„Premiowanie za bankowanie”, czyli do 600 zł premii za…wpłaty we wpłatomatach w bardzo łatwej promocji konta firmowego od Idea Banku

W Idea Banku trwa świetna promocja rachunku firmowego „Firma to Ja”, zapewniająca łatwe 600 zł premii w zamian za aktywne użytkowanie konta. Premia wypłacana jest przez 12 miesięcy, maksymalnie do 50 zł miesięcznie. Aby zdobyć bonus w danym miesiącu wystarczy…zapewnić 3 wpłaty gotówki w darmowym wpłatomacie 🙂 Oprócz premii na start, warto zauważyć, iż Konto Firma to Ja to jeden z najlepszych rachunków dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Zapewnia ono bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta, przelewy internetowe (w tym do ZUS i US) oraz pięć wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce. Karta debetowa będzie natomiast darmowa po zapewnieniu jednej wpłaty do wpłatomatu na minimum 1000 zł. Oprócz świetnego konta, Idea Bank zapewnia wiele udogodnień dla przedsiębiorców, między innymi kasoterminal, terminale płatnicze, chmurę faktur, oddział online, zróżnicowane produkty kredytowe oraz darmową przestrzeń do coworkingu Idea Hub. A jeśli nie macie zamiaru wiązać swojej przyszłości z Idea Bankiem (z jakichkolwiek przyczyn), konto możecie zamknąć po odebraniu premii. 

 

 

Uczestnicy promocji

Rachunek „Firma to Ja” przeznaczony jest wyłącznie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Uczestnikami promocji mogą zostać dwie grupy klientów. Po pierwsze są to po prostu osoby, które nie posiadają konta Firma to Ja i nigdy nie korzystały z promocji „Premiowanie za bankowanie”. W akcji mogą wziąć też udział obecni posiadacze konta firmowego, pod warunkiem iż dotychczas nie korzystali z promocji „Premiowanie za bankowanie”.

 

W tym drugim przypadku, do promocji można przystąpić poprzez system transakcyjny Idea Cloud. Aby tego dokonać, należy jednak spełnić dodatkowe warunki: złożyć formularz o przystąpieniu do promocji, posiadać aktywną umowę o rachunek i bankowość elektroniczną (nie mogą być w fazie wypowiedzenia) oraz posiadać dostęp do systemu Idea Cloud. Ponadto w ciągu ostatnich trzech miesięcy (poprzedzających dzień przystąpienie do promocji) wasz rachunek nie mógł zostać uznany kwotą jakiejkolwiek zewnętrznej transakcji płatniczej (zewnętrznymi transakcjami płatniczymi nie są transakcje otrzymane na rachunek z innego rachunku prowadzonego przez bank na rzecz obecnego posiadacza rachunku) na przykład poleceniem przelewu, wpłatą gotówkową we wpłatomacie, z uwzględnieniem wpłat dokonanych za pomocą karty oraz obciążony co najmniej jedną z poniższych transakcji:

 • przelewem lub przelewami na łączną kwotę minimum 1000 zł,
 • transakcją/transakcjami bezgotówkowymi kartą na łączną kwotę minimum 400 zł,
 • przelewem lub przelewami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US).

 

Ja otworzyć promocyjne konto

Wniosek o Konto Firma to Ja w promocji z 600 zł premii znajdziecie na dedykowanej stronie promocji. Umowę możecie zawrzeć na dwa sposoby, kurierem lub za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego.

Nawet jeżeli posiadacie już główne konto w swojej firmie, konto Firma to Ja możecie potraktować jako rachunek dodatkowy. Dzięki temu zabiegowi uzyskacie dodatkowy dochód, praktycznie bez jakiegokolwiek wysiłku. Polskie prawo zezwala na posiadanie więcej niż jednego rachunku firmowego. Dla niektórych jest to wręcz niezbędna kwestia ze względu na przyspieszenie rozliczeń z kontrahentami (przelew w ramach tego samego banku dociera błyskawicznie).

 

Ile można na tym zyskać?

Maksymalna miesięczna premia to 50 zł brutto, zaś okres jej wypłacania to 12 miesięcy. Wobec tego łącznie możecie uzyskać aż 600 zł premii brutto. Wypłata konkretnych części składowych premii determinowana jest kilkoma wariantami. Tak naprawdę to wy sami decydujecie z jakiego tytułu otrzymacie gratyfikacje.

 

 

 • Pierwsza część premii wypłacana jest za samo utrzymywanie salda na koncie. Można to utożsamiać z oprocentowaniem rachunku firmowego. Przykładowo, utrzymując na koncie średnio 5000 zł, po roku otrzymacie z tego tytułu 120 zł brutto. Licząc efektywne oprocentowanie dla tego typu „lokaty” otrzymujemy 2,4% brutto. Dla 10.000 zł będzie to 20 zł, zaś przy 15.000 zł premia wyniesie 30 zł. Dla wszystkich tych stawek, „oprocentowanie w skali roku” wynosi 2,4%. Żaden inny rachunek firmowy dostępny na rynku nie zagwarantuje wam raczej takiego solidnego oprocentowania. Oczywiście ciężko jest się wstrzelić akurat w kwotę równą dolnemu progowi, ale i tak to bardzo sowite wynagrodzenie.

 

 • Za każdą wpłatę we wpłatomacie otrzymacie 20 zł brutto. W regulaminie nie ma żadnych ograniczeń co do ilości wpłat, jedyny warunek to minimalna kwota wpłaty w wysokości co najmniej 1000 zł. Spacerek do wpłatomatu, 3 wpłaty po 1000 zł i… 50 zł premii za dany miesiąc ląduje na waszym koncie. Będą to zapewne najprościej zarobione pieniądze przez waszą firmę 🙂 Warto też dodać, iż z tego tytułu nie poniesiecie żadnych kosztów, ponieważ wpłatomaty własne Idea Banku oraz te należące do sieci Euronet są bezwarunkowo darmowe. Mało tego, spełniając ten warunek, jednocześnie zwolnicie się z opłaty za użytkowanie karty debetowej.

 

 • Przelewy do ZUS-u lub US-u nie należą do przyjemnych. Jednak Idea Bank solidnie motywuje do wpłacania składek/zaliczek na podatek. Wystarczy przelew na kwotę minimum 250 zł do wybranej instytucji, by cieszyć się 30 zł bonusu. Coś co dotychczas było rutynowym działaniem, teraz pozwala zarabiać. Takie rzeczy tylko w Idea Banku 🙂

 

 • Ostatni element dotyczy osób, które zdecydują się korzystać z systemu Chmura Faktur. Za każdą wystawioną i opłaconą fakturę (na kwotę minimum 100 zł) dostaniecie 20 zł. Oczywiście jeśli wolicie korzystać z zewnętrznej obsługi rachunkowej, nie musicie korzystać z systemu proponowanego przez Idea Bank.

 

Bonus będzie wypłacany w  formie przelewu na rachunek do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu, za który należna jest premia. Jeśli zainteresowała Was ta promocja, wniosek możecie złożyć na dedykowanej stronie promocji. Podczas rozmowy z konsultantem możecie dla pewności wspomnieć o aktywacji promocji na waszym koncie.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji.

 

 

 

 

Opodatkowanie premii

Wartość przyznanej premii powiększa przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i od takiej premii powinniście samodzielnie odprowadzić należny podatek, zgodnie z formą opodatkowania, którą wybraliście dla waszej firmy. Więcej na ten temat w dedykowanym komunikacie

 

Szczegóły Konta Firma To Ja

 • 0 zł za prowadzenie konta firmowego (gwarantowane przez 24 miesiące),
 • 0 zł za wydanie karty debetowej,
 • 0 lub 8 zł za obsługę karty debetowej – opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 zł miesięcznie lub wpłat gotówki w wyznaczonych wpłatomatach na kwotę nie niższą niż 1000 zł. Posiadanie karty nie jest obowiązkowe, choć warto ją mieć ze względu na wpłatomaty.
 • 0 zł za przelewy internetowe, w tym do ZUS i US,
 • 0 zł za 5 pierwszych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce (kolejne 1% wartości),
 • 0 zł za program do wystawiania faktur,
 • 0 zł za wpłaty do kwoty nieprzekraczającej 100.000 zł we wpłatomatach (Euronet oraz Idea Banku),
 • 0 zł za dwa pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu (pozostałe 3,50 zł),
 • 0 zł za wirtualny sejf do przechowywania dokumentów,
 • 0 zł za korzystanie z przestrzeni do pracy w Idea Hub.

 

Szczegóły w Tabeli opłat i prowizji.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów