EnveloBank: nawet 250 zł premii oraz świetne warunki rozliczeń płatności zagranicznych

EnveloBank ponownie wyrusza na łowy po nowych klientów. Tym razem premia na start jest nieco skromniejsza, ponieważ wynosi 50 zł, jednak nie to jest największą zaletą EnveloKonta. Otóż jego szczególną cechą są bardzo korzystne rozwiązania w zakresie płatności zagranicznych. Bank nie pobiera żadnych opłat za przewalutowanie transakcji oraz stosuje bardzo korzystny kurs przeliczeniowy udostępniany przez organizację VISA. Być może dla części z Was będzie to główny motyw do założenia EnveloKonta, będącego wygodnym narzędziem płatniczym podczas wakacyjnych wojaży. Oprócz 50 zł łatwej premii na start, możecie zyskać do 200 zł zwrotów w zamian za korzystanie z usług Poczty Polskiej. Samo EnveloKonto zapewnia brak opłat z tytułu: prowadzenia rachunku, wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewów internetowych i mobilnych. Karta debetowa będzie natomiast bezpłatna po spełnieniu banalnych warunków – zapewnieniu wpływów na 1000 zł oraz wykonaniu 1 płatności kartą (dla osób do 26. roku życia karta jest darmowa bezwarunkowo).  UWAGA – pula promocyjnych wniosków wynosi wyłącznie 2800 sztuk, warto się zatem pospieszyć.

 

 

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać nowi klienci EnveloBanku, którzy w chwili składania wniosku nie posiadają EnveloKonta lub konta w Banku Pocztowym oraz wobec których nie jest już procesowany wniosek o EnveloKonto. Oznacza to, iż w promocji nie ma w zasadzie okresu karencji. Nawet jeśli posiadaliście już konto (Envelo lub w „dużym” Pocztowym), ale zamknęliście je przed złożeniem wniosku w niniejszej promocji, wówczas możecie wziąć udział w akcji.

Standardowo z promocji wykluczeni są pracownicy partnera – Banku Pocztowego oraz organizatora – spółki Trader.com (należącej do znanej z promocji bankowych spółki…Agora).

 

Jak założyć promocyjne konto

Aby założyć promocyjne EnveloKonto należy postępować według następującego schematu. Na początek zarejestrujcie się na dedykowanej stronie promocji, tworząc w ten sposób profil uczestnika akcji. Macie na to czas od 7 czerwca 2018 roku do 15 lipca 2018 roku. Organizator zastrzega jednak, iż promocja może zostać zakończona przed czasem. Pula promocyjnych wniosków wynosi jedynie 2800 sztuk. Jednak tym razem organizator stosuje dodatkowo limit dzienny rejestracji w promocji – 250 sztuk. Po wyczerpaniu puli dziennej, składanie nowych wniosków zostanie wstrzymane do kolejnego dnia. Oznacza to, iż promocja potrwa co najmniej 12 dni. Na stronie promocji znajduje się licznik ukazujący ile jeszcze promocyjnych wniosków pozostało.

Podczas rejestracji wystarczy podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz zaakceptować regulamin wraz ze zgodą na przetwarzanie danych przez Bank Pocztowy w celach związanych z realizacją promocji (wystarczy zaznaczyć wyłącznie pierwsze i drugie okienko, pozostałe są nieobowiązkowe).

 

Po rejestracji, na waszą skrzynkę mailową trafi wiadomość z linkiem aktywacyjnym oraz danymi do logowania na stronie promocji. Hasło posłuży do logowania w przyszłości, gdy będziecie uzupełniali dane do wypłaty premii. Natomiast w tym momencie zostaniecie zalogowani automatycznie. Teraz wystarczy, że złożycie wniosek o EnveloKonto wraz z EnveloKartą debetową za pośrednictwem linku udostępnionego w profilu, klik: WYPEŁNIJ WNIOSEK INTERNETOWY.

 

Na podpisanie umowy o konto i kartę macie natomiast czas do 3 sierpnia 2018 roku. Możecie to zrobić na trzy sposoby:

 • Przelewem weryfikacyjnym – najszybciej, ponieważ konto będzie aktywne już po 15 minutach. Pamiętajcie jednak, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku. Chociaż najmniejsza różnica w imieniu, czy adresie sprawi, iż wniosek zostanie odrzucony. Pamiętaj, iż przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał Twój wzór podpisu). Przelew weryfikacyjny może zostać wykonany z konta założonego w następujących bankach: Alior Bank, BZ WBK, eurobank, mBank, Nest Bank, Orange Finanse, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. W przypadku, gdy przelew weryfikacyjny zostanie odrzucony, poczekajcie na kontakt telefoniczny z banku. Otrzymacie wówczas propozycję podpisania umowy za pośrednictwem kuriera lub w placówce.
 • Kurierem – kurier dostarczy Ci umowę w ciągu kilku dni roboczych. Umowa może być dostarczona zarówno do Twojego miejsca zamieszkania, jak i do pracy, szkoły, czy też innego miejsca, w którym będzie Ci wygodnie podpisać dokumenty. To chyba najbardziej optymalna forma podpisania umowy. Podczas wyboru tego wariantu należy przesłać skany dowodu osobistego w trakcie składania wniosku.
 • W placówce banku lub na poczcie – po wypełnieniu wniosku internetowo, umowę możesz podpisać podczas wizyty w placówce. Z relacji jednego z moich czytelników wiem, iż jest to droga przez mękę (czekanie w kolejce + sama realizacja umowy). Ponadto pracownik może chcieć wygenerować umowę na nowo na tradycyjnych warunkach, co uniemożliwi udział w promocji. Oczywiście jeśli pasuje Ci akurat ta forma finalizacji umowy – możesz z niej korzystać. Pamiętaj jednak o poinformowaniu pracownika placówki o realizacji tego konkretnego wniosku o konto.

 

Warunki uzyskania 50 zł premii na start

Gdy konto i karta będą już aktywne, wystarczy, że do 24 sierpnia 2018 roku wykonacie co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 100 zł (przykładowo 63 zł, 24 zł i 14 zł). Do tej kwoty nie będą zaliczane płatności anulowane lub zwrócone.

Regulamin nie precyzuje w jakich miejscach należy wykonać płatności, zatem śmiało możemy przyjąć, iż zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie spełniają warunki promocji.

 

Finalizacją akcji będzie powiadomienie Was o otrzymaniu prawa do wypłaty premii. Stosownego maila od organizatora otrzymacie do 7 września 2018 rokuNastępnie do 14 września 2018 roku będziecie musieli zalogować się na stronie promocji (link będzie podany w mailu) w celu uzupełnienia danych do wypłaty premii (podstawowe dane do zrealizowania przelewu). Premia zostanie wypłacona w terminie do 21 września 2018 roku. W dniu wypłaty premii wasze konto i karta muszą być aktywne.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „EnveloKonto z premią 50 zł”.

 

 

Kalendarium promocji:

 • Od 7 czerwca do 15 lipca 2018 – rejestrujecie się w promocji

 • Do 3 sierpnia 2018 – podpisujecie umowę o konto wraz z kartą debetową

 • Do 24 sierpnia 2018 – wykonujecie 3 płatności kartą na minimum 100 zł

 • Do 7 września 2018 – otrzymujecie maila z prośbą o wypełnienie danych

 • Do 14 września 2018 – wypełniacie dane do wypłaty premii

 • Do 21 września 2018 – bonus ląduje na waszych kontach 🙂

 

Transakcje zagraniczne i korzystne przewalutowania

Korzystne przewalutowania transakcji zagranicznych to prawdopodobnie największa zaleta EnveloKonta (większa niż premia na start). Po pierwsze, bank nie pobiera żadnej prowizji za dokonanie przewalutowania (jest taki bank w Polsce, który za każde przewalutowanie dolicza sobie aż 5,8% wartości transakcji). Po drugie, EnveloBank przelicza wykonane płatności według średniego kursu oferowanego przez organizację VISA. Nie muszę chyba Was mocno uświadamiać, iż kurs ten jest bardzo korzystny i nie zawiera znaczących spreadów stosowanych przez inne banki. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy jest cytat z regulaminu prowadzenia EnveloKonta:

Wszystkie transakcje dokonane kartami (w walucie rachunku jak i w innych walutach), rozliczane są przez Bank w walucie rachunku, przy czym transakcje dokonane w walutach innych niż waluta rachunku przeliczane są przez organizacje Visa bezpośrednio na walutę rachunku zgodnie z kursem stosowanych w dniu rozliczenia operacji przez tę organizacje; kursy stosowane przez organizację Visa prezentowane są na stronie internetowej www.visaeurope.com.

 

Kurs po jakim zostanie rozliczona płatność możecie sprawdzać na bieżąco, korzystając z kalkulatora walutowego na stronie VISY. Wysokość opłaty za przewalutowanie pozostawiacie jako 0%. Przykładowo, 6 czerwca 2018 roku kurs VISY dla waluty Euro wynosi  4,291477 zł, natomiast średni kurs NBP 4,2829 zł. W przypadku USD VISA proponuje kurs na poziomie 3,678932 zł, zaś NBP 3,6470 zł. Różnice w stosunku do średnich kursów NBP są zatem znikome. Propozycja EnveloBanku jest tak korzystna, iż wyjeżdżając za granicę nie musicie otwierać dodatkowego konta walutowego oraz karty walutowej, czy też rejestrować się w którymś z kantorów online. Być może część z Was postanowi pozostawić sobie EnveloKonto jako główne narzędzie rozliczeniowe podczas wakacyjnych wojaży lub też zakupów online w zagranicznych sklepach.

 

Wypłaty z zagranicznych bankomatów wiążą się z opłatą równą 1% wartości transakcji (nie mniej niż 5 zł). Możecie jednak skorzystać z opłaty abonamentowej zapewniającej darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Koszt takiego abonamentu to tylko 5 zł, czyli równowartość jednej wypłaty z bankomatu (a nawet mniej, jeśli wypłata jest na kwotę ponad 500 zł).

 

EnveloKonto – charakterystyka

EnveloKonto to obecnie jeden z najlepszych rachunków osobistych na rynku. Jego najważniejsze cechy to bezwarunkowo darmowe: prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy internetowe i mobilne. Karta do konta jest bezpłatna bez spełniania żadnych warunków jeżeli macie mniej niż 26 lat. Jeśli jesteście starsi, wystarczy, że wykonacie minimum 1 płatność kartą w miesiącu oraz zapewnicie wpływy z zewnątrz na łączną kwotę co najmniej 1000 zł (przykładowo ze swojego konta w innym banku). EnveloBank umożliwia również wykonywanie przelewów natychmiastowych. Co ciekawe, koszt takiego przelewu zleconego przez bankowość mobilną wynosi jedynie 2,50 zł, co jest bardzo intratną propozycją w porównaniu do innych banków. Być może część z Was postanowi pozostawić EnveloKonto jako główny rachunek rozliczeniowy. Warto dodać, iż tradycjonaliści mogą również za darmo korzystać z obsługi gotówkowej. Bank nie pobiera ani złotówki za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu oraz w placówkach Banku Pocztowego / Poczty Polskiej.

 

Najważniejsze opłaty związane z obsługą EnveloKonta

0 zł za prowadzenie konta,

0 zł za kartę VISA dla osób powyżej 26 lat przy 1 płatności kartą i przelewach z innych banków łącznie na minimum 1000 zł w miesiącu poprzedzającym naliczenie opłaty (w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł miesięcznie),

– 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,

– 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet,

– 0 zł za wpłaty gotówki w placówce banku lub na poczcie,

1,5 zł za wypłaty gotówki w placówce banku lub na poczcie,

– 0,50 zł za wypłaty gotówki w ramach usługi Cash Back,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

0 zł prowizji za przewalutowania transakcji zagranicznych,

5 zł za internetowe przelewy natychmiastowe, 

2,5 zł za mobilne przelewy natychmiastowe,

– szeroka sieć placówek z obsługą kasową oraz dobra aplikacja mobilna,

– dostęp do promocji w ramach VISA Oferty.

 

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji

 

Zarejestruj się w promocji i odbierz nawet 250 zł premii

 

 

200 zł zwrotu za e-zakupy

Promocja „EnveloBonus za e-zakupy” zapewnia dodatkowo do 200 zł w formie zwrotów za zakupy internetowe dostarczone za pośrednictwem Poczty Polskiej w ramach jednej z poniższych usług:

 • Paczka pocztowa,
 • Pocztex,
 • Paczka EKSTRA24,
 • PACZKA24,
 • PACZKA48,
 • List polecony,
 • Przesyłka firmowa polecona.

Za dokonany zakup otrzymacie 2 zł premii pod warunkiem, iż wartość zamawianych produktów wynosi co najmniej 30 zł oraz dokonaliście płatności EnveloKartą lub przelewem Pay-By-Link. Co dziesiąte zgłoszenie przesyłki nagrodzone będzie bonusem w wysokości 10 zł.

Aby otrzymać zwrot należy zarejestrować wykonaną płatność w ramach bankowości online lub mobilnej, podając numer przesyłki. Macie na to do 30 dni od dokonania danego zakupu. Bonus będzie wypłacony już następnego dnia po dokonaniu zgłoszenia.

 

Do programu moneyback możecie przystąpić poprzez bankowość online, akceptując jednocześnie regulamin promocji. Ponadto musicie wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z realizacją promocji oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych.

Maksymalnie w skali miesiąca możecie zdobyć 20 zł premii, zaś w skali roku 200 zł. Premie zwolnione są z opodatkowania.

Szczegóły w regulaminie promocji „EnveloBonus za e-zakupy”.

 

Zarejestruj się w promocji i odbierz nawet 250 zł premii

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów