fbpx

Getin Bank: konto oszczędnościowe na 3,4% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł, czyli ostatnia szansa na tak wysokie oprocentowanie?

Po aferze KNF już dawno opadł kurz, a Getin Bank wrócił do łask klientów i inwestorów. Kolejnym krokiem zapewniającym zwiększenie pozycji rynkowej Getin Banku ma być fuzja z Idea Bankiem, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Podsumowując, na całej aferze najbardziej skorzystali deponenci, którzy w całym tym zawirowaniu wyłapali świetne oferty depozytów, między innymi 3,9% w skali roku na lokatach dla nowych środków, czy też 4% w skali roku na lokacie mobilnej, którą nadal możecie zakładać. Podwyższone oprocentowanie mogliśmy zaobserwować również w przypadku konta oszczędnościowego. Maksymalnie sięgnęło ono granicy 3,5% w skali roku. W obecnej ofercie jest ono niewiele niższe, ponieważ wynosi 3,4% w skali roku dla kwoty do 400.000 zł. Moim zdaniem to ostatnia szansa na „złapanie tak wysokiego procentu”. Po tym jak Getin Bank diametralnie poprawił swój bilans, oprocentowanie lokat zaczęło mocno spadać. Dla przykładu, oprocentowanie e-lokaty na nowe środki sukcesywnie spadało z 3,9% do 2,8% w skali roku. Podobnie może być z kontem oszczędnościowym, a warto mieć na uwadze, iż obecna edycja preferencyjnego oprocentowania kończy się już 7 kwietnia 2019 roku. Jeśli chcecie zatem uzyskać solidne odsetki, lepiej pospieszcie się z zakładaniem Konta Proste Zasady. Na start do waszej dyspozycji będzie 50 zł premii za założenie konta, do 500 zł premii w programie poleceń, Lokata Mobilna na 4% w skali roku oraz 3,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym w promocji „bonus za aktywność”.

 

 

Konto oszczędnościowe na 3,4% w skali roku – nowi klienci

Okres przystąpienia do XVIII edycji promocji „na nowe środki” trwa od 4 marca 2019 roku do 7 kwietnia 2019 roku. Aby móc skorzystać z preferencyjnego oprocentowania należy posiadać lub założyć konto osobiste w Getin Banku. Jeśli macie zamiar założyć konto, polecam zapoznać się najpierw z artykułem dotyczącym programu poleceń Getin Banku. Dodatkowym warunkiem umożliwiającym skorzystanie z promocji jest wyrażenie zgód marketingowych na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług Getin Banku za pomocą SMS, drogą telefoniczną i elektroniczną. Nie ma natomiast potrzeby wyrażania zgody na działania marketingowe ze strony podmiotów będących w grupie kapitałowej Getin Banku.

W przypadku nowych klientów, promocją objęte są środki od pierwszej złotówki, przez pierwsze 122 dni kalendarzowe (4 miesiące). Okres ten liczony jest od momentu wpływu środków na konto oszczędnościowe (bank wyśle Wam stosowne potwierdzenie poprzez wiadomość w bankowości online). Nadwyżka ponad 400.000 zł oprocentowana będzie już na standardowych warunkach, zgodnie z tabelą oprocentowania (czyli od 0,85% do 1,25%).

 

 

 

 

Konto oszczędnościowe na 3,4% w skali roku – dotychczasowi klienci

W przypadku dotychczasowych klientów, promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla nowych środków. W tym miejscu warto przytoczyć kilka niezbędnych terminów z regulaminu promocji.

Data Salda początkowego – dzień wyliczenia Salda początkowego dla Uczestnika określony jako 24.02.2019 r.

Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych.

Produkty depozytowe – rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

 

A teraz wyjaśniamy. Sprawdzacie ile środków mieliście na wymienionych produktach depozytowych na koniec 24 lutego 2019 roku. Oprocentowanie 3,4% w skali roku będzie obowiązywało dla nadwyżki, czyli środków przelanych z zewnątrz, licząc od 25 lutego 2019 roku. „Stare środki” będą natomiast pracowały według standardowych stawek. Jeśli w dniu bazowym mieliście niewiele środków na produktach depozytowych lub saldo wynosiło zero, wówczas większość lub nawet całość wpłaconej gotówki będzie pracować na preferencyjny procent. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do kwestii wyliczenia konkretnych dat i kwot, napiszcie poprzez wiadomość wewnętrzną w bankowości online. Otrzymacie wyczerpującą odpowiedź, dzięki której dowiecie się jak wycisnąć maksymalną kwotę na koncie oszczędnościowym.

 

Regulamin zawiera dodatkowo wykluczenie dla obecnych klientów:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 04.03.2019 r. do 07.04.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Wyjaśnijmy to na przykładzie. Załóżmy, iż z promocji konta oszczędnościowego skorzystaliście w grudniu. Okres trwania akcji dla danych środków wynosił 92 dni i zakończył się między 4 marca a 7 kwietnia 2019 roku. W takim przypadku, co prawda nie możecie wziąć udziału w niniejszej edycji promocji, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa, XIX edycja rozpoczynająca się 8 kwietnia 2019 roku będzie już dla Was dostępna, choć nie wiadomo z jakim oprocentowaniem. 

Szczegóły – regulamin XVIII edycji promocji „Na nowe środki”.

 

Bonus za aktywność

Dodatkowo, pierwsze 10.000 zł może być objęte ofertą specjalną „Bonus za aktywność” zapewniającą 3,5% w skali roku przez okres 12 miesięcy. W ten sposób na „godny procent” będziecie mogli ulokować nawet 410.000 zł.

Akcja skierowana jest do osób nieposiadających ROR w Getin Banku od 11 maja 2017 roku do 28 lutego 2018 roku. Warunkiem uczestnictwa w promocji jest założenie Konta Proste Zasady wraz z kontem oszczędnościowym oraz wyrażeniem zgód marketingowych. Promocja trwa od 1 marca 2019 roku do 31 maja 2019 roku. W promocji bierze udział podstawowe Konto Oszczędnościowe z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver.

Preferencyjne oprocentowanie dla kwoty do 10.000 zł będzie obowiązywało przez kolejne 12 miesięcy, licząc od dnia przystąpienia do oferty. Promocyjne odsetki zostaną wypłacone osobno, do 15. dnia kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania jest wpływ wynagrodzenia w kwocie co najmniej 1000 zł w danym miesiącu oraz nieprzerwane posiadanie aktywnego konta wraz z wyrażonymi zgodami marketingowymi na Tak. Na szczęście regulamin dość liberalnie precyzuje definicję wynagrodzenia:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble lub Konto Osobiste Noble Private Banking z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 000 zł…

Szczegóły w regulaminie promocji “Bonus za aktywność – IV edycja”,

 

 

 

 

Konto oszczędnościowe – szczegóły

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. W ciągu miesiąca możecie wykonać również jeden darmowy przelew wychodzący. Każdy kolejny wiąże się z opłatą równą 9 zł. Z promocji wyłączone są Celowe konta oszczędnościowe, konta oszczędnościowe Skarbonka oraz konta oszczędnościowe, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadacie któryś z wymienionych rachunków, wystarczy, że w bankowości elektronicznej założycie po prostu standardowe konto oszczędnościowe i to na nim będziecie lokować środki.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

 

 

Nie posiadasz jeszcze historii kredytowej? Zbuduj ją za darmo z Credit Agricole w promocji kredytu gotówkowego z RRSO na 0%.

 

 

Lokata mobilna na 4% w skali roku (do 20.000 zł)

Lokata mobilna oprocentowana na 4% w skali roku. Lokatę możecie założyć poprzez aplikację mobilną na okres 3 miesięcy. Minimalna kwota lokaty to 500 zł, zaś maksymalna 20.000 zł. Z promocyjnej lokaty możecie skorzystać wyłącznie jednorazowo.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów