fbpx

CitiKonto: finansowa rewolucja, czyli darmowe konto z 150 zł premii + voucher o wartości 50 zł

Trwa do:
5 grudnia 2020

Aktualne trendy w bankowości dla klientów detalicznych wskazują jeden kierunek – banki podwyższają opłaty oraz utrudniają warunki zwalniające z opłat. Bank Citi Handlowy postanowił iść pod prąd tym zmianom. Zamiast wprowadzać nowe opłaty, wprowadził do swojej oferty Citikonto, czyli w pełni darmowe konto osobiste. Ta zorganizowana akcja nosi kryptonim „finansowej rewolucji” (w ramach II edycji promocja została nieco odświeżona). Sprawdźmy zatem co się pod nią kryje. Darmowe prowadzenie konta – bezwarunkwo, darmowa obsługa karty debetowej – bezwarunkowo, darmowe przelewy internetowe (w tym 3 przelewy natychmiastowe), czy też 4 darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Jeśli zatem zastanawiacie się nad zmianą banku – Citikonto wydaje się być najlepszym wyborem. Aby Was do tego mocniej zmotywować, Citi Handlowy rozdaje 150 zł łatwej premii nas start z krótkim okresem karencji. Citikonto możecie zarówno otworzyć, jak i zamknąć bez wychodzenia z domu. Dodatkowo przypominam o trzech świetnych promocjach karty kredytowej Citi. Pierwsza z nich zapewnia słuchawki OPPO o realnej wartości około 300 zł, druga darmową pożyczkę do 5000 zł oraz nawet 720 zł moneyback, zaś trzecia smartfon LG o regulaminowej wartości 599 zł Oczywiście promocję konta i karty kredytowej możecie ze sobą połączyć 🙂

Aktualizacja: promocja stała się jeszcze bardziej atrakcyjna! Oprócz 150 zł premii na start możecie zdobyć 3400 punktów w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile. Wymienicie je przykładowo na voucher o wartości 50 zł (Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Frisco, Free Nowa, wiele sklepów odzieżowych). Szczegóły w dalszej części wpisu.

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy po 1 stycznia 2020 roku nie posiadali w Citi Handlowym konta osobistego lub konta oszczędnościowego. Zatem okres karencji to mniej niż rok, co zdarza się naprawdę rzadko. Co ważne, posiadanie innych produktów banku (w tym przede wszystkim karty kredytowej) nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej akcji. To dość ważne zagadnienie, ponieważ wielu czytelników bloga posiada już kartę z logo Citi. Ba, w ten sposób proces założenia konta będzie jeszcze prostszy, ponieważ bank posiada już wasze dane w swoim systemie.

CitiKonto – analiza rachunku

  • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
  • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową z usługą wielowalutową – bezwarunkowo,
  • 0 zł za standardowe przelewy internetowe oraz mobilne, 
  • 0 zł za pierwsze 3 przelewy internetowe Express Elixir w miesiącu, każdy kolejny 5 zł,
  • 0 zł za wypłaty ze gotówki z bankomatów Citi,
  • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów innych niż Citi, każda kolejna 8 zł,
  • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych,
  • 0 zł prowizji za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym,
  • uczestnictwo w programie Citi Rabaty oraz Priceless Specials,
  • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Cóż, tak prostych i przejrzystych warunków nie oferuje żaden inny bank. Korzystając z rachunku w tradycyjny sposób – nie zapłacicie z tytułu jego użytkowania ani złotówki. Ba, nawet gdy kartę wrzucicie na dno szuflady, również żadne opłaty się nie pojawią. Pamiętajcie tylko, aby podczas otwierania konta nie wnioskować o żadne dodatkowe usługi typu CitiPhone (jej koszt to 9 zł) lub CitiAlerts (koszt 6 zł lub 10 zł). Usługi te nie są wymagane na poczet promocji, a mogą tylko niepotrzebnie zwiększyć koszty użytkowania rachunku.

Korzystne rozwiązania walutowe

Citi Handlowy udostępnia również kantor walutowy online z bardzo korzystnymi kursami. Możecie je śledzić na bieżąco na tej stronie. Ponadto wydawana do konta karta debetowa może spełniać funkcję karty wielowalutowej w ramach usługi Citi Global Wallet. Oznacza to, iż płacąc za granicą, karta „wyczuje” płatność walutową i pobierze środki z odpowiedniego konta walutowego (dostępne konta to EUR, USD oraz GBP). Oczywiście wcześniej musicie zasilić dane konto środkami, przykładowo wymieniając PLN na walutę obcą w ramach usługi kantoru Citi Handlowego.

Jeśli zaś płacicie w walucie innej niż posiadane konta walutowe (przykładowo w jenach albo w rublach), wówczas bank rekomenduje przepięcie karty (w aplikacji mobilnej lub w bankowości elektronicznej) na domyślne konto w walucie Euro. Wówczas przewalutowanie nastąpi po bardzo korzystnym kursie zapewnianym przez organizację Mastercard.

Więcej na temat usługi Citi Global Wallet znajdziecie pod tym linkiem.

Jak założyć promocyjne konto

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest na dedykowanej stronie promocji. Na złożenie wniosku macie czas do 5 grudnia 2020 roku.

Wniosek możecie wypełnić na komputerze lub na smartfonie. Na koniec otrzymacie SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji mobilnej za pośrednictwem której wykonacie foto-weryfikację. Chodzi tutaj o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego z wykorzystaniem waszego smartfona. Szczegółowy opis zakładania konta z wykorzystaniem biometrii znajdziecie tutaj.

W razie jakiegokolwiek niepowodzenia w przypadku składania wniosku (nieudana weryfikacja lub zamknięcie przeglądarki), na maila otrzymacie link za pośrednictwem którego dokończycie wniosek. Ewentualnie bank skontaktuje się z Wami z propozycją dokończenia zakładania konta (poprzez ponowną foto-weryfikację, za pośrednictwem kuriera lub zdalnie przez infolinię).

Podczas wypełniania wniosku – nie musicie wyrażać jakichkolwiek zgód marketingowych 🙂

Taki komunikat ujrzycie na końcu wniosku.

Jak zdobyć 150 zł premii?

Premia podzielona jest na trzy części. Pierwsze 50 zł premii otrzymacie, jeśli do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta przynajmniej jeden raz zapewnicie wpływ wynagrodzenia na kwotę minimum 2000 zł. Regulamin nie definiuje zbyt restrykcyjnie definicji wynagrodzenia. Jedyny warunek to fakt, iż wpływ ten nie może pochodzić z rachunku indywidualnego prowadzonego przez Citi Handlowy. Jeśli mimo wszystko nie macie zamiaru spełniać warunków dla tej części premii, w łatwy sposób uzyskacie dwie kolejne transze.

Kolejne 50 zł otrzymacie pod warunkiem, iż w terminie do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta – wpłacicie na Citikonto co najmniej 100 zł oraz minimum 1 raz zalogujecie się do aplikacji mobilnej banku Wpływ na konto może przykładowo pochodzić z waszego konta w innym banku.

Z kolei trzecią transzę, również w kwocie 50 zł zdobędziecie, jeśli do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta zapłacicie za swoje zakupy za pośrednictwem Google/Apple Pay na łączną kwotę minimum 100 zł. Transakcje możecie wykonać zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet.


Nagrody będą wypłacane w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków dla danego rodzaju premii. Szczegóły promocji w regulaminie.

Przykład: rachunek otwieracie w październiku 2020 roku. Warunek dla pierwszej części premii spełnijcie do końca listopada 2020 roku. Warunki dla drugiej części premii – do końca grudnia 2020 roku. Natomiast trzeci warunek (dotyczący płatności mobilnych) – do końca stycznia 2021 roku. Tak naprawdę, nie musicie czekać. Wszystkie warunki możecie spełnić chociażby w pierwszym miesiącu po założeniu konta.

Dla naszego przykładu, premie będą wypłacane odpowiednio w grudniu 2020 roku oraz w styczniu i w lutym 2021 roku. Być może w przypadku szybszego spełniania warunków, bank nieco wcześniej wypłaci nagrody, ale gwarancji na to nie dam 🙂

Vouchery o wartości nawet 50 zł od Mastercarda

W przypadku tej „podpromocji” posiadacze karty debetowej lub kredytowej banku Citi Handlowego z logo Mastercard mogą otrzymać aż 3400 punktów powitalnych za rejestrację w programie. Otrzymane punkty wymienicie na vouchery o wartości sięgającej nawet 60 zł. Przykładowo voucher na przejazd Free Now o wartości 20 zł „kosztuje” 1000 punktów (tutaj znajdziecie zniżkę na pierwszy przejazd). Tyle samo zapłacicie za doładowanie portmonetki Skycash. Pozostałe vouchery (na przykład Decathlon, Circle K, RTV Euro AGD, Frisco, Wólczanka, czy Diverse) wymagają posiadania co najmniej 3400 punktów (ich wartość to 50 zł).

Promocja z punktami powitalnymi trwa do 31 grudnia 2020 roku. Do tego dnia należy przystąpić do programu Mastercard Bezcenne Chwile po zalogowaniu do serwisu bankowości internetowej Citibank Online. Z promocji mogą skorzystać osoby, które zostaną poinformowane o ofercie drogą elektroniczną (SMS, mail lub wiadomość w bankowości internetowej Citibank Online). Promocja może zostać zakończona przed czasem, w chwili wyczerpania puli 3600 osób.

Promocyjne punkty w programie Bezcenne Chwile zostaną przydzielone do 10. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca po dokonaniu rejestracji. W dniu przyznania nagrody wasza karta musi być aktywna oraz nie może być w fazie wypowiedzenia. Punkty przyznane w ramach nagrody są ważne przez okres 4 miesięcy od dnia przyznania. Spożytkujcie je mądrze.

Szczegóły w regulaminie promocji oraz na stronie banku.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów