fbpx

ING Bank Śląski – ważne informacje, kontakt, adresy

Tabela znajdująca się poniżej zawiera najważniejsze informacje przydatne przy próbie kontaktu z bankiem. W tym miejscu znajdziecie zawsze aktualny numer infolinii ING Banku Śląskiego i adres korespondencyjny. 

 

Data powstania1988 rok
Prezes zarząduBrunon Bartkiewicz
Infolinia dla klientów indywidualnych oraz firm+48 32 357 00 69
Szybkie zastrzeżenie karty+48 32 357 00 12
Adres korespondencyjny ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice.
Adres siedzibyING Bank Śląski S.A.

ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice

NIP: 634-013-54-75

 

Chcesz zamknąć konto w ING Banku Śląskim? Sprawdź jak!

ING Bank Śląski – historia w przyśpieszonym tempie

W 1988 roku wyłączoną z NBP część nazwano Bankiem Śląskim. 3 lata później, z banku państwowego, przekształcono go w spółkę akcyjną. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 1994 roku. 

Większośc udziałów należy do holenderskiej grupy ING Groep. Pod nazwa ING Bank Śląski marka jest nam znana od 19 lat (2001 rok).

Godziny księgowania przelewów w ING Banku Śląskim

Zdarzają się sytuacje, kiedy na przelew czekamy bardziej, niż kiedykolwiek. Zazwyczaj wydaje się nam, że bank jak na złość opóźnia zaksięgowanie pieniędzy. Nic bardziej mylnego! Każdy zlecony przelew opuszcza bank oraz jest księgowany na kontach o dokładnie wyznaczonych godzinach. 

Jeśli więc zastanawiacie się, kiedy pieniądze trafią na Wasze konto w ING Banku Śląskim – zajrzyjcie do kolumny Przelewy przychodzące. Jeśli sesja wychodząca w banku nadawcy odbyła się odpowiednio wcześniej, pieniądze trafią do Was podczas najbliższej sesji przychodzącej. 

Kolumna Przelewy wychodzące powie Wam, o której godzinie najpóźniej możecie zlecić wykonanie przelewu, żeby został on wysłany do odbiorcy w najbliższej sesji. 

 

Przelewy wychodzące (maksymalna godzina zlecenia przelewu)Przelewy przychodzące
Pierwsza sesja Elixir – 8:10Pierwsza sesja Elixir – 11:00
Druga sesja Elixir – 11:30Druga sesja Elixir – 15:00
Trzecia sesja Elixir – 14:30Trzecia sesja Elixir – 17:30

Jak sprawdzić numer IBAN i kod SWIFT/BIC ING Banku Śląskiego

Numer IBAN to numer konta wykorzystywany podczas przelewów międzynarodowych. Jego “odszukiwanie” nie jest konieczne, ponieważ składa się z Waszego standardowego numeru bankowego oraz poprzedzającego go kodu kraju. W przypadku Polski, kod to oczywiście PL. Znając swój numer rachunku i kod kraju, możecie bez problemu stworzyć własny numer IBAN. Przykładowy numer IBAN znajdziecie w tabeli.  

 

Kod SWIFT/BIC to standardowy identyfikator podmiotu, wykorzystywany przy przelewach między bankami. Jego znajomość przydaje się w szczególności podczas przelewów zagranicznych i walutowych. Kod SWIFT ING Banku Śląskiego jest zamieszczony w poniższej tabeli. 

 

Przykładowy numer IBANPL77 1050 4598 3521 5484 9456 2157
Kod SWIFT ING Banku ŚląskiegoINGBPLPW
Trwa do:
17 grudnia 2020
Dostępność wniosków
3600

Po około półrocznej przerwie w ING Banku Śląskim powraca promocja karty kredytowej. Premia na poziomie 150 zł nie jest może rynkowym hitem (przykładowo Citi Handlowy umożliwia zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych), jednak warto mocniej przyjrzeć się tej okazji z dwóch powodów. ...

Wrzesień obfitował w naprawdę dobre promocje bankowe. Niektóre, jak oferta BNP Paribas zakończyły się dosłownie kilka dni po starcie. Jednak wiele ciekawych akcji potrwa jeszcze do końca miesiąca. Do tego możemy dodać promocje, których premiera miała miejsce jeszcze w okresie ...

Dzisiejszy artykuł będzie dość nietypowy. Omówię dla Was trzy różne promocje, w których zdobyć można nagrody o wartości od 50 zł do 60 zł. Do zgarnięcia premii potrzebne będą: telefon, adres e-mail i co najmniej jedno dziecko ;) W jednej ...

W ING Banku Śląskim ruszyła kolejna edycja bardzo łatwej promocji, w której do zdobycia jest 160 zł premii na start. Dużą zaletą akcji jest fakt, iż konto założycie bez wychodzenia z domu, zaś jego prowadzenie jest darmowe. ...

Do 30 czerwca 2020 roku w ING Banku Śląskim trwa bardzo łatwa promocja, w której do zdobycia jest 160 zł premii na start. Dużą zaletą akcji jest fakt, iż konto założycie bez wychodzenia z domu, zaś jego prowadzenie jest darmowe. ...

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


6

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

2.7

tysięcy członków
grupy

1.9

tysięcy
artykułów