fbpx

Idea Bank: 300 zł oszczędności na ZUS z Kontem FIRMA+

Trwa do:
31 stycznia 2021
Dostępność wniosków
1000

Plus na ZUS – pod taką nazwą Idea Bank promuje najnowszą promocję dla przedsiębiorców. W ramach akcji, przez pół roku możecie oszczędzać 10% na każdej składce ZUS (z zaznaczeniem, że maksymalny zwrot wyniesie zawsze 50 zł). Nietrudno policzyć, że cała promocja pozwoli Wam zaoszczędzić łącznie nawet 300 zł, co zdecydowanie jest kwotą wartą uwagi. Chęć wzięcia udziału w akcji będzie jeszcze większa, gdy dowiecie się, jakie reguły przygotował dla Was bank. Jedynym warunkiem (oczywiście oprócz założenia konta) będzie regularne opłacanie ZUS z Waszego nowego konta w Idea Banku, a więc czynność, którą (bez entuzjazmu) wykonujecie każdego miesiąca. Co więcej, rachunek FIRMA+ jest bezwarunkowo darmowy przez 2 lata. Potem, do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta, wystarczy… dalsze wykonywanie przelewów do ZUS. 🙂

Uczestnicy promocji

Promocja skierowana jest do osób fizycznych, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Bank stosuje jednak dwa wykluczenia. Z akcji nie mogą skorzystać osoby, które:

  • w ciągu 6 miesięcy (licząc wstecz od dnia złożenia wniosku o konto) prowadziły jakikolwiek rachunek firmowy w Idea Banku lub chociażby wnioskowały o taki rachunek,
  • uczestniczyły w akcji „Premiowanie za bankowanie”.

Jak widzicie, okres karencji, jak na obecne standardy, jest bardzo krótki. To jednak dopiero początek argumentów przemawiających za udziałem w promocji.

Warto zaznaczyć, że promocja jest ograniczona pod względem liczby dostępnych kont. W akcji udział może wziąć 1000 osób. Trzeba więc decydować się szybko. W przypadku, gdy pula zostanie wyczerpana, organizator poinformuje o tym na dedykowanej stronie

Zasady promocji

Lista warunków jest krótka i zrozumiała. Jeśli chcecie, by na Waszym koncie, przez 6 kolejnych miesięcy, pojawiało się 10% zwrotu za składki ZUS (jednorazowo do 50 zł), powinniście:

Do 31 stycznia 2021 roku przejść na stronę promocyjną i założyć darmowe Konto FIRMA+ wraz z kartą debetową wydawaną do konta i dostępem do bankowości elektronicznej Idea Cloud.

W ciągu 14 dni od momentu otwarcia rachunku zarejestrować się do promocji, wykorzystując do tego bankowość elektroniczną banku. Po zalogowaniu powinniście wypełnić stosowny formularz, wyrazić niezbędne zgody (na przetwarzanie danych osobowych oraz marketing elektroniczny i telefoniczny), a także zaakceptować postanowienia regulaminu.

Potem pozostanie Wam już tylko przelewanie składek do ZUS przez kolejne 6 miesięcy (licząc od dnia rejestracji w promocji). Co miesiąc zostanie Wam zwrócone 10% wpłaconej na konto ZUS składki, z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota miesięcznego zwrotu nie może przekroczyć 50 zł. Oznacza to, że jeśli opłacacie składki ZUS w standardowej wysokości lub składki preferencyjne, za każdym razem zgarniecie najwyższą możliwą kwotę, co po 6 miesiącach da Wam 300 zł oszczędności. 

Opłacający ZUS w ramach Ulgi na start otrzymają nieco mniejszy zwrot – około 36 zł miesięcznie, czyli jakieś 216 zł w skali całej akcji. Biorąc pod uwagę, że ich składka wynosi obecnie nieco ponad 362 zł, 216 zł to nadal bardzo łakomy kąsek. 

Naliczanie premii

Opłacanie składek przez 6 miesięcy mogłoby być interpretowane na różne sposoby, dlatego bank uprościł całą sprawę i posłużył się przykładami, które lepiej obrazują ten zapis regulaminu. Pozwólcie, że wytłumaczę:

Jeśli Wasz rachunek zostanie otwarty do 7. dnia miesiąca, to do zwrotu zakwalifikuje się już składka wykonana z rachunku w tym samym miesiącu. Jeśli jednak konto otworzycie po 7. dniu miesiąca, to do zwrotu zakwalifikuje się dopiero składka opłacona w kolejnym miesiącu. 

Przykład: Maciej otworzył Konto FIRMA+ 5 listopada. Pierwsza składka, za którą otrzyma on zwrot, będzie składką listopadową. Bank wypłaci ją do 15. dnia kolejnego miesiąca, czyli do 15 grudnia. 

Kolega Macieja, Piotr, otworzył konto 25 listopada. Pierwszy zwrot otrzyma więc dopiero za składkę grudniową – dopiero 15 stycznia 2021 roku (pomimo że oboje założyli rachunki w tym samym miesiącu).

Do końca trwania promocji powinniście zachować w pełni aktywną kartę, „odhaczone” wszystkie zgody, które wyraziliście wcześnie oraz aktywny rachunek. 

Pamiętajcie, że jako osoby prowadzące działalność gospodarczą, musicie zatroszczyć się o zaksięgowanie i odprowadzenie stosownej wysokości podatków od wpływów z premii i bonusów bankowych. W przeciwieństwie do osób fizycznych, korzystających z promocji kont osobistych, właściciele firm nie są zwolnieni z opodatkowania tego rodzaju nagród. 

Szczegóły promocji znajdziecie w regulaminie akcji

FIRMA+ – szczegóły konta

Prowadzenie Konta FIRMA+ jest bezwarunkowo darmowe przez pierwsze 2 lata użytkowania. Po tym okresie opłata wzrasta do 10 zł. Istnieje jednak sposób, by jej unikać. Wystarczy jeden przelew do ZUS miesięcznie, by nadal cieszyć się darmowych rachunkiem. 

Karta do konta będzie Was kosztować 8 zł miesięcznie, chyba że w ciągu miesiąca wykonacie płatności na łączną kwotę 400 zł lub wpłacicie (w wyznaczonych wpłatomatach Idea Banku) minimum 1000 zł. 

Za darmo skorzystacie także z bankomatów w oddziałach Idea Banku oraz innych bankomatów (w tym wypadku jedynie 5 pierwszych wypłat w miesiącu będzie darmowe, pozostałe, wykonane w Europejskim Obszarze Gospodarczym, będą Was kosztować 2% wartości wypłaty, 2% – lecz minimum 10 zł – to opłata poza tym obszarem). Wpłaty we wpłatomatach są darmowe do równowartości 100.000 zł.

Darmowe są także przelewy internetowe (w tym do ZUS i US). Przelew natychmiastowy kosztuje natomiast 5 zł. Zagraniczny przelew SWIFT wiąże się z opłatą o wartości 0,25% przelewanej kwoty, jednak nigdy mniej niż 30 zł i więcej niż 90 zł. 

O wszelkich opłatach i kosztach przeczytacie w Tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów