Gekkard: darmowe konto i karta w euro oraz po 50 euro łatwej premii (około 230 zł) w programie poleceń

Trwa do:
31 grudnia 2021

Gekkard to kolejny fintech – portfel internetowy – który dla nowych klientów przygotował specjalną promocję. Za założenie konta i zdeponowanie pierwszych środków otrzymacie aż 50 EUR premii na start (około 230 zł)! Taką samą stawkę uzyskacie za polecanie aplikacji Gekkard swoim bliskim. Co tu kryć, można naprawdę dużo na tym zarobić. Przykładowo, polecenie 10 osób da Wam 500 euro, czyli równowartość 2300 zł! Gekkard zapewnia darmową kartę fizyczną i wirtualną, bezpłatny rachunek w euro i kilka innych atrakcji, jak portfele kryptowalutowe. Proste zasady i przejrzysta aplikacja kuszą, czy słusznie? Sprawdzam, żebyście Wy już nie musieli 🙂 Co ważne, Gekkard należy do tego samego właściciela, co BlackCatCard. Świadczy to o wiarygodności podmiotu, który wypłacił czytelnikom bloga mnóstwo premii.

UWAGA – Gekkard postanowił zakończyć promocję przed terminem!

Gekkard – co wiemy o platformie

Gekkard to połączenie konta prowadzonego w walucie euro z czterema portfelami kryptowalutami. Swoje konta w Gekkard możecie więc zasilać tradycyjną walutą – euro – lub za pomocą wpłat kryptowalut bezpośrednio z innych portfeli. 

Gekkard umożliwia także tak zwany staking, czyli udostępnianie jednostek kryptowalut w zamian za procent zysku. Przechowując w swoim portfelu minimum 300 jednostek tokena EURG (1 EURG = 1 EUR), będzie ono podlegać oprocentowaniu 3% w skali roku. Maksymalne oprocentowane saldo konta to 100.000 EURG. Nie zachęcam ani nie zniechęcam do tego typu działań – zwracam jedynie uwagę na ich dostępność. 🙂

W aplikacji możecie przechowywać jednostki:

 • Bitcoina,
 • Ethereum,
 • Monero,
 • Gekkoin Europe.

O ile pierwsze dwie kryptowaluty są doskonale wszystkim znane, to ostatnie dwie nieco zaskakują. Gekkoin Europe to oczywiście token stworzony przez omawianą platformę (o nim w dalszej części), zaś Monero (XMR) to jeden ze zdobywających popularność altcoinów

Konta Gekkard dostępne są tylko dla mieszkańców Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym oczywiście Polski) oraz Szwajcarii. 

EURG – token Gekkard

Gekkoin Europe (EURG) to token pełniący funkcję użytkową dla osób korzystających z portfela Gekkoin oraz konta i karty Gekkard. Pod tą postacią firma wypłaca m.in. premie i bonusy dla użytkowników. Kurs EURG odpowiada kursowi euro w stosunku 1:1, dzięki czemu nie jest on podatny na tak gwałtowne wahania, jak tradycyjne kryptowaluty. Takie tokeny nazywamy stable coinami.

Gekkard – koszty

Dla większości użytkowników dostęp do konta i karty Gekkard będzie całkowicie darmowy. Występujące koszty są łatwe do przewidzenia i uniknięcia, a tabela opłat wyjątkowo przejrzysta. Oprócz kart fizycznych, użytkownicy Gekkard mogą oczywiście korzystać z kart wirtualnych.

Kluczowe kwestie:

 • Prowadzenie konta – darmowe.
 • Pierwsza karta fizyczna – darmowa (karty dodatkowe płatne 2 EUR miesięcznie)
 • Przelewy SEPA – 5 pierwszych w każdym miesiącu za darmo. Każdy kolejny kosztuje 0,20 EUR.
 • Przelewy wewnętrzne (na przykład pomiędzy użytkownikami Gekkard) – darmowe.
 • Wydanie i dostawa karty – darmowe (lub dodatkowo płatne dla trybu ekspresowego – cena wyświetla się w aplikacji i jest zmienna – w zależności od lokalizacji).
 • Bankomaty – darmowe do równowartości 200 EUR miesięcznie. Dla nadwyżki prowizja wynosi 1% od wartości transakcji.
 • Doładowanie konta kartą – prowizja na poziomie 3,5% wpłacanej kwoty.

Zamknięcie konta kosztuje 2 EUR, jeśli od jego otwarcia nie minęły jeszcze 2 miesiące. 

Z konta zostanie pobrane 15 euro, jeśli przez 6 miesięcy nie wykażecie żadnej aktywności.

Więcej na temat opłat przeczytacie na tej stronie.

Gekkard – bezpieczeństwo

Gekkard to marka Papaya Ltd, licencjonowanego przez Malta Financial Services Authority podmiotu finansowego. Jako czytelnicy bloga możecie znać spółkę z wcześniejszego artykułu, opisującego platformę BlackCatCard

Transakcje Gekkard potwierdzane są zawsze za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA).

Gekkard nie jest bankiem. Zdeponowane środki nie są chronione przez żaden z europejskich funduszy gwarancyjnych.

Jak założyć konto w Gekkard?

Proces rozpoczynamy od pobrania aplikacji. Możemy to zrobić, przechodząc najpierw na stronę platformy i klikając przycisk Get started lub odszukując aplikację bezpośrednio w Google Play/App Store

Gekkard – 50 EUR premii!

Po zainstalowaniu aplikacji kliknijcie przycisk New Customer. Konieczne będzie również zaznaczenie widocznych checkbox'ów.

Gekkard – wyrażanie zgód

Następnie wpiszcie w formularzu kraj zamieszkania oraz swój numer telefonu. Po chwili w wiadomości SMS otrzymacie kod weryfikacyjny, który należy wpisać w aplikacji. 

Teraz pozostaje już tylko wypełnić formularz osobowy widoczny poniżej. W polu Identification number podajcie po prostu swój PESEL. Darmowa karta może zostać wysłana na adres zameldowania, który podacie w formularzu lub na inny wskazany (w tym celu należy odznaczyć pole Send card to the residence address i podać inny adres).

Istnieją dwa sposoby dostawy karty: domyślny – darmowy (do 10 dni roboczych) oraz ekspresowy (około 2 dni roboczych), kosztujący jednak 26 EUR. Wybór wydaje się oczywisty. 🙂

Darmowa dostawa karty Gekkard

Kolejny formularz dotyczy dokumentu i rezydencji podatkowej (Citizenship). Dopuszczalne przy weryfikacji dokumenty to dowód osobisty i paszport (w polu Issuer wpisujemy urząd wydający dokument – na przykład Wojewodę w przypadku paszportów – dokładna informacja znajduje się zawsze na dokumencie).

Następny formularz kontynuuje kwestie podatkowe. Wybieracie kraj, w którym opłacacie podatki oraz numer identyfikacji podatkowej (w formularzu TIN), czyli ponownie PESEL lub NIP (w przypadku osób, które numeru PESEL nie posiadają). Na końcu tego formularza należy oświadczyć, że: nie jest się rezydentem USA (no, chyba że jesteście) oraz potwierdzić, że przekazane dane są prawdziwe, zaznaczając pierwsze i trzecie okienko.

Weryfikacja tożsamości to trzy kroki: wykonanie zdjęcia głównej strony dokumentu, zrobienie zdjęcia swojej twarzy i wgranie dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. 

Podsumowanie potrzebnych dokumentów

Gdy dokument i selfie zostaną zatwierdzone, otrzymacie wiadomość SMS z linkiem do kolejnego formularza. Należy podać tam swój status zawodowy oraz wybrać dodatkowy dokument, którym potwierdzicie swój adres. Najłatwiej będzie więc wykorzystać wyciąg bankowy lub z fintechu typu Revolut, na którym znajduje się adres zamieszkania (zgodny z tym, który podaliście we wcześniejszym formularzu) lub na przykład rachunek za media (prąd, gaz, wodę czy czynsz – rachunek za telefon mobilny nie zostanie zaakceptowany). Jeśli rejestracja pójdzie nieprawidłowo – otrzymacie powiadomienie za pomocą SMS. W przeciwnym wypadku konto w aplikacji Gekkard zacznie po prostu działać. Możecie zweryfikować to, przechodząc do zakładki ustawień (prawy dolny róg) i sprawdzając pole Identity Status.

Jak zdobyć 50 euro premii na start?

Gdy Wasza tożsamość i adres zostaną zweryfikowane w aplikacji Gekkard, przejdźcie do Gekkoin za pomocą dedykowanego linka polecającego (to zapewni Wam premię), podajcie swój adres e-mail i ustalcie hasło do konta, potwierdzając przyciskiem Create (w ramce poniżej tłumaczę to zamieszanie : ) ).

Teraz wystarczy już tylko otworzyć aplikację Gekkard, przejść do ustawień, kliknąć Attache Gekkoin Wallet i zeskanować kod QR, który znajdziecie na koncie Gekkoin. Konta powinny zostać połączone natychmiast. Tym samym konto Gekkoin zostanie automatycznie zweryfikowane.

Gekkard – łączenie konta z Gekkoin

Wydaje Wam się to skomplikowane? Już tłumaczę.

Gekkard i Gekkoin to dwa różne produkty. Gekkard to karta i konto w EUR – może służyć do robienia zakupów w Internecie i innych płatności – stacjonarnych czy online.

Gekkoin to portfel kryptowalutowy online. Pozwala między innymi na przechowywanie jednej z czterech wirtualnych monet (Bitcoina, Ethereum, Monero i Gekkoin Europe). Po zweryfikowaniu się w aplikacji Gekkard i założeniu konta w Gekkoin należy zintegrować oba produkty – wtedy stanowią one całość.

50 EUR premii Gekkard – jak otrzymać?

Gdy konta Gekkard i Gekkoin są już zweryfikowane, możecie przejść do najprzyjemniejszej części, czyli zdobywania premii. Bonus otrzymuje się za wykonanie depozytu oraz utrzymanie go przez minimum 90 dni.

Pierwszym krokiem będzie doładowanie portfela Gekkard kwotą minimum 50 EUR. Najlepiej będzie zrobić to za pomocą przelewu SEPA. Istnieje też możliwość natychmiastowej płatności kartą, jednak będzie ona obciążona prowizją na poziomie 3,5%. Kliknijcie po prostu Top up account i wybierzcie wygodną dla Was opcję. Pamiętajcie, że zawsze warto wpłacić o kilka jednostek więcej (na przykład 55 EUR) – na wypadek wystąpienia jakiejś małej prowizji.

Krok drugi, to zakup tokena EURG. Żeby to zrobić należy przejść do ustawień w aplikacji Gekkard, odnaleźć zakładkę Gekkoin Wallet, a następnie wymienić całą kwotę (50 EUR) na token EURG.

Krok trzeci, to ponowne przejście do konta Gekkoin, na którym czekać będzie już Wasz depozyt w postaci token a EURG o wartości 50 EUR. Kliknijcie Open structured deposit, a w polu Promo Code wpiszcie: KZ36915, kliknijcie Next Step, odpowiedzcie na pytania dotyczące depozytu i zatwierdźcie jego założenie. Sam zdecydowałem się na bezpieczną opcję. Wybrałem opcje: Safe Strategy, 16/4, 90 days.Anketa – Gekkard
Gekkoin – depozyt po otwarciu

Uwaga! Podczas otwierania depozytu formularz może odrzucić kwotę 50 EURG, sugerując minimalny depozyt w wysokości 100 EURG. Zastosowanie kodu KZ36915 załatwi jednak sprawę (premia zostanie doliczona od razu do wkładu – zdeponujecie więc wymagane 100 EURG, pomimo posiadania jedynie 50 jednostek na koncie).

Promocja zakończona!

Jak wypłacić premię Gekkard?

Po 90 dniach i zwolnieniu depozytu możecie przejść do aplikacji Gekkard, wybrać opcję Gekkoin Wallet, i wymienić jednostki tokena na euro. Potem, korzystając z opcji Bank Transfer, prześlecie środki na dowolne konto walutowe (na przykład Revolut).

Wypłata środków z Gekkard

Program poleceń Gekkoin – jak zarabiać?

Program poleceń Gekkoin różni się nieco on tych, które opisywaliśmy już na blogu. Oprócz premii na start dla polecającego i poleconego (po 50 EUR dla obu stron) polecający będzie też zarabiał 2% wartości depozytów swoich poleconych. Warunkiem jest pełna weryfikacja konta przez poleconego i zdeponowanie w ten sposób minimum 50 EUR.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Informacja o aktualnej stawce obowiązującej w programie poleceń podana jest w aplikacji mobilnej. Znajdziecie tam również warunki jakie trzeba spełnić, aby obie strony otrzymały bonus.

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Gekkard „w oryginale” dostępne są w języku angielskim, zatem zawsze można coś zrozumieć na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów