fbpx

FAQ, czyli pytania i odpowiedzi dotyczące ciekawej promocji Banku BPS i banków spółdzielczych: 300 zł premii w formie punktów Bezcenne Chwile

Trwa do:
20 czerwca 2023
Dostępność wniosków
4486

Promocja banku BPS i stowarzyszonych z nim banków spółdzielczych wywołała spore zamieszanie. To nowość na rynku promocji bankowych, dzięki czemu mało kto musi się przejmować mitycznym „okresem karencji”. Z jednej strony mamy w końcu stosunkowo wysoką premię na prostych warunkach, z drugiej jednak możliwość wybrania jednego z kilkuset banków powoduje pewną konsternację (chociaż warto też wspierać lokalną bankowość). Postanowiliśmy zatem stworzyć artykuł w stylu FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z promocją. Zebraliśmy w tym miejscu pytania, które zadawaliście w komentarzach oraz te, które spływały do nas innymi kanałami. Jeśli nadal macie jakiekolwiek wątpliwości – zadawajcie pytania w komentarzach, na pewno się do nich odniesiemy. A jeśli szukacie kompleksowej analizy promocji banku BPS i innych banków wchodzących w skład tej grupy, zapraszam Was do pierwotnej analizy tej akcji. Zdobyć można aż 24.000 punktów Bezcenne Chwile, których wartość to aż 300 zł. Wymienicie je na vouchery i karty podarunkowe do ulubionych sklepów czy też bilety do kina.

 1. Kto może wziąć udział w promocji?
 2. Oferta Banku BPS mi nie odpowiada, z oferty których banków spółdzielczych mogę skorzystać, żeby otrzymać premię?
 3. Czy mogę otrzymać podwójną nagrodę: za kartę kredytową Mastercard i kartę debetową tego samego dostawcy wydaną do konta lub kont banku BPS lub banków grupy?
 4. Mam już zarejestrowaną w programie Bezcenne Chwile kartę Mastercard. Czy mogę zarejestrować teraz kartę banku BPS i otrzymać kolejne punkty o wartości 300 zł?
 5. Czy banki SGB tez biorą udział w promocji?
 6. Które konto z oferty banku BPS trzeba wybrać?
 7. W liście dotarła do mnie karta, ale nie mam do niej kodu PIN, co się dzieje?
 8. Jak aktywować kartę banku BPS lub innych banków z grupy?
 9. Czy mogę podpisać umowę o kartę kredytową Mastercard w jednym z banków grupy BPS bez otwierania konta osobistego i zgłosić ją do tej promocji?
 10. Czy mogę otworzyć konto firmowe by zdobyć nagrodę?
 11. Co to jest Podstawowy Rachunek Płatniczy i czy takie konta biorą udział w promocji?
 12. Czy dostępne jest konto, które można otworzyć online?
 13. Jak długo będą ważne punkty Mastercard Bezcenne Chwile?
 14. Czy promocję można połączyć z innymi akcjami Mastercard Bezcenne Chwile?
 15. Zarejestrowałem konto w programie Bezcenne Chwile, ale od kilku dni nie mogę się do niego zarejestrować. Co się dzieje?
 16. Na co można wymienić zdobyte w promocji punkty?

Kto może wziąć udział w promocji?

Uczestnikiem promocji może być zarówno nowy, jak i obecny klient banku BPS lub innego wchodzącego w skład grupy BPS banku – osoba pełnoletnia, która w czasie jej trwania podpisze umowę o kartę debetową/kredytową Mastercard, albo Mastercard World. Szczegółowe warunki na podstawie których część osób może być wykluczona z udziału w promocji, omówiłem w tej analizie.

Oferta Banku BPS mi nie odpowiada, z oferty których banków spółdzielczych mogę skorzystać, żeby otrzymać premię?

Lista banków biorących udział w promocji.

Jako, że karta Mastercard dostępna jest wyłącznie w placówce (można ją wybrać domyślnie lub dobrać do otwartego konta), niezbędna będzie wizyta w wybranej placówce, z listy powyżej.

Czy mogę otrzymać podwójną nagrodę: za kartę kredytową Mastercard i kartę debetową tego samego dostawcy wydaną do konta lub kont banku BPS lub banków grupy?

Tak. Jest możliwość otrzymania podwójnej nagrody. Dla karty kredytowej i debetowej (odrębnie) – taką oficjalną informację otrzymaliśmy od organizatora promocji.

Mam już zarejestrowaną w programie Bezcenne Chwile kartę Mastercard. Czy mogę zarejestrować teraz kartę banku BPS i otrzymać kolejne punkty o wartości 300 zł?

Według regulaminu promocji nie ma ku temu przeciwwskazań.

Czy banki SGB tez biorą udział w promocji?

Nie, SGB, czyli Spółdzielcza Grupa Bankowa to zupełnie inny podmiot, całkowicie niezwiązany z bankami grupy BPS.

Które konto z oferty banku BPS trzeba wybrać?

Do udziału w promocji pomoże nam się zakwalifikować każde konto banku BPS lub banku z grupy BPS, które oferuje kartę debetową/kredytową Mastercard, albo Mastercard World. Dużą popularnością cieszy się iKonto.

iKonto dostępne w ofercie banku BPS

W liście dotarła do mnie karta, ale nie mam do niej kodu PIN, co się dzieje?

Karta oraz PIN przychodzą w osobnych przesyłkach. Zdarza się, że przerwa pomiędzy ich dostarczeniem wynosi kilka dni.

Jak aktywować kartę banku BPS lub innych banków z grupy?

Do aktywacji karty służy specjalnie stworzony na tę okazję portal kartosfera.pl. Z kolei Podręcznik użytkownika wytłumaczy Wam, jak się tam zalogować, jak aktywować kartę i jak zmienić PIN, gdybyście kiedyś tego potrzebowali.

Kartosfera.pl – tutaj aktywujecie karty banków BPS

Czy mogę podpisać umowę o kartę kredytową Mastercard w jednym z banków grupy BPS bez otwierania konta osobistego i zgłosić ją do tej promocji?

Regulamin mówi wyłącznie o podpisaniu umowy o kartę. Nie widzę więc przeszkód, by zrezygnować z konta osobistego, jeśli któryś z podmiotów wchodzących w skład grupy faktycznie oferuje ciekawy produkt.

Czy mogę otworzyć konto firmowe by zdobyć nagrodę?

Karty wydawane do rachunków firmowych nie biorą udziału w promocji.

Co to jest Podstawowy Rachunek Płatniczy i czy takie konta biorą udział w promocji?

To gwarantowany, podstawowy rachunek – konto bankowe prowadzone w krajowej walucie – będące z definicji darmowe (zarówno założenie, jak i prowadzenie). Tego rodzaju konta oferują banki komercyjne, spółdzielcze, SKOK-i i inne podmioty. Ich zadaniem jest zapewnienie darmowego dostępu do bankowości i związanych z tym możliwości (na przykład opłacania rachunków przez Internet). Tego rodzaju rozwiązanie jest popularne między innymi wśród emerytów, jednak żeby móc otworzyć takie konto, nie możecie posiadać żadnego konta bankowego prowadzonego w walucie PLN w żadnym banku. Regulamin promocji nie narzuca uczestnikom konkretnego rodzaju konta. Do Podstawowego Rachunku Płatniczego wydawana jest debetowa karta płatnicza – jeśli znajdziecie taki rachunek z kartą Mastercard biorącą udział w promocji, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z niego skorzystać (o ile będzie to Wasze jedyne konto).

Czy dostępne jest konto, które można otworzyć online?

Bank BPS zrzesza ponad 300 banków w całej Polsce, a każdy z nich ma inną ofertę. Odpowiedź na to pytanie jest więc w zasadzie niemożliwa. Sugeruję Wam po prostu wypełnić formularz na dedykowanej stronie promocji. W kontakcie zwrotnym od konsultanta dowiecie się wszelkich szczegółów. Pamiętajcie jednak, że to bardzo konserwatywne bankowanie – dostępność umowy online może być niemożliwa, szczególnie w mniejszych bankach z grupy BPS.

Jak długo będą ważne punkty Mastercard Bezcenne Chwile?

Punkty będą ważne przez 3 miesiące od chwili ich przyznania.

Czy promocję można połączyć z innymi akcjami Mastercard Bezcenne Chwile?

Nie, zgodnie z zapisami regulaminu promocja nie łączy się z innymi akcjami, w których możecie zdobyć punkty startowe.

Zarejestrowałem konto w programie Bezcenne Chwile, ale od kilku dni nie mogę się do niego zarejestrować. Co się dzieje?

Proces otwierania konta może niestety potrwać nawet 14 dni roboczych, choć na ogół proces przebiega sprawniej.

Na co można wymienić zdobyte w promocji punkty?

Dostępne są między innymi karty podarunkowe o wartości 100 zł (oraz mniejsze karty o wartości 50 zł, które widzicie na screenshocie poniżej) do sklepów Allegro/Carrefour/Decathlon/Empik/Euro RTV AGD/Ski Team/W.KRUK/Smyk/Circle K i wielu innych. Jedna karta podarunkowa o wartości 100 zł będzie Was kosztować 8000 punktów – możecie nabyć więcej takich voucherów. Oprócz tego możecie skorzystać z oferty na bilety do kina, doładowania do telefonu czy vouchery do sklepu Google Play i wiele innych. Przykładowe nagrody widzicie poniżej.

Przykładowe nagrody w programie Bezcenne Chwile

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów