktywnej kartoteki. To dosłownie chwila roboty, a pozwoli Wam na zdobycie 200 zł premii.

Jak założyć konto w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING przygotował dla Was Konto w wersji Mobi. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto z Lwem Ditect.

Wnioski o oba promocyjne konta z premią dostępne są na dedykowanej stronie banku (Konto Direct wyżej, a Konto Mobi nieco niżej). Na złożenie wniosku w promocji macie czas do 31 marca 2022 roku. Oprócz konta osobistego, należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.Po wypełnieniu wniosku, umowę możecie finalizować na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć skany/fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków w tak zwanym międzyczasie mogła ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku z którego będziecie wykonywali przelew musi być zakładane w oddziale lub za pośrednictwem kuriera – tak, by dany bank posiadał wzór waszego podpisu. No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 80 zł. Warunkiem uzyskania 120 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 30 czerwca 2022 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 80 zł otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – do 30 czerwca 2022 roku,
 • 3-krotnie zapewnicie wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł – w trzech dowolnych miesiącach w okresie do 30 czerwca 2022 roku (może to być przykładowo wynagrodzenie, renta lub emerytura),
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie do 30 czerwca 2022 roku,
 • na dzień 30 czerwca 2022 roku musicie posiadać na tym celu zgromadzone co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Co do kwestii „wynagrodzenia”, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z rachunku, którego właścicielem jest osoba indywidualna. Ponadto pod uwagę nie będą brane również wpłaty własne w oddziałach banku lub we wpłatomatach. Jakby Wam to powiedzieć… bądźcie kreatywni, a się uda 😉

Środki wymagane na „celu oszczędnościowym” możecie po prostu przelać ze swojego konta osobistego.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta z Lwem Direct.

Warunki promocji – Konto Mobi

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 80 zł. Pierwsze 120 zł otrzymacie pod warunkiem wykonania 10 płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na dowolną kwotę w terminie do 30 kwietnia 2022 roku. Płatności można wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 80 zł otrzymacie, jeśli:

 • zapewnicie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (płatności te mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących 120 zł premii) – do 30 kwietnia 2022 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – do 30 kwietnia 2022 roku,
 • na dzień 30 kwietnia 2022 roku musicie posiadać na tym celu zgromadzone co najmniej 100 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Mobi.

Wypłata premii

Wypłata premii w przypadku Konta z Lwem Direct nastąpi 15 lipca 2022 roku. Natomiast w przypadku Konta Mobi, środki zostaną wypłacone o wiele wcześniej, bo już 16 maja 2022 roku. W obu przypadkach środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Po założeniu konta możecie dodatkowo skorzystać z promocji karty kredytowej z 150 zł premii ekstra.

Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta, 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja).

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wydanie karty typu zbliżak
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

ING Bank Śląski – 2% na koncie oszczędnościowym

W ING Banku Śląskim trwają także równolegle dwie promocje związane z kontami oszczędnościowymi. Każda z nich skierowana jest do nieco innej grupy odbiorców, ale obie proponują bonus w postaci oprocentowania na poziomie 2% w skali roku na okres 3 miesięcy, dla kwoty do 200.000 zł.

 • Pierwsza z promocji – Bonus na start – przeznaczona jest dla nowych klientów ING Banku Śląskiego (którzy przy okazji mogą odebrać 200 zł premii na start!) oraz dla obecnych klientów, którzy od 15 marca 2021 roku nie korzystają z Otwartego Konta Oszczędnościowego, a ich średnie saldo z ostatniego roku wynosi mniej niż 10 zł.

  Po upływie trzech miesięcy oprocentowanie zmieni się na standardowe (zgodne z aktualną tabelą oprocentowania).

 • Druga promocja – Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus – to propozycja dla osób, które mają już otwarte i korzystają z wybranego konta oszczędnościowego z oferty banku ING: Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium. Żeby wziąć udział w promocji, powinni oni wpłacić na promocyjny rachunek – Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus – kwotę nie większą niż 200.000 zł. Co ważne, rachunek jest przeznaczony dla nowych środków – należy więc wpłacić kwotę powyżej tej, zdeponowanej na produktach depozytowych (względem daty badania salda 10 marca 2022 roku).

  Po zakończeniu trzymiesięcznego okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania, konto Bonus zostanie zamknięte, a środki trafią na wskazane przez Was konto oszczędnościowe. Promocyjny rachunek otworzycie w bankowości elektronicznej.

Zatem, z perspektywy nowego klienta, wystarczy na początek założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe, a gdy limit 200.000 zł to dla Was za mało, w drugiej kolejności założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus i tam „dopchać” resztę oszczędności.

Obie promocje trwają do 28 marca 2022 roku. Ważne dokumenty:

Rachunek Smart Saver na 1,6% w skali roku

ING Bank Śląski ma również coś dla miłośników oszczędzania. W ramach rachunku Smart Saver możecie liczyć na oprocentowanie rzędu 1,6% w skali roku. Kwota obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 5000 zł, zaś dla nadwyżki jest to już tylko 0,05% w skali roku.

Smart Saver nie jest jednak klasycznym kontem oszczędnościowym, które możecie zasilać z zewnątrz tradycyjnym przelewem. Jest ono zasilane automatycznie, gdy płacicie kartą lub robicie przelew. Wówczas bank wylicza kwotę oszczędności, zgodnie z wybraną przez Was metodą i przelewa ją z waszego konta osobistego na konto Smart Savera. Może to być zaokrąglenie kwoty transakcji do 5 zł lub do 10 zł, ewentualnie ustalony procent od kwoty transakcji (od 1% do 10%).

Przykładowo, wybierając opcję odkładania 10% wartości transakcji, wykonując przelew na 1000 zł, na Smart Saver odłożone zostanie 100 zł. Aby zapełnić konto jednorazowo należałoby wykonać przelew na 50.000 zł oraz zapewnić 5000 zł „ekstra” w celu przelania środków na konto oszczędnościowe. Jeśli nie posiadacie takiej kwoty, możecie to oczywiście rozbić na kilka transakcji. W końcu 1,6% w skali roku to rynkowa perełka, więc warto wykazać się pewną inicjatywą.

Prowadzenie rachunku Smart Saver jest darmowe, tak samo jak przelewy na konto osobiste w ING – bez limitu! Co ważne, środki można wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Ponadto w każdym miesiącu macie możliwość wykonania 1 darmowego przelewu na konto w „obcym” banku (każdy kolejny kosztuje już 9 zł).

Czym jest cel oszczędnościowy i jak go uruchomić?

Zarówno w przypadku promocji Konta Direct, jak i Konta Mobi przewinął się temat celu oszczędnościowego. Jako, że nie każdy z Was może wiedzieć o co w tym chodzi, spieszę z wyjaśnieniem. Mianowicie cel oszczędnościowy to funkcjonalność w ramach systemu Moje ING wspierająca oszczędzanie na koncie oszczędnościowym na określony przez posiadacza tego rachunku cel (przykładowo wakacje lub zakup hulajnogi).

Aby uruchomić cel oszczędnościowy, przejdźcie do zakładki Oferta ING, następnie Oszczędności i spośród dostępnych opcji wybierzcie Cele oszczędnościowe.

ING – cel oszczędnościowy.

Po kliknięciu Załóż teraz, na początek wybierzcie nazwę celu, na który chcecie odkładać środki. Ja dla przykładu wpisałem Podróże. W tym miejscu należy również podać kwotę jaką chcecie zgromadzić. Ja dla przykładu wpisałem kwotę 300 zł, choć wy możecie oczywiście wpisać każdą inną kwotę. W dodatku w tym miejscu możecie wybrać, czy środki mają być pobierane automatycznie z konta w ramach stałego zlecenia, czy też wolicie dokonywać wpłat samodzielnie. Wygodniejsza będzie raczej wpłata automatyczna, dzięki której warunki promocji spełnicie niemal pasywnie. Jeśli po wypłacie premii będziecie chcieli zrezygnować z celu – nic nie stoi na przeszkodzie.

ING – ustawienie celu oszczędnościowego.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów