fbpx

Ostatnie chwile promocji, czyli Q&A dotyczące darmowej pożyczki od Net Credit dla kwoty do 3000 zł z 100 zł premii na zakupy w Biedronce

Przygotowując pierwszy wpis na temat darmowej pożyczki od Net Credit, informowałem Was o dwóch debiutach. Oba na szczęście okazały się bardzo udane. Zarówno tego typu promocja przypadła Wam do gustu, jak i organizator promocji spisał się na medal. Pożyczka z RRSO 0% i bonem do Biedronki o wartości 100 zł jest prawdopodobnie jedną z najłatwiejszych promocji w historii bloga. Natomiast spółka Blue Services (należąca do grupy Blue Media), bezproblemowo obsługuje cały proces w ramach promocji. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak samo jest w przypadku promocji Net Credit, która potrwa wyłącznie do 31 października 2019 roku, czyli jeszcze przez niecałe 3 dni. Na zakończenie promocji przygotowałem wpis w formie Q&A lub jak wolicie FAQ, w którym przedstawiam najważniejsze pytania i odpowiedzi związane z promocją, jakie pojawiły się podczas jej trwania. Jest to swoiste uzupełnienie do tutoriala przygotowanego jakiś czas temu zarówno w formie wpisu na blogu, jak i filmu na kanale YouTube. Mam nadzieję, iż FAQ w pełni rozwieje wasze wątpliwości, dzięki czemu rzutem na taśmę zdążycie złożyć wniosek w celu odebrania solidnej gratyfikacji.

 

 

1) Czy w celu zaciągnięcia pożyczki muszę posiadać dochody?

Pożyczkę mogą zaciągnąć osoby osiągające regularne miesięczne przychody. Co do źródła dochodów, oprócz standardowego wynagrodzenia, dostępnych jest również wiele innych form osiągania przychodów, które umożliwiają zaciągnięcie pożyczki.

 

2) Czy Net Credit jest bezpieczne?

Instytucje pożyczkowe spełniają te same restrykcyjne wymagania pod względem ochrony danych osobowych co banki. Szczególnie tak duży podmiot jak Net Credit musi stosować wszelkie formy bezpieczeństwa danych osobowych wymagane przez RODO. Net Credit stosuje szyfrowanie połączenia podczas wprowadzania danych. Więcej na temat stosowanych form zabezpieczeń znajdziecie w polityce prywatności.

 

Co do bezpieczeństwa w zakresie finansowym, Net Credit jest jedną z popularniejszych firm pożyczkowych w Polsce, działającą w od 2011 roku. Net Credit należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, zaś dane spółki odnajdziemy w Rejestrze instytucji pożyczkowych, prowadzonym przez KNF.  

 

3) Kto może wziąć udział w promocji?

Z promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z oferty Net Credit. Natomiast dodatkowe wymogi dotyczą samej kwestii zaciągnięcia pożyczki:

  • polskie obywatelstwo,
  • wiek od 20 do 70 lat,
  • posiadanie konta w polskim banku,
  • generowanie regularnych miesięcznych przychodów,
  • posiadanie adresu mailowego,
  • posiadanie aktywnego telefonu komórkowego,
  • posiadanie pozytywnej historii kredytowej.

 

4) Ile kosztuje pierwsza pożyczka?

W przypadku pierwszej pożyczki nie zapłacicie ani złotówki prowizji oraz odsetek. Opłata przygotowawcza również jest darmowa. Takie zasady funkcjonują jednak w przypadku pożyczki dla kwoty od 300 zł do 3000 zł, której okres spłaty wynosi od 14 do 30 dni. W takim przypadku RRSO wynosi okrągłe 0%! Warunkiem stosowania promocyjnych warunków jest terminowa spłata pożyczki.

W przypadku spóźnienia ze spłatą, odsetki za nieterminową spłatę pożyczki wynoszą 14% w skali roku. W dodatku będziecie musieli zapłacić prowizję, opłatę przygotowawczą i odsetki na standardowym poziomie. Przykładowo, w umowie wartość promocyjnej pożyczki to 850 zł. W przypadku nieterminowej spłaty łączna kwota do spłaty to 1090,46 zł!

 

5) Dlaczego Net Credit oferuje darmową pożyczkę, a na dodatek bon do Biedronki?

Oferowanie darmowych pożyczek jest dosyć popularną metodą marketingową wśród firm pożyczkowych. W ten sposób można za darmo przetestować działanie danego serwisu. Nie jest tajemnicą, iż dla pożyczkodawcy są to koszty w postaci utraconych korzyści (w końcu pieniądz nie jest darmowy). Jednak pożyczkodawca traktuje to jako koszt pozyskania nowego klienta. Część osób postanawia postawić na dalszą współpracę z daną firmą i zaciągać kolejne, płatne pożyczki. Oczywiście nie musicie tego robić. Przygodę z daną firmą możecie zakończyć na etapie pierwszej pożyczki.

Bon do Biedronki jest natomiast dodatkową formą wynagrodzenia za przetestowanie usług Net Credit. Dotychczasowo byliśmy przyzwyczajeni do premii i bonusów w przypadku kont, lokat, czy też kart kredytowych. Bonus w promocji darmowej pożyczki jest raczej nowością, dlatego dziwi wiele osób. Jednak o wiele lepszym sposobem na pozyskanie nowego klienta jest wypłacenie mu gratyfikacji, niż przeznaczanie tych kwot na reklamy w telewizji lub opłacanie celebrytów.

 

6) O jaką kwotę należy zawnioskować, aby zdobyć bon? Czy musi to być maksymalne 3000 zł?

Możecie wnioskować zarówno o 3000 zł, jak i każdą inną kwotę z zakresu od 300 zł do 3000 zł. Nawet minimalna kwota wynosząca 300 zł uprawnia Was do odebrania bonu na zakupy w Biedronce.

Warto pamiętać, iż w przypadku wnioskowania o kwotę maksymalną, pożyczkodawca “ma z czego zejść” i wówczas może zaproponować niższą możliwą kwotę. Wnioskowanie o kwotę minimalną może sprawić, iż pożyczkodawca nabierze podejrzeń, iż wnioskujemy wyłącznie w celu zdobycia premii przez co może nam odmówić udzielenia pożyczki.

 

7) Czy student może ubiegać się o pożyczkę?

Tak, pod warunkiem, iż posiada jakiekolwiek dochody, na przykład wynagrodzenie, stypendium, inne.

 

 

 

 

8) Czy emeryt może ubiegać się o pożyczkę?

Tak, aczkolwiek warunkiem otrzymania pozytywnej decyzji pożyczkowej jest wysokość emerytury, która będzie w stanie pokryć pożyczkę. Maksymalny wiek uczestnika promocji to 70 lat.

 

9) Co zrobić, jeśli mój wniosek został odrzucony?

W przypadku odmowy pożyczki przez automatyczny system weryfikacyjny, możecie poprosić o ponowne rozpatrzenie wniosku przez personel Net Credit. Taką prośbę można zgłosić za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] lub telefonicznie pod numer infolinii: 22 598 77 99. Wiadomo, system mógł być nieco nadgorliwy, o czym Net Credit informuje na swojej stronie:

Na podstawie dostarczonych przez Klienta danych wprowadzanych w elektronicznym wniosku, program ocenia, czy Pożyczkodawca może przyznać Klientowi kredyt konsumencki. Automatycznie analizozwane są dostarczone przez Klienta informacje w zakresie wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy i na ich podstawie ustala się, czy udzielenie pożyczki nie stanowi dla Pożyczkodawcy nadmiernego ryzyka. Wdrożenie tego mechanizmu oznacza dla Klienta, że wskutek decyzji programu może otrzymać odmówę udzielenia pożyczki. W takim wypadku Klient ma prawo zwrócenia się do nas z prośbą o ponowne rozpatrzenie jego wniosku przez nasz personel.

 

10) Czy firma Blue Services, czyli organizator promocji zapewnia bezpieczeństwo?

Organizator promocji – spółka Blue Services należy do giganta w zakresie rozwiązań płatniczych w Polsce, czyli grupy Blue Media. Grupa ta nadzorowana jest przez KNF i działa na polskim rynku już od 20 lat. Blue Media słynie między innymi z przelewów natychmiastowych Blue Cash, serwisu do automatycznego opłacania rachunków bm.pl, serwisu zaplacmandat.pl, firmy pożyczkowej KOKOS, czy też systemu opłacania przejazdów na autostradach Autopay. Więcej na temat spółki Blue Media znajdziecie na jej stronie internetowej, zaś o samej spółce Blue Services w tej zakładce.

Na potrzeby promocji otrzymałem dodatkowo oświadczenie o stosowaniu najwyższych standardów ochrony danych osobowych od Inspektora Danych Osobowych Blue Services sp. z o.o. Oświadczenie znajdziecie pod tym linkiem.

 

11) Ile czasu trzeba czekać na wypłatę środków z tytułu pożyczki?

W moim przypadku kwota udzielonej pożyczki znalazła się na koncie w przeciągu kilku minut od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Środki zostały wysłane przelewem ekspresowym w systemie Blue Media.

 

 

12) Czy pożyczkę mogę spłacić zaraz po jej zaciągnięciu?

Aby zdobyć nagrodę, wystarczy nie odstępować od umowy pożyczki oraz nie spłacać jej w ciągu 14 dni od momentu zaciągnięcia.

Oznacza to, iż w przypadku spłaty pożyczki przed upływem 14 dni, co prawda nie poniesiecie jakichkolwiek kosztów, ale jednocześnie nie uzyskacie prawa do odebrania bonu do Biedronki.

Termin spłaty najlepiej ustawić sobie w kalendarzu wraz z przypomnieniem.

 

13) Jak spłacić pożyczkę?

Pożyczkę możecie spłacić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjny przelew bankowy. Numer konta oraz pozostałe dane do spłaty pożyczki znajdziecie w harmonogramie.

Druga opcja spłaty to ekspresowa płatność poprzez panel Net Credit. Jako, że system płatniczy udostępnia tutaj spółka Blue Media, spłata pożyczki wygląda niczym płatność w sklepie. Zatem aby tego dokonać, w zakładce Moja pożyczka przejdźcie niżej i kliknijcie Spłać pożyczkę. 

Lista banków umożliwiających ekspresową spłatę jest naprawdę imponująca. Dzięki temu, spłata zostanie natychmiastowo zaksięgowana na koncie Net Credit. W przypadku, gdy waszego banku brakuje na liście dostępnych, wówczas możecie wygenerować formatkę do wykonania standardowego przelewu, klik: Sprawdź dane do wpłaty. Zaskakującą formą spłaty pożyczki jest BLIK. To chyba najwygodniejsza z możliwych opcji.

Po dokonaniu spłaty, powinniście otrzymać mailowo zaświadczenie o spłacie pożyczki.

 

 

Super promocja od BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie z 350 zł bonusu!

 

 

14) Kiedy otrzymam voucher do Biedronki?

Voucher do Biedronki otrzymacie mailowo do 30 listopada 2019 roku. Mail może wpaść do zakładki Inne, Oferty, SPAM itp. Jeśli do końca dnia nie otrzymacie maila z voucherem, wówczas możecie złożyć reklamację, zgodnie z zapisami w regulaminie.

 

15) Jaka jest ważność vouchera do Biedronki?

Ważność vouchera to 12 miesięcy od momentu jego aktywacji.

 

16) Jak wykorzystać voucher do Biedronki?

Voucher otrzymacie w formie 13-cyfrowego e-kodu. Możecie go sobie wydrukować lub zapisać na karteczce. Aby móc zrealizować bon należy podać kasjerowi unikalny 13-cyfrowy kod po zeskanowaniu ostatniego z produktów, ale przed dokonaniem płatności za zakupy. Najlepiej poinformować sprzedawcę o korzystaniu z kodu zniżkowego zaraz po podejściu do kasy.

Bon może być wykorzystywany wielokrotnie aż do wyzerowania salda (bez możliwości wydawania reszty). Jeśli natomiast wartość towarów jest wyższa od aktualnej wartości e-kodu, wówczas różnicę w cenie należy dopłacić tradycyjnie (kartą lub gotówką). Aktualną wartość vouchera możecie sprawdzić przy kasie.

Więcej na ten temat w załączniku numer 2 do regulaminu (od strony numer 7).

 

17) Jakie zgody muszę wyrazić, aby wziąć udział w promocji?

Podczas wnioskowania o pożyczkę należy zaakceptować postanowienia ramowej umowy pożyczki, regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, politykę prywatności oraz regulamin promocji. Nie musicie natomiast wyrażać jakichkolwiek zgód na udostępnianie waszych danych do podmiotów zewnętrznych, czy też zgód marketingowych. 

 

Ponadto podczas dalszego wnioskowania wyraźcie następujące zgody:

 

 

 

18) Co zrobić, jeśli wniosek nie wyświetla się prawidłowo?

W tym celu wyczyść cookies w przeglądarce lub wyłącz adBlocka.

 

19) Czy mogę skorzystać z promocji, jeśli nie mam konta w banku?

Niestety nie. Posiadanie konta jest niezbędne do wykonania przelewu weryfikacyjnego oraz wypłaty gotówki. Jeśli nie masz konta w banku, polecam świetną promocję Konta Przekorzystnego od Pekao S.A. z 200 zł premii na start.

 

20) Czy w danym gospodarstwie domowym z promocji może skorzystać tylko jedna osoba?

Nie ma takiego ograniczenia. W danym gospodarstwie domowym z promocji może skorzystać więcej niż jedna osoba. Oczywiście każda z nich musi posiadać unikalny numer rachunku bankowego, adres e-mail, czy telefon.

 

21) Czy z promocji można skorzystać o dowolnej porze dnia?

Jako, że pożyczki udzielane są w pełni automatycznie, z promocji możecie skorzystać o dowolnej porze, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto ekspresowe przelanie 1 zł w celu wykonania przelewu weryfikacyjnego oraz natychmiastowa wypłata gotówki sprawiają, iż cały proces odbywa się tego samego dnia.

 

 

 

 

22) Jak szybko Net Credit otrzyma środki z tytułu spłaty pożyczki?

Wszystkie przelewy wykonywane w sposób tradycyjny są uzależnione od sesji bankowych. Wiele banków nie księguje przelewów w weekendy. Może się więc zdarzyć, że spłata pożyczki wykonana w weekend zaksięguje się na koncie Net Credit dopiero w poniedziałek po południu. Zatem spłata tradycyjnym przelewem jest dość ryzykowna w przypadku oczekiwania na spłatę do końca jej terminu.

Znacznie szybszą opcją na wykonanie przelewu jest skorzystanie z opcji „spłać pożyczkę”, dostępną po zalogowaniu do profilu klienta na stronie netcredit.pl. Automatyczny transfer środków dokonuje się za pomocą serwisu oferującego szybkie przelewy elektroniczne Blue Media. Jest to najszybsza metoda spłaty gwarantująca odnotowanie wpłaty tuż po jej dokonaniu z waszego rachunku.

 

23) Co się stanie w przypadku spóźnienia ze spłatą pożyczki?

Jeszcze raz przypominam, termin spłaty pożyczki wynosi maksymalnie 30 dni. Dokładny dzień do którego środki powinny znaleźć się na rachunku Net Credit znajdziecie po zalogowaniu w panelu.

W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki zostaniecie obciążeni kosztami, zgodnie z zapisami zawartymi w Umowie Ramowej Pożyczki. Odsetki za nieterminową spłatę pożyczki wynoszą 14% w skali roku. W dodatku będziecie musieli zapłacić prowizję, opłatę przygotowawczą i odsetki na standardowym poziomie. Przykładowo, w umowie wartość promocyjnej pożyczki to 850 zł. W przypadku nieterminowej spłaty łączna kwota do spłaty to 1090,46 zł!

 

24) Czy o pożyczkę mogą wnioskować osoby, które nie są rezydentami RP?

Osoby wnioskujące o pożyczkę w Net Credit powinny na stałe zamieszkiwać i pracować w Polsce.

 

25) Jak zamknąć profil w Net Credit?

Jeżeli nie macie zamiaru więcej korzystać z Net Credit, po zalogowaniu w serwisie, w zakładce Moje dane znajdziecie opcję do usunięcia konta. Wystarczy kliknąć Usuń profil oraz zatwierdzić złożoną dyspozycję.

 

 

 

26) Jak wycofać zgody marketingowe udzielone Net Credit?

Zgodnie z polityką prywatności, w przypadku gdy Net Credit występuje o wyrażenie zgody na przesyłanie informacji handlowej drogą elektroniczną (na przykład za pośrednictwem poczty e-mail, SMS i inne), osobie, która wyraziła powyższą zgodę przysługuje prawo cofnięcia wyrażonej zgody, poprzez wysłanie maila na adres [email protected], wpisując w tytule słowo „rezygnacja” lub pod numerem telefonu +48 22 598 77 99.

 

27) Jak złożyć reklamację w promocji?

W przypadku braku otrzymania vouchera należy złożyć reklamację. Składanie reklamacji odbywa się drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected], bądź pocztą na adres organizatora.

Reklamacja powinna zawierać wskazanie organizatora oraz zwięzły opis zgłaszanych zastrzeżeń. Napiszcie najlepiej, iż spełniliście warunki promocji, a mimo to nie otrzymaliście bonusu. Rozpatrzenie reklamacji nastąpi niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.

Odpowiedź na reklamację udzielana jest na papierze lub innym trwałym nośniku, przy czym przy udzielaniu odpowiedzi na reklamację organizator w miarę możliwości będzie korzystał z tego samego kanału komunikacji, za pomocą którego została złożona reklamacja.

Więcej na temat reklamacji w regulaminie promocji.

 

28) Gdzie znajdę wszelkie szczegóły na temat promocji?

Szczegóły promocji dostępne są w zestawie 3 regulaminów dostępnym pod tym linkiem. Na zestaw ten składają się:

  • regulamin promocji „BlueBonus”,
  • regulamin promocji darmowej pożyczki,
  • regulamin wykorzystania „e-kodów” w sklepach Biedronka.

 

29) Jak wygląda przykład reprezentatywny dla pożyczek w Net Credit?

Reprezentatywny przykład dla pożyczki udzielonej przez instytucję pożyczkową, na rzecz której Net Credit Sp. z o.o. świadczy usługę pośrednictwa kredytowego: Dla przykładowej pożyczki 1000 zł na 30 dni (Promocyjne Warunki Spłaty) RRSO wynosi 0% (obliczone na dzień 08.10.2018); całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; oprocentowanie stałe: 0 %; całkowity koszt pożyczki: 0 zł, w tym: Prowizja 0 zł, Opłata przygotowawcza 0 zł, Odsetki 0 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1000 zł. Dla przykładowej pożyczki 1000 zł na 30 dni (Standardowe Warunki Spłaty): RRSO wynosi 1971,79% (obliczone na dzień 23.01.2019); całkowita kwota pożyczki: 1000 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku: 10 %; całkowity koszt pożyczki: 282,90 zł, w tym: Prowizja 24,70 zł, Opłata przygotowawcza 250 zł, Odsetki 8,20 zł; okres obowiązywania umowy: 30 dni; całkowita kwota do spłaty: 1282,90 zł.

 

30) Ku przestrzodze…

Promocja przeznaczona jest wyłącznie dla osób odpowiedzialnych, które świadomie kontrolują swój budżet domowy. Prostota oraz „darmowość” pierwszej pożyczki może być uzależniająca. Najgłupszym rozwiązaniem byłoby wykupienie dóbr konsumpcyjnych za pieniądze uzyskane dzięki pożyczce oraz brak odpowiednich środków na spłatę. W ten sposób możecie wpaść w spiralę zadłużenia, co będzie niosło za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Warto pamiętać, iż pożyczki pozabankowe to jedna z najdroższych form finansowania, której standardowe RRSO może wynieść nawet kilkaset procent.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn, bądź zapisz się na newsletter

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów