ING Bank Śląski: łatwe 250 zł premii na start oraz konto oszczędnościowe na 8% w skali roku dla kwoty do 800.000 zł

Trwa do:
19 stycznia 2023

Bez ani dnia przerwy w ING Banku Śląskim ruszyła nowa edycja promocji konta osobistego. W ramach najnowszej edycji promocji możecie zdobyć 200 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct lub Konta Mobi (to drugie konto przeznaczone jest dla osób, które mają nie więcej niż 26 lat). Dodatkowo, dzięki programowi poleceń „Poleć konto znajomemu” otrzymacie 50 zł ekstra po spełnieniu prostych warunków. W ten oto sposób na wasze konto powędruje solidne 250 zł bonusu. Po założeniu konta osobistego możecie również skorzystać z promocji konta oszczędnościowego. Preferencyjne oprocentowanie przez pierwsze 3 miesiące wyniesie 8% w skali roku dla kwoty do 800.000 zł. Konto osobiste założycie bez wychodzenia z domu, zaś jego prowadzenie jest darmowe. Promocję szczególnie polecam osobom do 26. roku życia, które mogą założyć nowoczesne, a zarazem całkowicie darmowe Konto Mobi. Co ważne, w stosunku do ostatniej edycji promocji, okres karencji obowiązujący dla nowych klientów został skrócony o 3 miesiące. Dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło (ponownie) zdobyć premię za założenie konta w ING Banku Śląskim.

Uczestnicy promocji Konta z Lwem

Promocja z 200 zł premii na start skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP, Active) w okresie od 1 lipca 2021 roku do 30 września 2022 roku. Ponadto promocja nie dotyczy osób aktualnie posiadających lub współposiadających inne produkty banku (na przykład konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Nawet jeśli łapiecie się na powyższy okres karencji (zamknęliście swoje konto przed lipcem 2021 roku), musicie zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt. Mianowicie, byli klienci ING Banku Śląskiego mogą mieć cały czas aktywną „kartotekę w banku”. Co do zasady, doradcy zamykają konto ROR i inne produkty, ale gdy o to nie poprosimy – kartoteka pozostaje aktywna. W związku z tym, w przypadku posiadania aktywnej kartoteki, Wasz wniosek może zostać odrzucony i zostaniecie zaproszeni do placówki, by założyć konto na standardowych warunkach – bez premii.

Aby uniknąć powyższej sytuacji, przed złożeniem wniosku możecie zadzwonić na infolinię ING Banku Śląskiego lub przespacerować się do placówki w celu zamknięcia aktywnej kartoteki. To dosłownie chwila roboty, a pozwoli Wam na zdobycie nawet 250 zł premii.Osobny okres karencji tyczy się programu poleceń – jest nieco krótszy. Mianowicie, w przypadku promocji „Poleć konto znajomemu”, nowym klientem jest osoba, która nie posiadała konta osobistego w banku w ciągu 12 miesięcy wstecz, licząc od momentu założenia rachunku. Przykładowo, składając wniosek 1 października 2022 roku, wystarczyłoby nie posiadać konta w ING po 1 października 2021 roku. Jednak łącząc obie promocje musicie uwzględnić dłuższy okres karencji.

Jak założyć konto w ING?

Jeśli macie mniej niż ukończone 26 lat, ING Bank Śląski przygotował dla Was Konto w wersji Mobi. Dla starszych czytelników domyślnym rachunkiem jest natomiast Konto z Lwem Ditect.

Wnioski o oba promocyjne konta z premią dostępne są na:

– dedykowanej stronie banku – Konto Direct oraz

dedykowanej stronie banku – Konto Mobi.

Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 1 października 2022 roku do 19 stycznia 2023 roku. Oprócz konta osobistego należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.

Jeśli zdecydowaliście się na dodatkowy bonus wynoszący 50 zł, otrzymacie go pod warunkiem, iż podczas wypełniania wniosku o konto, podacie kod osoby polecającej. Taki kod możecie otrzymać na przykład od członka rodziny lub znajomego, który bierze aktywny udział w programie poleceń. Jeżeli wśród Twoich bliskich nie ma żadnego uczestnika programu, a chcesz zdobyć dodatkowe 50 zł za założenie konta – mogę zostać Twoim polecającym. Spełniam wszelkie warunki stawiane przez organizatora promocji wobec osób polecających. W celu otrzymania kodu polecającego napisz do mnie poprzez zakładkę Kontakt (w temacie oraz treści wpisując kod ING). Dzięki temu Ty otrzymasz wyższą premię, ja otrzymam bonus za polecenie, a bank zyska nowego klienta. Win-Win-Win 

Po wypełnieniu wniosku umowę możecie finalizować na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć skany/fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Bank Pekao S.A., Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska (lista banków w tak zwanym międzyczasie mogła ulec zmianie). Pamiętajcie również, iż konto w banku, z którego będziecie wykonywali przelew musi być zakładane w oddziale lub za pośrednictwem kuriera – tak, by dany bank posiadał wzór waszego podpisu. No i najważniejsze – dane w obecnym banku muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku (imię, nazwisko, adres).

Warunki promocji – Konto z Lwem Direct

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 80 zł. Warunkiem uzyskania 120 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 19 kwietnia 2023 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 80 zł otrzymacie, jeśli:

 • wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) – do 19 kwietnia 2023 roku,
 • 3-krotnie zapewnicie wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł – w trzech dowolnych miesiącach w okresie do 19 kwietnia 2023 roku,
 • założycie minimum jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego – w terminie do 19 kwietnia 2023 roku,
 • na dzień 19 kwietnia 2023 roku musicie posiadać cele oszczędnościowe (minimum jeden), których suma sald wynosi co najmniej 300 zł.

Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Co do kwestii „wpływu”, bank zastrzega jedynie, iż wpływ ten nie może pochodzić z tytułu wpłaty własnej w oddziałach banku lub we wpłatomatach. Zatem przelew z waszego konta w innym banku zapewni spełnienie warunków promocji.

Środki wymagane na „celu lub celach oszczędnościowych” możecie po prostu przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże są te cele oszczędnościowe.Szczegóły w regulaminie promocji Konta z Lwem Direct.

Warunki promocji – Konto Mobi

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 120 zł oraz 80 zł. Pierwsze 120 zł otrzymacie pod warunkiem wykonania 10 płatności bezgotówkowych kartą, portfelem mobilnym (Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay) i/lub BLIKIEM na dowolną kwotę w terminie do 19 marca 2023 roku. Płatności możecie wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 120 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 80 zł otrzymacie, jeśli:

 • zapewnicie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (płatności te mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących 120 zł premii) – do 19 marca 2023 roku,
 • założycie konto oszczędnościowe Smart Saver, które będzie powiązane z Kontem Mobi – do 19 marca 2023 roku,
 • na dzień 19 marca 2023 roku musicie posiadać na Smart Saverze kwotę co najmniej 30 zł.

Wskazówki

Płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej.

Środki wymagane na Smart Saver nie można ot tak przelać ze swojego konta osobistego. W dalszej części artykułu opowiadam bardziej szczegółowo, czymże jest ten Smart Saver i jak działa „konto oszczędnościowe dla końcówek”.


Szczegóły w regulaminie promocji Konta Mobi.

50 zł ekstra w programie poleceń – warunki

Aby spełnić warunki programu poleceń, wystarczy, że wykonacie transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości co najmniej 300 zł przy użyciu dowolnej karty płatniczej i/lub kodu BLIK w każdym z dwóch dowolnych miesięcy (wliczając miesiąc, w którym otworzyliście konto oraz kolejne miesiące), jednak nie później niż do 31 stycznia 2023 roku. Do transakcji bezgotówkowych zaliczają się zarówno płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. W ten sposób możecie upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu. Wykonując płatności kartą na określoną kwotę zapewniacie spełnienie warunków dla promocji z 200 zł premii, a także warunków programu poleceń. Jednocześnie zagwarantujecie sobie zwolnienie z opłaty za kartę w danym miesiącu (dotyczy to oczywiście Konta z Lwem Direct, ponieważ w przypadku Konta Mobi karta karta jest bezwarunkowo darmowa).

Nagrody będą wypłacane w terminie od listopada 2022 roku do lutego 2023 roku – do 25. dnia każdego miesiąca, następującego po spełnieniu warunków określonych w regulaminie. Po założeniu konta z polecenia, nie można zostać polecającym w bieżącej edycji programu.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Poleć konto znajomemu”.

Wypłata premii

Wypłata 200 zł premii w przypadku Konta z Lwem Direct nastąpi 4 maja 2023 roku. Natomiast w przypadku Konta Mobi, środki zostaną wypłacone o wiele wcześniej, bo już 3 kwietnia 2023 roku. W obu przypadkach środki zostaną wypłacone przelewem na konto oszczędnościowe. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta, 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, iż miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja).

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Szczegóły Konta Mobi (dla osób w wieku do 26 lat)

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo, 
 • 0 zł za wydanie karty typu zbliżak
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce, 
 • 0 zł za wypłaty gotówki w sklepach w ramach cashback, 
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay oraz BLIK.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

ING Bank Śląski – 8% na koncie oszczędnościowym

W ING Banku Śląskim trwają także równolegle dwie promocje związane z kontami oszczędnościowymi. W obu przypadkach do waszej dyspozycji będzie oprocentowanie na poziomie 8% w skali roku na okres 3 miesięcy, dla kwoty do 400.000 zł (czyli łącznie do 800.000 zł).

 • Pierwsza z promocji (Bonus na start) przeznaczona jest dla nowych klientów banku oraz obecnych, którzy mają lub mieli konto oszczędnościowe ING Banku Śląskiego, jednak nie korzystali z niego od 16 listopada 2021 roku, a saldo na tym rachunku nie przekroczyło kwoty 10 zł.
 • W drugiej promocji (Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus) mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci bez żadnych przeszkód. Ci drudzy powinni jednak wpłacić na konto nowe środki, czyli środki ponad te, które znajdowały się na Waszym saldzie dnia 13 listopada 2022 roku. Obecni klienci powinni także posiadać inny rachunek oszczędnościowy (Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium), na który przeksięgowane zostaną, po zakończeniu promocji, środki (kapitał + odsetki) z otwartego w ramach promocji OKO. Uwaga: odsetki promocyjne zostaną wypłacone wyłącznie wtedy, gdy saldo końcowe będzie wyższe od salda początkowego z dnia 13 listopada 2022 roku!

Obie przedstawione wyżej promocje można połączyć (choć nie każdy będzie miał taką możliwość), deponując łącznie kwotę aż 800.000 zł. Wiem, że ich nazwy są podobne, dlatego zwróćcie uwagę na regulaminy, które podlinkowałem na końcu artykułu – w razie wątpliwości mogą Wam wiele wyjaśnić.

Obie promocje trwają do 13 grudnia 2022 roku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji Bonus na start oraz OKO bonus oraz w Tabeli Opłat i Prowizji.

Rachunek Smart Saver na 5% w skali roku

ING Bank Śląski ma również coś dla miłośników oszczędzania podczas rutynowych transakcji. W ramach rachunku Smart Saver możecie liczyć na oprocentowanie rzędu 5% w skali roku. Kwota obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 5000 zł, zaś dla nadwyżki jest to już tylko 1% w skali roku.

Smart Saver nie jest jednak klasycznym kontem oszczędnościowym, które możecie zasilać z zewnątrz tradycyjnym przelewem. Jest ono zasilane automatycznie, gdy płacicie kartą lub robicie przelew. Wówczas bank wylicza kwotę oszczędności, zgodnie z wybraną przez Was metodą i przelewa ją z waszego konta osobistego na konto Smart Savera. Może to być zaokrąglenie kwoty transakcji do 5 zł lub do 10 zł, ewentualnie ustalony procent od kwoty transakcji (od 1% do 10%).

Przykładowo, wybierając opcję odkładania 10% wartości transakcji, wykonując przelew na 300 zł, na Smart Saver odłożone zostanie 30 zł, czyli tyle ile wymaga regulamin promocji. Takowy przelew możecie wykonać przykładowo na swoje konto w innym banku.

Prowadzenie rachunku Smart Saver jest darmowe, tak samo jak przelewy na konto osobiste w ING – bez limitu! Co ważne, środki można wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Ponadto w każdym miesiącu macie możliwość wykonania 1 darmowego przelewu na konto w „obcym” banku (każdy kolejny kosztuje już 9 zł).

Czym jest cel oszczędnościowy i jak go uruchomić?

W przypadku promocji Konta Direct przewinął się temat celu oszczędnościowego. Jako, że nie każdy z Was może wiedzieć o co w tym chodzi, spieszę z wyjaśnieniem. Mianowicie cel oszczędnościowy to funkcjonalność w ramach systemu Moje ING wspierająca oszczędzanie na koncie oszczędnościowym na określony przez posiadacza tego rachunku cel (przykładowo wakacje lub zakup hulajnogi).

Aby uruchomić cel oszczędnościowy, przejdźcie do zakładki Oferta ING, następnie Oszczędności i spośród dostępnych opcji wybierzcie Cele oszczędnościowe.

ING – cel oszczędnościowy.Po kliknięciu Załóż teraz, na początek wybierzcie nazwę celu, na który chcecie odkładać środki. Ja dla przykładu wpisałem Podróże. W tym miejscu należy również podać kwotę jaką chcecie zgromadzić. Ja dla przykładu wpisałem kwotę 300 zł, choć wy możecie oczywiście wpisać każdą inną kwotę. W dodatku w tym miejscu możecie wybrać, czy środki mają być pobierane automatycznie z konta w ramach stałego zlecenia, czy też wolicie dokonywać wpłat samodzielnie. Wygodniejsza będzie raczej wpłata automatyczna, dzięki której warunki promocji spełnicie niemal pasywnie. Jeśli po wypłacie premii będziecie chcieli zrezygnować z celu – nic nie stoi na przeszkodzie.

ING – ustawienie celu oszczędnościowego.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów