fbpx

ING Bank Śląski: 160 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct oraz 2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 100.000 zł

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Nowy rok, nowa ja… promocja ING Banku Śląskiego 🙂 Po kolejnych edycjach akcji promocyjnych Konta z Lwem Direct, pomarańczowy bank postanowił powiększyć premię na start do 160 zł z dotychczasowych 140 zł. Zmianie uległa również struktura wypłaty premii, stając się bardziej przejrzystą. Kolejny plus to skrócenie okresy karencji o kolejne 3 miesiące. Cóż, ING Bank Śląski na serio wziął sobie do serca postanowienie noworoczne jakim jest poszerzenie bazy klientów. Niezmienny pozostał natomiast fakt, iż z promocji możecie skorzystać bezkosztowo, ponieważ prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe, zaś opłaty za kartę bardzo łatwo można się pozbyć (mam na to specjalny fortel). Wisienką na torcie jest konto oszczędnościowe na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Ogromną zaletą konta oszczędnościowego jest możliwość dokonywania nielimitowanych wpłat i wypłat bez żadnych kosztów. Co do technikaliów, Konto z Lwem założycie w pełni online, składając wniosek chociażby na smartfonie oraz potwierdzając umowę przelewem weryfikacyjnym. A jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas możecie skorzystać z promocji Konta z Lwem Mobi, gdzie do zdobycia również jest 160 zł premii na start, aczkolwiek na wiele prostszych zasadach. Ponadto, w promocji regularnego inwestowania możecie zdobyć 200 zł premii ekstra.

Uczestnictwo w promocji

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów ING Banku Śląskiego. Mianowicie, akcja przeznaczona jest dla osób, które nie posiadały lub nie współposiadały któregokolwiek z kont osobistych oferowanych przez ING Bank Śląski (w opcjach Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student, Mobi, PRP) w okresie po 1 października 2018 roku. Warto zwrócić uwagę, iż w poprzedniej edycji promocji okres karencji ustalony był na 1 lipca 2018 roku.

Jak założyć konto

Wniosek o promocyjne konto z premią 160 zł dostępny jest na dedykowanej stronie banku. Na złożenie wniosku w promocji macie czas od 1 stycznia 2020 roku do 31 marca 2020 roku. Oprócz Konta z Lwem Direct, należy również zawrzeć umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz o kartę płatniczą. Ponadto wyraźcie zgody handlowe i marketingowe.

Po wypełnieniu wniosku, umowę możecie finalizować na 3 sposoby:

 • za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego – w pełni online,
 • za pośrednictwem kuriera (zweryfikuje on waszą tożsamość, zaś umowa zostanie dosłana mailem),
 • poprzez zweryfikowanie się w placówce banku.

Pamiętajcie, iż podczas składania wniosku należy załączyć skany/fotki dowodu osobistego, dlatego przygotujcie je sobie przed rozpoczęciem całego procesu. Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z następujących banków: Alior Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Pekao S.A., eurobank, mBank, Santander Bank (lista banków w międzyczasie może ulec zmianie).

Warunki otrzymania 160 zł premii

Łączny bonus na start podzielony jest na dwie części, odpowiednio po 100 zł oraz 60 zł. Warunkiem uzyskania 100 zł bonusu jest wykonanie płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKIEM na kwotę co najmniej 1000 zł w okresie do 30 czerwca 2020 roku. Płatności można wykonać zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych (na przykład sklepy, stacje benzynowe, kina), jak i w Internecie. W tym momencie możecie poprzestać na podstawowej premii w wysokości 100 zł lub spróbować zwiększyć swoje dodatkowe dochody.

Kolejne 60 zł otrzymacie, jeśli również do 30 czerwca 2020 roku wykonacie co najmniej 3 płatności BLIKIEM za zakupy w Internecie (przykładowo na Allegro lub w sklepach internetowych) oraz 3-krotnie zapewnicie wpływ wynagrodzenia na konto w wysokości minimum 1000 zł (w trzech dowolnych miesiącach). Co ważne, płatności BLIKIEM mogą być wykonane w ramach transakcji dotyczących premii bazowej. Co do kwestii wynagrodzenia, bank zastrzega, iż wpływ ten nie może pochodzić z rachunku, którego właścicielem jest osoba indywidualna. Ponadto pod uwagę nie będą brane również wpłaty własne w oddziałach banku lub we wpłatomatach.

Wypłata premii

Wypłata premii nastąpi 16 lipca 2020 roku. W chwili wypłaty premii należy posiadać aktywne konto osobiste, Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz kartę debetową (choć może to być choćby karta wirtualna). Premia zostanie wypłacona na konto oszczędnościowe. Nagroda zwolniona jest z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta z Lwem Direct.

Szczegóły Konta z Lwem Direct

 • 0 zł za prowadzenie konta, 
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING oraz sieci Planet Cash,
 • 1 darmowa wypłata z obcych bankomatów, pozostałe 2,50 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne w PLN,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
 • dostęp do szerokiej liczby placówek banku w całym kraju,
 • dostęp do Google Pay, Apple Pay oraz BLIK,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty wirtualnej Mastercard w telefonie,
 • 0 zł lub 7 zł za tradycyjną kartę debetową.

Karta debetowa jest darmowa pod warunkiem, że miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 300 zł. Okres rozliczeniowy stosowany przez ING Bank Śląski rozpoczyna się od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca (na przykład od 29 kwietnia do 28 maja).

W kolejnym akapicie podpowiadam, jak uniknąć opłaty za kartę bez potrzeby wydawania kwoty 300 zł 🙂

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Jak pozbyć się opłat za kartę debetową?

Dopóki będziecie spełniali warunki transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 1000 zł, tak naprawdę z automatu będziecie zapewniali zwolnienie z opłaty za kartę. Jednak po spełnieniu wszystkich warunków promocji, nieco bez sensu będzie wydawać co miesiąc 300 zł kartą, która nie daje żadnego moneyback. Jeszcze bardziej bez sensu byłoby płacenie co miesiąc kwoty 7 zł w przypadku niespełnienia warunku zwalniającego z opłaty.

Warto jednak pamiętać, iż jednym z wymogów promocji jest utrzymanie karty aż do momentu wypłaty premii. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zawnioskowanie o „kartę Mastercard w telefonie” i zamknięcie karty plastikowej (na infolinii lub poprzez bankowość online). Karta ta jest bezwarunkowo darmowa.

Powyższy zabieg możecie wykonać już na początku promocji. Dopuszczalną opcją będzie aktywacja karty plastikowej, następnie aktywacja karty w telefonie, a na końcu zamknięcie karty plastikowej. Otóż bank wymaga posiadania dowolnej karty (w tym między innymi właśnie „karty Mastercard w telefonie”) w chwili wypłaty premii. Pamiętajcie jednak, iż z tego dobrodziejstwa mogą skorzystać posiadacze smartfonów wyposażonych w system Android 4.4 (lub wyższy) oraz funkcję NFC. W przypadku telefonów bez NFC, karta nie zostanie aktywowana. Minusem karty wirtualnej jest fakt, iż nie można nią płacić przez Internet oraz wypłacać gotówki z bankomatów. Jednak w obu przypadkach rozwiązaniem będzie BLIK.

200 zł za przetestowanie funkcji “regularne inwestowanie”

ING Bank Śląski ruszył z II edycją promocji “Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł”, w której do zdobycia jest 100 zł, a nawet 200 zł premii. Warunkiem uzyskania bonusu jest przetestowanie funkcji regularnego inwestowania w dowolny fundusz inwestycyjny dostępny na platformie ING lub w ramach konta IKE. Promocja ma bardzo korzystną formę, ponieważ wartość bonusu nie jest uzależniona jest od wysokości waszych regularnych wpłat do funduszu (już nawet minimalne wpłaty pozwalają na odbiór premii). ING nie narzuca również, w co konkretnie należy zainwestować, zatem możecie wybrać przykładowo któryś z funduszy zaklasyfikowanych do funduszy o bardzo niskim ryzyku.

Szczegóły w artykule 200 zł premii w promocji regularnego inwestowania.

Konto oszczędnościowe na 2,5% w skali roku

W ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego możecie ulokować środki na 2,5% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez 4 pierwsze miesiące od momentu otwarcia OKO. Później oprocentowanie będzie naliczane już według standardowej stawki. Na chwilę obecną jest to 0,7% w skali roku. Identyczne oprocentowanie obowiązuje od początku dla nadwyżki ponad 100.000 zł. Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Ponadto wpłaty i wypłaty środków w ramach z/na konto osobiste są darmowe bez żadnych limitów.

Szczegóły w tabeli oprocentowania.

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów